Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2015 roku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

8.03.2015

Zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2015 roku

Z opóźnieniem, ale raportuję ile zarobiłem na bankach w styczniu.


Luty nie dość, że jest najkrótszym miesiącem to dla mnie minął wyjątkowo pracowicie. Wskutek powyższego nie było wręcz czasu na podsumowanie mego praktycznego bankobrania za styczeń. Nadrabiam więc zaległości.

Jak co miesiąc raportuję ile zyskałem na moneybackach czy premiach bankowych. Niedawno podsumowałem też cały ubiegły rok, kiedy to z banków wycisnąłem łącznie 5833 zł

Niezmiennie największą część zarabiania na bankach stanowią w mym przypadku konta z kartą Tanie Zakupy (w Getin Online i Open Online). Dzięki temu uzyskuję 10-procentowy zwrot za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. W naszym gospodarstwie domowym mamy aż cztery konta tego typu, założone jeszcze wtedy, gdy posiadanie jednego z nich nie wykluczało otwarcia drugiego rachunku tego samego typu. Teraz jest to już niemożliwe, ale konto w Getin Online - moim zdaniem - nadal pozostaje zdecydowanie najlepszym kontem osobistym i kartą ze zwrotem.

Sporo zyskałem również dzięki kontom w Toyota Banku, ale moneybacki te odnotowuję już po raz ostatni. Zakończył się bowiem okres, w którym miał obowiązywać zwrot od zakupów kartą w dowolnym miejscu. Dla Toyota Banku i tak należą się słowa uznania. Pierwotnie 10-procentowy moneyback miał trwać przez pół roku, ale bank z własnej woli przedłużył akcję o kolejne sześć miesięcy, aczkolwiek już z mniejszym, bo 5-procentowym zwrotem.

Wygaśnięciem tej okazji do bankobrania się nie martwię. Bankobranie pustki nie znosi i już w miejsce powyższej promocji założyłem Konto 360° w Millennium, które przez kilka miesięcy będzie równie dochodowe (w chwili obecnej promocja ta jest już niedostępna). Rozważam również otwarcie konta w BPH, które daje 3-procentowy zwrot od płatności w każdym miejscu.


Dokładnie moje zarabianie na bankach w styczniu 2015 r. wyglądało następująco:
Gdzie i co?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Getin Online i 
Open Online:
konto z kartą Tanie Zakupy
1000 zł – zakupy w sklepach spożywczych i supermarketach
600 zł – zakup paliwa
4 x 32 zł
Toyota Bank:
Konto założone w promocji na groupon.pl
1645 zł – zakup biletu lotniczego - służbowy, zwrot gotówki przez pracodawcę ;) , zakupy w sklepie odzieżowym, zakupy drobnego sprzętu AGD
50 i 32,28 zł
BZ WBK:
Konto Godne PoleceniaKonto 1|2|3Zwrot do 3% za opłacane rachunki za media

300 zł – wizyta u stomatologa, inne drobne wydatkiOpłacenie rachunków za gaz i telefon


40 i 30 zł
5,79 zł
Raiffeisen Polbank
Konto Wygodne
Podwyżka wynagrodzenia o 3%

Zwrot 3% za zakupy
40,00 zł


0,53 zł

A wpływy na konta wyglądają jeszcze lepiej :)


Zarabianie na bankach - moje podsumowanie bankobrania za styczeń 2015 r

Łącznie ze styczniowego bankobrania uzbierało się więc 326,60 zł. Oczywiście należy uwzględnić koszty związane z opłatami bankowymi. Były to opłaty za kartę: 3,99 zł w Getin Online oraz 2,50 zł w Toyota Bank. A więc koszty nieodbiegające od opłat tego typu w innych bankach.


Swoje podsumowanie zysków tradycyjnie odnoszę do kwoty, którą przez cały miesiąc musiałbym posiadać i "zamrozić" na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By z odsetek mieć tyle samo co z bankobrania to kwota ta wynosiłaby aż 153 908,38 zł i musiała być rozłożona na sześciu najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych w polskich bankach.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

23 komentarze:

 1. Świetny wynik, szacunek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I przede wszystkim wzór do naśladowania! Ja swoje bankobranie zacząłem zaledwie miesiąc temu. Przeglądam blog, szukam najlepszych promocji dla siebie, pierwsze konta już założyłem i liczę, że wyjdą fajne wyniki. Dzięki za motywację! Życzę powodzenia Tobie i sobie!

   Usuń
 2. Ja również jestem nowym bankobiorcą - no jeszcze nie wzięłam ale na to pracuję. Mam nadzieję, iż efekt będzie taki jak w ofertach. Fajnie, że jest ktoś kto to ogarnia i dzieli się
  wiedzą z innymi. Pozdrawiam
  A , i dzięki za życzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mało "wyrobiłeś" w Raiffeisen'ie. Zwłaszcza, że jesteś już w 3%-owym zwrocie. Zatem wystarczyło wydać karta ~zaledwie 500 PLN, by wycisnąć maksymalne 15 PLN.

  Swoją drogą - do bankobrania idealnie pasują też punkty w programach lojalnościowych (np. Payback, Sygmabonus itp.). Na ich promocjach też można dość dużo wyciągnąć, nie wysilając się zbytnio. Np. punktami Sygma Bonus średnio raz na 2 miesiące doładowuje dwójce dzieci telefony (prepaid), wymieniając je na zupełnie wymierną i realną kwotę zasilenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście chciałoby się "wycisnąć " te 15 zł z Raiffeisena, ale wychodzę z założenia i zawsze to podkreślam, że nie wydaję "na siłę" by tylko zgarnąć maksimum możliwego zwrotu. W styczniu było tyle wydatków ile być musiało i ile wymieniłem.

   Jeśli chodzi o programy lojalnościowe to mogą być one ewentualnym uzupełnieniem do bankobrania, ale nie zamiennikiem. Kiedyś przeliczałem sobie efektywność takiego punktowania i okazało się, że odpowiadają one marnemu moneybackowi na poziomie 0,3-1,0%. Jak dobrze widać na kontach i kartach można zyskać dużo więcej. Aczkolwiek wspomniany przez Ciebie Sygma Bonus wygląda całkiem fajnie

   Usuń
  2. Programy lojalnościowe maja to do siebie, że od czasu do czas włączają tam dedykowane oferty, kiedy to można zgarnąć dość pokaźną ilość punktów DODATKOWO. Tak przy okazji. Payback niestety zszedł "na psy" odkąd zaczęli tam prowadzić personalne profile. Kiedyś w necie istniały "potajemne" fora, na których ludzie ogłaszali otrzymane kody. Organizator niestety to straszliwie tępił. Aczkolwiek później zmienił taktykę i przeszedł na dedykowane eKupony. Niestety nie da się już wykorzystać promocji kolegi na swojej karcie, nie wspominając już o tym, że na stacjach benzynowych na przykład włączają dodatkowe mnożniki punktowe (2x, 3x ... 5x), ALE ... musisz użyć tejże samej karty. A z tym może być różnie. Np. tankuje żona - dostaje kupon "potrójne punkty", daje mi go, ale ja go użyć nie mogę, bo jest on przypisany do JEJ KARTY. Musiałbym zatem zabrać jej kartę, a później pamiętać by oddać. Jednym słowem - same utrudnienia. Natomiast program Sygma Bonus zapowiada się całkiem ciekawie, zwłaszcza dla tych, którzy korzystają z kredytówek Sygmy (dawne Real Finanse).

   Usuń
  3. Wykonaj kserokopię karty Payback i będzie po sprawie. Przecież liczy się albo kod kreskowy, który będzie na kopii, albo numer karty, który jest na pasku magnetycznym, ale który można po prostu wpisać.

   Usuń
  4. Wykonaj kserokopię karty Payback i będzie po sprawie. Przecież liczy się albo kod kreskowy, który będzie na kopii, albo numer karty, który jest na pasku magnetycznym, ale który można po prostu wpisać.

   Usuń
 4. Gratulacje. Miszcz

  OdpowiedzUsuń
 5. Piotr Motoabsurdy.pl8 marca 2015 20:42

  Grosz do grosza i się trochę nazbierało...powodzenia w przyszłym miesiącu

  OdpowiedzUsuń
 6. Szacuneczek i uznanie!

  OdpowiedzUsuń
 7. A kiedy luty? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że już tradycyjnie, czyli w ostatnim tygodniu marca. Zazwyczaj podsumowanie daję po wypłacie wszystkich moneybacków i premii za poprzedni miesiąc.

   Usuń
 8. Ile kont tanie zakupy masz w Getin Online a ile w Open Online?

  OdpowiedzUsuń
 9. no nieźle.. zawsze oszczędności..

  OdpowiedzUsuń
 10. Dorabiaj Teraz9 marca 2015 13:54

  Fajne podsumowanie. Czekam na kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze rozumiem, że w promocji Getinu maksymalnie można zarobić przez 10 miesięcy 204,09zł (300zł [łączna premia] -60zł [łączny podatek] -35,91zł [łączna opłata za kartę])? Czyli rzeczywista wysokość zwrotu wynosi 5,1%, a nie jak zasugerowałeś we wpisie (http://bankobranie.blogspot.com/2015/01/zdecydowanie-najlepsze-konto-i-karta-ze.html) 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 204,09 zł, które podajesz jest już po odjęciu podatku i opłat. Więc kwota ta daje ~7% od wydanych 3000 zł.
   We wspomnianym przez Ciebie wpisie wyliczyłem na przestrzeni miesiąca. 40 zł zwrotu (-8 zł podatku - 3,99 zł opłaty) / 400 zł * 100% = 7%

   Usuń
 12. fajnie jak byś pisał także ile zarobiłeś na czysto po odliczeniu kosztów np karty - za marzec np będzie 7 zł za kartę w wbk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podsumowywanym styczniu opłaty za kartę w BZWBK jeszcze na szczęście nie było. O pozostałych opłatach wspomniałem :)

   Usuń
 13. Czy dobrze rozumiem że na 1 osobę można założyć 2 konta Tanie Zakupy w Getin Online?

  OdpowiedzUsuń
 14. Aktualnie już nie można założyć dwóch. Taka możliwość była jeszcze w ubiegłym roku

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...