Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - marzec 2015. Ranking

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.03.2015

Najlepsze lokaty bankowe - marzec 2015. Ranking

Jeśli poszukujesz najlepszą dla siebie lokatę to jesteś na właściwiej stronie.


Nadszedł nowy miesiąc, więc szczegółowo przyglądam się aktualnej ofercie depozytów w polskich bankach. Mimo ogólnej mizerii oprocentowania można jeszcze znaleźć "perełki".

Zobacz pełen ranking lokat: najlepsze lokaty bankowe marzec 2015 r.

Zeszłomiesięcznych liderów rankingu bez wątpienia zdeklasowałaby 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 6% w skali roku, zaproponowana klientom, którzy założą konto w Raiffeisen Polbanku. Ale aktualnie lokata ta jest już niedostępna. Żeby załapać się na nią niezbędne było wypełnienie ankiety najpóźniej do 28.02.2015 r.

Z lokat ogólnodostępnych na czele stawki są dwie propozycje z oprocentowaniem 5% w skali roku. To propozycje bliźniaczo podobne: dostępne wyłącznie dla klientów, którzy zdecydują się założyć konto, ulokują kwotę do 10 000 zł i na okres dwóch miesięcy. Można znaleźć je w Meritum Banku i Deutsche Banku.

W porównaniu z zeszłym miesiącem nie zmienia się także trzeci stopień podium. Lokata Happy Idea Banku nadal daje 4,5% w skali roku i niezmiennie pozostaje propozycją dostępną wyłącznie dla nowych klientów. Aby z niej skorzystać nie trzeba jednak zakładać konta, ani innych produktów banku.

W rankingu lokat pospadały lub definitywnie powypadały lokaty Getin Banku i Getin Online. Jedyną z lokat w tych bankach, której nie tknęła obniżka oprocentowania została Lokata Mobilna. Przyciągająca nowych klientów Lokata Start daje teraz już "tylko" 4% w skali roku.

I właśnie na ten poziom 4% wznoszą się już nieliczne banki. W większości (Bank Smart, BGŻ Optima i mBank) doceniają w ten sposób wyłącznie nowych klientów. Z kolei Raiffeisen Polbank stawkę taką daje na Lokacie Mobilnej.


Reszta ofert depozytów oprocentowana jest poniżej 4%. Szczegóły znajdziesz w najnowszym zestawieniu tutaj.

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

9 komentarzy:

 1. Jak banki zejdą z lokatami do 2.5% - trzymanie u nich kasy przestanie się kompletnie opłacać. Będziemy dawali im kasę, płacili "frycowe" (belkowe) i w dodatku jeszcze inwigilowani. A jak walnie kryzys finansów, to pociągną nam jeszcze spory procent ze zgromadzonych funduszy (na wzór Cypru). Banki już nie są instytucją zaufania publicznego. Państwo - również. Umiesz liczyć - licz na siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa

   Usuń
  2. W banku trzymam tylko "zaskórniaka" na wszelki wypadek. Lokaty i konta oszczędnościowe ledwie chronią przed inflacją. Zdecydowanie wolę GPW i fundusze inwestycyjne.

   Usuń
  3. WIG20 w ciągu ostatniego roku - 6,01%,
   w ciągu 2 lat - 3,46%,
   w ciągu ostatnich 3 lat "aż" +2,16%,
   w ciągu 4 lat -12,90%,
   w ciągu ostatnich 5 lat kolejne szaleństwo: +4,51%

   W najlepszym przypadku uśredniona roczna stopa zwrotu niecały 1 procent. Dziękuję, zostanę przy lokatach. Choćby dawały 1,5% w skali roku.

   Usuń
  4. @SympanS: też tak miałem ... Do momentu jak przyszedł kryzys w 2008 roku. Spora strata wówczas była dla mnie srogą nauczką. Ale podniosłem się z tego i odbudowałem straty, zaś wiem jedno - z dala od GPW i funduszy. Zresztą - jak kto woli. Grunt, by później nie rozpaczać, bo w "mętnych czeluściach" giełdy zarabiają jednostki, a traci większość. Tak to jest właśnie pomyślane.

   Usuń
  5. To prawda, ten rok mi też przysporzył mnóstwo strat. I jak to Pan powiedział, rzeczywiście z dala od GWP a w szczególności od funduszy.

   Usuń
 2. Jeszcze nie tak dawno w oprocentowaniu brylowali: Meritum, Getin, Idea. Wykruszyło się to grono.

  OdpowiedzUsuń
 3. spóźniłem się na promocję Raiffeisen Polbanku więc zostaje dojcze bank;) z 5% ,ale trzeba spełnić warunek : (5%* w skali roku w momencie otwarcia lokaty razem z kontem osobistym dbNET) czy konto można użytkować za zero złotych i po minięciu 2 miesięcznego okresu odsetek zamknąć je (czyli nie być lojalnym) bez konsekwencji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można zamknąć bez konsekwencji

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...