Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank ING łowi młodocianych

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.06.2014

Bank ING łowi młodocianych

Za założenie konta ING Bank Śląski wypłaci premię. Można by rzec "nic nowego". A jednak...


Tego jeszcze na tym blogu nie było. Wreszcie małoletni mogą zgarnąć premię od banku. Kwota 50 zł może nie powala, ale dla gimnazjalisty lub ucznia szkoły średniej będzie sporym zastrzykiem finansowym, a być może "wciągnie" w bankobranie.

>>Ta promocja już się zakończyła. Sprawdź aktualniejsze  propozycje ING Bank Śląski<<

ING zachęca małoletnich do otwierania kont oszczędnościowych. Produkt nazywa się Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO). 

Z premiowanego otwarcia rachunku mogą skorzystać niepełnoletni, którzy na dzień 12.06.2014 r. nie posiadali OKO, a w okresie promocji - do 31.07.2014 r. skorzystają z określonych produktów w zależności od ukończonego roku życia:


  • do 13. roku życia wystarczy otwarcie OKO 
  • w przypadku ukończenia 13. roku życia życia, oprócz konta oszczędnościowego należy również założyć rachunek osobisty - Konto Z Lwem Direct (prowadzone bezpłatnie) oraz zawnioskować o dostęp do bankowości internetowej banku. 


Podpisanie umów oczywiście wymaga udziału prawnego opiekuna osoby małoletniej. 

Zasady przyznania premii są banalnie proste. OKO powinno być przez 
cztery miesiące zasilane kwotą min. 50 zł, a saldo rachunku po tym okresie powinno wynieść min. 200 zł. Weryfikacja salda przez bank odbędzie się na ostatni dzień października i ostatni dzień listopada. W zależności od terminu spełnienia warunków promocji, premia zostanie wypłacona odpowiednio do 5.11 lub 5.12.2014 r.


Źródło: ingbank.pl
Zainwestowanie tej kwoty opłaci się ze względu na premię, bo na pewno nie ze względu na oprocentowanie rachunku. Wynosi ono 3% w skali roku. I to tylko przez 4 miesiące od otwarcia rachunku. 

Później oprocentowanie spadnie do lichego poziomu 1,7% (no chyba, że na rachunku znajdzie się kwota ponad 100 tys. zł - wówczas oprocentowanie wzrośnie o 0,2%). Ale nikt nie mówi, że OKO trzeba posiadać dalej.

Szczegóły dotyczące promocji "Premia dla Juniora" dostępne są w regulaminie.


**** - RATING OFERTY - przeczytaj o zasadach oceny. Moim zdaniem ING Bank Śląski wkracza nieco na pole rządowej polityki prorodzinnej. Zachęca do oszczędzania przez młodych, ale także dla młodych. Oceniając promocję pod kątem premiowania, należy mówić o niej w samych superlatywach. 50 zł za darmowe konto oszczędnościowe to przyzwoity bonus. Ale jeśli mam już oceniać samą ofertę i parametry konta oszczędnościowego, opinie te nie mogą być aż tak pozytywne. W okresie promocyjnym - ale bardzo krótkim bo zaledwie 4-miesięcznym - oprocentowanie nie powala. Później jest już jednak tragicznie niskie. Więc po wypłacie premii, wielu klientów może się zniechęcić do dalszego regularnego oszczędzania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...