Przez jakiś czas promocyjne oprocentowanie można uzyskać bez spełniania jakichkolwiek warunków.
4,5% w skali roku przewidziane jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Erste. Bank zapewnia takie oprocentowanie do 100 tys. zł i do 31.08.2026 r. (acz jest opcja, by takie oprocentowanie uzyskać na dłużej).Faktem jest, że w wielu bankach można znaleźć wyższe oprocentowanie niż 4,5%, ale pojawia się wtedy masa obwarowań i różnych warunków do spełnienia. Albo trzeba być nowym klientem, albo wpłacić "nowe środki", a do tego nieraz np. wykonywać określoną liczbę płatności kartą i/lub Blikiem.
Aktualnie bez dodatkowych wymagań - poza posiadaniem/otwarciem (bezwarunkowo darmowego) konta osobistego - najwięcej można uzyskać w Volkswagen Banku, który przygotował 4,5% w skali roku na 179-dniowej Lokacie Bezwarunkowej (do 300 tys. zł). Teraz takie samo oprocentowanie pojawiło się w Erste Banku, ale na kontach oszczędnościowych.
Tutaj również potrzebne jest konto osobiste. Jeśli takiego nie masz, sprawdź, jak uzyskać do 800 zł w bonusach za Konto Smart (warunki w tej promocji można ogarnąć w ciągu trzech miesięcy). W podlinkowanym wpisie znajdziesz opis zasad uczestnictwa, warunków promocji oraz omówienie konta osobistego. A poniżej skupiam się już na nowości.
💰📈 Konto Pro oszczędnościowe: 4,5% do 100 tys. zł
"Niezależnie od liczby posiadanych kont osobistych możesz otworzyć i posiadać tylko jedno Konto Pro oszczędnościowe albo Konto Pro oszczędnościowe Erste Platinum".
- oprocentowanie: 4,5% w skali roku (w praktyce jest to suma oprocentowania standardowego - wynikającego z tabeli oprocentowania - wynoszącego 0,5% oraz podwyższonego dzięki promocji - to 4%);
- maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł;
- czas obowiązywania oprocentowania 4,5% w skali roku: do 31.08.2026 r. (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków);
- kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.
- 0,25 p.p. za min. 5 logowań do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
- 0,5 p.p. za wpłatę min. 100 zł na konto oszczędnościowe;
- 1,75 p.p. za inwestowanie - jeśli wpłacisz min. 100 zł na fundusze inwestycyjne - w tym mogą być wpłaty na IKE lub IKZE (wpłatę należy dokonać na co najmniej 4 dni robocze przed końcem miesiąca; przy czym bank zastrzega, że: "Nie uzyskasz podwyższonego oprocentowania za aktywność, jeśli: odmówisz wypełnienia ankiety inwestycyjnej, gdyż nie będziemy w stanie określić, czy jesteś w grupie docelowej jednostek uczestnictwa wybranego funduszu; złożone zlecenie nabycia jednostek uczestnictwa dotyczy IKZE w ramach inwestycji zgodnej z wiekiem i nie jesteś w grupie docelowej co najmniej jednego subfunduszu z tego pakietu") oraz
- 1,5 p.p. za korzystanie z ubezpieczenia auta, domu lub życia wykupionego w Erste Banku (to dodatkowe oprocentowanie otrzymasz za każdy miesiąc, w którym ubezpieczenie jest aktywne).
Sporo szczebelków w tej drabinie do 4,5%. Jednak do 31.08.2026 r. to bułka z masłem, bo po prostu wystarczy wpłacić kasę i obserwować, jak sobie rośnie.
🔎 Konto Pro oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Erste Banku
Pamiętaj: by złożyć wniosek o konto, nie możesz mieć zastrzeżonego numeru PESEL.
- do 4,5% można uzyskać nie do 100, ale do 150 tys. zł;
- by uzyskiwać dodatkowe 1,75 p.p. za inwestowanie (od września, spełniając ten warunek od 1.08.2026 r.) wpłata na fundusze musi wynosić 1 000 zł (a nie 100 zł).

Do założenia konta pro oszczędnościowego nie ma potrzeby posiadania konta osobistego. Jeden przelew w miesiącu zewnętrzny jest bezplatny
OdpowiedzUsuńW załączniku do regulaminu posiadacz Konta Pro oszczędnościowego zdefiniowany jest tak: “pełnoletnia osoba fizyczna, która posiada konto osobiste w złotych z wyłączeniem Konta Erste Platinum oraz Konta Private Banking".
UsuńMam już ich lokatę powitalną 4.5%. Rozumiem że z tego też mogę skorzystać?
OdpowiedzUsuńTak, możesz.
UsuńCzyli na stałe od września dostępne będzie 2 procent gdzieś
OdpowiedzUsuńBez inwestowania i bez ubezpieczenia to 1,25%. Zatem interesować się sens tylko do końca sierpnia. 4,5% bez warunków to całkiem spoko.
UsuńGdzie? Wiesz coś?
UsuńNie 1.25%, tylko AŻ cały 1%. Już się pochwalili jakie to oni mają proklienckie nastawienie.
Usuń„ Dzień dobry,
25 lipca 2026 r. zmienimy oprocentowanie kont oszczędnościowych.
Dlaczego zmieniamy oprocentowanie
Dostosowujemy się do sytuacji rynkowej – zmieniła się stopa referencyjna NBP.
W Regulaminie kont dla klientów indywidualnych znajdziesz podstawę prawną do zmiany oprocentowania.
Dalsze kroki
Jeśli nie zgadzasz się na tę zmianę, w każdej placówce lub listownie możesz bez opłat:
1. zgłosić sprzeciw wobec tej zmiany do 24 lipca 2026 r. Umowa wygaśnie wtedy 24 lipca 2026 r.;
2. wypowiedzieć umowę ze skutkiem od dnia, w którym otrzymasz informacje o zmianie, najpóźniej do 24 lipca 2026 r.
Z pozdrowieniami
zespół Erste Bank Polska”
A jakie jest to „poważanie”? Ano takie, jak już to nowy ERSTE raczył mi zademonstrować, czyli zaraz po zmianie z Santander Bank na ERSTE obniżyli mi oprocentowanie na koncie oszczędnościowym ERSTE Platinum właśnie na 1.25%. I zrobili to bez jakichkolwiek wcześniejszych zapowiedzi, choćby takiej jak ma to miejsce teraz.
Trzymałem tam po kilka tysięcy jako środki przeznaczone na realizację różnych bieżących potrzeb (zakupy, płatności za rachunki, spłaty kart kredytowych, wymagane wpływy w promocjach innych banków, przelewy dla członków rodziny). A można to było zrobić w najbardziej właściwym czasie dzięki błyskawicznym przelewom. Teraz zastanawiam się nad likwidacją konta i karty kredytowej, po tym w jakim kierunku wyraźnie idzie ten bank. Muszę tylko w innym banku zmienić konto z standardowego na odpowiednik tego Platinum które mam w ERSTE.
To jakie będzie oprocentowania 26 lipca skod informacje masz .Już zmienił santander.pl
Usuń@Anonimowy17 maja 2026 08:46
Usuń1% to może będziesz miał na zwykłym koncie oszczędnościowym a tu jest Konto PRO oszczędnościowe.
Tak.
Usuń@krzysztofp,
Usuńprzeczytaj jeszcze raz. I aż do skutku.
Zawsze się uśmiecham, gdy emocje rozgrzewają dyskusje o oprocentowaniu standardowym. Czy to 1 czy 1,25% to nie powinno mieć znaczenia dla bankobiorcy. Ani nawet gdyby dawali 3 lub 3,5%. To po prostostu mało i nie wypada na to spoglądać. O stracie czasu nie wspomnę ;)
Usuń@Anonimowy 17 maja 2026 19:19
UsuńPrzeczytaj o czym pisał autor tego wątku.
@Anonimowy 18 maja 2026 14:18
jw.
W pakiecie platinum (dawny select) limit dla tego konta pro jest wyzszy 150 tys.
OdpowiedzUsuńDo kiedy można założyć konto Pro? Mam teraz w Millenium 4,5%. Kończy mi się na początku lipca - dlatego wtedy byłabym zainteresowana ale nie wiem czy okres założenia nie kończy się wxzesniej
OdpowiedzUsuńAle wtedy byłoby tylko do 31.08 takie oprocentowanie, wiec na miesiąc to chyba bez sensu to brac
UsuńJesli to oszczędnościowe millenium profit ważniejsze od tego kiedy się kończy oprocentowanie jest to kiedy się kończą edycję promocji oprocentowania. Takie erste Pro może pomóc przy rolowaniu środków ;)
UsuńNiby dlaczego bez sensu, co tracimy?
UsuńOk, to będą niepełne 2 miesiące : lipiec i sierpień, to już lepiej wygląda. To oprocentowanie jest do 31.08 bez żadnych warunków, a potem jakieś ubezpieczenia trzeba wziąć i inwestycje robić, to raczej śmieszne warunki to są na potem
UsuńJestem w takie samej sytuacji i przeniesienie środków na miesiąc ma jak najbardziej ma sens. Dzięki temu, kwota środków z Banku Millennium przeniesiona na ten jeden miesiąc do Erste, zamieni się później w nowe środki, jeżeli przeniosę je z powrotem do Banku Millennium.
UsuńA, w tym sensie, jako przechowalnia na krótki czas, to jak najbardziej ma sens
UsuńDzięki, przyda się. Od 4% na VeloSkarbonka lepsze 4.5% tu do końca sierpnia gdzie i tak muszę siedzieć celem zbierania stówek z ostatniej promocji starego Santandera. I to do 150k.
OdpowiedzUsuńVeloSkarbonka nielimitowane przelewy ale żenujący limit kwoty objętej procentem bo max 3000
UsuńSkarbonka jest tylko z nazwy kontem oszczędnościowym. Od początku, jeszcze za czasów Getin, nie była pomyślana jako instrument do depozytu dużych kwot, a jedynie jako ... skarbonka 😋
UsuńW mBanku była - jak miałem tam konto - do 20 czy 25k. A więc można.
UsuńPorównywanie konta VeloSkarbonka przeznaczonego do systematycznego zasilania końcówkami z płatności do KO z limitem 100k to nieporozumienie 😋
Usuńja mam możliwość wpłat na VeloSkarbonka ;
Usuńoprocentowanie 4% do 3tys. dla skarbonki otwartej od 30.05.2025
Wiązanie wysokości oprocentowania na koncie oszczędnościowym z warunkami posiadania funduszy inwestycyjnych czy zakupu ubezpieczenia to jakiś ponury żart!
OdpowiedzUsuńDlatego to tylko oferta krotkoterminowa
UsuńTak, te warunki posiadania funduszy inwestycyjnych czy zakupu ubezpieczenia praktycznie eliminują ich ofertę z radarów :)
UsuńCytaty z powyższego opisu:
OdpowiedzUsuń- "Promocyjne oprocentowane można uzyskać bez spełniania jakichkolwiek warunków"
- "Z Konta Pro oszczędnościowego skorzystać może posiadacz konta osobistego w Erste Banku"
- "W każdym miesiącu możesz skorzystać z jednego przelewu z tego konta za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew w danym miesiącu kalendarzowym bank naliczy po 10 zł"
Velo, podobnie jak Śląski, umożliwia nielimitowaną ilość darmowych wypłat z KO przy tym samym oprocentowaniu, a dla nowych klientów w obu mają sporo wyższe oprocentowanie.
Nie mam konta osobistego tylko oszczędnościowe
Usuńjeżeli jestem zainteresowana % tylko do sierpnia (nie chcę spełniać warunków po sierpniu w celu utrzymania %), to i tak muszę wyrazić zgodę na przekazanie moich danych do towarzystwa ubezpieczeń?
OdpowiedzUsuńRaczej nie. Tym bardziej że w regulaminie nawet słowa nie ma o takiej zgodzie.
UsuńNa stronie Erste jest informacja, ze trzeba wpłacić min 1000 zł (a nie - jak w artykule -100zl) na konto i zainwestować min 1000 zł w fundusze , aby oprocentowanie po 01.09,26 było wyższe
OdpowiedzUsuńBo są dwa różne konta. Zwykłe i premium. Masz o tym na końcu artykułu.
UsuńKonta Pro oszczędnościowe Erste Premium: 1.000 zł
UsuńKonta Pro oszczędnościowe: 100 zł
ale chcąc otworzyc konto przez aplikację wymusza zaznaczenie zgody na przekazanie przez bank danych do TU w celu sprwadeznie posiadanych polis i przyznania premii
Usuń