Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Świąteczna promocja z Kontem Santander: bony 100 zł do Biedronki dla Czytelników boga Bankobranie (+ 600 zł w pozostałych bonusach)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

Świąteczna promocja z Kontem Santander: bony 100 zł do Biedronki dla Czytelników boga Bankobranie (+ 600 zł w pozostałych bonusach)

Mamy to! Oto promocja z bonem 100 zł do Biedronki dla Czytelników bloga Bankobranie za Konto Santander (w praktyce za samo otwarcie konta!).

To nagroda dodatkowa oprócz pozostałych przygotowanych przez bank - przypomnę: do wzięcia czekają bonusy do 600 zł, a konkretnie jest to premia pieniężna do 500 zł oraz - dzięki programowi poleceń - bon 100 zł na zakupy (do wyboru: do Biedronki, Decathlonu, RTV Euro AGD bądź Zalando) lub 4 bilety do kina. Teraz doszedł jeszcze bon 100 zł do Biedronki, więc sumie można już zgarnąć nagrody o łącznej wartości 700 zł (za konto osobiste aktualnie żaden inny bank nie daje aż tyle).

[Promocja z bonem 100 zł do Biedronki została zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Do promocji z bonem 100 zł do Biedronki (i jednocześnie z pozostałymi bonusami do 600 zł), kwalifikuje wyłącznie wniosek o konto złożony poprzez dedykowaną stronę promocji.

Zakładając tak konto, załapiesz się na 3 promocje. Konkretnie są to:
 • "Świąteczna promocja z kontem", czyli dzisiejsza nowość z bonem 100 zł do Biedronki dla Czytelników bloga Bankobranie;
 • "Zyskaj do 500 zł z kontem" dająca premię pieniężną w tytułowej wysokości 500 zł;
 • "Polecam Mój Bank" - w ramach tej akcji, jako osoba polecona do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City).

Wszystko razem da nawet 700 zł. Choć realnie można zyskać jeszcze więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie).

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo (zwłaszcza, że warunki promocji z grubsza pokrywają się). W pełni obrazuje to rozpiska promocji w formie pdf na końcu wpisu, która pomoże jeszcze sprawniej przejść przez promocję i zdobyć wszystkie bonusy.

Limit bonów do Biedronki. W promocji bank przygotował 300 bonów do Biedronki o wartości 100 zł każdy. Przewidziane są one dla Czytelników bloga Bankobranie (oraz jeszcze jednej strony o podobnej tematyce). Zgodnie z regulaminem: "O kolejności ich przyznania będzie decydowała kolejność otwartych kont w tej promocji". Poprosiłem bank o monitorowanie liczby kont i informację o ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu puli - gdy taką otrzymam, niezwłocznie się z nią tutaj podzielę.

[Aktualizacja w dn. 29.12.2023 r.: promocję z bonami 100  zł do Biedronki - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - w pierwszej kolejności udostępniłem Czytelnikom bloga Bankobranie, subskrybującym mój newsletter. Z powyższego limitu z mej strony wykorzystane zostało około połowy puli, więc niniejszym promocję udostępniam szerszemu gronu odbiorców. Dzięki temu rzutem na taśmę ciągle można załapać się na większą sumę bonusów za Konto Santander.]

Aż 700 zł w bonusach za Konto Santander


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2020 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania bonu 100 zł do Biedronki (oraz pozostałych bonusów do 600 zł). Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto (ani w aplikacji mobilnej) nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji z bonem 100 zł do Biedronki


By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszą z nagród - bon 100 zł do Biedronki:
 • do 31.12.2023 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.01.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;

I to tyle. Spełnienie powyższych warunków to wszystko, by uzyskać bon 100 zł do Biedronki. Tę nagrodę bank przekaże Ci SMS-em lub wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do 31.01.2024 roku (do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie wycofuj zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank).

Zasady promocji "Zyskaj 500 zł z kontem"


W ramach tej promocji do zgarnięcia są 3 bonusy pieniężne w wysokości 150, 150 oraz 200 zł, co w sumie da 500 zł.

Gdy otworzysz konto w powyższej promocji z bonem 100 zł do Biedronki, to dalej:
 • w styczniu i lutym 2024 roku (w każdym z tych dwóch miesięcy) wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 300 zł.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 150 zł i otworzy drogę do zgarnięcia drugiej premii - także w wysokości 150 zł. By ją zdobyć, w lutym i marcu (w każdym z tych dwóch miesięcy):
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym; samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji);
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 300 zł oraz
 • jeśli masz 26 lat lub więcej zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas; wymóg wpływu nie dotyczy osób, które nie ukończyły 26. roku życia).

Za spełnienie powyższych warunków dostaniesz 150 zł (druga premia).

By zaś zdobyć trzecią premię (już w wysokości 200 zł), musisz mieć spełnione warunki uzyskania każdej z dwóch powyższych premii po 150 zł, a dodatkowo, od stycznia do kwietnia 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy):
 • wykonaj min. 10 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (te transakcje mogą być na dowolne kwoty; wliczają się do sumy transakcji na min. 300 zł, które należy wykonywać na potrzeby uzyskania premii po 150 zł).

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji z premią można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w dwóch transzach:
  • do 31.03.2024 otrzymasz 150 zł (za spełnienie warunków w styczniu i lutym) oraz
  • do 31.05.2024 dostaniesz 150 zł (za spełnienie warunków w marcu i kwietniu) oraz 200 zł (jeśli spełnisz wymienione warunki od stycznia do kwietnia).

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.


Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z bonem 100 zł do Biedronki oraz z premią do 500 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 500 zł + 100 zł do Biedronki):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta (ale nie później niż do 31.01.2024 r.):
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: HMUE2C oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 500 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.


Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 700 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 6", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym. Jeśli polecona przez Ciebie osoba też ma zdobyć bon 100 zł do Biedronki w ramach promocji dla Czytelników bloga Bankobranie, pamiętaj, by polecona przez Ciebie osoba właśnie tutaj zawnioskowała o Konto Santander.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta; warunki zwolnienia z opłat idealnie więc pokrywają się z warunkami promocji - zrealizujesz je za jednym zamachem);

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 


Rozpiska promocji:

rozpiska warunków
Pobierz rozpiskę promocji w formie pdf, by jeszcze sprawniej spełnić warunki i zdobyć wszystkie premie.
Przydatne dokumenty:

Ze startem promocji był poślizg, ale teraz jestem już szczęśliwy, że w końcu udało się ją udostępnić. A często nawet to co wyczekiwane, to smakuje jeszcze lepiej 😊

Masz pytania odnośnie dodatkowej promocji z bonem 100 zł do Biedronki przewidzianej dla Czytelników bloga Bankobranie? Pisz: kontakt@bankobranie.pl

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...