Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BZ WBK daje 120 zł za otwarcie konta

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

30.03.2015

BZ WBK daje 120 zł za otwarcie konta

Bankobiorcy, którzy nie mają konta w Banku Zachodnim WBK, mogą zacierać ręce.


Za otwarcie konta osobistego można bowiem zyskać: gwarantowany voucher o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie internetowym Empik oraz - za spełnienie bardzo prostych warunków - kartę prepaid doładowaną kwotą 100 zł.

Zaletą promocji jest jej otwartość również na osoby, które konto zamknęły choćby tydzień temu. Mogą bowiem do niej dołączyć osoby, które na dzień 27.03.2015 r. nie posiadały konta osobistego prowadzonego przez Bank Zachodni WBK.

Aby załapać się na voucher o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com wystarczy:
 • najpóźniej do 30.04.2015 r. zawrzeć umowę o konto z kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości internetowej. Umowa zawierana jest za pośrednictwem kuriera.
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank w celach marketingowych
 • wyrazić zgodę na informację handlową przekazywaną przez bank drogą elektroniczną 
 • podać numer telefonu komórkowego

Nagroda zostanie przekazana na adres email wskazany we wniosku, a nastąpi to najpóźniej do końca maja 2015 r. 

Dodatkowa nagroda, czyli karta prepaid doładowana kwotą 100 zł, trafi do osób, które poza spełnieniem w/w warunków zapewnią wpływ na konto w wysokości 800 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych, następujących po miesiącu, w którym zawarto umową o konto. Oczywiście wyeliminowane są przelewy między rachunkami własnymi w BZ WBK.


Karta prepaid - to bezimienna karta płatnicza. Można ją traktować jako kartę podarunkową. Daje możliwości płacenia w punktach handlowo-usługowych i wypłat z bankomatów. Za taką wypłatę trzeba będzie jednak liczyć się z prowizją 5 zł. Kartę można doładować dodatkowymi środkami wykonując przelew na wskazany rachunek, przypisany wyłącznie tej karcie.

Karty prepaid mają być wysłane przez bank na adres korespondencyjny uczestnika najpóźniej do 31.08.2015 r. 
Aby wziąć udział w promocji można wybrać jedno z kont: Konto Godne Polecenia, Konto 1|2|3 czy Konto Aktywni +50.


Konto Godne Polecenia
Konto 1|2|3
Konto Aktywni 50+
Opłata miesięczna za prowadzenie konta
0 zł
0 lub 20 zł
Bank nie pobiera opłaty, jeśli na konto wpłynie kwota min. 2 000 zł
0 lub 3 zł
Bank nie pobiera opłaty, jeśli na konto wpłynie kwota min. 1 000 zł
Opłata za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0,50 zł
Karta płatnicza
MasterCard Omni* lub MasterCard PAYBACK Omni*
MasterCard Supri
Visa Electron Aktywni 50+
Opłata miesięczna za kartę płatniczą
7 zł
0 lub 5 zł
Bank nie pobiera opłaty, jeśli w poprzednim miesiącu rozliczono kartą płatności na łączną sumę 500 zł
1 lub 5 zł
Bank nie pobiera opłaty, jeśli w poprzednim miesiącu rozliczono kartą co najmniej pięć transakcji
Darmowe wypłaty gotówki w bankomatach:
wszystkie bankomaty w Polsce
BZ WBK, PKO BP
wszystkie bankomaty w Polsce

Najkorzystniej z nich wypada Konto Godne Polecenia, które nie wymaga wpływów, by było prowadzone za 0 zł. Karta płatnicza do konta (MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni) jest co prawda płatna, ale regulamin promocji nie obliguje do jej utrzymywania w dłuższym terminie. A jeśli chcesz aktywnie i bezpłatnie korzystać z karty możesz ją wymienić na kartę tańszą: Visa Sol jest darmowa, jeśli miesięcznie wykonasz nią co najmniej 5 płatności na dowolną kwotę.

[AKTUALIZACJA: obecnie obowiązuje promocja, dzięki której umowy zawarte o kartę w okresie od 15.04. do 30.06.2015 r. zwalniają z opłaty za posiadanie karty MasterCard Omni aż do końca 2015 roku (regulamin)].


62 komentarze:

 1. No i takie promocje są fajne. Proste, nieskomplikowane zasady. Jedno tylko chcę się upewnić. Kwota 800 zł musi zostać na koncie czy można ją wypłacić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Liczy się wpływ tych 800 zł. Czyli de facto nawet tego samego dnia możesz środki wypłacić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lojalki brak :) W jaki sposób prędzej lub później ;) można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 4. Tu niestety przyjdzie eksploatować podeszwy ;) Wniosek o zamknięcie konta można złożyć w placówkach BZ WBK.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli posiadam w BZWBK tylko kartę kredytową to czy to mnie skreśla z udziału w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Regulamin: "Uczestnikiem Promocji jest pełnoletnia osoba (...) która na dzień 27.03.2015r. nie posiadała konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku Zachodnim WBK S.A.". Więc posiadanie karty kredytowej, kredytu czy konta firmowego nie skreśla możliwości skorzystania z powyższej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, ż promocja tylko dla tych co nie mają konta. Ja mam od 10 lat i chyba czas się z nim pożegnać, bo nie mam z tego tytułu żadnych korzyści:-(

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka brutalna rzeczywistość: lojalny klient przegrywa

  OdpowiedzUsuń
 9. Rozumiem, że przelew z innego banku na kwotę 800 bedzie ok?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak najbardziej. Może być to przelew z konta w innym banku

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy po wypełnieniu wniosku intern. można podpisać umowę w placówce zamiast u kuriera ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Po otwarciu konta np. Godnego Polecenia, czy konieczna jest aktywacja karty płatniczej? Nie aktywując karty: Czy nie poniosę kosztów w przypadku nie wykonywania płatności kartą?

  OdpowiedzUsuń
 13. We wniosku o otwarcie konta jest pole do wskazania oddziału, który będzie prowadził rachunek, ale jeśli chodzi o sposób zawarcia umowy to pojawia się wyłącznie następująca informacja:

  "Podpisanie umowy: w ciągu dwóch dni roboczych kurier skontaktuje się z Państwem w celu umówienia terminu i godziny podpisania umowy". I jest to jedyna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przy założeniu konta trzeba wybrać kartę omni. Czy potem bedzie możliwa zamiana na ta tańsza i czy to nie bedzie zerwanie warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
 15. Zastrzeżesz Omni, a zamówisz Sol. I będzie taniej.

  Regulamin mówi o Pakiecie Konta, ale wyłącznie na moment jego założenia. Nie mówi nic o jego utrzymywaniu przez jakikolwiek czas, więc co nie jest zabronione jest dozwolone :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wczoraj otworzyłem konto godne polecania i rachunek maklerski, w związku z tym czy mogę wziąć udział jeszcze w tej promocji ? Jeżeli, tak to czy otworzyć kolejny rachunek z kartą, czy jest na to inny sposób ?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobre pytanie! Bo w sumie nie posiadałeś konto na 27.03.2015 r. Ale raczej nikt na to pytanie oficjalnie nie odpowie. Musiałbyś spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Spróbuj otworzyć inny rodzaj konta niż KGP w drugiej promocji, bo w WBK można mieć kilka kont jednocześnie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy da się w jakikolwiek sposób połączyć tę promocją z 150zł za rachunek maklerski?
  Data otwarcia rachunku, to data wizyty kuriera?

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy przed wypłatą premii (karta prepaid) można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
 21. Regulamin tej promocji w ogóle jest napisany na kolanie.

  Oczywiście z innego punktu wiemy, że wniosek złożyć i umowę zawrzeć trzeba do końca marca. Ale jeśli spojrzeć na inne punkty...

  Np. "1. Promocja trwa w okresie od dnia 27 marca 2015r. do dnia 30 lipca 2015r,. („Okres trwania Promocji”)".

  a dalej: "[Uczestnik] w Okresie trwania Promocji poprawnie wypełni wniosek internetowy o Pakiet Konta". Czyli co?

  Niuans drugi. Data końcowa 30.07.2015 r. Dlaczego 30, a nie 31.07? Przecież lipiec ma 31 dni. A w miesiącach maj-lipiec mam uzyskać wpływy po 800 zł. Co gdy dostanę wpływ 31.07?

  Regulamin nie wymaga utrzymywania konta po spełnieniu warunków. Ale ja bym sobie darował i potrzymał konto, żeby się nie truć z reklamacjami.

  OdpowiedzUsuń
 22. A po jakim czasie mogę zrezygnować z karty płatniczej do konta Godne Polecenie, interesuje mnie otrzymanie nagrody karty podarunkowej 100 zł ??

  OdpowiedzUsuń
 23. z karty to w sumie zaraz po jej otrzymaniu ;) regulamin mówi o zawnioskowaniu o konto z kartą i bankowością internetową, ale później nic nie mówi o konieczności jej utrzymywania :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja mam kłopot z ułomnym kurierem inpost który nie potrafi się dopasować do moich godzin pracy.. Mówie że pracuje do 14.30 i bede w domu o 15 to ten przyjechał drugi raz o 14.30.... a najlepsze że osobiście musze podpisać... Wymyślili tych kurierów... bez oddziału i online przelewem;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyeliminowali oddział, bo później pani w oddziale generowała nową umowę i prowizję musieli jej wypłacać. A przez Internet sprawa załatwiona inaczej: prowizji pracownikowi płacić nie trzeba. No i "odciążają" zapracowane oddziały. Sprawa prosta ;)

   Usuń
 25. 'regulamin promocji nie obliguje do utrzymywania karty w dłuższym terminie' - czyli mogę kartę zastrzec/ zrezygnować z niej zaraz po otwarciu konta i aktywacji karty?

  OdpowiedzUsuń
 26. Dzwoniłam na infolinię, promocja Konta dla inwestora i ta powyżej niestety nie łączą się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wysłałem zapytanie do banku. Oto odpowiedź:
   "Szanowny Panie,

   dziękuję za przesłaną wiadomość.

   W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie uprzejmie informuję, że w przypadku promocji ?Kupon do Empiku z kontem mobilnym? konieczne jest złożenie wniosku o otwarcie konta przez internet za pośrednictwem formularza eWniosku i każdy klient, który w ten sposób otworzy konto przy jednoczesnym spełnieniu pozostałych warunków promocji weźmie w niej udział.
   Natomiast według regulaminu promocji ?Konto dla Inwestora? http://static3.bzwbk.pl/asset/K/o/n/Konto-dla-Inwestora_Regulamin_55076.pdf z punktem § 1. Pkt. 4, który brzmi: ?Promocja odbywa się w wybranych Oddziałach Banku Zachodniego WBK S.A., w których znajduje się Doradca wykonujący czynności związane ze świadczeniem usług maklerskich. Lista Oddziałów, w których będzie realizowana Promocja dostępna jest na stronie internetowej Banku www.bzwbk.pl/kontodlainwestora.?

   Udział w powyższych promocja wyklucza się."

   Usuń
 27. Co to znaczy: "Karta płatnicza do konta jest co prawda płatna, ale regulamin promocji nie obliguje do jej utrzymywania w dłuższym terminie"? Czyli kiedy konkretnie można z niej zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy nie warto czasem samemu otworzyć regulaminu i przeczytać??

   W regulaminie mowa o otwarciu pakietu: konto + karta + bankowość internetowa, ale nigdzie nie ma mowy o konieczności utrzymywania ich (poza kontem) przez jakikolwiek określony czas.Więc co nie jest zabronione to jest dozwolone.

   Usuń
 28. czy potwierdzona jest możliwość skorzystania z promocji osób które mają już w BZWBK rachunek walutowy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowiadywałem się. Jak nie masz konta osobistego w PLN to możesz. Posiadanie karty kredytowej, kredytu czy konta walutowego nie wyklucza z promocji :)

   Usuń
 29. czyli po otwarciu konta aktywacji karty mogę ta karte zamknąć i dostanę bonus 120 zł ? jestescie pewni???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź z banku, którą otrzymał jeden z Czytelników i przed chwilą mi podesłał:

   "Szanowny Panie,

   dziękuję za przesłaną wiadomość.

   W nawiązaniu do przesłanego przez Pana zgłoszenia dotyczącego wskazanej promocji, uprzejmie informuję, że opłata za prowadzenie karty jest pobierana zgodnie z obowiązującą "Taryfą opłat i prowizji" i pobierana jest za wydaną kartę niezależnie od tego, czy została ona aktywowana, czy nie. Opłata nie jest pobierana od momentu zamknięcia karty, niezależnie od powodu zamknięcia karty.
   Jednocześnie dodam zamknięcie karty po jej wydaniu ? niezależnie od tego czy nastąpi w skutek rezygnacji czy jej zastrzeżenia nie wykluczy Pana z promocji. Warunkiem udziału jest:
   - złożenie wniosku i podpisanie umowy o pakiet konto + karta + usługi do końca kwietnia 2015 roku.- - wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
   Jeżeli spełni pan te warunki, otrzyma _Pan kupon elektroniczny do empiku na kwotę 20,00 zł.
   Jeśli dodatkowo przez trzy miesiące pod rząd licząc od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy (czyli w większości przypadków od maja) zapewni Pan wpływ 800 zł w każdym z nich (wyłączając przelewy na rachunek własny), otrzyma drugą nagrodę w postaci karty prepaid o wartości 100 zł.
   Nagrody te zostaną wydane niezależnie od tego, co zdecyduje Pan zrobić z kartą po zawarciu przedmiotowej umowy.


   Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt."

   Usuń
 30. a ja mam pytanie. Otóż posiadałem konto osobiste w 2008 roku i zostało zamkniete, natomiast zostawiłem sobie konto oszczędnościowe. Czy w takim wypadku kwalifikuję się do promocji. Warunkiem jest również utworzenie dostepu do bankowości internetowej. Jako ze zostawiłem sobie konto oszczędnościowe został mi również dostep do bankowości. Czy to mnie dyskfalifikuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza wyłącznie posiadaczy konta osobistego, więc powinno przejść.

   Usuń
 31. Czy promocję można połączyć z tą: "zewsząd dostępne 150 zł"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z odpowiedzi jaką od banku dostał jeden z Czytelników (komentarz tutaj) wynika, że niestety nie.

   Usuń
  2. Ale mi nie chodzi o konto inwestora a o zupełnie inną promocję: "zewsząd dostępne 150 zł"

   http://static3.bzwbk.pl/asset/P/r/o/Promocja-Zewszad-dostepne-150-zl_55815.pdf

   Usuń
  3. 150 zł zewsząd bardzo przypomina 150 zł dla Inwestora ;) Sorki za pomyłkę.

   Na pierwszy rzut oka, promocje się nie wykluczają. Prześwietlenie nowej (bo od dziś dostępnej) promocji na pewno znajdzie się wkrótce na blogu.

   Usuń
  4. Dzięki. To poczekam :)
   Jakbyś mógł też uwzględnić w prześwietleniu ewentualne połączenie tych dwóch promocji to byłoby miło :)

   Usuń
  5. Bank potwierdził możliwość połączenia obydwu promocji. Zgodnie z obietnicą jest już wpis dedykowany nowej promocji tutaj.

   Usuń
 32. Czy żeby zastrzec kartę trzeba iść do banku?
  Bo taką informację dostałam przez telefon...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzec można przez infolinię, ale jeśli założyłaś konto przed 16.04. i chcesz uniknąć opłat za kartę to potrzebna jest likwidacja karty w placówce

   Usuń
 33. Kiedy zostanie nałożona opłata jeżeli otrzymałam ją dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w maju, bodaj do 10-go pobierają opłaty

   Usuń
 34. czy ta promocja (20zł empik + 100zł pre-paid) jeszcze działa? po kliknięciu linka: "złóż wniosek o konto godne polecenia i zyskaj 120 zł" pojawia się strona zakładania konta - ale nie ma żadnej informacji o bonusach w postaci 20 + 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma info, bo promocją z bonem i kartą objęte są wszystkie wnioski złożone w czasie promocji

   Usuń
 35. Czy dostał już ktoś bon do empika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele osób już dostało, w tym i ja. Komentarze dot. powyższej promocji częściej pojawiają się tutaj.

   Usuń
 36. Pod koniec kwietnia zakładałem konto godne polecenia, ale nie dostałem bonu w empiku, który miał zostać rozesłany do końca kwietnia. i teraz nie wiem czy załapałem się na tą promocję i czy w ogóle jest szansa na tą kartę pre-paid?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość komentarzy dot. tej promocji pojawiło się tutaj. Wiele osób, w tym ja, dostało już bony i to nawet nieco przed czasem. U niektórych użytkowników pojawił się jednak problem. Jeden z Czytelników opisał tutaj swój przypadek i odkrył powód nieotrzymania bonu. Polecam więc sprawdzić we własnej sytuacji, bo jeśli z tej przyczyny nie dotarł bon to raczej nie dotrze też prepaid. A sprawa wydaje się łatwa do odkręcenia.

   Usuń
 37. dostał już ktoś karty prepaid 100zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też czekam :/

   Usuń
  2. Ja też jeszcze nic nie dostałem

   Usuń
  3. Chyba nikt jeszcze nie dostał. Przynajmniej nikt nigdzie się nie chwalił.

   Usuń
 38. Czy po zamknięciu konta moŻna aktywować kartę prepaid otrzymaną w tej promocji? W październiku zamknęłam konto w WBK a teraz na dnie szuflady znalazłam niewykorzystaną kartę prepaid.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. By aktywować prepaid nie trzeba być klientem bzwbk

   Usuń
 39. Witam, w związku z powyższą promocją spotkała mnie nieciekawa sytuacja, mianowicie odkurzyłem w grudniu kartę (była odłożona specjalnie na ten wydatkowy okres), dokonałem jednej płatności na 50 zł dokładnie 23.12. Po kilku dniach chciałem kartę wykorzystać "do końca" tzn wydać pozostałe 50 zł. W skrócie po przeciągnięciu przez terminal jak również dotykowo otrzymałem informację transakcja odrzucona. Ok myślę sobie sprawdzę co i jak w necie. Okazuje się żeby zalogować się trzeba się zarejestrować co całkowicie mija się z sensem karty prepiad btw. Uratowały mnie kody dostępne na stronie https://prepaid.bzwbk.pl/karty-internetowe/faq.html i tak: sprawdzając środki na koncie otrzymałem smsa saldo/balance 0.00. Drugi sms historia pokazuje wyłącznie transakcję z 23.12 (no nic myślę może płaciłem 2 razy. W związku z powyższym bank orżnał mnie na 50 zł. Przeglądałem regulamin - nie ma nic o ważności środków, sama karta natomiast ważna jest do 01.17 więc jeszcze rok. Ma ktoś jakieś pomysły? Czy reklamację można złożyć jakoś przez net? (konto dawno zamknięte)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Ci podwójnie zablokowali kwotę? Sporadycznie ale takie sytuacje się zdarzają. Miałem tak już w BPH, 2x zablokowali te samą kwotę. Zaksięgowali jedną, a drugą zdjęli po tygodniu. Więc może i u Ciebie tak jest? Na Twoim miejscu zadzwoniłbym na infolinię dowiedzieć się co i jak.

   Usuń
  2. W historii jest jedna transakcja tylko więc nie ma przypadku podwójnego zblokowania. Na stronie banku doszperałem się formularza na reklamację więc złożyłem od razu wczoraj, odpowiedź otrzymam listem. Zażądałem zwrotu 50 zł oraz "Rekompensaty" nie precyzując czego oczekuję ;) Napiszę w komentarzu jak to się skończyło.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...