Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Świeć sobie o 10% taniej. Konto z energią dla nowych i obecnych klientów

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.02.2015

Świeć sobie o 10% taniej. Konto z energią dla nowych i obecnych klientów

Dzięki tej promocji w ciągu roku możesz zaoszczędzić do 650 zł.


Można dostawać zwrot od płatności kartą, ale można też zaoszczędzić na opłacaniu rachunków. Przynajmniej tych za energię elektryczną. Najnowsza propozycja  BZ WBK daje spore możliwości, ale niestety nie każdy może je wykorzystać do maksimum.

Promocja "Energia w koncie 2015" została przygotowana przez Bank Zachodni WBK oraz PGE i jest dedykowana zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Choć w tym drugim przypadku skorzystanie z promocji jest obwarowane dodatkowymi warunkami.

Uczestnikiem promocji może zostać osoba, która:

 • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie posiadała konta w BZ WBK i otworzy teraz Konto Godne Polecenia wraz z kartą i dostępem do bankowości internetowej
  lub
 • posiada aktualnie konto osobiste w BZ WBK, ale zdecyduje się do 31.07.2015 r. na dokonanie zamiany tego konta na Konto Godne Polecenia (można to zrobić wyłączne w placówkach banku) i dodatkowo w ciągu dwóch miesięcy od tej zmiany zawrze umowę o co najmniej jeden produkt dodatkowy: kartę kredytową, kredyt gotówkowy, limit kredytowy w koncie, rachunek maklerski lub przystąpi do ubezpieczenia Lokum albo Opiekun Rodziny
Aby otrzymywać 10% zwrotu od wartości opłacanych rachunków za energię elektryczną należy również:


 • posiadać umowę z PGE w zakresie dostarczania prądu dla gospodarstwa domowego (należy to oświadczyć w placówce banku
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej od banku
 • podać polski numer telefonu kontaktowego
 • zapewnić co miesiąc wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (bank nie wymaga wpływu wynagrodzenia; może to być wpłata własna z konta w innym banku)
 • za pomocą posiadanego konta regulować zobowiązania wynikające z umowy o dostarczanie energii elektrycznej od PGE. Można w tym przypadku korzystać z przelewu, zlecenia stałego lub polecenia zapłaty
 • (w przypadku osób, które dokonały zmiany konta na Konto Godne Polecenia posiadać aktywny produkt dodatkowy)


10-procentowy zwrot od płatności za energię (określany, jako nagroda główna) jest limitowany w skali miesiąca. Można uzyskać maksymalnie 50 zł. Wypłaty nagród dostępne są przez rok, a więc zebrać możesz nawet 600 zł zwrotów. Choć chyba mało kto zgarnie całą dostępną pulę, bo comiesięczne wydatki na prąd w wysokości 500 zł na szczęście nie dotyczą każdego.

W promocji przewidziano również nagrodę dodatkową w wysokości 50 zł. Zostanie ona wypłacona dopiero wtedy, gdy w ciągu 12 miesięcy od otwarcia konta, uczestnik promocji skorzysta z polecenia zapłaty za energię elektryczną od PGE i zostanie ono zrealizowanie chociażby jeden raz.  

Bankowi twórcy promocji chyba mieli problem z rozstrzygnięciem kwestii konieczności opodatkowania premii, ale w regulaminie promocji zastosowali jednak zapis, który pozwoli nam cieszyć się całością obiecanej premii bez konieczności opłacania podatku, bo bank opłaci go za nas:

"Wartość Nagród w Promocji (...) jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych (...). W przypadku wystąpienia obowiązku pobierania przez Bank (jako płatnika) od powyższych nagród 19% zryczałtowanego podatku dochodowego, Bank ubruttowi wartość nagrody o należny podatek, a pobrany podatek przekaże na rachunek bankowy właściwego urzędu skarbowego"
Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze warunkom, na jakich BZ WBK oferuje prowadzenie Konta Godnego Polecenia. Konto jest darmowe, ale miesięczna opłata za kartę wynosi 7 zł i nie ma nawet warunków, których spełnianie z tej opłaty mogłoby zwolnić. Zyskujemy jednak dzięki niej bezpłatny dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą bez względu na to jaki bank czy firma obsługuje urządzenie.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

18 komentarzy:

 1. Czy konieczne jest posiadanie karty do konta w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin: "W momencie wypłaty nagrody, (...), Uczestnik musi posiadać Pakiet Konta" i "Pakiet Konta – Konto wraz z wydaną do niego Kartą oraz z Usługami bankowości elektronicznej BZWBK24".

   Usuń
 2. Szkoda, że tylko PGE.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co w przypadku gdy płace rachunek PGE Rodziców - mieszkamy pod jednym dachem, czy to wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie mowa o tym, że uczestnik promocji powinien być lub zostać klientem PGE. Ale z drugiej strony w banku jedynie to oświadczasz więc może przejść

   Usuń
 4. 7 zł opłaty za kartę miesięcznie, a zwrot za energię jest 10% więc dopiero przy rachunku równym 70 zł wychodzi się na zero,hmm.A w drugą stronę wyjdziemy na 7 zł na plus ,gdy rachunek za energię wyniesie 140 zł.Każdy wie sam jakie rachunki płaci - wg mnie nie będzie wielu takich,którym ta promocja się opłaci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jak piszesz. Opłaca się przy rachunkach od 70 zł/miesiąc w górę. Są osoby, które mają ogrzewanie na prąd i wtedy rachunki są kolosalne więc zgarną sporo zwrotu. Przeciętny użytkownik za prąd w mieszkaniu kokosów ze zwrotu mieć nie będzie

   Usuń
 5. A co w przypadku kiedy rachunki opłacam za dwa miesiące? Limit 50 PLN przypada na jeden rachunek za ten okres czy jest to 2x50 PLN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit jest miesięczny więc wtedy wg mej interpretacji zwrot będzie co dwa miesiące ale max. 50 zł. No ale jak np. masz termin płatności do 2.03 to możesz pół rachunku zapłacić 28.02, a drugą połowę 1.03 i rozłożysz sobie to na obydwa miesiące i zwroty po 50 zł. Ogólnie to przecież nawet nie problem robić nadpłatę by wykorzystać zwrot

   Usuń
  2. Jak myślicie, będzie można później (po roku) poprosić PGE o zwrot nadpłaty?

   Usuń
  3. Chyba PGE odlicza nadplate przy nastepnym rachunku

   Usuń
 6. Kartę mozna zamienić na 'Karta MasterCard PAYBACK' za 1 zł miesięcznie

  OdpowiedzUsuń
 7. nie opłaca się skoro trzeba brać jakiś dodatkowy produkt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowy produkt muszą wziąć obecni klienci. Nowi nie muszą. I to kolejny przykład niedoceniania wiernego klienta

   Usuń
 8. Mam pytanie co jesli ktoś już ma konto godne polecenia i ten dodatkowy produkt także? Czy takie osoby także mogą korzystać z promocji? jeśli tak w jaki sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli już masz konto Godne Polecenia to nie możesz.

   Usuń
  2. Ale jeśli ktoś ma konto ale inne i zmieni na Godne Polecenia ale ma tez dodatkowy produkt a nawet dwa to może skorzystać z promocji??

   Usuń
  3. "w momencie przystąpienia do promocji posiada konto osobiste prowadzone w złotych w Banku i dokona zamiany tego konta na Konto Godne Polecenia w Promocji w terminie od 1 lutego do 31 lipca 2015, a następnie w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zamiany konta: zawrze umowę o co najmniej jeden z następujących produktów oferowanych przez Bank: karta kredytowa, kredyt gotówkowy, limit kredytowy w koncie osobistym; lub otworzy rachunek maklerski w Banku Zachodnim WBK S.A. – Domu Maklerskim WBK lub przystąpi do ubezpieczenia Locum lub ubezpieczenia Opiekun Rodziny" - w regulaminie mowa o otwarciu nowego produktu w ciągu 2 miesięcy. Hm, ale z drugiej strony gdyby ktoś miał już je wszystkie i teraz zmienił rodzaj rachunku to co miałby zrobić?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...