Oto prześwietlenie tego, co przynoszą dwie nowe edycje promocji dla oszczędzających w banku z lwem w logo.
Na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (w promocji "Bonus na start") nadal można uzyskać nawet 5,5%. Z kolei OKO Bonus (w promocji dla "nowych środków") daje teraz do 4,5% w skali roku. Na każdym z nich da się ulokować nawet 400 tys. zł.
💡 Podstawy pozwalające zrozumieć ofertę ING
Mamy tu do czynienia z dwoma różnymi promocjami, które można łączyć. Już na wstępie warto jednak zwrócić uwagę na różnice, bo ich nazewnictwo jest dość podobne, co może być mylące:
- "Bonus na start" - ta promocja przewidziana jest dla osób zakładających Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) i umożliwia uzyskanie oprocentowania 5,5% w skali roku przez 3 miesiące od otwarcia rachunku oszczędnościowego; promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty poniżej 400 000 zł (czyli w praktyce do 399 999,99 zł);
- "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" (dla uproszczenia: w niniejszym wpisie często używam skrótu OKO Bonus) - w przypadku tego rachunku oszczędnościowego oprocentowanie 4,5% w skali roku (w tym przypadku nastąpił spadek o 0,5 punktu procentowego) można zapewnić sobie, wpłacając "nowe środki" - promocyjna stawka przewidziana jest na 3 miesiące dla kwoty do 400 tys. zł.
- 💸 konto osobiste z premią pieniężną do 700 zł (opis tej promocji znajdziesz tutaj) oraz
- 💰📈 jedno lub dwa konta oszczędnościowe (w zależności od tego, jaką kwotą oszczędności dysponujesz, i przede wszystkim - czy zechcesz ją wpłacić na jeden rachunek, czy rozdzielić na dwa):
- Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), które weźmie udział w promocji "Bonus na start") oraz
- Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus).
- na początek omawiam ofertę dla osób, które dopiero staną się klientami ING (CZĘŚĆ I). W tym przypadku jest jasno i klarownie - jakiekolwiek wpłacane środki będą kwalifikowane do uzyskania oprocentowania 5,5%;
- nieco niżej objaśniam, kiedy z promocji oprocentowania skorzystać mogą również obecni klienci (CZĘŚĆ II) - tam warunków jest więcej - zwłaszcza w przypadku promocji "Bonus na start", a i o OKO Bonus trzeba się rozpisać, wyjaśniając, czym są "nowe środki".
💰📈 CZĘŚĆ I: Warunki dla nowych klientów ING
- oprocentowanie: standardowe (0,8% w skali roku) + bonusy podwyższające oprocentowanie w sumie nawet o 4,7 punktu procentowego, co razem da 5,5% w skali roku (takie warunki obowiązują tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym);
- czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania);
- maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 400 000 zł (a więc w praktyce do 399 999,99 zł);
- kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusów (do 4,7% w skali roku) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO.
- w ciągu 3 miesięcy od otwarcia OKO:
- co najmniej 3 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy; nie ma wymogu wykonywania transakcji) oraz
- wykonaj min. 15 płatności - kartą wydaną do konta osobistego, może być również dodana do portfela mobilnego lub Blikiem (w punktach handlowo-usługowych i/lub sklepach internetowych) - te transakcje w ww. terminie muszą być już rozliczone, a więc zaksięgowane na koncie w ING (bank nie zaliczy transakcji walutowych);
- do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj ani nie wypowiadaj umowy o OKO, ani o konto osobiste (z którego wykonano 15 płatności).
- oprocentowanie: 4,5% w skali roku;
- czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus;
- kwota objęta promocją: do 400 000 zł;
- kapitalizacja odsetek: do 5. dnia po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus (takie są zapisy w regulaminie, acz już z kilku edycji korzystałem i odsetki dotąd zawsze wpadały od razu po zakończeniu 3 miesięcy z OKO Bonus).
- w czasie trwania umowy o OKO Bonus:
- co najmniej 3 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy; nie ma wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
- wykonaj min. 15 płatności kartą wydaną do konta osobistego, może być również dodana do portfela mobilnego lub Blikiem (w punktach handlowo-usługowych i sklepach internetowych) - te transakcje w ww. terminie muszą być już rozliczone, a więc zaksięgowane na koncie w ING (bank nie zaliczy transakcji walutowych).
- do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus, ani o konto osobiste (z którego wykonano 15 płatności).
💡 Jak otworzyć OKO w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus?
🔔 NOWOŚĆ |
Możesz być na bieżąco z promocjami także na WhatsAppie, bo i tam zawitało Bankobranie. |
🏦📈 CZĘŚĆ II: Warunki dla obecnych klientów ING
"1) w czasie trwania Oferty zawrzesz jako pierwszą Umowę OKO i od 12.05.2026 r. nie jesteś i nie byłaś/eś posiadaczem/współposiadaczem żadnego rachunków oszczędnościowych w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"
albo
"w czasie trwania Oferty zawrzesz kolejną Umowę OKO i jesteś posiadaczem/współposiadaczem rachunku, który wymieniamy w ppkt 1), założonego przed 12.05.2025 r. i na tym rachunku:
● nie wykazywałaś/eś aktywności, to znaczy, że nie dokonywałaś/eś transakcji wpłaty lub wypłaty, od 12.05.2025 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz
● miałaś/eś średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 12.05.2025 r. do 11.05.2026 r".
Przekładając to z języka regulaminowego na "nasz", wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 12.05.2026 r. i dopiero teraz (od 12.05. do 1.06.2026 r.) otworzysz OKO, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start". Określenie "pierwszą Umowę OKO" nie oznacza pierwszej takiej umowy z ING kiedykolwiek, ale właśnie w okresie od 12.05. do 1.06.2026 roku. Innymi słowy: sytuacja, w której było Ci dane już posiadać OKO, ale zostało ono zamknięte przed 12.05.2026 oznacza, że teraz możesz założyć OKO ponownie i załapiesz się z nim na 5.5% w ramach promocji "Bonus na start".
- nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 12.05.2025 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać;
- a w dodatku w tym okresie (od 12.05.2025 r. do 11.05.2026 r.) saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe niż 10 zł. ING kieruje więc tę propozycję tylko dla tych, którzy wykazywali się dużą biernością w lokowaniu oszczędności w tym banku.
- oprocentowanie: standardowe (0,8% w skali roku) + bonusy podwyższające oprocentowanie nawet o 4,7 punktu procentowego, co w sumie da 5,5% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO);
- czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania);
- maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 400 000 zł (a więc w praktyce do 399 999,99 zł);
- kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego - na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusów (dodatkowo do 4,7% w skali roku) - wypłata odsetek nastąpi pierwszego dnia po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO.
- w ciągu 3 miesięcy od otwarcia OKO:
- załóż - jeśli jeszcze nie posiadasz - konto osobiste w ING;
- co najmniej 3 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy; nie ma wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
- wykonaj min. 15 płatności kartą wydaną do konta osobistego, może być również dodana do portfela mobilnego lub Blikiem (w punktach handlowo-usługowych i sklepach internetowych) - te transakcje w ww. terminie muszą być już rozliczone, a więc zaksięgowane na koncie w ING (bank nie zaliczy transakcji walutowych);
- do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusów nie zamykaj ani nie wypowiadaj umowy o OKO, ani o konto osobiste (z którego wykonano 15 płatności).
OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.
- rachunki oszczędnościowe (Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium, Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Private Banking),
- lokaty oraz
- lokaty w pakiecie z funduszem.
Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.
- oprocentowanie: 4,5% w skali roku;
- czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus;
- kwota objęta promocją: do 400 000 zł;
- kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5. dnia po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus (takie są zapisy w regulaminie, acz już z kilku edycji już korzystałem i odsetki dotąd zawsze wpadały od razu po zakończeniu 3 miesięcy z OKO Bonus).
- w czasie trwania umowy o OKO Bonus:
- jeśli jeszcze nie posiadasz: załóż konto osobiste w ING;
- co najmniej 3 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy; nie ma wymogu wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
- wykonaj min. 15 płatności kartą wydaną do konta osobistego, może być również dodana do portfela mobilnego lub Blikiem (w punktach handlowo-usługowych i sklepach internetowych) - te transakcje w ww. terminie muszą być już rozliczone, a więc zaksięgowane na koncie w ING (bank nie zaliczy transakcji walutowych);
- do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus, ani o konto osobiste.

Czyli OKO Bonus spadło o 0.5, a wahałem się czy nie utworzyć go żeby "zaklepać" sobie 5% :(
OdpowiedzUsuń4,5% i trzeba jeszcze spelnić kilka warunków gdzie inne banki nie kombinują i dają 4,5 bez absurdów
OdpowiedzUsuń4,5% gdzie indziej:
Usuń- Velo: nowe środki + 5 płatności/m-c
- Millennium: nowe środki + 5 płatności/m-c
- Raiffeisen: tylko dla nowych klientów
Więc nie wiem gdzie ty widzisz tu jakąś różnicę na niekorzyść? Nawet jest lepiej niż w Mill i Raiff, bo do 400 tys. a tam do 200.
Warunki to 15 płatności kartą w ciagu 3 miesiecy...faktycznie nie do spełnienia.
UsuńDo spełnienia tych warunków zazwyczaj kupuję po jednym ziemniaku na kasach samoobsługowych w Lidlu bądź w Biedrze - jak się bawić, to się bawić 😋
UsuńJa podobnie spełniam warunki na kasie samoobsługowej, ale kupuję pojedynczo jabłka lub bułki :)
UsuńOmg. No co Wy?! Ja mam 4,5% bez żadnych warunków na 179-dniowych lokatach od 1000 złotych do 2 mln złotych w Volkswagen Banku.
Usuń@Anonimowy 20 maja 2026 18:16, lokata 4,5% w Volkswagen Banku to Lokata Bezwarunkowa (opisuję ją tutaj), ale doprecyzuję, że ona jest do max. 300 tys. zł.
UsuńNo i pięknie :) OKO zamknięte pod koniec kwietnia, dziś założone i kasa leci na 5,5%
OdpowiedzUsuńPolecam, dobry procent na OKO na start z dużym wsadem 400 tys. pieniądze zawsze dostępne, wewnętrzne przelewy na ROR zawsze za darmo, co w innych bankach prawie nie występuje
OdpowiedzUsuńW jakim celu Śląski oferuje dwa konta oszczędnościowe, na których można zdeponować po 400 tys. zł na każdym, mimo że BFG gwarantuje depozyty jedynie do 100 tys. euro?
OdpowiedzUsuńNie wszyscy kwalifikują się do promocji OKO "Bonus na start", wtedy można mieć 400 tys. na OKO Bonus. Generalnie lepiej obu kont na raz z maksymalnym limitem nie utrzymywać
UsuńCytat z powyższego opisu: "Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania 5,5% w skali roku, wystarczy, że najpóźniej do 1.06.2026 r. założysz Otwarte Konto Oszczędnościowe"
OdpowiedzUsuńCzy ten 3-miesięczny okres obowiązywania tej oferty jest liczony od dnia 1-szej wpłaty?
Od dnia założenia konta
UsuńCzy jeśli miałem konto w ING które zostało zamknięte w ubiegłym roku to mogę teraz od nowa założyć konto żeby skorzystać z promocji?
OdpowiedzUsuńZ której promocji, bo aktualnie mają kilka?
UsuńJeśli masz zamkniętą ebankowosc to tak
UsuńPytanie jest takie chce skorzystać tylko z 5.5% jako nowy klient czy muszę spełniać dodatkowe warunki poza 15 transakcjami blik i 3 razy logowanie
OdpowiedzUsuńTak. Właśnie dlatego masz to wymienione w warunkach do spełnienia, bo są to wymogi z regulaminu promocji.
UsuńJak nie chcesz 700 zl za nowe konto a tylko chcesz 5,5 na oko na start, to nie ma dodatkowych warunków. Licznik promocji w aplikacji będzie pomocny.
OdpowiedzUsuńW przypadku promocji "Bonus na start" dającej 5,5% na OKO, są dodatkowe warunki (m.in. płatności oraz logowania). Tak jak jest to wskazane w powyższym wpisie. I wynika wprost z regulaminu.
UsuńA to tylko płatności plus logowania czyli np karta bankomatowa nie jest potrzebna do 5.5% bo wszystko można blikiem załatwić,a jakieś zgody marketingowe też nie potrzebne?
UsuńAle pytanie jest o inne warunki POZA płatnościami i logowaniami...niby jakie jeszcze dodatkowe warunki sa. Właściwie jedyny to nieposiadanie OKO na dzień startu promocji.
UsuńBy otrzymać 5,5% to muszę wykonać tę 15 transakcji w przeciągu 3 miesięcy od założenia konta, a nie od razu, co nie? Można wypłacać pieniądze z konta oszczędnościowego? Jeśli tak to zarobię mniej na koniec po prostu, tak?
OdpowiedzUsuń1. Tak, płatności moga byc robione az przez 3 mce
Usuń2. Tak i tak, ale tylko na ror będą bezplatne przelewy, a potem mozesz przelewac dalej
Uzupełniając powyższą odpowiedź:
Usuń"Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania na OKO Bonus jest ponadto przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Brzmi skomplikowanie? Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu promocyjnego oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych, takich jak chociażby omawiane konto oszczędnościowe (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.05.2026 roku".
Tyle ze to nie jest warunek do konta, o ktore pyta autor wpisu, on pyta o zwykle oko w promocji, a tam nie ma takiego warunku, chyba ze sam nie wie o co pyta
UsuńHej, od jutra % spada czy zostaje 5,5 dla nowych na OKO?
OdpowiedzUsuń