Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 15 pytań i jeszcze więcej odpowiedzi dotyczących otwarcia Wymarzonego Konta i lokaty 6% w Raiffeisen Polbank

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

12.03.2015

15 pytań i jeszcze więcej odpowiedzi dotyczących otwarcia Wymarzonego Konta i lokaty 6% w Raiffeisen Polbank

W jednym miejscu wszystko co chcesz wiedzieć o promocji.


Jeśli wypełniałeś ankietę dotyczącą Wymarzonego Konta, zostają już ostatnie chwile by skorzystać z wyjątkowej możliwości otwarcia konta wraz z tak wysoko oprocentowaną lokatą. Od czasu wystartowania akcji zrodziło się sporo pytań. Dziś na nie odpowiadam.

Pytania i omawiane zagadnienia pochodzą z komentarzy pod dotychczasowymi wpisami dotyczącymi promocji, z przesyłanych od Was maili oraz z pytań, dzięki którym na blog Bnakobranie trafiliście za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych.

Kto może założyć Wymarzone Konto i dostać lokatę 6%?

Jeśli do 28.02.2015 wypełniłeś ankietę dotyczącą Wymarzonego Konta i podałeś swoje dane (w tym adres email i numer telefon) to jesteś w gronie osób uprawnionych do otwarcia konta na promocyjnych warunkach, czyli z możliwością otwarcia lokaty 6%.

Na podany adres email powinieneś otrzymać indywidualny link. Tylko za jego pomocą złożysz wniosek o Wymarzone Konto z lokatą. Wszelkie inne wnioski złożone na stronie internetowej banku czy w oddziałach skutecznie doprowadzą do otwarcia konta, ale nie dadzą możliwości skorzystania z promocyjnej lokaty.


Do kiedy można założyć Wymarzone Konto i lokatę 6%?

Zgodnie z regulaminem promocji, wniosek o otwarcie Wymarzonego Konta należy złożyć najpóźniej do 15.03.2015 r. włącznie. Konto należy otworzyć do 25.03.2015 r. Te 10 dni na zawarcie umowy dedykowane jest przede wszystkim dla tych, którzy zdecydują się na dostarczenie dokumentów do podpisania przez kuriera. Jeśli konto zdecydujesz się otworzyć przelewem z Twego rachunku w innym banku, proces przebiegnie zdecydowanie szybciej.


Promocyjną lokatę można założyć do 31.03.2015 r. Dzięki temu, jeśli wiesz, że będziesz mieć dostępne środki dopiero pod koniec miesiąca możesz konto założyć już teraz, a lokatę nieco później.


Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, ale karta kosztuje 3 zł miesięcznie. Czy konieczne jest skorzystanie z tej karty?

Nie ma takiej potrzeby. We wniosku o otwarcie Wymarzonego Konta odznacz pole, w którym zaznaczone jest zawnioskowanie o kartę. We wniosku wygląda to tak:
Zawnioskowałem o kartę do Wymarzonego Konta, ale chcę z niej zrezygnować. Jak to zrobić?

Umowę o kartę można wypowiedzieć w placówkach banku lub kontaktując się z infolinią banku (nr 801 180 801 lub 22 549 99 99) złożyć dyspozycję zastrzeżenia karty bez jej wznawiania.

W jaki sposób można założyć lokatę?

Wniosku o otwarcie lokaty nie znajdziesz w bankowości internetowej Raiffeisen Polbank. Jest to bowiem lokata przygotowana wyłącznie dla tych, którzy przed otwarciem konta wypełnili specjalną ankietę. Aby złożyć dyspozycję otwarcia lokaty należy zadzwonić na infolinię lub wybrać się do placówki banku. W momencie składania dyspozycji środki przeznaczone na lokatę powinny już znajdować się na Wymarzonym Koncie.


Jak w oddziale Raiffeisen Polbank założyć lokatę 6% do Wymarzonego Konta?

W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi problemu założenia lokaty w oddziale, jeśli właśnie taki sposób wybierzesz na otwarcie depozytu, warto zabrać ze sobą wydruk otrzymanego maila. Wówczas pracownicy placówki banku nie powinni mieć problemów z szukaniem "podkładki" do założenia lokaty promocyjnej. Znam jednak również przypadki, w których Czytelnicy udali się do placówki banku bez takiego wydruku i pracownicy poradzili sobie z otwarciem lokaty.


W otrzymanym mailu informującym o możliwości otwarcia konta i lokaty należy kliknąć w link czy w opcję "przejdź dalej"?

Zarówno jedna, jak i druga opcja finalnie doprowadza do otwarcia konta i w dalszej kolejności daje Ci możliwość otwarcia lokaty 6%,


Co zrobić jeśli nie dostałem maila z indywidualnym linkiem do otwarcia Wymarzonego Konta?

Takie przypadki należą na szczęście do rzadkości. Ale nic straconego.

Na początek sprawdź na swej skrzynce mailowej wszelkie możliwe foldery typu "spam", "wiadomości-śmieci", "oferty" lub "inne". W przeszukiwaniu skrzynki pomóc mogą Ci też poniższe dane:
Nadawca: Wymarzone Konto (wymarzonekonto@novem.pl)
Tytuł: Sprawdź jaki bank stworzył Wymarzone Konto
Data: wiadomość została wysłana 3.03.2015 r. Organizator akcji maile wysyłał transzami. Wiem o wysyłce maili między innymi po godzinie 13, 14 i 15.

Jeśli nadal nie masz wiadomości możesz napisać do firmy organizującej akcję w imieniu banku: kontakt@novem.pl. Z informacji umieszczonych przez Was w komentarzach wynika, że mail wysyłany jest wtedy ponownie.

W dniu 6.03.2015 r. na numery telefonów podane przy okazji wypełniania ankiety zostały wysłane SMSy z indywidualnymi linkami.

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie organizator promocji jeszcze raz prześle mail z indywidualnym linkiem.


Co to za lokata? Czy można ją zerwać bez utraty odsetek?

Promocyjna lokata to 3-miesięczny depozyt ze stałym oprocentowaniem 6% w skali roku. Można na niej ulokować od 1 000 do 20 000 zł. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty nie stracisz nic z wpłaconego kapitału. Ale niestety też nic nie zyskasz. Odsetki zostaną anulowane.


Byłem kiedyś klientem Raiffeisen Polbank. Wymarzone Konto z lokatą jest tylko dla nowych klientów. Czy łapię się na nie?

Zgodnie z regulaminem promocji nowy klient to osoba, która "na dzień zawarcia umowy (...) nie jest posiadaczem ani współposiadaczem rachunku bankowego w Banku". Więc jak najbardziej możesz założyć nie tylko Wymarzone Konto (bo to może zrobić każdy), ale będziesz uprawniony do założenia promocyjnej lokaty 6%.

Czy lokata promocyjna do Wymarzonego Konta to ta sama lokata, o której Raiffeisen Polbank informuje po złożeniu wniosku?

Po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta i wysłaniu go do banku pojawia się komunikat z reklamą Lokaty Mobilnej: Lokata Mobilna 4% to inna propozycja, niż ta zaproponowana nowym klientom, którzy wypełnili ankietę. 

Jedną Lokatę Mobilną (w kwocie do 10 000 zł) może założyć każdy klient banku - zarówno nowy, jak i dotychczasowy. Aby skorzystać z tej możliwości należy jednak zainstalować aplikację mobilną banku, gdyż tylko tam pojawia się opcja otwarcia tego depozytu. 


Czy przy Wymarzonym Koncie Osobistym jest klauzula lojalnościowa?

Nie. Regulamin promocji nie zawiera żadnego zobowiązania do utrzymywania konta przez określony czas. Więc jeśli po zakończeniu lokaty, z jakichkolwiek przyczyn podejmiesz decyzję o zamknięciu konta, możesz zrobić to bez konsekwencji i bez żadnych kosztów. 


Jak uzyskać PIN telefoniczny?

PIN telefoniczny, określany jako TPIN umożliwia weryfikację podczas kontaktu z infolinią banku. Aby go skonfigurować, po zalogowaniu do bankowości internetowej należy w prawym górnym rogu wybrać opcję "Twoje systemy" i dalej "Ustal kod TPIN". Powinien on mieć długość od 6 do 26 cyfr i nie może składać się z takich samych lub kolejnych cyfr.
Otwierając Wymarzone Konto Osobiste otworzyłem również Wymarzone Konto Lokacyjne. O co chodzi?

Wymarzone Konto Lokacyjne to konto oszczędnościowe. Rachunek prowadzony bezpłatnie, oprocentowany nieco wyżej niż Wymarzone Konto Osobiste.

Pojawiły się informacje o nowej promocji dotyczącej Wymarzonego Konta i wypłacanej premii. Może warto się wstrzymać i konto założyć w nowej promocji?

Do kwestii tej odniosłem się już na twitterze:


Dla osób, które wypełniły ankietę i chcą ulokować swoje oszczędności (zwłaszcza w maksymalnej kwocie 20 000 zł) nowa promocja nie powinna być nawet brana pod uwagę jako alternatywa.

Przewidziana w niej premia 65 zł to gratyfikacja za otwarcie Wymarzonego Konta i lokaty 4% (w kwocie do 10 000 zł). Łatwo więc obliczyć, że różnica między odsetkami z lokaty 6%, a odsetkami z lokaty 4% i kwoty premii wynosi ponad 100 zł.

Jedynie dla osób, które mają oszczędności na poziomie kilku tysięcy złotych, nowa akcja okaże się bardziej opłacalna. O szczegółach przeczytacie na blogu niebawem.


Źródło grafiki nr 1: freedigigtalphotos.net

15 komentarzy:

 1. a co z tym duetem comperia-raiffeisen??

  OdpowiedzUsuń
 2. Już chyba nic dodać nic ująć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Anonimowy 12 marca 2015 19:16 - zachęcam do zapoznania się z ostatnią odpowiedzią w powyższym wpisie.

  OdpowiedzUsuń
 4. czy osoba ktora wypelniala ankiete, a zalozy konto z linak polecajacego ma szanse na lokate 6%?

  OdpowiedzUsuń
 5. lokata 6% jest wyłącznie dla osób, które wypełniły ankietę i później dostały maila z linkiem z którego konto należy otworzyć

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam konta w tym banku, ale jestem upoważniona do konta innej osoby. Dostałam maila z odmową założenia konta. Dopiero po interwencji na infolinii sprawa została załatwiona pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konsultantka z banku dzis mi powiedziala,ze lokaty mobilne 4% mozna miec dwie. Jedna zakladamy pobierajac kase z konta glownego,a druga lokate z konta lokacyjnego. Dwa rachunki,dwie lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli z Lokatą Mobilną tak jest faktycznie to świetna informacja!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś miałem nienajlepsze doświadczenia z Polbankiem. Z lekkimi obawami podchodziłem do tematu tej promocji, ale jakoś się przełamałem. Jestem mile zaskoczony, bo poszło bardzo sprawnie. Lokata pracuje :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mógłbyś tez przyjrzeć się najnowszej ofercie mBanku? do końca marca jest jakaś promocja z kontem osobistym :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic mi nie wiadomo o promocji w mBanku dla kont osobistych i takiej informacji również teraz nie znalazłem. Jest za to promocja na konta firmowe: "600 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort" (obowiązuje właśnie do 31.03.2015 r.), o której można przeczytać tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chodziło mu chyba o eKonto mobilne z oprocentowaniem 4% do 3000zł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli chodzi o mBank to myślę, że z zostaniem klientem mBanku warto zaczekać do powtórzenia chociażby takiej promocji, jaką zaoferował pod koniec ubiegłego roku, gdzie w łatwy sposób można było zyskać 100 zł za otwarcie konta. A obecnie 4% do kwoty 3000 zł na tak krótki czas nie jest zanadto kuszące. Ofertę tą opisywałem na odsetkobraniu w momencie pojawienia się promocji - w maju ub.r. Możliwe, że @Anonimowy 14 marca 2015 23:35 chodziło o mSaver - opiszę wkrótce - również na odsetkobraniu

  OdpowiedzUsuń
 14. Kończy mi się lokata 5-czerwca w Raiffeisenie. Jak zamknąć konto w tym banku? Czy w związku z tym że wypowiedzenie i tak trwa miesiąc to czy mogę już złożyć odpowiednią formułkę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddział, list z wypowiedzeniem albo na infolinii można złożyć dyspozycję. Wypowiedzenie 30-dniowe więc w sumie chyba możesz już złożyć.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...