Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Ruszamy po moneyback do Biedronki

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

17.06.2014

Ruszamy po moneyback do Biedronki

Spełnia się marzenie bankobiorców. Biedronka nareszcie umożliwia płacenie kartą.Sieć sklepów Biedronka uporczywie unikała wprowadzenia terminali płatniczych. Ale wreszcie się to zmienia. Płatności kartą można dokonać już w ponad 330 lokalizacjach. Do końca lipca możliwość tą powinno dać kolejne 2 tysiące sklepów.


Zważywszy na liczebność sklepów, częste promocje i niejednokrotnie atrakcyjne ceny produktów w sieci dyskontów, dla bankobiorców z trudnością przychodziło omijanie Biedronki. Możliwy do uzyskania na kartach płatniczych 10-procentowy moneyback nieraz niwelował różnicę cen między siecią dyskontów, a sklepami konkurencji akceptującymi płatności kartą. Teraz nie dość, że będzie można kupować tam gdzie taniej, to będzie można korzystać z moneybacku.

Od pewnego czasu rozwiązaniem było wykorzystywanie płatności mobilnych za pomocą telefonu z aplikacją iKasa. Taką możliwość daje chociażby Getin Online, zwracając 10% także za wszystkie płatności dokonywane telefonem w Biedronkach. Jednak tego typu wydatki nie wchodziły w sumę płatności kartą, która zwalniała z opłaty za prowadzenie konta. Bank co prawda zapowiedział wprowadzenie zmian w tym zakresie i ma sumować płatności zarówno kartą, jak i aplikacją, ale zrobi to dopiero w najbliższym czasie.

Sklepy, które umożliwiają płacenie kartą można odnaleźć na stronie internetowej sieci sklepów Biedronka. Na chwilę obecną są to punkty zlokalizowane przede wszystkim w największych miastach.

Moim zdaniem wprowadzenie - długo zresztą wyczekiwanej - możliwości płacenia kartą w sklepach Biedronka jest świetnym ruchem. Zyska na tym sama sieć, zapewne zwiększając obroty, bo niektórzy klienci mogli omijać sklepy właśnie w związku z wymogiem płacenia tylko gotówką. Zyskają banki, bo zapewne odnotują zwiększoną ilość transakcji dokonywanych za pomocą plastików. No i zyskamy przede wszystkim my, bankobiorcy. Wreszcie będzie można zgarniać moneyback także za zakupy w sklepach Biedronka - płacąc już nie tylko aplikacją mobilną, ale także dowolną kartą,która nam taki zwrot daje. Niezadowoleni mogą być wyłącznie... operatorzy bankomatów, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lub na terenie sklepów. W nich zapewne zmaleje liczba wypłat gotówki.

CO SŁYCHAĆ W BANKOBRANIU. Po rekordowym wysypie premii za maj, nastąpił czas robienia porządków. Zamykam trzy konta w ING Banku Śląskim, które przyniosły mnie i "zwerbowanym" do zadania najbliższym członkom rodziny aż 300 zł. Jeśli Ty chcesz skorzystać z aktualnej promocji ING, przeczytaj o aktualnej propozycji 100 złotych za otwarcie konta

Wypowiadam też umowy z BGŻ Optima. Tu po wypłacie dwóch premii po 100 zł, zamierzam wyczekiwać kolejnych ciekawych propozycji banku już jako "nowy" klient. A promocji BGŻ Optima było w ostatnim czasie sporo. Niektóre z nich są nadal aktywne.

Jako, że bankobranie nie znosi pustki, intensyfikuję swe aktywne korzystanie z nowego programu poleceń Inteligo, w którym nowi klienci mogą zgarnąć 100 zł za otwarcie rachunku przy spełnieniu niezbyt wymagających warunków, a polecający zarabia 50 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...