Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bankobranie®, czyli jak zarobić dzięki bankom?

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.02.2014

Bankobranie®, czyli jak zarobić dzięki bankom?

Bankobranie to blog o zarabianiu pieniędzy na aktywnym korzystaniu z podstawowych usług bankowych.  Ujawniając tajniki promocji bankowych na moim blogu postaram się zatem pokazać, jak sobie dorobić (tak „przy okazji”), a się nie narobić...


Kilka sposobów na regularny zarobek


Dzięki prostym sposobom opisanym na blogu, nie narażając swoich środków w spekulacjach, bez ryzykownych inwestycji, ba, nawet bez znaczącego własnego kapitału, a w dodatku poświęcając na to niewiele czasu – możemy się systematycznie bogacić. Zarobić można płacąc częściej kartami a nie gotówką, robiąc przelewy na własne konta, płacąc w internecie właściwą kartą, otrzymując wynagrodzenie na „odpowiednie” konto/konta czy też polecając produkt bankowy np. komuś z najbliższej rodziny. W ten sposób można zarobić całkiem nie mało pieniędzy, co będę systematycznie pokazywać.


Jak nie mieć ciastka i... zjeść ciastko


Banki potrafią całkiem sowicie (do)płacić do klienta, a że im się to opłaca i będą robić tak dalej, napiszę niebawem. Umiejętnie zarządzając swoim kontem (lub kontami) oraz kartami płatniczymi można w miesiąc uzyskać kwotę odpowiadającą odsetkom od całkiem sporej kwoty oszczędności „zamrożonej” na koncie oszczędnościowym. Dowód? Za grudzień 2013 zarobiłem na kontach i kartach bankowych 260,91 zł (co wcale nie jest moim najlepszym wynikiem). A żeby mieć tyle samo z odsetek, musiałbym mieć odłożone na jednym koncie oszczędnościowym - dającym najwyższe oprocentowanie - kwotę 122 320 zł (sporo! no może nie dla statystycznego Niemca, ale Polaka już niestety naprawdę sporo).

Satysfakcja na bank!


Może te dwie stówki nie rzucają na kolana, ale utrzymując co miesiąc podobny zysk, już po roku zbierze się sumka zbliżona do „trzynastki” – tej odpowiadającej pensji osób zarabiających kwotę zbliżoną do średniej krajowej. A jak to ze średnimi bywa, zwłaszcza przy średniej wynagrodzeń, to więcej niż połowa pracujących zarabia mniej. Dlaczego więc nie skorzystać z takiego dodatkowego zastrzyku gotówki w domowym budżecie? Może się okazać, że bez wyrzeczeń, w rok odłożysz na całkiem fajne wczasy, wypasiony gadżet multimedialny lub coś o czym skrycie marzysz. A sposoby o których zamierzam pisać to po prostu oszczędzanie przez zwiększone zarabianie.


4 komentarze:

 1. Witam, a jak ze skarbówką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie kwestia ta jest uregulowana prawnie. Promocje są traktowane jako tzw. sprzedaż premiowa, a wtedy obowiązuje zwolnienie z opodatkowania, gdy wartość nagrody w danej promocji nie przekracza 2000 zł. Informacja o tym znajduje się w większości regulaminów promocji. Tak jest z promocjami dla klientów indywidualnych.

   Inaczej rzecz ma się w przypadku promocji kont firmowych czy innych produktów stricte dla prowadzących działalność gospodarczą. Wtedy premie są przychodem z tego tytułu i trzeba się samodzielnie rozliczyć.

   Usuń
 2. I gdzie się podział kalkulator odsetek ten w ramce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kalkulator dostępny jest tutaj (odnośnik do niego można znaleźć w menu).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...