Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Specjały dla smakoszy czyli bankowe bonusy dla lubiących zjeść

480 zł od Santanderatelefon Motorola od Citi400 zł od BNP Paribas200 zł od PKO BP

3.04.2014

Specjały dla smakoszy czyli bankowe bonusy dla lubiących zjeść

Przez żołądek do klienta – część banków zapewne tak chce pozyskać nowych klientów i oferuje dla nich zniżki przy okazji płacenia kartą za schabowego z frytkami, pizzę, deser lodowy czy piwko.


Moneyback dla miłośników jedzenia nie jest może aż tak sowity jak dla zmotoryzowanych, bo akurat kierowcy tankując na stacjach mogą zyskać nawet 10%. Ale płacąc w lokalach z gastronomią można zarobić przyzwoite 5%.


W dzisiejszym wpisie postanowiłem przyjrzeć się promocjom w różnych bankach, które pozwolą Ci płacić mniej, jeśli często stołujesz się "na mieście". Powinieneś jednak pamiętać, że aby mniej zapłacić w restauracji, kawiarni czy fast-foodzie musisz płacić kartą, a nie gotówką.

Najsolidniej płaci w tym przypadku Bank BPH z "Lubię to! Konto" i programem „Kulturalne 5%”, gdzie oprócz zwrotu za płatności w punktach gastronomicznych, wracające pięć procent uzyskać można również w księgarniach, kinach i teatrach. Górny pułap miesięcznego zwrotu wynosi 30 zł, a moneyback jest zagwarantowany do końca grudnia 2014 r. Co ważne prowadzenie konta jest bezpłatne, a karta (standardowo kosztująca 6 zł miesięcznie) będzie również bezpłatna pod warunkiem wykonania 4 płatności tą kartą w danym miesiącu.

Dla chętnie stołujących się na mieście przyjazny jest też Bank Zachodni WBK. Za płatności kartą kredytową 1|2|3 w restauracjach i fastfoodach zwraca 3%. Dodatkowo można zarobić przy okazji zakupów w supermarketach spożywczych (1%) i na stacjach benzynowych (2%). Moneyback jest limitowany, ale do kwoty aż 760 zł rocznie. Przy kalkulacji potencjalnych zysków warto jednak uwzględnić koszt karty – miesięczna opłata za jej posiadanie wynosi 10 zł, a bank w opłatach nie przewidział warunków umożliwiających zwolnienie z tej bądź co bądź wysokiej opłaty.

Do 3 procent za płatności kartą wydaną do Konta Wygodnego może też oddać Raiffeisen Polbank. Aby tyle zyskać trzeba być cierpliwym, bo moneyback rośnie z upływem czasu i wspomniane 3 procent jest w praktyce osiągalne tylko dla tych, którzy konto w tym banku już posiadają. Promocja przewiduje zwrot środków za płatności kartą wyłącznie do końca roku. A dla tych, którzy konto założą teraz moneyback zostanie włączony za 3 miesiące na poziomie 1%. Po upływie kolejnych 3-miesięcznych okresów będzie wzrastać o 1 procent, aż do poziomu 3%. Miesięczny limit zwrotów wynosi 15 zł. Konto i karta są bezpłatne po spełnieniu warunków: wpływu 1500 zł i 6 płatności kartą w miesiącu.

Nazwa banku
Rodzaj usługi
Wysokość zwrotu
Ile zyskasz wydając w punktach gastronomicznych 500 zł/mies
BPH
Lubię to! Konto
5%
25,00 zł
Bank Zachodni WBK
Karta kredytowa 1|2|3
3%
15,00 zł
Raiffeisen Polbank
Konto wygodnie
1-3%
5,00-15,00 zł
BPH
Karta kredytowa Fair
1-3%
5,00-15,00 złMechanizm rosnącego moneybacku stosuje również Bank BPH dla karty kredytowej Fair. Z tym, że wzrasta on zdecydowanie wolnej niż w Raiffeisenie Polbank, bo po upływie kolejnych 12 miesięcznych okresów– od 1% w pierwszych roku posiadania karty, przez 2% w roku drugim, po 3% w kolejnych latach. Kwartalny zwrot może wynieść maksymalnie 75 zł. Zwrot za wydatki w punktach gastronomicznych jest jedną z opcji do wyboru przez klienta – można je samodzielnie zmieniać (pierwsza zmiana w danym roku jest bezpłatna, kolejna kosztuje 5 zł), a wybrać można zwrot za zakupy, m.in. w biurach podróży, hotelach, kinach, salonach fryzjerskich czy sklepach odzieżowych. Karta kosztuje 6 zł/ miesięcznie, ale opłata ta może być zwrócona jeśli w danym miesiącu rozliczone zostaną transakcje wykonane kartą za min. 600 zł. 

2 komentarze:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zyskaj 400 zł za konto w BNP Paribas w promocji "Projekt: Mikołajki"

Oto najnowsza promocja konta osobistego w BNP Paribas. Gwarantowanymi nagrodami są tutaj: bon 50 zł do Allegro (w praktyce już za samo otwar...