Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Konto w Nest Banku

900 zł za kartę od Citi480 zł od Santandera400 zł od Millennium600 zł od VeloBanku400 zł od BNP Paribas

Nest Konto w Nest Banku

Nest Bank to nowa marka na rynku bankowym w Polsce. Jest to jednak kontynuator dotychczasowego Banku Smart i BIZ Banku.


Karta płatnicza do konta Visa Nest Bank
Niezmiennie podstawowa oferta tego banku należy do najtańszych w Polsce. A właściwie to należy napisać, że jest darmowa. Wszystko co w koncie osobistym jest najważniejsze, tu bez żadnych warunków do spełnienia można mieć za 0 zł.

Jest to więc konto, które może odpowiadać tym, którzy rzadko korzystają z usług bankowych, nie uzyskują regularnych wpływów, nie płacą też kartą, ale rachunek bankowy jednak potrzebują. Ale tak samo jest to też konto dla tych co intensywnie korzystają z karty, wypłacają gotówkę w bankomatach nie zważając na to jakiej instytucji jest urządzenie, a do tego często przelewają środki. Przy Nest Koncie za żadną z powyższych czynności nie zapłacisz!

Rachunek osobisty: Nest Konto


Zasady prowadzenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Nest Banku są klarowne:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez dodatkowych wymogów typu wpływ wynagrodzenia itp.) 
 • 0 zł za dostęp do bankowości internetowej 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową i mobilną) 
 • 0 zł za wydanie karty i jej posiadanie 
 • 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji taki bankomat należy)
 • 0 zł za wypłaty gotówki za pomocą usługi cashback (realizowane przy okazji zakupów w punktach handlowo-usługowych, np. w sklepach Żabka lub Freshmarket)
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach sieci Euronet

Nie płać za konto, przelewy, kartę i wypłaty z bankomatów - złóż wniosek o Nest Konto

O banku


Nest Bank jest kontynuatorem FM Banku, który działał pod dwoma markami: BIZ Bank prowadzący placówki bankowe odpowiadał przede wszystkim za obsługę przedsiębiorców posiadających rachunki firmowe, a Bank Smart jako bank z tanią ofertą produktów bankowych skupiał się na działalności w Internecie. W chwili obecnej już takiego rozdziału nie ma. Nest Bank posiada sieć placówek bankowych i oczywiście działa online.

Nest Bank podlega polskim regulatorom, a środki zgromadzone w banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) do równowartości 100 000 euro.

Nest Bank - opinie


Bank - pod postacią Banku Smart - postał w połowie 2014 roku. Dość szybko założyłem tam konto i posiadam je do dziś głównie ze względu na oprocentowanie konta oszczędnościowego, no i oczywiście z powodu jego bezwarunkowej bezpłatności. Zastanawiając się nad zaletami i wadami banku mogę wymienić:

Plusy

 • bezwarunkowy brak opłat za konto, kartę, przelewy złotówkowe i wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce
 • prosta, nieskomplikowana tabela opłat i prowizji, która nie zmienia się tak często jak bywa to w innych bankach
 • intuicyjna i czytelna bankowość internetowa
 • dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie lokat: w ciągu 30 dni od otwarcia konta możesz założyć 3-miesięczną lokatę powitalną (Nest Lokata Witaj) ze stałym oprocentowaniem 4% w skali roku (w kwocie do 10 000 zł)

Minusy


 • brak możliwości wykonywania szybkich przelewów metodą pay-by-link (którą w sklepach internetowych czy serwisach aukcyjnych udostępniają inne banki; w wielu z nich dostępna jest jednak również płatność kartą - np. przez PayU. Wówczas możesz płacić kartą wydaną do konta
Do niedawna wymieniałem w tym miejscu również brak możliwości korzystania z jakichkolwiek darmowych wpłatomatów. W grudniu 2016 r. bank wprowadził jednak tę dogodność dla swych klientów - bez prowizji można wpłacać środki we wpłatomatach sieci Euronet.

Nest Konto - jak otworzyć?


Składając internetowy wniosek o konto w Nest Banku można wybrać jeden z dwóch dostępnych sposobów zawarcia umowy. Może to być:
 • przelew weryfikacyjny z konta, które posiadasz w innym banku (ale tylko z grupy banków wskazanych: Alior Bank, BPH, Pekao, BZ WBK, BGŻ BNP Paribas, BOŚ Bank, Credit Agricole, Eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, PBS, T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi podanymi we wniosku o konto. Po akceptacji ze strony banku dokumentację wraz z umową dostaniesz na maila (w nim również znajdziesz login do bankowości internetowej)
 • kurier - wybierając tę opcję już we wniosku możesz wskazać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy). Kurier z dokumentami do podpisu przyjeżdża na koszt banku
W ofercie Nest Banku znajduje się również ciekawa propozycja dla oszczędzających. To konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności, które oprócz odsetek daje również coroczne premie liczone procentowo od sumy wpłat. W ten sposób można zyskać nawet dodatkowe 30% wpłaconego kapitału! Sprawdź szczegóły>>

No i na koniec przydatna informacja na wypadek sytuacji, gdy w przyszłości zdecydujesz się z jakichkolwiek przyczyn zamknąć konto w Nest Bank. Zrobić to można na jeden z kilku sposobów: w placówce banku, listem, na infolinii lub mailem. Szczegóły w poradniku: Jak zamknąć konto w banku? Wypowiedzenie umowy rachunku - weryfikacja 28 banków.

2 komentarze:

 1. Poważanie myślę nad otwarciem rachunku w Nest Banku, @Mr. Złotówa jak myślisz warto czekać na jeszcze jakąś promocję związaną z otwarciem konta, typu jakić voucher lub bilety do kina, czy raczej już nic takiego nie będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywają promocje (ostatnio w styczniu z bonem 80 zł do sklepów Decathlon, wcześniej w listopadzie z bonem 100 zł do Rossmanna). Zachęcam do bieżącego śledzenia bloga (np. do zapisania się na newsletter), bo pule promocyjnych wniosków rozchodziły się błyskawicznie. W pierwszym z wymienionych przypadków w kilka dni, a z Rossmannem w... 33 godziny.

   Aktualnie w Nest Banku dostępna jest promocja konta firmowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą - opisuję tutaj.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij 400 zł łatwej premii za konto w Millennium (+ 100 zł za konto dla dziecka + 8% dla oszczędzających)

Po dłuższej przerwie powraca promocja konta osobistego w Millennium z premią pieniężną. Do wzięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne o ł...