Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wiadomo już wszystko. Wymarzone Konto od Raiffeisen Polbank

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

28.02.2015

Wiadomo już wszystko. Wymarzone Konto od Raiffeisen Polbank

Poznaliśmy szczegóły oferty, która dotąd tak intrygowała, a tak mało o niej wiedzieliśmy.

Kto z okazji na lokatę 6% jeszcze nie skorzystał to dziś ma na to szansę. Ostatnią szansę, bo tylko do 28.02.2015 r. organizator akcji dał możliwość wypełnienia ankiety. A właśnie wyłącznie osoby, które to zrobią będą miały możliwość założenia konta razem z tak wysoko oprocentowanym depozytem.

O ankiecie rozpisałem się we wpisie "6 pytań ankiety, czyli przedbiegi do gwarantowanej lokaty 6% i ekstra nagród" sprzed 10 dni, gdy pojawiła się ona w sieci. 

Na stronie akcji widniał (i widnieje zresztą nadal) komunikat:

"Akcja została zainicjowana przez znany polski bank, który występuje incognito. Wszystko po to, aby wyniki ankiety były jak najbardziej obiektywne."

W ostatnim dniu możliwości wypełnienia ankiety, dowiedzieliśmy się o jakim "znanym polskim banku" mowa. To Raiffeisen Polbank. I znamy też wszystkie szczegóły związane z Wymarzonym Kontem.


Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank. Źródło grafiki: raiffeisenpolbank.pl

Wymarzone Konto Osobiste można otworzyć za 0 zł. Również za 0 zł ma być prowadzone (bez wymogu uzyskiwania comiesięcznych wpływów) i bank gwarantuje to na zawsze. Konto jest również oprocentowane, ale wysokość oprocentowania uzależniona jest od zgromadzonej kwoty:


 • 0,5 % dla kwot 1 - 3 000 zł, 
 • 1,5 % dla kwot 3 000,01 - 10 000 zł 
 • 2 % dla kwot powyżej 10 000 zł

Powyższe oprocentowanie jest zmienne i jego wysokość uzależniona jest od stopy referencyjnej NBP:

 • przypadku środków w wysokości do 3 000 zł aktualna stopa referencyjna jest przemnażana razy 0,25 
 • dla kwoty 3 000,01-10 000 zł oprocentowanie wynika z przemnożenia stopy referencyjnej NBP razy 0,75
 • przy kwocie od 10000,01 oprocentowanie Wymarzonego Konta jest równe stopie referencyjnej NBP

Czy to dużo czy mało? Kwestia subiektywna. Ja wychodzę z założenia, że na koncie powinna być jedynie kwota najniższa z możliwych (niezbędna do całomiesięcznych wydatków), a reszta ma być na koncie oszczędnościowym lub lokacie. Sam fakt, że konto osobiste będzie oprocentowane to jednak spory plus, bo większość z nich zazwyczaj nie jest oprocentowana.

Karta płatnicza do konta nie jest już darmowa, bo miesięcznie bank zamierza pobierać opłatę w wysokości 3 zł. Ale nikt nas przecież nie obliguje do wyrabiania karty. Alternatywnie można wybrać minikartę (naklejkę) z funkcją płacenia (wówczas jest to związane z jednorazowym kosztem 15 zł za wydanie, ale bank nie pobierze już opłat comiesięcznych).

Karta daje bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na bank czy firmę, która ten bankomat obsługuje). Dla posiadaczy karty Raiffeisen Polbank przygotował jeszcze szereg dodatkowych, bezpłatnych ubezpieczeń:

 • pomoc medyczna w przypadku nagłego zachorowania na terenie kraju
 • pomoc domowa przy nagłej awarii lub wskutek nieszczęśliwego wypadku
 • pomoc drogowa
 • "Podróż bez zmartwień", zapewniająca ochronę podczas podróży zagranicznej


Pierwsze trzy obsługiwane są przez Europ Assistance S.A. w ramach ubezpieczenia "Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa", a ostanie z wymienionych przygotowane jest przez UNIQA TU S.A. 

Ważna informacja dla osób, które wypełniły ankietę


O koncie wiemy już sporo. To, że za jego ofertą stoi Raiffeisen Polbank, dla niektórych może być rozczarowaniem. Bo przypomnę, że lokata 6% ma być dostępna wyłącznie dla osób, które wypełniły ankietę i które okażą się nowym klientem banku. Ja również wypełniłem ankietę, nie wiedząc jeszcze jaki bank stoi za ofertą Wymarzonego Konta. Teraz, gdy okazało się, że jest to Raiffeisen Polbank, to niestety wiem, że na lokatę się nie załapię, bo konto już tam posiadam. Ale ankietę wypełnili też inni domownicy, którzy z bankiem tym nie mieli nic wspólnego. Więc jeśli u Ciebie jest podobnie, wykorzystajcie to i wypełnijcie ankietę, która jest jeszcze dostępna do godz. 23:59:59.

Wypełnij ankietę, załap się na lokatę 6%

Osoby, które wypełniły ankietę i czekają na możliwość otwarcia lokaty z rewelacyjnym oprocentowaniem 6%, jeszcze chwilę powinny uzbroić się w cierpliwość. Możliwość założenia konta i lokaty najprawdopodobniej pojawi się dopiero w ciągu najbliższych dni i będzie możliwa na podstawie dedykowanego linku. Tak by bank mógł udostępnić lokatę tylko tym, którzy ankietę wypełnili. Aby uniknąć zamieszania, sugeruję nie składać zbyt szybko wniosków o otwarcie konta dopóki nie pojawi się komunikat banku. O konkretnych krokach do podjęcia dowiecie się również z bloga i newslettera.

26 komentarzy:

 1. Wygląda to świetnie! Taka lokata, darmowe konto bez haczyków i wymogów. Ankietę wypełniłem wcześniej, czekam więc teraz na info o możliwości założenia konta i lokaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeciesz Raiffeisen Bank z wija sie z Polski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie pojawiła się wiadomość o zamiarze sprzedaży. Myślę, że do zakończenia lokat i tak nawet nic się w tej sprawie nie wydarzy.

   Usuń
  2. Dokładnie, proces zmian właścicielskich w bankach trwa dość długo (patrząc na przykład Kredyt Banku czy Nordei to ok. 1-2 lat).

   Warto przy tym zauważyć pewną prawidłowość. Przed sprzedażą BGŻ Optima szalał z promocjami i premiami za otwarcie lokaty. W zeszłym roku podobna sytuacja była z Meritum Bankiem. Gdy pojawiła się jego lokata z premią i szansą na iPhone'a, zaraz potem pojawiła się wiadomość o woli zakupu banku przez Alior. Teraz na sprzedaż wystawiany jest Raiffeisen Polbank, więc... mamy promocję na lokatę.

   Usuń
 3. Komentarz usunięty z powodu naruszenia prawa autorskich

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka lat temu byłam klientką banku, ale jeszcze pod nazwą Polbank. Moje pytanie, czy na dzień dzisiejszy będę nowym klientem dla banku Raiffeisen Bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z regulaminu promocji: "Nowy Klient to osoba fizyczna, która na dzień zawarcia umowy (...) nie jest posiadaczem ani współposiadaczem rachunku bankowego w Banku, do którego kierowany jest wniosek o zawarcie umowy rachunku bankowego".
   Więc z powyższego wynika, że byli klienci jak najbardziej mogą skorzystać :)

   Usuń
 5. a jak się okaże, że ta wymarzona lokata to do 3000 zł max :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już akurat wiadomo :) Max. kwota lokaty: 20 000 zł.

   Usuń
 6. a wiadomo na jaki okres :) ?

  OdpowiedzUsuń
 7. 20K na 3M daje nam około 243 zł netto zysku co przy lokacie (koncie oszcz.) 3,5% daje nam 175 zł netto zysku, czyli za założenie konta mamy nadwyżkę 68 zł czy warto? inni dają po 200 i chyba więcej.... kwestia przemyślenia czy za marne 68 zł warto pchać się w tą promocję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mała poprawka:
   20 000 zł na 3M daje 243 zł netto przy 6%, a przy 3,5% wychodzi niecałe 142 zł netto.

   Więc różnica wynosi 101 zł. W odróżnieniu od promocji kont z premiami tu nie ma wymogów typu płacenie kartą. Dla kogoś kto ma oszczędności to bardzo dobre rozwiązanie.

   Usuń
 8. Nie załapałem do końca: czy wystarczy założyć samo konto i lokatę, czy też jeśli nie wnioskuję o kartę to muszę zawnioskować przynajmniej o "naklejkę"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99% wystarczy otwarcie samego konta. Ale zaczekajmy na komunikat od banku do osób, które ankietę wypełniły.

   Usuń
 9. Opłata za kartę debetową. Dziękuję, mam darmową i zostanę przy tym.

  OdpowiedzUsuń
 10. kiedy można się spodziewać informacji na maila od banku że można już założyć lokatę??
  ankietę wypełniłem klika dni temu..
  nie jestem klientem banku, nie mam u nich konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoby, które już 16.02, jako pierwsze wysyłały ankietę, otrzymywały zwrotny komunikat, że szczegóły pojawią się w ciągu 20 dni. Więc wychodziłoby na to, że do 8.03 powinniśmy się wszystkiego dowiedzieć.

   Usuń
 11. kiedy otrzymamy informacje od banku że już można założyć lokatę???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpóźniej do końca tygodnia powinna pojawić się ta informacja.

   Usuń
 12. Na razie nieoficjalnie: wiadomości z informacją o tym jak założyć lokatę 6% powinny być na naszych skrzynkach mailowych do jutra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo, no to całkiem przyzwoicie, bo bałem się, że będą zwlekać, a kasa czeka na wpłacenie :)

   Usuń
 13. ja już dziś dostałem indywidualny link do konta i lokaty wygląda to tak :

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed2f84cd308a386b.html

  OdpowiedzUsuń
 14. Założyłem dzisiaj lokatę na 6%, pani na infolinii się przejęzyczyła i przy czytaniu warunków powiedziała lokata na 3m-ce i 3%, warto na to zwrócić uwagę.
  Poza tym konto można otworzyć bez karty, w moim przypadku otwarcie konta trwało dosłownie 5 minut, umowa potwierdzona przelewem.
  Co ciekawe w systemie blue cash, super!

  OdpowiedzUsuń
 15. I jak tam z tą kartą trzeba wyrabiać naklejkę w zastępstwie czy można mieć bez niczego? Tak w ogóle czy ktoś korzystał z ubezpieczenia, które dodają do karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wniosku o konto zaznaczony jest wybór karty i naklejki, ale można go odhaczyć. Można bowiem wybrać jedną z nich albo w ogóle. Wybór należy do klienta.

   Jeśli chodzi o ubezpieczenia, podejrzewam, że nikt nie miał jeszcze okazji do ich wypróbowania w praktyce. Konto jest w ofercie banku nowe - dostępne od początku marca.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...