Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 1000 zł premii od Credit Agricole

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

31.03.2014

Nawet 1000 zł premii od Credit Agricole

Ofensywa banków wymierzona w stronę pozyskania klientów trwa. Dla "nowicjuszy" płacą one coraz więcej, a od jutra liderem wśród oferujących największe profity będzie Credit Agricole. Na tym blogu przeczytasz o tej promocji najszybciej. 

Credit Agricole rusza z promocją od jutra - na chwilę obecną nawet na stronie internetowej banku brak szczegółów oferty. Bankobiorca musi mieć jednak oczy i uszy szeroko otwarte. Co nieco już jednak wiadomo, chociażby dzięki informacji reklamowej umieszczonej z wyprzedzeniem na witrynie jednego z oddziałów, który mijam na co dzień. 

Gdy kilka dni temu ruszyła promocja, w której BZ WBK płaci nawet 700 zł za założenie Konta Godnego Polecenia wydawało się, że za założenie konta nikt nie zapłaci więcej. Jednak już od jutra będzie można zarobić jeszcze więcej w Credit Agricole.

Tu do zarobienia ma być aż 1000 złWypłata premii będzie rozłożona w czasie. I zdecydowanie będzie to "jedzenie łyżeczką, a nie łyżką" bo aż przez 18 miesięcy. Widać bank chce związać ze sobą klienta, jednocześnie mocno go aktywizując w korzystaniu z rachunku i karty płatniczej.

Dużych wymogów nie niesie za sobą zyskanie pierwszych 100 zł. Premia ma być wypłacona za uzyskanie wpływu na rachunek. W jakiej wysokości - okaże się wkrótce.

Kolejne 300 zł będzie można zyskać za opłacanie rachunków z konta osobistego w Credit Agricole. Będzie to zwrot 5% od kwoty opłat za media.

Ostatnim sposobem uzyskania premii, sumującej się do powyższej kwoty 1000 zł, będzie regularne płacenie kartą i korzystanie z "CAsaver". Jest to swego rodzaju moneyback, który w Credit Agricole może wynieść nawet 300 procent. W usłudze "CAsaver" bank stosuje mechanizm zaokrąglania do pełnych 50 groszy, 1 zł lub 5 zł. Zaokrąglone końcówki z rachunku klienta trafiają na konto oszczędnościowe, po czym są podwajane przez bank. Miesięczny zwrot z tego tytułu ma wynosić 33,33 zł. W ten sposób będzie można zarobić do 600 zł. 

Sumując wyżej wymienione kwoty można wyliczyć, że bankobranie w Credit Agricole będzie rozłożone w czasie aż przez półtora roku.

Aby z konta w Credit Agricole "wycisnąć" jak najwięcej należy wybrać odpowiedni rachunek. Te nie należą do najtańszych. Jedynym całkowicie darmowym kontem może być konto PROSTOoszczędzające PREMIUM pod warunkiem zapewnienia co miesiąc wpływów w kwocie min. 10 tysięcy zł. 

Wraz z opublikowaniem szczegółów promocji i jej regulaminu, powyższy wpis zostanie zaktualizowany.

AKTUALIZACJA 01.04.2014 r.: Na stronie internetowej Credit Agricole pojawił się regulamin promocji "Jesteśmy Gotowi!". Na pierwszy rzut oka lista warunków przystąpienia do promocji przeraża. Należy bowiem:

 • otworzyć konto w jednym z pakietów (1Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM)
 • zawrzeć umowę o dostęp internetowy lub/i telefoniczny 
 • zawnioskować o kartę debetową do konta
 • otworzyć co najmniej jeden rachunek oszczędnościowy
 • uruchomić usługę "Oszczędzam na okrągło" (CAsaver)
 • zapewnić stałe wpływy na rachunek 
 • nie wyrazić sprzeciwu wobec działań marketingowych banku
 • zgodzić się na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie ofert drogą elektroniczną
 • podać numer telefonu komórkowego lub adres email
 • potwierdzić przystąpienie do promocji
 • nie posiadać konta w okresie co najmniej 90 dni przed rozpoczęciem niniejszej promocji

Część warunków to standard przy tego typu promocjach. Niektórym warto jednak przyjrzeć się dokładniej. Pod określeniem "zapewnienia stałych wpływów na rachunek" kryje się bowiem zapewnienie wpływów na podstawie wypełnionego w banku "Zlecenia przekazania środków" (jeśli klient uzyskuje dochody na podstawie umowy o pracę lub z emerytury albo renty) albo "Deklaracji stałego zasilania konta" w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz uzyskujących dochody z innych tytułów. Widać więc, że bank od razu chce się wiele dowiedzieć o kliencie (gdzie pracuje, ile zarabia). Wpływy te powinny wynieść min. 1500 zł miesięcznie. W przypadku ich braku przez okres dwóch miesięcy kalendarzowych, bank wyłączy klientowi premiowanie.

Wszystkie wymienione w dniu wczorajszym premie są wypłacane w postaci promocyjnych odsetek dopisywanych do rachunku oszczędnościowego.

Premia jednorazowa od pierwszego wpływu na konto naliczana jest w wysokości 8,23% (6,67 % netto) dziennie, co oznacza, że za wpływ 1 500 zł kwota przyznanego oprocentowania specjalnego wyniesie 123,45 zł brutto, a więc 100 zł netto. 

Premia za opłacanie stałych rachunków - do których zaliczają się opłaty za gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą, abonament telewizyjny (także za kablówkę), Internet, telefon stacjonarny lub komórkowy - wynosi 6,17% brutto (5 % netto) dziennie. Łączna kwota odsetek promocyjnych w całym okresie promocji, wyniesie maksymalnie 370,37 zł brutto, tj. 300 zł netto. 

Żeby skorzystać z powyższej gratyfikacji uczestnik promocji powinien przedstawić bankowi do wglądu dokumenty, potwierdzające dokonywanie opłat za rachunki wystawione na jego imię i nazwisko lub małżonka. Dokument ten powinien też zawierać numer rachunku bankowego, na który należy dokonywać płatności, a te dodatkowo muszą dotyczyć nieruchomości, której adres został wskazany w banku jako adres zamieszkania lub adres korespondencyjny klienta.

Ostatnia ze składowych premii to premia za płatności kartą, wypłacana na zasadach opisanych wyżej. Z tym, że ten swego rodzaju moneyback nie jest już aż tak efektywny.Wartość premii wynosi bowiem 61,72% dla transakcji zrealizowanych w ramach usługi "Oszczędzam na okrągło" (CAsaver), co oznacza, że klient otrzyma do dyspozycji kwotę stanowiącą równowartość połowy środków przekazanych na Rachunek Oszczędzam za pośrednictwem usługi "Oszczędzam na okrągło".

Miesięczna premia z tego tytułu wyniesie maksymalnie 41,15 zł brutto (czyli 33,33 zł) miesięcznie przez okres 18 miesięcy, czyli w sumie  740,74 zł brutto, tj. 600 zł netto.

Trzeba przyznać, że Credit Agricole obecnie premiuje najgodziwiej z wszystkich banków, ale ma też zdecydowanie najdłuższy regulamin promocji, który przebija nawet regulamin "Wygodnego Zarabiania" w Raiffeisen Polbank, opisywanego przeze mnie przy okazji lutowej rewolucji kart jaka zaszła w moim portfelu.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że regulamin promocji zawiera lojalkę: "W przypadku wypowiedzenia umowy (...) w okresie do 18 miesięcy od dnia otwarcia Konta Bank ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanych Premii".
Premii. 

Moim zdaniem oferta ta jest świetną propozycją zarówno dla wyrafinowanych bankobiorców, jak również dla klientów po prostu szukających dobrego konta. Dzięki promocji mogą zyskać sporo bonusów.

Z reklamy telewizyjnej - oczywiście z udziałem Juliette Binoche - wynika, że w Credit Agricole na wypłaty premii już przygotowano pełne ciężarówki gotówki...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...