Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - kwiecień 2015. Ranking

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.03.2015

Najlepsze lokaty bankowe - kwiecień 2015. Ranking

Nowe zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów już jest.

W marcu po decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp procentowych, banki gremialnie cięły oferowane stawki. Redukcja objęła także lokaty, które banki eksponowały szczególnie, czyli lokaty powitalne: z wysokim oprocentowaniem, ale wyłącznie dla nowych klientów. Czy zatem na kwiecień uda się jeszcze znaleźć coś ekstra?

Odpowiedź da Ci najnowszy ranking: 
najlepsze lokaty bankowe kwiecień 2015 r.

Na czele stawki pozostaje Deutsche Bank, który oferuje 5% w skali roku dla dwumiesięcznej lokaty w kwocie do 10 000 zł.
 Propozycja dotyczy nowych klientów banku. Trzeba jednak założyć konto osobiste... co może sprawiać problem. Tak przynajmniej donoszą Czytelnicy Bankobrania, którzy nie mogą wyczekać kuriera. A taka forma jest jedyną opcją zawarcia umowy. Bank nie precyzuje ile taki proces może trwać - infolinia informuje o terminie do dwóch tygodni.

Proces otwarcia lokaty sprawniej wygląda w przypadku kolejnych banków w rankingu. Osobiście właśnie te lokaty typowałbym jako top kwietnia: ★ Lokata Happy w Idea Banku na 3 miesiące z oprocentowaniem 4% w skali roku - bez konieczności otwierania konta. Jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów bank. Aby z niej skorzystać wystarczy złożyć wniosek i w ciągu 14 dni przelać środki na wskazany rachunek. Jeśli zdecydujesz, bo zakończeniu lokaty środki mogą wrócić na konto w innym banku (status z odnawialnej na nieodnawialną po założeniu lokaty możesz zmienić w dowolnym momencie dzięki dostępowi do bankowości internetowej, który jest udostępniany bez konieczności zakładania konta).Druga z najlepszych propozycji na ten miesiąc to Lokata Bezkarna w BGŻ Optima, czyli w internetowym oddziale BGŻ. To także trzymiesięczna lokata z oprocentowaniem 4% w skali roku i wyłącznie dla nowych klientów, ale możesz na niej ulokować do 20 000 zł. Ogromną zaletą Lokaty Bezkarnej, wyróżniającą na tle konkurencji, jest to, że w razie konieczności zerwania lokaty przed końcem umowy, nie stracisz odsetek! Będą one wyliczone adekwatnie do faktycznego okresu utrzymywania lokaty. Składając wniosek o lokatę otworzysz również konto oszczędnościowe, które poniekąd służy obsłudze lokaty, ale na którym możesz również trzymać pozostałe oszczędności. Konto te jest prowadzone bez żadnych warunków za darmo, a do kwoty 100 000 zł uzyskasz na nim oprocentowanie 3% w skali roku (gwarantowane do 27.05.2015 r.).Ostatni z mych faworytów to Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbank. Korzystna nie tylko ze względu na oprocentowanie 4% w skali roku i możliwość ulokowania dwóch kwot po 10 000 zł na trzy miesiące, ale przede wszystkim ze względu na dodatkową premię, którą wypłaca organizator akcji promocyjnej. Przy założeniu bezwarunkowo darmowego konta (nie ma potrzeby spełniania dodatkowych warunków, a nawet wyrabiać karty) i lokaty zyskasz dodatkowe 65 zł. O zasadach promocji przeczytasz w dedykowanym wpisie tutaj. (Lokata pozostaje dostępna. Akcja z premią została jednak zakończona).


Lokata dla większej kwoty


Coraz trudniej znaleźć wysoko oprocentowane lokaty dla większych kwot, czyli ponad 10, 20, nie mówiąc już o ponad 50 tysiącach złotych.


Dla osób z "ciut" grubszym portfelem najlepsze oferty mają aktualnie NeoBank, Idea Bank i Lion's Bank.


Szczegóły: najlepsze lokaty bankowe kwiecień 2015 r.


Źródło grafiki nr 1: freedigitalphotos.net

19 komentarzy:

 1. "Lokata Mobilna w Raiffeisen Polbank. Korzystna nie tylko ze względu na oprocentowanie 4% w skali roku i możliwość ulokowania dwóch kwot po 10 000 zł na trzy miesiące"

  Czy faktycznie istnieje możliwość założenia 2 lokat mobilnych ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, sprawdzone w praktyce :) Można założyć zarówno z konta osobistego, jak i z lokacyjnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Druga lokata założona bez problemu. Dzięki za cynk;)

   Usuń
  2. To wpłacie kolejnych 10 koła uaktywnia się tą lokata na koncie lokacyjny? Bo nie widzę jej w dostępnych?

   Usuń
  3. jak środki będą na lokacyjnym, wówczas powinna pojawić się opcja założenia Lokaty Mobilnej z tego konta. W aplikacji w czasie zakładania lokaty trzeba zmienić rachunek z Wymarzonego Osobistego na Wymarzone Konto Lokacyjne.

   Usuń
 3. Mogę już teraz złożyć wniosek o otwarcie lokaty w BGŻ wraz z kontem oszczędnościowym, jeśli wolne środki będę miała dopiero 10 kwietnia? czy składając wniosek o lokatę z linku powyżej jest to jednoznaczne z założeniem konta oszczędniościowego czy muszę coś dodatkowo wypełniać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od złożenia wniosku o Lokatę Bezkarną (we wniosku należy zadeklarować kwotę) jest 6 dni kalendarzowych na jej opłacenie, więc z wnioskiem warto jeszcze chwilę zaczekać. A z wnioskiem o otwarcie lokaty równocześnie założy się konto oszczędnościowe.

   Usuń
 4. W lokacie w BGŻ Optima oprocentowanie 4% gwarantowane jest tylko przez okres 7 dni !!! tak jest w umowie wygenerowanej przy zakładaniu konta z lokata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źle piszesz. Wniosek z tym oprocentowaniem jest gwarantowany przez ten czas. Jak lokaty nie opłacisz, przepadnie. A jeśli opłacisz będziesz mieć oprocentowanie stałe

   Usuń
 5. właśnie wypełniłam wniosek w bgż i w sms jest informacja, że mam przelać zdeklarowaną kwotę na lokatę, a we wniosku było jeszcze coś o przelewie inicjującym za 1zł, czyli mam najpierw zrobić przelew za 1zl na ten nr konta co podali mi w sms? czy rachunek główny ma jakiś inny numer konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy przelać zadeklarowaną kwotę na otwarcie lokaty. Informacja o złotówce faktycznie gdzieś się przewinęła, ale ona dałaby tylko aktywację konta. A założenie lokaty byłoby później "pod górkę" - przerabiała to moja żona. Ja już zrobiłem prawidłowo: przelałem deklarowaną kwotę i wszystko aktywowało się prawidłowo.

   Usuń
 6. W tamtym tygodniu skończyła mi się lokata w banku idea. Kiedy będę mogła założyć tam ponownie lokatę jako nowy klient? Na chwile obecną nie mam tam żadnych innych kont. I jeszcze jedno pytanie czy po zakończeniu lokaty nieodnawialnej trzeba dodatkowo złożyć jakąś dyspozycję bankowi o zamknięciu tej lokaty czy to jest jednoznacznej i nie jestem już ich klientem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea pod lokatę Happy tylko raz się jest nowym klientem. Jeśli lokata była nieodnawialna i kasa wróciła to nie potrzeba nic więcej robić.

   Usuń
  2. A jak miałam wcześniej Lokatę Power? To teraz mogę założyć Lokatę Happy?

   Usuń
  3. Lokata Happy jest tylko dla nowych klientów. Ale może zaloguj się i sprawdź jakie lokaty masz dostępne? Może będziesz tam mieć ją w wyniku błędu, co w Idei może się zdarzyć ;)

   Usuń
 7. Uwaga ! W DB założyłem neistety lokatę odnawialną. Po zakończeniu oprocentowania 5% otworzyła sie lokata, której nie można zamknać przez internet, konieczna wiuzyta w oddziale, jak głosi komunikat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jednak udało się rozwiazać lokatę przez telefon

   Usuń
 8. Czy dobrze rozumiem...
  po załzałożeniu konta w bgz wpłaciłem 1 zl jako inicjujacy.czy teraz jak doplace 19999 nie będzie aktywna lokata bezkarna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W informacjach przekazywanych przez bank pojawia się dezinformacja. De facto powinna być przelana cała deklarowana kwota od razu - wówczas założyłaby się i lokata, i konto. Przy przelaniu 1 zł aktywowane jest konto. Teraz, o ile w bankowości internetowej nie ma dostępnej Lokaty Bezkarnej, to należy skontaktować się z infolinią BGŻ Optima celem złożenia tej dyspozycji przez telefon.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...