Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Tanie tankowanie - zwroty za płatności kartą na stacjach

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

8.02.2014

Tanie tankowanie - zwroty za płatności kartą na stacjach

Ustabilizowanie cen na stacjach benzynowych, które możemy zaobserwować od kilku miesięcy może być nie jedynym pozytywem dla tych co swoim autem wykręcają sporo kilometrów. „Darmowe litry” paliwa mogą też mieć posiadacze wybranych kart płatniczych.

Banki ścigają się w dopieszczeniu zmotoryzowanych klientów. Propozycje co jakiś czas się zmieniają, podobnie jak liderzy wśród najlepszych ofert. Swego czasu Meritum Bank zwracający aż 4% wydawał się nie do prześcignięcia. Aktualnie jest jeszcze lepiej. Przeanalizowałem rynek i wyszło mi, że...

Getin Ba(n)k


...najtańsze paliwo wlewane do baku mają posiadacze konta Tanie Zakupy w Getin Online. Zyskują 10 % płacąc nie tylko na stacjach, ale też w sklepach spożywczych, supermarketach i sklepach z alkoholem. Dobrobyt ma co prawda swe ograniczenia: maksymalnie możesz zyskać 40zł/miesiąc i 300 zł w ciągu roku, ale plusem jest zapewnienie banku, że promocja dla uczestnika potrwa co najmniej 12 miesięcy. Miesięczna opłata za kartę wynosi 3,99 zł, a konto jest prowadzone bezpłatnie pod warunkiem wpływu min. 1000 zł oraz wykonania kartą płatności o wartości min. 400 zł miesięcznie.

Ciekawie wygląda też oferta „stacjonarnego” Getinu. Choć tutaj wyliczenie zwrotu opiera się na nieco skomplikowanych zasadach. Bank zwraca różnicę między średnią ceną Pb95 (publikowaną za serwisem www.paliwa.pl) a kwotą 4,95zł. Ale nie oznacza to, że premia ominie tankujących Pb98, ON czy gaz. Oni też otrzymają zwrot. Bank nie weryfikuje bowiem za co płacisz na stacji benzynowej (możesz tam równie dobrze kupować gazety lub hot-dogi). Trzeba jednak pamiętając o ograniczeniu: zwrot będzie wyliczony od wydatków nieprzekraczających równowartości ceny 30 litrów Pb95. Opłata za kartę wynosi 2,99 zł.

Oferta ta zdecydowanie straciła na atrakcyjności, jeśli przypomnieć, że latem ubiegłego roku Getin nachalnie promował tą samą kartę paliwową, ale ze zwrotem obniżającym koszt do 3,95 zł!! W miesiącach gdy paliwo było najdroższe, zwrot za zatankowanie 30 litrów benzyny wynosiło wówczas nawet 50,70 zł. Pod koniec stycznia klienci korzystający z tej promocyjnej oferty dostali jednak listy informujące o zmianie stawki do aktualnie obowiązującej. W zamian otrzymali bezpłatny pakiet ubezpieczenia assistance.

Konkurencja nie śpi?


Z ofertą szytą dla kierowców wyszedł również Toyota Bank. Promocja obejmuje jednak nie tylko posiadaczy auta tego japońskiego producenta. Zwrot na który mogą liczyć uczestnicy promocji to 8% wydatków na stacji benzynowej (max. 50 zł miesięcznie). Bank chce jednak zaktywować klientów do korzystania z karty również w innych punktach handlowo-usługowych i tym samym zastrzega, że premia od płatności na stacji będzie naliczona, jeśli poza nią użytkownik karty wykona co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe o minimalnej wartości 39 zł każda np. w sklepie spożywczym, kinie lub restauracji.

Zyskać mogą również posiadacze niektórych kart kredytowych. Bank Zachodni WBK zapewnia 2% zwrotu od wydatków na stacjach i premiuje dodatkowo od zakupów w innych, wybranych punktach. W poniższym zestawieniu ze moneybackiem znalazła się jeszcze kredytówka Alior Banku. Choć zwrot 1% może wydawać się niedużym zyskiem to pamiętać trzeba, że obejmuje wydatki nie tylko na stacjach, ale również w innych miejscach.

Nazwa banku Rodzaj usługi Wysokość zwrotu Ile zyskasz wydając na stacji benzynowej 500 zł/mies
Getin Online Konto Tanie Zakupy 10% (max. 40 zł) 40,00 zł
Toyota Bank Konto Jedyne 8% (max. 50 zł) 40,00 zł
Getin Bank Karta debetowa dla kierowców Różnica między ceną Pb95 a stawką 4,95 zł/l (max. za 30 l) 10,20 zł*
Bank Zachodni WBK Karta kredytowa 1|2|3 2% 10,00 zł
Alior Bank Karta kredytowa GOLD 1% (max.1000 zł) 5,00 zł
*przyjmując średnią ceną 1 litra paliwa Pb95 w styczniu 2013, opartą na zestawieniu Polskiej Izby Paliw Płynnych, w wysokości 5,29 zł

Tabela: Zestawienie ofert bankowych dotyczących zwrotu części kosztów za płatności kartą na stacjach paliw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...