Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4 promocje karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?

480 zł od Santanderatelefon Motorola od Citi400 zł od BNP Paribas550 zł od Aliora650 zł od mBanku

4 promocje karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?

Citibank szaleje (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu). I obecnie serwuje aż 4 różne promocje swych kart kredytowych.

Porównanie 4 promocji karty kredytowej CitibankuWybór jest spory i każdy może znaleźć coś dla siebie. A nagrodą może być nowy telefon albo bony na zakupy o wartości 400 zł (w Lidlu lub na Allegro), albo bonusy pieniężne do 720 zł. Każda z akcji to jednak nieco inne warunki. Dziś je porównuję, by ułatwić wybór. I podpowiadam jak dać sobie radę z płatnościami w celu osiągnięcia wymaganych wydatków.

Lepiej jak jest więcej i lepiej jak jest wybór. Ale tym razem tych możliwości jest aż tyle, że coś może umknąć. Zatem w jednym miejscu zbieram wszystkie dostępne propozycje Citibanku, w których darmową kartę kredytową Citi wyrobić można w promocji z gwarantowaną nagrodą. A do wyboru jest:

Różnica między tymi propozycjami sprowadza się do wartości nagrody, jak i sumy płatności, które należy wykonać, by otrzymać nagrodę.

W celu łatwiejszego porównaniu tych promocji, w poniższej tabeli przedstawiam najważniejsze cechy każdej z okazji do bankobrania z kartą kredytową Citibanku w roli głównej:

Wybierz nagrodę od Citibanku:

Główne
cechy:
Karta podarunkowa
Lidl
Bon
Allegro
Telefon
LG K30 Dual Sim
Bonusy pieniężne
Wartość nagrody:
400 zł
400 zł
599 zł*
do 720 zł
Karencja** od:
1.01.2018
1.01.2018
1.01.2018
1.01.2018
Dostępność do:
20.04.2020 r.
15.04.2020 r.
31.03.2020 r.
31.08.2020 r.
Suma płatności na potrzeby promocji***:
2000 zł
1500 zł
2000 zł
18000 zł****
Opis promocji:

      *  wycena z regulaminu promocji
    **  okres wykluczenia dla osób, które już posiadały główną kartę kredytową Citibanku
  ***  czas na wykonanie płatności na taką sumę jest do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawrzesz umowę o kartę (za wyjątkiem promocji z bonusami pieniężnymi do 720 zł
****  czas wykonywania płatności rozłożony na okres do 36 miesięcy

O ile we wcześniejszych edycjach promocji Citibanku bywały różnice w okresach wykluczenia dla byłych posiadaczy głównej karty kredytowej z logo Citi, to teraz ten termin w każdym przypadku jest taki sam. Karencja liczy się od 1.01.2018 r.

W promocjach pojawiają się różne wymogi odnośnie kwoty transakcji kartą, które należy wykonać na potrzeby promocji. Czasu na to jest sporo, bo w trzech promocjach (z Allegro, Lidlem i telefonem LG) bank daje w praktyce ponad 3 miesiące (konkretnie płatności należy wykonać najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy - datę znajdziesz w tejże umowie). Najmniej (łącznie 1500 zł we wspomnianym okresie) wystarczy wydać w promocji z bonami Allegro. W promocjach z kartą podarunkową Lidla i z telefonem LG K30 Dual Sim w wyznaczonym okresie należy wykonać płatności na sumę min. 2000 zł.

Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie, bo średniomiesięcznie wystarczą płatności już od 500 zł. Podkreślę, że w żadnym przypadku nie chodzi o wydanie 1500 czy 2000 zł w każdym z trzech miesięcy, ale o wydanie łącznie takiej sumy przez wyznaczony czas (dni do końca miesiąca w którym zawarto umowę + 3 miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy) . Jeśli ktoś ma większe wydatki, to może z całością streścić się i warunki spełnić wcześniej, co też przełoży się na szybsze otrzymanie nagrody.
💡 Każdy z nas ma różne wydatki. Ktoś wydaje dużo i bez problemu spełni warunki dowolnej promocji, ale komuś może przyjść z trudnością wydanie 1500 czy 2000 zł (gdy dochodów, a i za tym wydatków nie ma aż tyle). Czasem są jednak sposoby, które ułatwiają spełnianie warunków promocji. O tym piszę w jednym z eBooków, które są prezentem dla osób zapisujących się na newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. A konkretnie będzie to eBook "Jak wydać dużo na potrzeby promocji i nic na tym nie stracić", w którym przedstawiam 17 pomysłów i trików.  
A jeśli mój newsletter został przez Ciebie zasubskrybowany już wcześniej, to odszukaj jedną z wiadomości powitalnych pt. "Prezent: eBooki, które ułatwią Twoje bankobranie" - tam znajdziesz wspomniany eBook.

Inaczej wyglądają warunki w przypadku promocji Citibank-BP Motokarty, gdzie do wzięcia czeka nawet 720 zł. Citibank będzie przyznawać co miesiąc bonus 20 zł za wykonanie transakcji na sumę min. 500 zł (w tym na co najmniej 250 zł na stajach BP). By więc zgarnąć całą możliwą pulę, to transakcje będzie należało wykonywać przez 36 miesięcy (to promocja dla długodystansowców).

Jak korzystać z karty kredytowej, by nic nie stracić?


Tak duży wysyp promocji z tak świetnymi nagrodami sprawia, że zainteresowanie propozycjami Citibanku jest bardzo duże. I dla wielu osób może być to pierwsze zetknięcie się z kartą kredytową w praktyce. Przy okazji dzisiejszego wpisu czas więc napisać kilka zdań na temat tego, jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać, by wycisnąć maksimum korzyści.

Karta kredytowa - co błędnie może sugerować jej nazwa - nie jest kredytem z ratami do spłaty. Jest to bowiem limit kredytowy, z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą (no a na potrzeby każdej z promocji transakcje trzeba wykonywać) spowoduje częściowe wykorzystanie limitu... ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat). Zatem robisz zakupy, które i tak trzeba by zrobić, płacisz kartą Citi Simplicity wyrobioną w promocji, zamiast płacić "zwykłą" kartą lub gotówką, wydajesz kwotę X i oddajesz (w okresie bezodsetkowym) kwotę X. I ani grosza więcej! Po tym wszystkim dostajesz gwarantowaną nagrodę. A z karty Citi Simplicity (dostępnej w promocjach z bonami do Lidla i Allegro oraz z telefonem LG), jak i Citibank-BP Motokarty (wyrabianej w promocji z bonusami pieniężnymi) możesz dalej korzystać, ale nie musisz. Jest ona bezwarunkowo darmowa.

"Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - choć taką informację znajdziesz na stronie promocji to pamiętaj, że wyliczenie powstało na podstawie ustawowo narzuconego wzoru i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się zasady spłacania karty w okresie bezodsetkowym nie poniesiesz dodatkowych kosztów i oddasz dokładnie tyle, ile z karty zostało przez Ciebie wydane.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy. Ostatnio zamieściłem też tam kilka filmików, myślę że całkiem dobrze prezentujących podstawowe zasady korzystania z karty kredytowej.

Powyższy wpis jest jedynie porównaniem wszystkich promocji karty kredytowej w Citibanku. Szczegółowe omówienie warunków uczestnictwa i zasad tych okazji do bankobrania znajdziesz w każdym z wpisów prześwietlających daną promocję:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij 480 zł w bonusach za konto osobiste w Santander Banku

Oto najnowsza edycja promocji konta osobistego  w Santander Banku. Na uczestników czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł, bon o wartości...