Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Coś ekstra" czyli karta kredytowa Fair z moneybackiem i bonem 200 zł do merlin.pl

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.03.2015

"Coś ekstra" czyli karta kredytowa Fair z moneybackiem i bonem 200 zł do merlin.pl

Korzystając z karty kredytowej Fair możesz zyskać podwójnie.


Do wzięcia jest bowiem nie tylko zwrot od płatności kartą, ale również bon na zakupy w serwisie merlin.pl. To kolejna okazja dla bankobiorców zaserwowana w ostatnim czasie przez Bank BPH.

Piszę "kolejna" ponieważ zaledwie przed dwoma tygodniami wystartowała inna akcja tego banku. Promocja "Pieniądze Cię Lubią!" dotyczy jednak karty do konta osobistego, dzięki której można zyskiwać nawet 50 zł miesięcznie. W tym przypadku mamy do czynienia z kartą kredytową.

Aby skorzystać z promocji "Coś ekstra", najpóźniej do 15.07.2015 r. należy zawnioskować i zawrzeć umowę o kartę kredytową Banku BPH oraz wykazać się aktywnością w korzystaniu z niej. Zgodnie z regulaminem może być to karta Fair, Na Ratunek Dzieciom lub Gold. Z punktu widzenia bankobiorcy skupię się jednak nad pierwszą z wymienionych.

Z promocji wyłączone są osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających podpisanie umowy posiadały aktywny rachunek karty kredytowej w BPH.

Karta kredytowa Fair daje do wyboru trzy warianty korzyści. Może być to:
 • malejące oprocentowanie dla sumy środków wykorzystanych z karty podczas wykonywania transakcji bezgotówkowych lub
 • zmniejszające się opłaty i prowizje za korzystanie z karty lub 
 • zwrot za płatności kartą
Z racji tego, że bankobiorców nie powinny interesować opcje kredytowania, a opłaty za kartę i tak można uniknąć to pomijam dwa pierwsze warianty. Jeśli chodzi o procentowo naliczany zwrot od wykonywanych nią płatności to kwartalnie można uzyskać w ten sposób do 75 zł, a więc nawet 300 zł rocznie. W pierwszym roku posiadania karty zwrot wynosi 1%, w drugim 2%, a w kolejnych latach po 3%.  

Progres naliczonego moneybacku obrazuje grafika obok. Trzeba jednak pamiętać, że wzrost zwrotu następować będzie wyłącznie wskutek aktywnego korzystania z karty i po wykonaniu nią płatności na min. 12 000 zł w ciągu roku oraz przy terminowej obsłudze karty w zakresie spłat zadłużenia. Niespełnienie tych warunków w którymś z kolejnych lat będzie oznaczać cofnięcie do poziomu o jeden stopień niższego. 

Aby zrealizować wymagany roczny obrót na karcie, płatności możesz wykonywać w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie. Zwroty za płatności kartą nie są jednak naliczane wszędzie, a jedynie następujących branżach: AGD, biura podróży, gastronomia, hotele, kina, kolej, komputery, księgarnie, RTV, salony: fryzjerskie, piękności, sklepy: odzieżowe, papiernicze oraz teatry. Wykaz miejsc z odpowiednimi kodami MCC znajdziesz tutaj.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty, ale w Taryfie Opłat i Prowizji pojawia się taka pozycja, jak "prowizja za udostępnienie limitu". Wynosi ona 10 zł miesięcznie, ale jeśli w danym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na łączną kwotę 600 zł, wówczas prowizja zostanie przez bank zwrócona. 

Jak zdobyć bon na zakupy na merlin.pl?


Po zawarciu umowy i aktywacji karty, aby dostać przewidzianą nagrodę w postaci bonu o wartości 200 zł, należy przez pięć kolejnych miesięcy wykonać i rozliczyć płatności kartą po min. 1 000 zł miesięcznie. W zależności od momentu zawarcia umowy, okresami branymi pod uwagę będą różne miesiące. 

 • dla umów podpisanych w okresie 16-31.03.2015 r. będzie to okres kwiec
 • ień - sierpień 2015 r.
 • dla umów podpisanych w kwietniu 2015 r. okres maj - wrzesień 2015 r.
 • dla umów podpisanych w maju 2015 r. okres czerwic - październik 2015 r.
 • dla umów podpisanych w czerwcu 2015 r. okres lipiec - listopad 2015 r.
 • dla umów podpisanych w okresie 1-15.06.2015 r. okres sierpień - grudzień 2015 r.
Jeśli w wymaganym dla Ciebie okresie nie uda Ci się wykonać płatności kartą na wymaganą kwotę w każdym miesiącu to jest na szczęście ratunek. Ważne by płatności na wymagane minimum, czyli po 1 000 zł, wykonać chociażby w trzech miesiącach. Wówczas też otrzymasz bon, ale o wartości 120 zł. 

Opisywane powyżej zasady najlepiej ukazuje grafika ze strony internetowej banku:


Nagroda przesyłana jest SMSem w postaci kodu, który można wykorzystać podczas zakupów w sklepie internetowym merlin.pl.

Dla osób, które zdecydują się jednocześnie na skorzystanie z karty kredytowej oraz wspomnianej karty do konta w BPH może powstać ciekawy miks. W ciągu roku te dwie karty mogą bowiem zaowocować łącznymi zyskami na sumę 1 100 zł (moneyback karty kredytowej + wartość bonu + moneyback karty debetowej). Bez wątpienia będzie to jednak wymagało wydawania kartą sporych sum. Jeśli bowiem chcesz zgarnąć całą przysługującą pulę kartą kredytową trzeba by wydawać miesięcznie 2 500 zł, a debetową min. 1 667 zł.

Jeśli w Twym gospodarstwie domowym wydajecie podobne sumy i istnieje taka możliwość to bardziej opłacalnym może być jednak założenie dwóch kont w promocji "Pieniądze Cię lubią". Przekalkuluj. 

Wniosek o kartę kredytową Fair możesz złożyć tutaj

Jeśli nie jesteś zainteresowany propozycją Banku BPH, poznaj karty kredytowe Citibanku i promocje, w których na prostych warunkach do wzięcia jest tablet lub premia 200 zł.

10 komentarzy:

 1. No to się BPH rozpędza. Ale poprzestanę na ich koncie, o które zawnioskowałem tydzień temu. Jeśli chodzi o kartę kredytową to wolę tą od Citi z premią. Bez moneybacku, ale 200 zł łatwe do zdobycia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kartę Fair mam już od blisko roku i jestem bardzo zadowolony. Wziąłem w promocji przeniesienie karty ze spłatą zadłużenia (dodatkowy miesiąc bez odsetek piechotą nie chodzi;)) i wskoczeniem od razu na poziom 3 więc tylko 2500 na kwartał trzeba zrobić. Zdecydowanie bardziej realne bo 7500 na kwartał w wybranych kategoriach większość ludzi robi raczej od święta;) Fajną opcją jest też możliwość obniżenia oprocentowania (6.25% na poziomie 3) ale to dla tych co chcą tani łatwy kredyt a to nie tego typu blog;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to trochę chcą "wycisnąć". By zyskać 200, a w najlepszym przypadku 250 zł trzeba wydać 5000 zł. Ale w sumie wychodzi wtedy 4-5% moneyback

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy platnosci na portalach booking.com czy airbnb sa zaliczane do casback?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znalazłem zapisu że zwrot dotyczy tylko transakcji w Polsce. Niedopatrzenie czy tak ma być?

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie też mnie to teraz zaczęło zastanawiać, jak to jest z tymi zwrotami. Gdyby było zagranicą to by mi się bardzo opłaciło. Ale skoro nie ma wykluczenia to pewnie tak będzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Odnośnie naliczania moneybacku przy płatnościach zagranicznych wysłałem zapytanie do banku. Jak dostanę odpowiedź, wrzucę w komentarze

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedź z banku: "zwrot za płatności dokonane Kartą Kredytową Fair obejmuje również transakcje wykonane za granicą. Bank weryfikuje tylko Merchant Category Code".

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy obrót (12k rocznie) i 3k per miesiac mozna wyrobic sprytnym billem czy to musza byc transakcje w punktach zgodnych z podanymi MCC. Tak przy okazji sprytny bill od tego tygodnia zaczal naliczac 3% od kwot wyzszych niz 999 pln. Malej ich przydatnosc przy transakcjach kartowych (rachynkach na wieksze kwoty)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obrót może być na dowolnych MCC więc nie powinno być problemu. Wymienione MCC dot. wyłącznie miejsc ze zwrotem

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...