Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Specjały dla smakoszy czyli bankowe bonusy dla lubiących zjeść

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.04.2014

Specjały dla smakoszy czyli bankowe bonusy dla lubiących zjeść

Przez żołądek do klienta – część banków zapewne tak chce pozyskać nowych klientów i oferuje dla nich zniżki przy okazji płacenia kartą za schabowego z frytkami, pizzę, deser lodowy czy piwko.


Moneyback dla miłośników jedzenia nie jest może aż tak sowity jak dla zmotoryzowanych, bo akurat kierowcy tankując na stacjach mogą zyskać nawet 10%. Ale płacąc w lokalach z gastronomią można zarobić przyzwoite 5%.


W dzisiejszym wpisie postanowiłem przyjrzeć się promocjom w różnych bankach, które pozwolą Ci płacić mniej, jeśli często stołujesz się "na mieście". Powinieneś jednak pamiętać, że aby mniej zapłacić w restauracji, kawiarni czy fast-foodzie musisz płacić kartą, a nie gotówką.

Najsolidniej płaci w tym przypadku Bank BPH z "Lubię to! Konto" i programem „Kulturalne 5%”, gdzie oprócz zwrotu za płatności w punktach gastronomicznych, wracające pięć procent uzyskać można również w księgarniach, kinach i teatrach. Górny pułap miesięcznego zwrotu wynosi 30 zł, a moneyback jest zagwarantowany do końca grudnia 2014 r. Co ważne prowadzenie konta jest bezpłatne, a karta (standardowo kosztująca 6 zł miesięcznie) będzie również bezpłatna pod warunkiem wykonania 4 płatności tą kartą w danym miesiącu.

Dla chętnie stołujących się na mieście przyjazny jest też Bank Zachodni WBK. Za płatności kartą kredytową 1|2|3 w restauracjach i fastfoodach zwraca 3%. Dodatkowo można zarobić przy okazji zakupów w supermarketach spożywczych (1%) i na stacjach benzynowych (2%). Moneyback jest limitowany, ale do kwoty aż 760 zł rocznie. Przy kalkulacji potencjalnych zysków warto jednak uwzględnić koszt karty – miesięczna opłata za jej posiadanie wynosi 10 zł, a bank w opłatach nie przewidział warunków umożliwiających zwolnienie z tej bądź co bądź wysokiej opłaty.

Do 3 procent za płatności kartą wydaną do Konta Wygodnego może też oddać Raiffeisen Polbank. Aby tyle zyskać trzeba być cierpliwym, bo moneyback rośnie z upływem czasu i wspomniane 3 procent jest w praktyce osiągalne tylko dla tych, którzy konto w tym banku już posiadają. Promocja przewiduje zwrot środków za płatności kartą wyłącznie do końca roku. A dla tych, którzy konto założą teraz moneyback zostanie włączony za 3 miesiące na poziomie 1%. Po upływie kolejnych 3-miesięcznych okresów będzie wzrastać o 1 procent, aż do poziomu 3%. Miesięczny limit zwrotów wynosi 15 zł. Konto i karta są bezpłatne po spełnieniu warunków: wpływu 1500 zł i 6 płatności kartą w miesiącu.

Nazwa banku
Rodzaj usługi
Wysokość zwrotu
Ile zyskasz wydając w punktach gastronomicznych 500 zł/mies
BPH
Lubię to! Konto
5%
25,00 zł
Bank Zachodni WBK
Karta kredytowa 1|2|3
3%
15,00 zł
Raiffeisen Polbank
Konto wygodnie
1-3%
5,00-15,00 zł
BPH
Karta kredytowa Fair
1-3%
5,00-15,00 złMechanizm rosnącego moneybacku stosuje również Bank BPH dla karty kredytowej Fair. Z tym, że wzrasta on zdecydowanie wolnej niż w Raiffeisenie Polbank, bo po upływie kolejnych 12 miesięcznych okresów– od 1% w pierwszych roku posiadania karty, przez 2% w roku drugim, po 3% w kolejnych latach. Kwartalny zwrot może wynieść maksymalnie 75 zł. Zwrot za wydatki w punktach gastronomicznych jest jedną z opcji do wyboru przez klienta – można je samodzielnie zmieniać (pierwsza zmiana w danym roku jest bezpłatna, kolejna kosztuje 5 zł), a wybrać można zwrot za zakupy, m.in. w biurach podróży, hotelach, kinach, salonach fryzjerskich czy sklepach odzieżowych. Karta kosztuje 6 zł/ miesięcznie, ale opłata ta może być zwrócona jeśli w danym miesiącu rozliczone zostaną transakcje wykonane kartą za min. 600 zł. 

2 komentarze:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...