Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Credit Agricole: 1 000 zł znów do wzięcia

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

23.06.2014

Credit Agricole: 1 000 zł znów do wzięcia

Credit Agricole ponownie proponuje, jak na promocje bankowe, astronomicznie dużą premię - do 1 000 zł za otwarcie konta.

Choć zasady naliczania premii nie należą do wybitnie prostych, a okres jej wypłacania jest dość długi to promocja musi cieszyć się sporym zainteresowaniem klientów. Świadczyć może o tym już sama jej reaktywacja, jak również zainteresowanie, jakim na bankobraniu cieszył się wpis o jej pierwszej edycji.

O poprzedniej edycji promocji "Jesteśmy gotowi!", właśnie na bankobraniu mogliście przeczytać pierwsi - jeszcze przed jej oficjalnym wprowadzeniem przez bank. 

Tym razem promocja jest nieco okrojona pod względem możliwości otwarcia konta - można to zrobić wyłącznie w oddziałach banku i po okazania certyfikatu, który był rozdawany podczas Dnia Credit Agricole - tj. 12.06.2014 r. Jednak datą tą nie ma się co zrażać - pracownicy banku nadal posiadają certyfikaty i chętnie je udostępniają. 

W promocji udział mogą wziąć osoby, które w okresie min. 90 dni przed rozpoczęciem promocji (czyli przed 12.06.2014 r.) nie posiadały konta osobistego w Credit Agricole. Promocja ma obowiązywać do 15.07.2014 r.

Lista warunków do spełnienia jest równie długa, jak we wcześniejszej promocji. Oprócz przedstawienia certyfikatu należy:


  • otworzyć konto osobiste (do wyboru są: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS i - jedyne w pełni bezpłatne - Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM - ale pod warunkiem comiesięcznych wpływów min. 10 000 zł) 
  • zawrzeć umowę o dostęp do konta za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego (umowa o usługę bankowości elektronicznej)
  • złożyć wniosek o wydanie karty debetowej do konta
  • otworzyć Rachunek Oszczędzam
  • uruchomić usługę "Oszczędzam na okrągło" ("CAsaver")
  • zapewnić stałe wpływy na konto, przez które bank rozumie wpływy z tytułu wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę, emerytury lub renty, które wpływać będą na podstawie wypełnionego i podpisanego przez klienta "Zlecenia przekazywania środków", a w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą lub uzyskujących dochody z innych źródeł bank wymaga złożenia "Deklaracji stałego zasilania konta"
  • nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych banku
  • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną
  • podać numer telefonu komórkowego lub adres email
  • potwierdzić przystąpienie do promocji
Premia wypłacana jest w postaci promocyjnych odsetek, które bank dopisuje do rachunku klienta. Nie jest to wypłata jednorazowa, ale w transzach - rozłożonych w okresie 18 miesięcy na podstawie aktywności klienta wykazanej w określonym zakresie:

Premia jednorazowa za pierwszy wpływ - aby z niej skorzystać należy nie później, niż w kolejnym miesiącu kalendarzowym po miesiącu przystąpienia do promocji, zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1 500 zł. Wówczas bank wypłaci bonus: 100 zł.


Premia za opłacanie z konta stałych rachunków - zgarnięcie premii z tego tytułu uwarunkowane jest przedstawieniem bankowi do wglądu dokumentu potwierdzającego dokonywanie płatności z tytułu opłat za gaz, energię elektryczną, wodę bieżącą / podgrzanie wody / ścieki, abonament telewizyjny - w tym za telewizję kablową lub satelitarną, dostęp do Internetu, telefon komórkowy lub stacjonarny. Płatności za wyżej wymienione rachunki należy wykonywać z konta w Credit Agricole przelewem, zleceniem stałym lub za pomocą polecenia zapłaty.

Premia będzie wypłacana w postaci odsetek w wysokości 6,17% brutto (5% netto) liczonej od wartości dokonanej płatności. W całym okresie promocji można w ten sposób zyskać do 300 zł netto.

Premia za płatności kartą - w tym zakresie można zyskać najwięcej, bo łącznie aż 600 zł netto - wypłaty są jednak rozłożone w okresie 18 miesięcy - co daje nie więcej niż 41,15 zł brutto (33,33 zł netto) miesięcznie. 


Premia wypłacana w postaci odsetek będzie równowartością części środków przekazywanych na rachunek Oszczędzam w ramach usługi "Oszczędzam na okrągło" ("CA Saver"), a jest to opcja umożliwiająca zaokrąglanie płatności kartą w górę (max. do pełnych kwot podzielnych przez 5 zł) i przekazywanie tych sum na wspomniany rachunek oszczędnościowy. Premia wynosić będzie 61,72% dla transakcji realizowanych w ramach "CAsaver", czyli po opodatkowaniu połowę środków przekazywanych na rachunek w wyniku zaokrągleń.

Chętni skorzystać z powyżej promocji powinni zwrócić uwagę na zapis regulaminu, w którym bank zabezpiecza się na wypadek wypowiadania umów o konta przez uczestników promocji w okresie do 18 miesięcy od dnia otwarcia konta. Bank ma wówczas możliwość obciążenia klienta równowartością wypłaconych premii.

Moim zdaniem powyższy klauzula wymagająca lojalności kładzie się cieniem na ofercie. Choć z drugiej strony możną ją w jakiś sposób zaakceptować, bo okres ten pokrywa się z okresem premiowania. Bezsprzecznie wadą promocji jest niezwykle rozbudowany i jednocześnie skomplikowany regulamin. Zasady naliczania zwrotów od płatności są dość nieczytelne - a odczucie to potęguje naliczanie ich netto i brutto. Sądzę, że wiele osób może mieć problem ze sprawdzeniem czy w danym miesiącu wykorzystała całość czy tylko część przysługującego zwrotu. Ale z drugiej strony wymienione wady zdecydowanie przysłonić może kwota premii. Aż cztery cyfry robią wrażenie i bezsprzecznie przyciągną do Credit Agricole sporo klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...