Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nowy program premiowanych poleceń w ING

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

11.02.2014

Nowy program premiowanych poleceń w ING

Jeśli masz konto w ING to ten artykuł Cię zainteresuje. Wystartowała bowiem druga edycja programu rekomendacyjnego w banku ING. Programu o tyle ciekawego, że korzyści w nim odnosi zarówno polecający, jak i polecany. Więc chętnych wśród rodziny i znajomych nie powinno zabraknąć. Tym bardziej, że na udziale w programie można całkiem dobrze zarobić.


ING Bank Śląski docenia obecnych klientów


Polecający zyskać może sporo. Sto złotych za polecenie pakietu konta z kartą, których utrzymanie nie musi nic kosztować. Do zgarnięcia jest nawet okrągły tysiak – pod warunkiem, że do ING przekonamy dziesięć osób i każda z nich zacznie aktywnie korzystać z konta. Polecony zarobi wówczas 50 złotych. I będzie mógł zarabiać na polecaniu konta ING innym osobom… o ile wystartuje kolejna edycja programu. Regulamin promocji jest bowiem tak skonstruowany, że polecającym może być ten, kto ma rachunek w ING od co najmniej 3 miesięcy

W grę wchodzą zatem wyłącznie ci, którzy konto założyli przed 9 lutego br. – wtedy będą mogli wysłać polecenia w ostatnim terminie okresu polecania, czyli 9 maja. Innymi słowy… polecającym na pewno nie będzie mógł być ten, który dopiero teraz założy konto w ING. Oj to niepodobająca mi się gierka banku, by klient jednak nie zarobił zbyt wiele.


Warunki promocji


Aby bank wiedział kto poleca niezbędne jest wygenerowanie kodu promocji. Można to zrobić w bankowości internetowej (w dziale rachunki, gdzie powinna wyświetlać się zakładka "Promocja") lub w oddziale banku. Warunki otrzymania premii nie są wyśrubowane. Polecający w okresie od 10.02 do 9.05 powinien zapewnić wpływ na swoje konto w wysokości 500 zł oraz zapłacić kartą min. 200 zł. Z kolei polecony powinien zapłacić kartą za min. 200 zł w każdym z dwóch kolejnych miesięcy od otwarcia konta. Premie zostaną wypłacone szybko, bo do 15. dnia miesiąca następującego po spełnieniu w/w warunków. Szczegóły w regulaminie

Papierkowa robota


Ważną formalnością, o której pamiętać powinien polecany klient jest dostarczenie do Banku, do końca obowiązywania promocji wypełnionego i podpisanego formularzu zgłoszeniowego. Tam wyraża zgodę, aby obecny polecający uzyskał informację o założeniu rachunku bankowego w ramach promocji przez polecanego oraz o spełnieniu albo niespełnieniu przez niego wymaganych warunków premiowania.

Moim zdaniem to na pewno mankament promocji. Gdy banki, a zwłaszcza ING Bank Śląski, tak bardzo kreują się na banki internetowe i mobilne, tu musimy się pofatygować do oddziału lub na pocztę. W tego typu programach poleceń w innych bankach formalności te są rozwiązane w o wiele wygodniejszy dla klientów sposób.

Z kolei po stronie polecającego pojawi się obowiązek rozliczenia podatkowego. Zgodnie z regulaminem: „Równowartość otrzymanej nagrody stanowi przychód z innych źródeł, w rozumieniu art.20 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity. Dz.U. 2012, poz.361 z późn. zm.) z konsekwencją jego wykazania przez posiadacza rachunku w rocznym zeznaniu podatkowym i opodatkowania stawką właściwą wg skali podatkowej”. PIT od ING polecający otrzyma do końca lutego 2015 roku. Podatku nie zapłaci osoba polecana. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...