Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bankobranie® kontakt

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

Bankobranie® kontakt


 • Jeśli masz propozycje, uwagi, sugestie, a może udało Ci się znaleźć promocje bankowe nieopisywane dotąd na blogu Bankobranie, skontaktuj się ze mną: kontakt@bankobranie.pl
 • W sytuacji, gdy Twe pytanie dotyczy zasad promocji bankowej, zachęcam do zadawania pytań w komentarzach pod artykułem. Może to wywołać ożywioną dyskusję, wskazać na nowe wątki, a odpowiedzi trafią do szerokiego grona odbiorców - wszystkich Czytelników bloga Bankobranie, których interesują promocje bankowe.
 • Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi i innymi ważnymi treściami z bloga Bankobranie, to śledź i subskrybuj: Bankobranie na FB, Bankobranie na YT, Bankobranie na Instagramie oraz Bankobranie;w serwisie Twitter. Zapraszam!
 • Jeśli interesują Cię aktualne i najlepsze promocje bankowe zapraszam na stronę główną bloga Bankobranie.

204 komentarze:

 1. Proszę o poradę. Zastanawiam się nad przeniesieniem swojego konta do innego banku. Obecne posiadam je w Banku Spółdzielczym jednak myślę poważnie aby przenieść się do mBanku/Millennium/PKO. Bardzo zainteresowała mnie oferta mBanku, jednak w moim mieście nie ma oddziału tego banku. Czy to duża przeszkoda, czy przez to wykluczyć tą propozycję? Proszę o radę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od Twych preferencji i oczekiwań jeśli chodzi o bank. Jeśli bywasz w oddziale wpłacać/wypłacać większą gotówkę to oddział na miejscu może się przydać. Ale jeśli ograniczasz się do wypłat mniejszych kwot to wystarczą bezpłatne bankomaty (najlepiej gdy bank daje darmowe wypłaty w dowolnym bankomacie bez względu na to do jakiego banku czy instytucji urządzenie należy; w mBanku: eKonto w wariancie plus). Większość dyspozycji w chwili obecnej można już składać w bankowości internetowej (w Millennium i w mBanku włącznie z wypowiedzeniem umowy o konto).

   W każdym z wymienionych banków możliwe jest zawarcie umowy na odległość, bez wizyty w oddziale (mBank i Millennium: przelew weryfikacyjny lub kurier, a w przypadku PKO BP kurier). Jeśli nie masz w swej miejscowości placówki Millennium, wybierz otwarcie konta za pośrednictwem kuriera (w przypadku otwierania konta przelewem, funkcjonalności bankowości internetowej są dość ograniczone i wymagana jest dodatkowa wizyta w oddziale celem dodatkowej weryfikacji i uzupełnienia wzoru podpisu). W przypadku wyboru kuriera już takiej potrzeby nie będzie. W mBanku również najlepiej wybrać kuriera.
   A otwarcie konta w mBanku teraz szczególnie się opłaca bo mamy promocję Zyskaj z eKontem (opisuję ją tutaj).

   Usuń
  2. Dziękuje za podpowiedz. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. A ile będzie kosztowała wypłata?

   Usuń
  4. Czego konkretnie dotyczy pytanie?

   Usuń
 2. Ja też poprosiłabym o poradę. Razem z mężem mamy rachunek w PKO BP - wcześniej w Nordei i tak zostało od wielu lat. Nawet dziecko ma tam rachunek Junior i nawet na bilet do kina w aktualnej promocji się chyba nie załapie :-) Oprócz tego ja na siebie mam od wielu lat (niestety) rachunek w mbanku i bgż optima. I teraz tak szukam jak ulokować środki:
  Mężowi teraz założyłam rachunek w BGż optima z lokatą bezkarną. Ponadto, o ja głupia, założyłam mu profil, bo to nie konto na Idea Bank, zamiast złożyć wniosek o lokatę i teraz już jest klientem i nie może skorzystać z tych ich lokat dla nowych klientów. Napisałam reklamację i nic cisza. Czy słyszeliście Państwo, aby udało sie komuś reklamować taki przypadek?
  No i tyle. W Mbanku skończyły mi się własnie stare lokaty jeszcze na 2,7%, mój bgż może ewentualnie zostać, męża też. PKO BP nie ma żadnej oferty i w zasadzie nic mnie tam nie trzyma, oprócz konta dziecka i przyzwyczajenia. Prosiłabym o podpowiedź, gdzie otworzyć w takiej sytuacji nowe rachunki, a gdzie lokaty? Będę niezmiernie wdzięczna :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, banki niestety nie rozpieszczają obecnych klientów. A jeśli już jakąś promocję dla nich zaserwują to są to akcje rzadkie i ze skromnymi gratyfikacjami. Więc "od czasu do czasu" bank warto zmienić :)
   Jeśli chodzi o BGŻ Optima. Kwestia tego kiedy konto oszczędnościowe zostało otwarte? Bo jeśli "na dzień dobry" nie została otwarta Lokata Bezkarna, a od otwarcia rachunku nie minęło dużo czasu to można skontaktować się z infolinią i poprosić o otwarcie Lokaty Bezkarnej (3,2% na 3 mies.). Część osób nawet takie rozwiązanie stosuje celowo. Zwłaszcza przy większych kwotach, gdy jako przelew weryfikacyjny nie chcą wysyłać kwoty np. 100 000 zł. Wtedy wystarczy otworzyć konto przelewem na 1 zł, a po aktywacji kolejnym przelewem zasilić konto kwotą przewidzianą na lokatę i skontaktować się z infolinią banku.
   Przegląd najlepszych lokat bankowych na czerwiec można znaleźć tutaj, a na bieżąco aktualizowany ranking lokat tutaj.

   Co do otwierania rachunków trudniej mi coś jednoznacznie zasugerować, bo wiele zależy od tego jakie są wpływy gospodarstwa domowego, ile wydawane jest kartą itp. Z kontami jest kilka okazji do zarobienia: m.in. Inteligo (możliwe także dla obecnych klientów PKO BP!), Millennium, BGŻ BNP Paribas.

   Usuń
 3. 1,5tyg. temu zostawiłem komentarz z pytaniem pod artykułem
  http://bankobranie.blogspot.com/2015/01/zdecydowanie-najlepsze-konto-i-karta-ze.html
  ale bez odzewu. Chciałbym ponowić pytanie w tym miejscu, mianowicie:
  Pytanie dotyczy promocji na koncie Tanie Zakupy w Getin Online.

  W tekście przeczytałem, że "zgodnie z regulaminem zwroty od płatności gwarantowane są przez okres 12 miesięcy", a w symulacji naliczyłem tylko 11 wypłat premii.

  Jeśli pierwszą premię otrzymałem w sierpniu 2015 (konto założone w czerwcu), to ostatnią dostanę w czerwcu 2016 (zgodnie z symulacją), czy w lipcu 2016 (bo wtedy wypada 12 miesiąc zwrotu premii)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli w lipcu dostaniesz ostatni raz. Za czerwiec'16. Choć z Getinem nigdy nic nie wiadomo bo zdarza mu się przeoczyć czas wyłączenia i wypłaca zwroty dalej. Tak było u mej mamy. Ale tu i tak 300 zł w rok kalendarzowym masz blisko więc dużo dodatkowego by nie wpadło.

   Usuń
 4. chciałbym zapytac czy sa jakies banki w ktorych moglbym wziac kredyt/karte kredytowa posiadajac umowe o prace na 1/4 etatu, umowa odnawiana co 3 mc-e przez agencje pracy i stale wplywy z tytulu wynagrodzenia w wysokosci 2,5 tys netto/mc. obecnie mam konto w TMUB. prosze o pomoc. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest kontynuacja zatrudnienia to niektóre banki taki dochód również akceptują. Tematem kredytów się nie zajmuję, więc nic nie zasugeruję, ale jeśli chodzi o kartę kredytową to żeby daleko nie szukać, wniosek możesz spróbować złożyć chociażby - daleko nie szukając - w TMUB (zwłaszcza, że można teraz zgarnąć 300,30 zł - szczegóły tutaj). Ktoś zostawił w komentarzu informacje jakie wymogi ma bank wobec osób wnioskujących o kartę z dochodem z tytułu umowy o pracę: "1-miesięczny okres zatrudnienia na umowie o pracę z udokumentowaniem 6 miesięcy ciągłości zatrudnienia bądź 3-miesięczny okres zatrudnienia (wlicza się również okres próbny) Lub 6-miesięczny okres zatrudnienia, jeśli firma rodzinna". Pozdrawiam

   Usuń
  2. Czy wniosek o kartę kredytową mogę złożyć tylko z linka czy w oddziale też aby otrzymać te 300 zł premii? Chodzi o to, że mam podobną sytuację co przedmówca i nie bardzo wiem jak wpisać forme zatrudnienia we wniosek..

   Usuń
  3. W przypadku T-Mobile Usługi Bankowe do udziału w promocji z premią 300 zł musi być wykorzystane polecenie. Więc wniosek składany jest online. Kwestie dot. zatrudnienia można uszczegółowić w rozmowie z konsultantem.
   W sytuacji odnawianych umów (co miesiąc czy co inny okres) w przypadku zachowania ciągłości zatrudnienia podałbym dane dot. sumy tych umów. Najlepiej jednak, by nie ryzykować skuchą, sugeruję kontakt z infolinią lub Wirtualnym Oddziałem i przedstawienie sytuacji z zasygnalizowaniem pożądanej formy składania wniosku i chęci udziału w promocji (tak by konsultant tylko poradził, a nie nalegał na złożenie wniosku od razu).

   Usuń
 5. Dostałem e-mail z City Handlowy, że od dnia 15.12.2016 r. zmianie ulega Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. (dalej: Regulamin) oraz Tabela Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych Citibank (dalej: TOiP).

  Można złożyć sprzeciw, który będzie skutkować wygaśnięciem umowy o kartę kredytową z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie opisanych zmian.

  I teraz pytanie:
  Korzystam z promocji, gdzie chyba miesiąc temu otrzymałem voucher 400 zł do sklepu morele.net. W regulaminie promocji jest, że muszę przez rok wykonywać co miesiąc 1 transakcję bo inaczej kara 200 zł, ALE ja tą umowę podpisałem na określonych warunkach, które niebawem ulegną zmianie. Czy jeśli zgłoszę sprzeciw wobec nadchodzących zmian i tym samym dopuszczę do wygaśnięcia umowy z dniem 14.12.2016 r. będę musiał zapłacić karę 200 zł z powodu niewykonania przynajmniej 1 transakcji kartą miesięcznie przez kolejnych 12 miesięcy? Pomyślałem sobie, że jest to taka furtka do wcześniejszego pozbycia się karty kredytowej bez żadnych konsekwencji z tytułu niewykonania regulaminu promocji. Jeśli jednak myślę błędnie, to oznacza to w takim razie, że Bank mógłby np. teraz wprowadzić bezwzględną opłatę za kartę w wysokości powiedzmy 20 zł miesięcznie, a klient taki jak ja nie mógłby zrezygnować, bo zwyczajnie by się to nie opłacało, a bank by odzyskał znaczną część kasy z vouchera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to furtka do rezygnacji bez konsekwencji. Tak samo było z Getinem.

   Usuń
 6. mam pytanie,do którego banku warto przenieść wpływ renty ok 900 miesięcznie aby uzyskac jakąś gratyfikację

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, czy ktoś może obiektywnie napisać nt. obligacji korporacyjnych plus III? Ponieważ Idea Bank jako agent ma taki produkt z promocją noworoczną (brak opłaty za prowadzenie, wcześniej było 1,99%). Wart kombinować, chociaż na 3 m-ce? Jak duże jest ryzyko? Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu zajmuję się tylko tematem produktów oszczędnościowych z gwarancją zysku i przede wszystkim z gwarancją wpłaconego kapitału - piszę więc o lokatach i kontach oszczędnościowych. Obligacje zawsze wiążą się - z mniejszym lub większym - ryzykiem niewypłacalności emitenta. W chwili obecnej emitentów jest wielu - dla firm jest to tani i szybki sposób kredytowania swej działalności. Wielu (większość) wykupuje obligacje na czas, ale są przypadki z ostatnich lat, że niektórzy zdążyli upaść (np. PBG, deweloper Gant). To ryzyko należy mieć na uwadze. Nie ma w tym przypadku ani Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, ani innego systemu gwarancyjnego dla wpłacanego kapitału.

   Usuń
 8. witam,
  jak można "zamknąć", zrezygnować z karty kredytowej (konkretnie w Citi)? Czy można to zrobić przez internet z poziomu konta? Czy jest jakiś druk, który można wysłać (ale gdzie)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Citibanku umowę należy wypowiedzieć pisemnie - w oddziale, listem lub poprzez wiadomość w bankowości internetowej. Wystarczy wtedy krótka notka w stylu "Rezygnuję z karty kredytowej i umowy o rachunek kredytowy nr ......". Po kilku-kilkunastu dniach powinien jeszcze skontaktować się konsultant banku celem potwierdzenia dyspozycji.

   Usuń
 9. Witam. Jak wiadomo AirBerlin "kończy" powoli swoją działalność. Zakupiliśmy bilety PRZEZ POŚREDNIKA przed 15.08.2017 a więc przed zgłoszeniem wniosku o upadłość. Parę dni temu dostaliśmy pisemnie info, że loty odwołane (miały być w listopadzie) i nie będzie zastępczych oraz, że pieniądze nie zostaną zwrócone. Rozpoczęliśmy procedurę chargeback w PKO Bank Polski, jednakże szybko dostaliśmy odmowę, gdyż bank kieruje nas najpierw do udziału w postępowaniu upadłościowym, czyli jak dobrze rozumiem - zgłoszenia swojej wierzytelności. Takie postępowanie może wg mnie trwać latami. Czy stanowisko banku jest normalne? Jakie kroki podjąć, żeby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek chargeback? Nigdzie nie znalazłem sytuacji, żeby bank odsyłał do udziału w postępowaniu upadłościowym.
  Podkreślę, że bilety kupione przez pośrednika!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam prośbę. Chcę założyć lokatę.24000zł.Jaki wybrać bank.Czy przez internet jest bezpiecznie?Nie mam w tym doświadczenia.czuję się zagubiony.

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak to Mr.Złotówa skomentujesz?https://businessinsider.com.pl/finanse/darmowe-konta-w-banku-dla-wszystkich/ektfw9q

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda taka zmiana cieszy... choć oczywiście można sobie zadawać pytanie czy (a może bardziej kiedy) banki postanowią to sobie odbić innymi opłatami? No i trzeba mieć na uwadze, że to dość ograniczony zakres usług i funkcjonalności będzie zwolniony z opłat. Pożyjemy, zobaczymy co przyniesie praktyka.

   Choć jako bankobiorcy raczej nie mamy co narzekać na opłaty za konta (często warunki promocji równe są warunkom zwalniającym z opłat). Ale może będzie jeszcze łatwiej :)

   Usuń
 12. Witam! Mam pytanko zrezygnowalem dzisiaj z karty kredytowej w T-mobile by uniknac oplaty rocznej.Dyspozycja wypowiedzenia zostala dzis przyjeta lecz dopiero jak zostana zaksiegowane dwa statusy iz karta nie jest zadluzona (czyli w marcu i kwietniu u mnie to wychodzi 5 kazdego miesiaca)zostane zwolniony z oplaty rocznej.Czy tak bylo zawsze???

  OdpowiedzUsuń
 13. Cześć Mr. Złotówa. Uczestniczyłem jakiś czas temu w promocji (http://bankobranie.blogspot.com/2018/01/premia-250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html)
  Postanowiłem posłuchać rad czytelników i zakładając konto w banku (oczywiście pracownica banku nie procedowała dalej mojego wniosku, tylko założyła konto od nowa - na szczęście z użyciem kodu polecającego od Ciebie) złożyłem wszelkie dyspozycje, a zlecenie przelewania środków mogłem wziąc ze sobą i nie składałem go w firmie. Wpływ wynagrodzenia zapewniałem przez kolejne miesiące ze swojego konta w innym banku. W tym tygodniu wpłynęła do mnie premia, 50 zł za otwarcie konta z polecenia, brak 200zł za pozostałą część promocji. Co prawda bank ma czas do końca miesiąca na wpłatę pozostałej części, ale na to bym nie liczył. Co radzisz w obecnej sytuacji? Gdyby była to promocja w której wiedziałbym że zrobiłem wszystko poprawnie to pisałbym reklamację. W zaistniałej sytuacji nie wiem, czy ma to większy sens. Nie chciałbym w oczach pracowników wyjść na kombinatora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj banki wypłacają premie na ostatnią chwilę, więc byłbym optymistycznie nastawiony. Jeśli jednak do końca miesiąca premia by nie wpłynęła to pozostaje reklamacja. Żadnego kombinowania tu nie było, bo wszystko jest zgodne z regulaminem :) Ale mam nadzieję, że pisanie tej reklamacji potrzebne nie będzie.

   Usuń
 14. Cześć Mr. Złotówa. W temacie bankobrania jestem świeży i mam pytanko odnośnie konta 360 w banku Millennium i premii 200. Aby otrzymać premie należy zapewnić wpływ min. 1000 zł i go na koncie utrzymać czy wystarczy zapewnić i następnie mogę go przelać na inne konto np. Oszczędnościowe w innym banku. Z góry dzięki. Super robotę robisz na blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na blog i dzięki za miłe słowa :) Wpływ oznaczania pojawienie się w historii konta. Zatem nawet tego samego dnia środki możesz wydać/przelać/wypłacić.

   PS. A na przyszłość - wyjaśnienie może się przydać - to gdyby trzeba było je utrzymywać przez jakiś określony czas to wtedy byłaby mowa np. o saldzie dziennym.

   Usuń
 15. Dzień dobry, czytając Twojego bloga przyszło mi do głowy takie pytania... Czytając bloga wydaje się, że Banki opierają promocje głównie na pieniądzach. Czy pieniądze zawsze wygrywaja z gadżetami w tej materii? Czy masz jakieś wpisy o gadżetach, które dają Banki?
  Ilona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry! Zdecydowana większość promocji bankowych daje możliwość zdobycia nagród pieniężnych lub (ale już rzadziej) bonów, voucherów itp. Nagrody rzeczowe są proponowane sporadycznie (zdarzały się w przypadku wyrobienia karty kredytowej - były to telefony lub tablety, ale to już jakiś czas temu).

   Powodem jest pragmatyczne podejście banków. Cała logistyka i wysyłka nagród rzeczowych jest o wiele bardziej skomplikowana i kosztowna (w skali takich promocji jeszcze doszłyby pewnie różne zgłoszenia reklamacyjne na kurierów, na sprzęt itp. itd.). No i klientom trudniej dogodzić - wybór na rynku (zwłaszcza sprzętu elektronicznego) jest ogromny. Kojarzę komentarze pod wpisami o promocjach z nagrodą w postaci telefonu, gdy niektórzy pisali, że woleliby np. inny kolor obudowy. Z pieniędzmi czy elektronicznymi bonami jest łatwiej, a i każdy może sobie za nie kupić co chce ;)

   Usuń
 16. Mam kartę kredytową w Citi, niestety bez moneyback. Jeżeli złoże rezygnację jest szansa, że go zaproponują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już 2 razy dostałem moneyback po złożeniu wypowiedzenia.

   Usuń
 17. Chciałbym Pana Mr. Złotówa zapytać w jaki sposób ogrania Pan te wszystkie promocje ?
  Czy ma Pan jakiś specjalny sposób, metodę, program którym to Pan ograni a którym mógłby się Pan podzielić ?
  P.S. Wielkie podziękowania ze ten blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednego uniwersalnego sposobu nie ma. Swego czasu różnymi sposobami podzielili się nimi Czytelnicy - możesz przeczytać o tym tutaj.

   Cieszę się, że blog się przydaje :)

   Usuń
 18. Jeśli dziś założę konto to do 31 się raczej nie wyrobię z podpisaniem umowy? 🤔

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, mam pytanko czy jest możliwość płatności kartą za rachunki bankowe bez prowizji ? Czy istnieją tylko płatne aplikację typu szybki bill, mpay itp ? Czy w przypadku płacenia przez te aplikacje można zbierać punkty lojalnościowe np mile, punkty wizzair ? Znasz może jakieś rozwiązanie ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam. Mam pytanie. 31marca złożyłam wniosek z Pana linku o konto w mBanku. Konto zostało aktywowane 2 kwietnia, a 9 przelałam 1000zł. Dalej spełniłam wszystkie warunki promocji. Do dziś nie dostałam żadnego bonusu ani informacji o nim. Już nie dostanę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek 31 marca, więc pewnie konto otwarte w kwietniu. Wtedy p-wszy bonus do końca czerwca.

   Usuń
  2. @Marta 15 czerwca 2019 12:56
   Podaj konkretną promocję której to dotyczy. Każda promocja ma swoje warunki. Z tego co tu piszesz, może to być ta promocja, o której jest wspomniane tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/300-zl-za-ekonto-w-mBanku-ostatnia-okazja.html tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/faq-kumulacji-2-promocji-konta-w-mbanku.html i tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/02/az-300-zl-za-eKonto-osobiste-w-mBanku.html
   Jeżeli tak jest, to pod jednym z tych linków masz tabelkę, w której masz wszystko rozpisane. Przeanalizuj sobie wszystkie punkty regulaminu promocji i wszystkie kroki jakie zostały wykonane w celu spełnienia warunków tej promocji.

   Usuń
  3. @Marta, zapewne chodzi CI o kumulację promocji "Twoje Konto z Bonusem i Premią" (z bonusem 100 zł i bonem 50 zł do Biedronki) oraz "Konto z premią – IV edycja" (z premiami 100 i 50 zł)?

   Wtedy prawdopodobne jest to, co pisze Amadeusz. Ale jeśli nie, to uściślij i wtedy uda się udzielić konkretniejszej wskazówki/odpowiedzi.

   Usuń
  4. Tak, to ta kumulacja. Na chacie pracownik banku potwierdził że się załapałam, tylko nie wiedział jak to wygląda od strony ebrokera. Dostanę od nich jakieś info czy mam sama się gdzieś upomnieć? Dzięki i pozdrawiam.

   Usuń
  5. Jeśli nie dziś, to jutro powinien przyjść mail (info od organizatora).

   Usuń
 21. Witam.
  Jeśli się ktoś orientuje proszę o odpowiedź.
  Chce zamknąć konto inteligo, czy mogę tylko zastrzec kartę aby mi opłaty nie naliczali? Bo w systemie jest opcja zastrzeż kartę ale trzeba wybrać jedną z 3 opcji czyli zniszczenie, kradzież, zgubienie. CHyba, że wystarczy czasowo zastrzec aby uniknąć opłaty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzeżenie wystarczy - kolejne opłaty nie będą pobierane (a opłata za bieżący okres rozliczeniowy nie zostanie pobrana, jeśli uprzednio zostaną wykonane płatności na sumę zwalniającą z tej opłaty). Zastrzeżenie karty nie generuje automatycznego wznowienia karty (to trzeba by zlecić odrębnie).

   Usuń
 22. Co sadzisz o indywidualnym koncie emerytalnym w millenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam zdania. Na co dzień nie śledzę na bieżąco ofert IKE, więc trudno mi się odnieść do innych propozycji (choć faktycznie na pierwszy rzut oka te 3% wygląda ciekawie i bazuje na gwarantowanym oprocentowaniu, a nie na wyniku funduszy wiążących się ze zmiennością/ryzykiem).

   Usuń
 23. Witam..
  Chciałam prosić o wyjaśnienie takiej sytuacji..
  W momencie kiedy poszłam do Santander bank aby zgodnie z radą w mailu zamknąć natychmiastowo konto w celu przystąpienia do promocji... pracownica banku konto walutowe mi zamknęła ale niestety do promocji nie mogłam przystąpić bo znaleziono jakieś konto sprzed lat w deutsche bank.. nie wiem jak to jest możliwe że dostawałam wyciągi na jedno konto walutowe a nie było w ogóle wyszczególnione pozostałe sprzed chyba 8 lat niezamknięte konto złotówkowe... Dla mnie to jest niesamowity bałagan w tych bankach... Czy teraz muszę iść żeby osobno zamknąć wyżej wymienione konto, które istnieje wirtualnie albowiem deutsche banku już u nas nie ma?? Czy mogę to załatwić w każdym oddziale banku. Byłam bardzo zaskoczona że nie mogłam załatwić promocji według mnie przez niedopatrzenie deutsche banku.. dziwnie działają te procedury bankowe. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Gdy jeden bank przejmuje drugi to ze wszystkimi zobowiązaniami (zarówno klienta wobec banku przejmowanego, jak i banku wobec klienta). Dlatego kredyty trzeba nadal spłacać, a środki z lokat nam nie znikają. I tak samo jest z kontami. Konto z Deutsche Banku trafiło do Santandera (zamknięcie każdego rachunku wymaga odrębnej dyspozycji lub w jednym wypowiedzeniu wskazania wszystkich numerów rachunków do zamknięcia). Brak wyciągów to być może jakieś inne zgody wyrażone przy tym konkretnym koncie (jeśli dobrze kojarzę, to Deutsche Bank chyba zachęcał do rezygnacji z wyciągów papierowych na rzecz braku czy niższej opłaty za konto, więc być może te wyciągi były w wersji elektronicznej; banki udostępniają różne opcje - wyciąg wysyłają na maila lub umożliwiają jego pobranie w bankowości). W chwili obecnej już wszystkie placówki Santander Banku powinny obsługiwać wszystkich byłych klientów Deutsche Banku.

   Usuń
 24. Witam.
  Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.
  Czy płatności kartą za rachunki w żabce zaliczy mi się do moenybacku w Banku Millenium (moneyback mam włączony na pół roku przez Bank jako zatrzymanie klienta - 2%karta, 5%blik)?
  Z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tego banku nie spotkałem się z sytuacją, by w którejkolwiek promocji jakieś rodzaje transakcji czy kod MCC były wykluczone (choć akurat regulaminu aktualnej promocji na zatrzymanie nie miałem do wglądu).

   Usuń
 25. Bardzo dziękuję Mr.Złotówa za świetną stronkę i fantastycznie opracowane informacje - korzystam, pierwsze bonusiki już wpadły. Życzę powodzenia i duuużo pracy :) = wiele promocji ku naszemu zadowoleniu i zyskom.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy ktoś już dostał mail z powiadomieniem o spełnieniu wymogów promocji konta Millenium "200 zł z Kontem 360°"???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Millennium w swych promocjach nie wysyła takich maili. Pozostaje czekać na wpływ na konto (do regulaminowego terminu wypłaty premii jeszcze kilka dni pozostało).

   Usuń
 27. Cześć, z racji że masz pewnie dużą wiedzę na temat kont bankowych to chciałbym zapytać co aktualnie polecasz dla 20-letniej osoby? Dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o ofertę kont dla młodych (najczęściej do 26 lat), to w większości banków propozycje są dość podobne. Wśród Czytelników bloga dobre noty zbiera Bank Millennium, więc zachęcam do sprawdzenia Konta 360° Student, które w promocji z premią 200 zł opisuję tutaj.

   Usuń
 28. Mam pytanie czy w Alior Banku jest przedłużenie 3% na koncie oszczędnościowym. Było chyba do końca roku

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa z roliczeniem za uzyskany zysk w postaci bonusu od banku. Pracuje za granica i tam sie rozliczam. Posiadam konto w Alior i kiedys za polecenia mozna bylo dostac 50 zl "od glowy" jednak nalezalo podac w ktorym urzedzie skarbowym w Polsce sie rozliczam. Czy banki pytaja o to gdzie klient rozlicza swoj podatek przy kazdym korzystaniu z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 30. Cześć
  Jak wygląda sprawa z rozwiązaniem umowy.
  Np
  "Bonus 200 zł na Nowy Rok za konto osobiste w Banku Millennium "
  W maju dostaje bonus i w czerwcu mogę zamknąć konto?

  "łatwa premia 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao"
  w lipcu dostaję bonus w w sierpniu mogę zamknąć konto?

  Jarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po otrzymaniu premii z kontem można zrobić co się zechce, a więc także zamknąć (możliwe jest to nawet przez bankowość internetową). Zarówno w Millennium, jak i w Pekao.

   Lojalki, czyli zobowiązanie do utrzymania umowy przez jakiś dłuższy czas niż do momentu otrzymania nagrody, już od dobrych kilku lat nie są stosowane (a i wtedy były dość rzadkie).

   Usuń
  2. W niezbędniku jest napisane że w Pekao tylko osobiście lub listownie. Czy coś się zmienił i można już przez internet?

   Usuń
 31. Witam, jestem Pana stałą czytelniczką i korzystam z wielu promocji. Jednak od kilku miesięcy nie przychodzą na moją pocztę wiadomości z newslettera. Czy powinnam coś dopełnić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Miło mi :) Jeśli zaś chodzi o newsletter, to wysyłam go regularnie (1-2 razy w tygodniu). Proszę o wiadomość na kontakt@bankobranie.pl - wtedy będę w stanie sprawdzić i wyjaśnić co się dzieje z wysyłką na dany adres.

   Usuń
  2. Wysłałam do Pana wiadomość dwa tygodnie temu. Chyba nie doszła, bo nadal nie otrzymuję newslettera.

   Usuń
 32. Witam, BNP Paribas przy składaniu wniosku o założenie konta prosi o skan dowodu osobistego. Czy to jest bezpieczne i zgodne z prawem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie mam oporów do załączania skanu. Nawet wolę gdy dzieje się to we wniosku, a nie w placówce. Wtedy skan poprzez szyfrowany wniosek (https) trafia bezpośrednio do systemu banku. Ktoś tam taki dokument w centrali banku weryfikuje, ale jego kompetencje zapewne są ograniczone (nawet w zakresie drukowania). Zatem trudno o to, by dokument miał gdzieś wypłynąć.

   Już w przypadku kserokopii w placówce jest większe ryzyko. Poczynając od pracownika, który przecież może sporządzić ksero razy 2, poprzez innych pracowników, klientów banku, personel obsługujący (np. sprzątający).

   Wiadomo, że słyszy się w mediach, iż wyłudzono kredyt na kogoś, ale to zazwyczaj efekt nieuwagi wielu osób (które zgubiły i nie zastrzegły dokumentu) albo zostawiły kserokopie w mniej pewnych miejscach (wypożyczalnia samochodów, punkt obsługi sieci telefonii komórkowej itp. itd.). Osoby tam pracujące są mniej uświadamiane w zakresie odpowiedzialności za przetwarzanie danych i dokumentów. Banki dość mocno na to dmuchają, bo głównie na reputacji bazują swój biznes.

   Usuń
 33. Czy ktoś kojarzy bank, który przez WWW / aplikację mobilną pokazuje kod MMC płatności kartą? Kojarzę, że w TMUB była kiedyś taka informacja, ale nie mam obecnie tam karty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W T-Mobile Usługi Bankowe niezmiennie ta informacja jest podawana. Jeśli w jakimś innym banku chcesz uzyskać informację o kodzie MCC (bo budzi Twe wątpliwości, a regulamin danej promocji jakieś kody MCC wyklucza), to - po zaksięgowaniu transakcji - polecam zapytanie np. poprzez wiadomość w bankowości internetowej. Kilka razy już tak robiłem.

   Usuń
 34. Witam.
  Zalozylem konto w santandarze ale przeoczylem wpisanie kodu polecenia.
  Czy mozna jakos to jeszcze zrobic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Staram się odpisywać. Trudno mi powiedzieć co było powodem braku odpowiedzi (czasem może zdarzyć się przypadkowe otwarcie wiadomości bez przeczytania). Będę wdzięczny za sygnał raz jeszcze.

   Usuń
 35. Witam,
  Czy można złożyć dwa wypowiedzenia w jednym banku za pośrednictwem poczty w jednej przesyłce np.moje i mojej żony. Czy każdy z nas musi wysłać osobny list?

  OdpowiedzUsuń
 36. https://lokatafacto.pl/eLokaty/#/home - będę wdzięczna za opinię co myślicie o tej lokacie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysokie oprocentowanie to plus. Ale brak gwarancji polskiego BFG jakoś mnie nie przekonuje. A na blogu opisuję jedynie to z czego korzystam lub chciałbym skorzystać, więc póki co wspomnianej lokaty nie prześwietlam.

   Usuń
 37. Proszę o radę. Jak i kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenia umów kart kredytowych w BNP żeby uniknąć opłat 9 zł za kartę. Umowy były zawarte 06.09.2019, dot promocji Zyskaj do 400 zł na zakupy z kartą kredytową – II etap, karta A ma okres rozliczeniowy od 11.02-10.03, karta B od 26.02-25.03. Czy można to zrobić telefonicznie lub mailem, czy tylko oddział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co kojarzę, to w BNP Paribas jedyną opcją wypowiedzenia umowy o kartę kredytową jest placówka (choć dla wypowiedzeń umowy konta dopuszczono niedawno też infolinię, więc może i w zakresie karty się to zmieniło/zmieni - nie weryfikowałem jeszcze).

   W przypadku karty kredytowej Standard z opłaty miesięcznej zwalnia rozliczenie transakcji na sumę min. 1000 zł w okresie rozliczeniowym poprzedzającym naliczenie opłaty.

   Proszę pamiętać, że w BNP Paribas jest coś takiego, jak "Opłata za wypowiedzenie Umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia" (25 zł), więc z wypowiedzeniem jeszcze chwilę warto zaczekać.

   Usuń
 38. Witam. Mam problem z otrzymaniem od Pekao nagrody za plecanie przekorzystnego konta w edycji trwającej do 31 grudnia 2019. Zapytałem bank o powód niewypłacenia nagrody i otrzymałem odpowiedź: "... tylko Pan zapisał się do programu. Osoby polecone tego nie zrobiły, a to było warunkiem wypłaty nagród...". Wysłałrm kolejną informację, że byłem przy zakładaniu kont poleconych i warunki regulaminu par. 3.2 ust. 2 określający przystąpienie do programu poleceń został spełniony. Odpisali, że" przekazałam zgłoszenie w celu weryfikacji do odpowiedniej jednostki banku. Proszę oczekiwać na odpowiedź". Co mogę jeszcze zrobić? Nie mam twardych dowodów poza moim słowem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co pozostaje zaczekać na weryfikację zgłoszenia. Miejmy nadzieję, że się doszukają lub wykażą dobrą wolą. W odwołaniu warto wskazać, że udział w promocji odbywał się z pełną świadomością konieczności spełnienia określonych warunków (co warto wypunktować) i wskazać też, że w tym celu była wspólna wizyta w banku z osobą poleconą. Podkreślić warto, że bank nie dał możliwości fizycznego potwierdzenia udziału w programie poleceń (bo chyba nie było maila ani smsa po rejestracji, jeśli dobrze kojarzę), więc mógł pojawić się np. błąd pracownika, którego nie sposób było się dopatrzeć. Jednak wszystkie pozostałe warunki mimo to zostały spełnione.

   Miejmy jednak nadzieję na pozytywną weryfikację już teraz.

   Usuń
 39. Witam! Może to głupie pytanie, ale czy prawdą jest konieczność wykazywania otrzymanych kwot z banków w ramach promocji w zeznaniu podatkowym? Trzeba się z nich rozliczać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie dostaniesz PIT-8C to nie musisz.

   Usuń
  2. A w 99% nie ma bo to "sprzedaż premiowa" i nagrody są zwolnione z podatku. Informacja o tym często jest w regulaminie promocji.

   Usuń
 40. Konta były zakładane przez aplikację aby załapać się na kolejną promocję :) więc nie było żadnej wizyty w oddziale banku. Nie było emaila ani smsa potwierdzającego przystąpienie do programu. Należało wyrazić m.in. pewne zgody co było zrobione jak i pozostałe warunki uczestnictwa i promocji. Nadal czekam na odpowiedź z banku...

  OdpowiedzUsuń
 41. Witam, czy zdarzają się promocje bankowe w których mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarzają się, aczkolwiek niezbyt często. Przykładowa promocja konta w Millennium tutaj.

   Największy wysyp tego typu promocji to początek roku szkolnego (wartość nagród zazwyczaj mieści się w przedziale od 50 do 100 zł).

   Usuń
 42. Czy są aktualne promocje powiązane z NC+ ?

  OdpowiedzUsuń
 43. Witam. Mam pewien kłopot. Złożyłem wniosek 29.02.2020r. o Konto Jakie Chcę z bonusem Santander i chciałem zyskać 350 zł. Otworzyłem konto i czekałem na kartę do tej pory. Została wysłana 6 marca. Dziś mamy 26 marca i karty nie mam. Zamówiłem drugą kartę ale nie wiadomo kiedy przyjdzie. Aby spełnić warunki otrzymania bonusu należy wykonać między innymi 5 transakcji kartą w marcu i kwietniu. Niestety jak ni e dojdzie karta nie będę mógł spełnić warunku wykonania transakcji. Jest to spowodowane przyczynami niezależnymi ode mnie. W banku otrzymałem informację, że pewnie ze względu na pandemię poczta "słabiej działa". Co w takiej sytuacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne masz na myśli promocję "Konto Jakie Chcę z Bonusem - edycja III". Tam możliwe są też płatności BLIKiem, więc sugeruję je wykonać (przyczyny nieotrzymania karty oczywiście niezależne od klienta, ale jest właśnie ta alternatywa w postaci płacenia BLIKiem).

   Usuń
 44. Witam,

  Czy ktoś rozgryzł temat darowizn na walkę z koronowirusem, czy można odliczyć od podatku (osoba fizyczna)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 12 kwietnia 2020 19:55
   Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "darowizny na koronawirusa".
   Również prowadzący działalność gospodarczą mogą takie odliczenie zrobić, czyli wchodzi do gry zarówno PIT-37, PIT-28 oraz PIT-36.
   Poczytaj jednak dokładnie o wszystkich warunkach które należy spełnić aby móc takie odliczenie zrobić.

   Usuń
 45. Osoby do 26 maja za Free kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jaki bank i o jakie konto chodzi? Bo w każdym przypadku mogą być inne warunki.

   Usuń
  2. W przypadku Konta Freemium opłata za kartę nie jest pobierana wyłącznie od klientów, którzy nie ukończyli 19. roku życia.

   Usuń
 46. Mail od Toyoty? Wysyalali juz? Boje sie, ze przegapilem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co maila jeszcze brak. Do 30.04. mają jeszcze czas.

   Usuń
  2. dzieki za info, ja wlasnie dostalem tego maila :)

   Usuń
 47. Witam. Może warto wspomnieć na blogu że obligacje skarbowe założone od maja 2020 będą miały prawie 2x mniej oprocentowania niż do tej pory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Faktycznie do jutra propozycja wygląda jeszcze bardzo fajnie i jest alternatywą dla lokat. Acz na blogu o obligacjach nie piszę, bo wykraczają poza tematykę bankową ;)

   Usuń
  2. A korzystasz może z takiej formy lokowania kapitału?

   Usuń
  3. Inwestycja w obligacje skarbowe to niemal obowiązek obywatelski :)

   Usuń
  4. Rzutem na taśmę zdecydowałem się na zakup obligacji w tym miesiącu.

   Usuń
  5. Ja również zakupiłem dzisiaj sporo 4-latek.

   Usuń
  6. @Mr. Złotówa, 29 kwietnia 2020, 14:38 - Zakup obligacji skarbowych wykracza poza tematykę bankową? Przecież konto masz w DM PKO BP, czyż nie?

   Usuń
  7. Taki tryb rozumowania sprowadza się niestety do tego że ludzie kupowali obligacje Get Backu i myśleli że to bezpieczna lokata w banku...

   Usuń
  8. @Anonimowy 1 maja 2020 07:00, to nie bank, a Dom Maklerski PKO, który jest tylko pośrednikiem w dystrybucji. Emitentem obligacji jest Skarb Państwa.

   Usuń
 48. Dziękuję, właśnie zaksięgowano pierwsza część premii ��

  OdpowiedzUsuń
 49. Witam. Zlozylam wniosek do banku Alior i połączyłam siw z konsultantem w sprawie zalozenia konta. Jednak połączenie przerwano i nie wiem jak je wznowic i jak zalozyc teraz konto.

  OdpowiedzUsuń
 50. Pomimo wpływów ponad 1000 zł w miesiącach marzec kwiecień i maj i wykonaniu ponad 20 transakcji w miesiącu dostałem tylko 50 zł za założenie konta, pisałem na support to nie dostałem żadnej odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 51. Witam mam pytanko promocja santander czy dostaliście maile o przyznanym bonusie. Miały być do 15 05

  OdpowiedzUsuń
 52. Mam pytanie . Chciałem założyć konto Jakie Chcę w Santanderze i składając wniosek podałem kontakt podczas rozmowy wideo. Przez problemy z połączeniem i z możliwością potwierdzenia tożsamości nie doszło do zawarcia umowy. Doradca poradził złożyć nowy wniosek przez Money Manię tak uczyniłem i sytuacja się powtórzyła.razem obsługiwało mnie 7 doradców a finał i tak opłakany. Złożyłem jeszcze raz wniosek i wybrałem umowę z doradcą mobilnym na razie czekam na kontakt z przedstawicielem banku. Jednak nurtuje mnie pytanie czy będę się kwalifikował do nagrody skoro złożyłem kila wniosków, ale tylko jeden zakończy się podpisaniem umowy?

  OdpowiedzUsuń
 53. Nie otrzymałam premii za założenie konta ani za polecenie. Warunki spełniłam w marcu. Co w tej sytuacji zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli termin minął, to pozostaje zgłoszenie reklamacji (do organizatora/banku).

   PS. Zachęcam do podawania zawsze nazw banku i promocji (co miesiąc opisuję co najmniej kilkanaście promocji, więc nie jestem w stanie przypuszczać o którą promocję chodzi).

   Usuń
 54. Witam. Szukam czegoś bezpiecznego dla 300 tysi.Co polecasz?? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wpis przedstawiający najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na czerwiec 2020 roku. Przy tej kwocie najkorzystniejsze oprocentowanie znaleźć można w Toyota Banku i Idea Banku. Pozdrawiam :)

   Usuń
 55. Cześć,
  czy wiadomo coś o mailach z m-banku ( promocja opisywana 07.02.2020
  "Bonus 150 zł za konto w mBanku (bez karencji dla byłych posiadaczy konta!)"
  maile mają być do 17.06

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie dzisiaj przed chwilą dostałam maila o przyznaniu bonusu :)

   Usuń
 56. Dzień dobry. Założyłem konto w millennium w marcu, spełniałem miesięczne warunki a nie dostałem żadnej premii ani wiadomości. Czy mam pisać do banku reklamację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po dacie założenia konta wnioskuję, że najpewniej była to promocja "Korzystaj i zdobądź 200 zł". W niej termin wypłaty premii był przewidziany do 20.07.2020 r. i wtedy na blogu pojawiły się komentarze Czytelników, że tak się właśnie stało. Jeśli premii brak, to pozostaje zgłoszenie reklamacji (najprościej i najpewniej najwygodniej wiadomością w bankowości internetowej lub aplikacji). Życzę szybkiego i pozytywnego wyjaśnienia sprawy.

   Usuń
 57. Witam. Założyłem w kwietniu konto jakże osobiste w alior banku. Pierwsze wpływy i zakupy były w maju. Warunki byly:500 zł. wpływy, 3 transakcje kartą i logowanie do aplikacji. Warunki spełniałem, a bank naliczał opłaty za rachunek i kartę. Pani z infolinii stwierdziła, że premie dostanę w sierpniu, ale opłaty muszę ponosić. Nie rozumie tego miało być darmo. Czy pisać reklamację do banku czy do moneymanii(przez nich zakładane konto)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływy po 500 zł, 3 płatności kartą i logowanie do aplikacji to warunki promocji (dla uzyskania premii).

   Jeśli chodzi o warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego, a także za kartę do niego wydawaną, to wyglądają one następująco:

   *0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
   - na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub
   - gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat;

   *0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (wliczają się do tego płatności Google Pay lub Apple Pay; ale do tej sumy nie zostaną uwzględnione transakcje BLIKiem).

   Usuń
 58. Płatności blikiem liczą się również przez internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najczęściej tak, acz są wyjątki. To zależy od regulaminu danej akcji. O którą promocję chodzi?

   Usuń

 59. Witam zostałem oszukany przez cyberoszustow którzy wkradli mi się na telefon ,zainfekowali mi go wirusem po czym z konta oszczędnościowego przelali na konto zwykle 13700 PLN i zaczęli wypłacać te pieniądze poprzez Blik oraz Blue Media i jedna wypłata w bankomacie Warszawa
  Sprawa została zgłoszona na policji
  Bank rozpatrzył Reklamacje po czym steierdzil rażące zaniedbanie z mojej strony proszę o pomoc co dalej można z tym zrobić nie chce tego tak zostawić
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako że dostałem to zapytanie również mailem, to tam odpowiedziałem.

   Usuń
 60. Mam konto (promocje polecane oczywiście u ciebie) w credi agricole, w nest banku, PKO bp i Mbanku która kartą najlepiej płacić w Tunezji ?

  OdpowiedzUsuń
 61. Proszę o radę, jak ulokować najkorzystniej na chwilę obecną 100000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na październik 2020 (publikacja z 1.10.2020 r.). Bieżące zmiany (choć wiele ich nie ma; bodaj tylko w przypadku lokat dla nowych środków w Idea Banku) odnotowują w aktualizowanym rankingu lokat.

   Usuń
 62. Czy zakładając konto należy zapewnić wpływ z wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o uniknięcie opłaty za prowadzenie konta (o ile ona jest, bo sporo kont prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł) to w praktyce wszędzie wystarczą dowolne wpływy (może być to np. przelew z własnego konta w innym banku). Nie ma konieczności zapewniania wpływów wynagrodzenia.

   Czasem na etapie wnioskowania o konto pojawia się pytanie o źródło dochodów, ale zaznaczenie np. wynagrodzenia, nie oznacza, że wpływy muszą być od pracodawcy.

   Z kolei na potrzeby promocji czasami (choć na szczęście nie często) pojawia się wymóg zapewniania wpływów wynagrodzenia. Ale wtedy wszystko zależy od definicji w regulaminie konkretnej promocji.

   Usuń
 63. Co sądzisz na temat lokaty FACTO czy lokaty w INBANK ?
  Jak jest z przelewami i z założeniem lokaty wcw tych bankach zagranicznych? Proszę o odp;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kilku powodów. Nie przekonuje mnie inny niż polski BFG. Me obawy rodzi procedura realizacji wypłat środków. Ponadto trzeba pamiętać, że w razie realizacji gwarancji wypłata nastąpi w walucie euro. A z bieżących kwestii (to w przypadku Facto) nie odpowiadają mi zapisy na wypadek przedterminowego zerwania lokaty - zwrot kapitału może nastąpić do miesiąca! To długi okres przetrzymywania środków, a to zapala u mnie czerwoną lampkę (z podejrzeniem braku płynności). Dlatego na chwilę obecną do tych propozycji nie jestem przekonany (a na blogu opisuję to, z czego sam korzystam lub co najmniej chciałbym skorzystać).

   Usuń
 64. Dzień Dobry.
  Może warto prześwietlić aktualną promocję: 1 000 punktów w Programie Priceless Specials po zrobieniu i rozliczeniu pierwszej transakcji bezgotówkowej Kartą Kredytową World Mastercard wydaną przez mBank ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1000 pkt? W dodatku za piekielnie drogą kartę World? Oni się ośmieszają. To jest jakieś 14,70 zł. żeby zdobyć voucher 50 zł za 3400 pkt będzie trzeba wydać fortunę.

   Usuń
  2. Za 1000 pkt nie warto rejestrować. Czekaj na więcej, bo zazwyczaj banki dają 3400/6800 pkt.

   Usuń
 65. Złotówa, na pewno masz w tym doświadczenie. Załóżmy taką sytuację - wniosek o założenie konta w promocji wysłałem 28.09. Na umowie nie ma żadnej daty, ale bank upiera się, że konto zostało założone 30.09. Kurier (bo taką metodę wybrałem) dostarczył umowę w dniu 04.10 i w tym dniu faktycznie podpisałem odbiór umowy. Do dnia 04.10 nie miałem żadnej fizycznej możliwości korzystania z konta. Kiedy konto zostało otwarte, jaka jest data założenia konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie o jaki bank chodzi? Przykładowo w mBanku za termin otwarcia konta przyjmowany jest dzień, w którym bank powiadamia (SMSowo) o aktywacji konta. Sytuacja jest więc klarowna.

   Tych dat jakoś udowodnić się nie da? Banki przesyłają maile po rejestracji, niekiedy firmy kurierskie przesyłają powiadomienia (maile lub SMSy; może coś się zachowało?) o wizycie.

   Usuń
 66. Dzień dobry. Może warto prześwietlić ofertę Skoku Stefczyka -np.lokata powitalna 2,5%

  OdpowiedzUsuń
 67. Mr.Złotówa, czy mógłbyś coś napisać o propozycjach Pekao SA dla byłych,już klientów
  Banku Idea.Jakie są terminy przeniesienia produktów,by załapać sie na propozycje Pekao?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To słaba oferta więc szkoda czasu na nią.

   Usuń
 68. Pytanie do Mr. Złotówka

  szukam gotówkowy kredytu ekologicznego. eko kredyt na pokrycie kosztów paneli fotowoltaicznych.

  Możesz podesłać jakiś ranking lub Artykuł ?

  Cokolwiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w BOŚ nic nie ma?

   Usuń
  2. Na co dzień nie śledzę oferty kredytów. Dobrym kierunkiem poszukiwań faktycznie może być BOŚ. Coś kojarzę jeszcze w ING.

   Usuń
 69. Dzień dobry. Czy ktoś posiada listę banków, gdzie wpłaty i wypłaty ze wszystkich bankomatów są bezpłatne? Może Mr Złotówa coś wie? Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry! Obecnie darmowe wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów to dobro luksusowe. Przy standardowych kontach osobistych taką możliwość mają posiadacze Konta 360 (w Millennium) oraz Dla Ciebie (w Credit Agicole) - w tych dwóch przypadkach można wypłacać bez limitów. Posiadacze Moto Konta w Toyota Banku i Citikonta mają po kilka wypłat za 0 zł z dowolnych bankomatów w miesiącu.

   W innych bankach albo ograniczona jest liczba bankomatów, z których można korzystać za 0 zł, albo trzeba płacić (za kartę czy za pakiet umożliwiający darmowe wypłaty), albo trzeba założyć konto prestiżowe (zazwyczaj to trudniejsze warunki utrzymania go za 0 zł).

   W uprzywilejowanej sytuacji są osoby młode - to konta zazwyczaj dla osób do 26 lat. Wtedy można mieć darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce, mając konto m.in. w BNP Paribas, Pekao, PKO BP, Santander Banku i (ale tu o ile nie ukończyło się 24 lat) w mBanku.

   Usuń
 70. Na jaki dzień byly badane nowe środki?

  OdpowiedzUsuń
 71. Witam jak mogę sprawdzić czy założyłem konto z giga premia, niby wszystko zrobiłem jak w opisie ale przy rejstrowaniu na giga... Wpisałem PAWEL a w banku PAWEŁ będzie okej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ewidentna literówka. Sugeruję jednak zgłosić do organizatora: gigapremia@bnpparibasplus.pl

   Usuń
 72. Witaj Zlotowa,czy mógłbyś doprecyzować czy na kącie 360 liczy się data płatności kartą, czy data zaksięgowania.Chodzi o zwolnienie z opłaty, będę wdzięczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się data wykonania płatności.

   Od daty księgowania banki już swego czasu odeszły, co wymógł na nich UOKiK (nakładając kary). Na datę księgowania klient nie ma wpływu, więc teraz słusznie znaczenie ma data wykonania transakcji.

   Usuń
 73. Mam pytanie dotyczące promocji Santander 300

  Wpływy 700 i 1000 w każdym z miesięcy trzeba zapewnić jednorazowym przelewem z innego banku czy mogą być to 2 przelewy ( np 2 razy po 350 w maju) z innego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kojarzę, by w którejś promocji Santander Banku był wymagany wpływ 700 zł (acz może mnie pamięć zawodzić, bo promocji i ich różnych edycji jest wiele). 700 zł było, ale w promocji BNP Paribas - jeśli chodzi o ten bank, to może być suma mniejszych wpływów. Ważne by w danym miesiącu łącznie pojawiło się min. 700 czy min. 1000 zł.

   Generalnie w większości promocji wystarczy suma wpływów (jeśli jest inaczej, zaznaczam w opisie promocji, że chodzi o jednorazowy wpływ w danej kwocie).

   Usuń
 74. Witam. Ja z kolei mam pytanie w ktorym banku na obecną chwile najlepiej zalozyc konto dla mlodych (17lat) aby dostać najwiekszą nagrode. Oczywiscie wymagania typu wplywy i platnosci karta beda zapewnione, z tym nie ma problemu.
  Pozdrawiam. Rafal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną najwięcej, bo nagrodę o wartości 100 zł, można uzyskać za otwarcie konta dla dziecka w PKO BP (rodzic też musi założyć) - piszę o niej tutaj.

   W promocjach innych banków nagrody za konto dla niepełnoletniego najczęściej są o wartości ok. 50 zł - tak jest w Credit Agicole, ING, Millennium i Pekao. Przegląd tych promocji znajduje się tutaj
   .

   Usuń
 75. BNP Paribas - nowa Taryfa opłat i Prowizji obowiązuje od 1.08 i moim zdaniem dotyczy zdarzeń po 1.08. Tymczasem w sierpniu Bank pobrał opłatę za brak 3 transakcji kartą w lipcu ( 1 transakcja była). W/g konsultantów wszystko jest Ok - w/g mnie nie. Czy może ja się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowa taryfa opłat i prowizji BNP Paribas została zapowiedziana bodaj już w maju. W informacji dot. zmian zawarto zapis: "Zmienione opłaty za prowadzenie rachunków oraz obsługę kart po raz pierwszy pobierzemy w sierpniu 2021 roku, co oznacza, że warunki uprawniające do obniżenia lub zwolnienia z ww. opłat (o ile dotyczą) powinny zostać przez Państwa spełnione w lipcu 2021 roku.".

   Reklamację można jednak złożyć - banki często (jeśli to jest pierwszy taki przypadek klienta dot. opłat) rozpatrują je pozytywnie "w imię dobrej współpracy na przyszłość". Na pewno warto spróbować.

   Usuń
  2. To że bank zapowiadał to w ten sposób nie znaczy, że Bank ma rację - jeśli taryfa obowiązuje od 1.08 to dotyczy zdarzeń od tego momentu a nie minionych. Wbrew sugestiom konsultanta na czacie złożyłem reklamację i jeszcze tego samego dnia opłata została zwrócona.

   Usuń
  3. Bank Pocztowy też zmienia warunki prowadzenia kont i kart. Informacja o tym była rozsyłana pocztą elektroniczną i jest umieszczona no stronie tegoż "banku".
   Pisałem o tym w innym miejscu ale mój wpis został śmiem twierdzić zignorowany. Będzie larum jak zaczną pobierać zapowiedziane opłaty.

   Usuń
  4. O zmianie opłat wiedziałem, ale z taką interpretacją opłaty za lipiec nie zgadzałem się i uważam, że mam rację - jeśli jest termin od którego obowiązują nowe opłaty to obowiązują one za czynności od tego dnia a nie minionych.

   Usuń
  5. Anonimowy14 sierpnia 2021 10:01

   Ale kto aneksu nie podpisze to mu Envelokonto zamkną a nie zaczną pobierać opłaty. Żadna strata bo to konto bez Envelobonusu nie jest w jakikolwiek sposób atrakcyjne więc tak czy siak do zamknięcia.

   Usuń
 76. Mr.Złotówa czy wiadomo ci coś o promocji w Getinnoble bank .Otóż dostałem propozycję:po 50 zł premi za przeniesienie wynagrodzenia w dwóch kolejnych miesiącach tj. w lipcu i sierpniu warunki spełniłem a premi niema...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To promocja przyznawana indywidualnie - nie znam regulaminu bieżącej edycji.

   Brałem udział w podobnej promocji kilka miesięcy temu - bonusy otrzymałem (dodam tylko, że wpływały na konto oszczędnościowe, a nie na osobiste). Jeśli więc bonusu nie ma, to pozostaje zgłoszenie reklamacji do banku (najszybciej i najwygodniej poprzez bankowość internetową, gdzie można przesłać wiadomość).

   Usuń
 77. promocja „700 zł z kartą kredytową VISA – IV edycja” w Santander bank. Może warto opisać tą promocje?
  Okres przystąpienia do promocji – do promocji można przystąpić od 22 października 2021 r. do 30 kwietnia 2022

  OdpowiedzUsuń
 78. Hej Mr. Złotówa! Nie ma przypadkiem teraz promocji od Alior Banku (300 zł, czas trwania 6 miesięcy)?

  OdpowiedzUsuń
 79. Witam czy można np płacić za czynsz karta kredytową w promocji city bank gdzie trzeba przez 3 miesięcy zrobić zakupy w kwocie 1000 zł.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może być transakcja szczególna (tym samym płatność nie zostanie zaliczone do promocji, a w dodatku może wiązać się z prowizją). Pozdrawiam

   Usuń
 80. Witam Pana Złotówę, czy mogłabym prosić o aktualny kod polecający do Santander Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Aktualny kod polecenia udostępniam we wpisie prześwietlającym obecnie dostępną promocję konta - tutaj (1002096747).

   Usuń
 81. Witam proszę o radę Jestem przed kupnem mieszkania ale zanim znajdę odpowiednie nie chcę trzymać pieniędzy w domu stąd moje zainteresowanie kontami oszczędnościowymi ( gotówka w każdej chwili) Alior bank już wykorzystałam Kwoty w promocyjnym oprecentowaniu są niższe ale chociaż część niech pracuje

  OdpowiedzUsuń
 82. Witam, czy może Pan wyrazić swoja opinię o lokatach PBS w Ciechanowie? (4,5 % do 1 mln PLN)

  OdpowiedzUsuń
 83. Dzień dobry może warto napisać o obecnej ofercie obligacji skarbowych tych indeksowanych inflacja sam się zastanawiam nad inwestycją w czteroletnie obligacje, chętnie zapoznam się z różnymi opiniami

  OdpowiedzUsuń
 84. jeśli chodzi o wyrażenie zgód marketingowych przy zakładaniu konta promocyjnego w Santanderze pojawia się jeszcze możliwość wyrażenia zgody marketingowej na Telemedi, czyli zgoda na przekazanie danych osobowych i danych objętych tajemnicą bankową. Czy tę zgodę również trzeba zaznaczyć?
  Dziękuję za całą robotę na blogu, wykorzystałam kod polecający od Pana, życzę szybkiego wpływu nagrody.

  OdpowiedzUsuń
 85. Przydałby się dział "najlepsze kredyty"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu Bankobranie skupiam się na tym, co przynosi korzyści na czym można w bankach zarobić. Kredyt zawsze kosztuje, więc o nich nie piszę (no poza drobnymi wyjątkami - kiedyś opisałem pożyczkę bankową z faktycznym RRSO 0%).

   Usuń
 86. Witam. W jakim banku poleciłbyś kartę wielowalutową ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ja odpowiem - krótko i z doświadczenia - alior

   Usuń
 87. Witam. Zostałam wybrana skarbnikiem klasowym, może jakiś pomysł na konto bankowe, bardzo proste do założenia (posiadam konto w banku Millennium). Żeby rodzice mogli przelewać na nie pieniądze. Może z jakimś oprocentowaniem... I darmowy przelew zewnętrznym, chociaż jeden w miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 88. Dlaczego nic nie piszecie o Banku Nowym - czy warto? Czy to bezpieczne? itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, ze właściciele Banku Nowego związani są z czyscicielami kamienic :)

   Usuń
 89. Czy można założyć lokatę na 8%, bez zakładania konta ? Jakie są opłaty, bez oczywiste podatku Belki

  OdpowiedzUsuń
 90. Jeśli jako opiekun prawny dla dzieci otwarłam im konto, ale nie mam konta osobistego to mogę teraz otworzyć konto osobiste i załapać się na promocję 200 zł do Allegro ?

  OdpowiedzUsuń
 91. A co w przypadku, gdy już założyłem konta w większości bankach, jak nie we wszystkich? Przestaję być NOWYM klientem i nie mam już możliwości otrzymywania dalszych bonusów.

  OdpowiedzUsuń
 92. Chce zarejestrować kartę M w programie bezcenne chwile. Wyskakuje komunikat podaj kod promocyjny. Skąd wziąć ten kod?

  OdpowiedzUsuń
 93. Czy jak puszczę blikiem na telefon 700 zł z innego konta - czy będzie to zaliczone jako wpływ na konto?Czy może musi to być zwykłym przelewem?

  OdpowiedzUsuń
 94. nie bardzo rozumiem automatycznego odnawiania lokaty w Inbanku. Próbując odnowić lokatę program kieruje mnie na stronę zasilenia konta. a mnie chodzi o przedłużenie obecnej lokaty bez wpływu nowych środków. Proszę o wyjaśnienie, czy muszę wpłacić nowe środki, czy automatyczne odnowienie dotyczy tych środków co były oprocentowane do tej pory. Tym bardziej, że zanim przejdę na stronę płatności muszę zaznaczyć iż zawieram umowę. Ktoś pomoże?

  OdpowiedzUsuń
 95. Czy jest jakieś konto oszczędnościowe w euro, oprócz revolt, bo z tamtąd nie wiem czy da się wypłacić wpłacone pieniadze bez prowizji? Mam w tej chwili kasę na Santander ale bank zszedł na psy i chce od nich uciec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aion Banku na koncie oszczędnościowym EUR można uzyskać 1,5% (bez limitu kwoty i bez dodatkowych warunków - w stylu "nowe środki"; mankament: obecna oferta dostępna tylko do 15.10.).

   Wymagane też konto osobiste (by było darmowe, trzeba na koncie oszczędnościowym PLN utrzymywać saldo min. 5 000 zł).

   Usuń
 96. ruszyła promocja alior bank i bezpieczne chwile z alior pay - odroczone płatności - dla obecnych posiadaczy konta z kartą podpiętą pod bezcenne chwile. może ktoś skorzysta aby łyknać kolejne 16 000

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...