Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Stop opłatom! Jakie konto w miejsce już niedarmowych w Meritum Bank i T-Mobile Usługi Bankowe

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.04.2015

Stop opłatom! Jakie konto w miejsce już niedarmowych w Meritum Bank i T-Mobile Usługi Bankowe

Wczoraj i dziś to nienajlepsze dni dla klientów dwóch banków.


Chodzi tu o Meritum Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank (dawniej Alior Sync). Oferta  tych bankach cieszyła się sporą popularnością ze względu na bezwarunkową bezpłatność konta i karty debetowej. Już niebawem się to zmieni. Będą opłaty i to niemałe.

Nie jest to (niestety) żart z okazji prima aprilis, choć decydenci banków o zmianach postanowili poinformować właśnie w okolicach 1. kwietnia. Piszę "decydenci banków" choć za zmianami stoi Alior Bank: obsługujący T-Mobile Usługi Bankowe i niebawem wchłaniający Meritum Bank. Dla klientów tych banków pięknie już było. Teraz nie będzie pieszczotek, bo królować będzie zasada: "chcesz mieć tanio to się staraj": zapewnij regularne wpływy, płać sporo kartą. Jeśli więc jesteś przerażony tą zmianą, przeczytaj co Cię dokładnie czeka i jakie są alternatywy.


Zmiany w Meritum Banku


Z oferty wycofane zostało Proste Konto Osobiste. Dotychczasowi posiadacze konta zostali powiadomieni o zmianach dot. karty płatniczej, która dotąd była bezwarunkowo darmowa. Niebawem jej posiadanie zacznie jednak kosztować i to słono, bo nawet 14 zł miesięcznie. Taniej o 8 zł będzie wtedy, gdy spełnisz któryś z warunków:
 • nie masz ukończonego 19. roku życia lub 
 • na konto wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy, stypendium wypłacane przez uczelnię wyższą lub renta albo emerytura z ZUS lub
 • w danym miesiącu na koncie zostanie odnotowany wpływ w kwocie min. 2000 zł (lub 1000 zł jeśli właściciel lub oboje współwłaściciele nie przekroczyli 24. roku życia)
Będzie taniej, ale i tak stracisz miesięcznie 6 zł. Marnym pocieszeniem jest to, że opłaty de facto będą pobierane dopiero od listopada 2015 r. Alternatywą zaproponowaną przez bank jest zmiana warunków prowadzenia konta na nowy rachunek: Konto z Gwarancją. Ale, by ono było darmowe też trzeba wykazywać się aktywnością, a nie o to przecież chodziło osobom, które decydowały się na otwarcie Prostego Konta Osobistego.


Zmiany w T-Mobile Usługi Bankowe 


Tu zapowiedziane zmiany w Taryfie Opłat i Prowizji są mniej radykalne, ale też wymagają aktywności od klienta. Dotąd darmowa karta płatnicza będzie darmowa ale pod warunkiem wykonania nią w ciągu miesiąca płatności na łączną sumę min. 200 zł. Jeśli tak się nie stanie, z rachunku zostanie pobrana opłata 6 zł. Zmiany wejdą w życie od dnia 1.06.2015 r.


[AKTUALIZACJA w dn. 2.04.2015 r.:
Zmiany w Deutsche Banku


W cieniu zmian zapowiedzianych przez Meritum Bank i T-Mobile Usługi Bankowe, podwyżki wprowadza również Deutsche Bank. Aktualnie bank ten dość aktywnie przyciąga klientów - jest liderem rankingu najlepszych lokat na kwiecień i jako jedyny daje 5% na lokacie powitalnej. Flagowe konto dbNET przestaje jednak być już atrakcyjnie w sytuacji wydania do niego karty płatniczej. Dotąd karta była bezpłatna przy wydaniu nią miesięcznie min. 200 zł (w przeciwnym wypadku opłata wynosi 5 zł). Od 1.06.2015 r. wymóg minimalnej sumy transakcji wzrośnie do aż 700 zł. Jeśli nie zostanie wykonany, opłata za plastik wyniesie 10 zł. Czyli Deutsche Bank zaserwował podwyżkę o 100%!]

Co w zamian?


Jeśli rozsierdziły Cię informacje o brutalnych podwyżkach opłat... nie dziwię się. Nie lubię płacić bankom. Zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z dobrodziejstw, które idą za tym, że lokuję u nich swe pieniądze i, że - w mniejszym lub większym zakresie - jednak korzystam z konta i karty. Zarabiają na tym. Na szczęście do banków nie jesteśmy przywiązani nierozerwalnym węzłem.

Lubisz takie zasady:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta 
 • 0 zł za dostęp do bankowości internetowej 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotowe (zlecane przez bankowość internetową) 
 • 0 zł za wydanie karty i jej posiadanie 
 • 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub firmy taki bankomat należy)
Możesz je mieć. Dziś na takich warunkach można posiadać konto w Banku Smart. Dodatkowo bank ten wyróżnia się całkiem przyzwoitym, jak na obecne czasy, oprocentowaniem konta oszczędnościowego. W chwili obecnej daje 3,2% w skali roku na oszczędności w kwocie do 50 000 zł. Środki zdeponowane w Banku Smart są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do równowartości kwoty 100 000 euro. 

Może na co dzień nie będzie dla Ciebie to zanadto istotne, ale dodam, że osobą odpowiedzialną za rozwój Banku Smart jest Sławomir Lachowski. To twórca mBanku - tego w wersji sprzed lat, wspominanego z łezką w oku: przełomowego, internetowego, darmowego bez warunków.

Mankamentem Banku Smart wydaje się brak placówek. Jeśli ktoś nie ma potrzeby obsługi gotówkowej to nie powinien mieć jednak oporów przed skorzystaniem z tego banku.

Konto w Banku Smart można założyć przelewem z posiadanego już konta w innym banku lub za pośrednictwem kuriera.

Wniosek o Konto Smart


A może i za darmo, i z korzyściami?


Dla osób ceniących sobie darmowe konto i kartę są jeszcze inne alternatywy, by nie płacić nic. Wymagają one pewnej aktywności, ale malutkiej. A tu oprócz tego, że nic nie zapłacisz za konto i kartę to jeszcze możesz zarobić! W chwili obecnej najlepiej pod tym względem wypada Bank BPH.

W promocji "Pieniądze Cię Lubią!" dostaniesz Lubię to! Konto bez warunków za 0 zł z bezpłatnym dostępem do bankowości internetowej oraz darmowymi przelewami złotówkowymi. Karta do konta będzie z kolei darmowa, jeśli wykonasz nią co najmniej cztery płatności na dowolną kwotę. Wymóg nie jest więc wyśrubowany. A do korzystania z karty będziesz mieć dodatkową zachętę: 3-procentowy zwrot od płatności kartą w dowolnym punkcie handlowo-usługowym lub w Internecie. W ten sposób zyskać możesz nawet 50 zł miesięcznie.

Wcześniejszy opis konta i promocji "Pieniądze Cię Lubią!"

Wniosek o Lubię to! Konto


Porównanie opisywanych rachunków:

Różne scenariusze:
Konto z Gwarancją*
Meritum Bank
Konto Osobiste
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Smart
Bank Smart
Lubię to! Konto
Bank BPH
Nie korzystasz z karty w ogóle
płacisz 12 zł
płacisz 6 zł
0 zł
płacisz 6 zł
Realizujesz płatności kartą na sumę mniejszą niż 200 zł, np. 150 zł
płacisz 12 zł
płacisz 6 zł
0 zł
zyskujesz 4,50 zł (jeśli nie wykonasz min. 4 płatności kartą, płacisz 1,50 zł)
Realizujesz płatności na łączną sumę min. 200 zł, ale nie więcej niż 700 zł; np. 400 zł
płacisz 12 zł
0 zł
0 zł
zyskujesz 12 zł
(jeśli nie wykonasz min. 4 płatności kartą zyskujesz 6 zł)
Realizujesz płatności na łączną sumę 700 zł
0 zł
0 zł
0 zł
zyskujesz 21 zł
(jeśli nie wykonasz min. 4 płatności kartą zyskujesz 15 zł)
* alternatywnie zwolnienie z opłaty za konto można uzyskać przez wpływy na konto

Jak zamknąć kont w Meritum Banku i T-Mobile Usługi Bankowe?


Jeśli zdecydujesz się na zamknięcie konta w Meritum Banku i/lub T-Mobile Usługi Bankowe możesz to zrobić w najwygodniejszy dla siebie sposób. Szczegółowe wskazówki dotyczące wypowiadania umowy (wraz ze wzorem wypowiedzenia) opisałem tutaj.

W Meritum Bank wypowiedzenie umowy możesz złożyć w oddziałach lub placówkach partnerskich banku albo wysłać listem na adres Centrali banku: Meritum Bank ICB S.A., ul. Piastowska 7, 80-332 Gdańsk.

W T-Mobile Usługi Bankowe rezygnacja z konta możliwa jest poprzez Wirtualny Oddział w panelu wideo lub audio, na infolinii, korespondencyjnie (Alior Bank S.A. Oddział T-Mobile Usługi Bankowe, ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa) lub w bankowości internetowej (w krótkiej wiadomości typu "Wnioskuję o zamknięcie rachunku nr ... . Ewentualne nadwyżki proszę przelać na mój rachunek nr ... w banku ..."). Wypowiedzenie można też złożyć w placówkach T-Mobile Usługi Bankowe lub sklepach T-Mobile.

Niech inni też wiedzą co się święci i jak sobie poradzić - udostępnij znajomym:


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

118 komentarzy:

 1. Ręce można załamać. Konto w TUBdpAB traktowałem jako główne kont. Z resztą banków to skakałem od promocji do promocji. Teraz trzeba wszystko przenosić. Ale nie ma wyboru. Wchodzę w Smart.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocieszeniem zostaje to, że zarówno Proste Konto Osobiste w Meritum, jak i konto w T-mobile zostają darmowe, jak się nie ma do nich karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. To jakieś pocieszenie. Ale konto bez karty jest jednak trochę upośledzonym kontem :(

   Usuń
  2. E-e-e-e-tam, mam kilka kont WŁAŚNIE bez karty i bardzo to sobie chwalę. Np. Inteligo, mBank, Ideabank, tenże Meritum, T-Mobile, a nawet sam Alior. BEZ KARTY - posiadanie tych kont i operacje bankowe na nich - nic nie kosztuje. Jako karty do płacenia używam karty kredytowej. A jeśli jest potrzeba - to i gotówkę się zorganizuje w oddziale. Zatem - da się żyć bez kredytówki. Sprawdzone.

   Usuń
  3. *poprawka: "... da się żyć bez DEBETÓWKI! Sprawdzone." ;)

   Usuń
 3. Witam
  Czy pomimo wprowadzenia opłaty za kartę opłaca się jeszcze zarobić 50 zł za program polecający? Czy kartę mogę zastrzec po wykonaniu 1 transakcji ? Jak myślicie? Oto warunki

  Premia przysługuje w przypadku łącznego spełnienia poniższych warunków:

  umowa o konto zostanie zawarta w ciągu 30 dni od wysłania wniosku internetowego;
  w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy o konto osobiste, Odbiorca Rekomendacji:

  otrzyma na nie wpłaty w łącznej wysokości minimum 500 zł (np. przelew wynagrodzenia lub od rodziny czy znajomych),
  dokona minimum jednej płatności kartą debetową

  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. T-mobile
  Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie.

  transakcji bezgotówkowych!

  czyli wystarczy zrobić wpłatę w wpłatomacie na 200zł i nadal jest karta za 0zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "jeśli dokonają nią Państwo" - słowo kluczowe "nią"

   Usuń
  2. A no właśnie ze zrozumieniem czytać należy ;) Wniosek z gafy taki że te więcej jak 200zł zwalnia z opłaty 6 zł za kartę. Dzięki.

   Usuń
  3. Oczywiście więcej jak 200zł zapłacone, wydane kartą np. zakupy.

   Usuń
 5. ja to mam od lat w pko bp, teraz konto za zero- za konto nie płacę, za kartę tez jeśli zrobię nią obrót na 300 zeta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oooooooooo witamy rodzynka na blogach finansowych :) A już myślałem, że fanów PKO BP internet gryzie :)

   Usuń
  2. Fani PKO BP też tu zaglądają i konto za zero, które mają w tym banku, chwalą (sobie i innym)... Wisienek dla wyjadaczy na bankowym rynku coraz mniej, więc może PKO BP wróci do łask...

   Usuń
  3. Coraz mniej?! W historii bloga nie było jeszcze tylu aktywnych i dostępnych okazji do bankobrania! Można brać garściami :)

   Usuń
 6. co z kartą USD w t-mobile? Też trzeba wykonać operację na 200 zł?? Mam karty do konta w PLN i USD...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, przy karcie do rachunku walutowego nie będzie wymogu wykonywania płatności. Ale pojawi się opłata za wydanie, jak i wznowienie takiej karty. 10 zł.

   Usuń
  2. Za to jest tu zmiana in plus - chyba jedyna pośród podwyżek.
   Otóż znieśli opłaty za wypłatę z bankomatów na świecie (było 5zł)
   bardzo mnie to cieszy, bo ta opłata sprawiała, że kupowanie pieniędzy na wakacje w kantorze internetowym i wypłacanie ich za granicą było ledwo-opłacalne.

   Usuń
  3. mam pytanie.
   karta mi się przeterminuje jakoś za rok, więc będę musiał zapłacić za jej wznowienie.
   A czy nie dałoby się jakoś jej wcześniej wznowić?
   byłyby opłaty za to pobierane jakieś?
   jaki status karty zaznaczyć? zastrzeżona, czy zamknięta? nowa przyjdzie automatycznie, czy mam zamawiać? mogę zamówić od razu?

   Usuń
  4. A jaka jest definicja "wzmowienia"? Czy chodzi o to, że jeśli danej karcie walutowej skończy się ważność (bo ma np. ważność 05/15), to wtedy dochodzi do wznowienia i pobrania opłaty 10zł? Czy np. wznowienie jest co roku, albo coś? Ciekawe czy dałoby radę zrobić tak, że teraz przed wprowadzeniem opłat bym zastrzegł karty walutowe i zamówił je ponownie, więc byłyby z ważnością pewnie do 2018, więc 3 lata do przodu.

   Usuń
  5. Myślę, że można tak zakombinować z tą kartą walutową. Wczytywałem się w tabelę opłat i prowizji i nie ma tam jakiejkolwiek informacji o opłacie za kartę walutową (wydanie czy wznowienie) więc przed 1.06 można tak zakombinować i wydłużyć sobie okres jej ważności. Opłata będzie pobierana za jej fizyczne wznowienie (czyli jak przyślą plastik), a nie np. co roku jak się dzieje przy kartach kredytwoych (bo tam jest co roku wznawiany limit mimo, że plastik zostaje ten sam).

   Usuń
  6. no cóż na mnie nie zarobią dzięki tym podwyżkom.
   Żony konto zamknę zupełnie, sobie zostawię bez karty - bo to moje centrum operacyjne - stąd robię ekspresem przelewy na konta, które dają bonusy za wydawanie pieniędzy.
   A karty do walutowych sobie teraz odnowię, bo ostatni moment by to zrobić za darmo.

   a w ING wszystkie wpłatomaty są darmowe w ilości nieograniczonej?
   pozdr

   Usuń
  7. Tak, ING ma w całej PL ponad 750 wpłatomatów własnych i wszystkie za darmochę

   Usuń
 7. To w końcu 4 czy 6 zł za kartę w BPH?
  W poprzednim opisie BPH jest 6.
  Tomi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olbrzymi szacun za czujność :) W BPH 6 zł jeśli nie będzie 4 transakcji. Jeśli będą to 0 zł.

   Usuń
 8. Fajowy materiał, trzeba uświadamiać, że jest alternatywa dla drożejących kont. Ze swojej strony dołożyłbym jeszcze Orange Finanse - też konto i karta są bezwarunkowo za darmo, niewygórowany warunek na darmowe bankomaty, 4% na koncie oszczędnościowym, rabaty i moneyback też są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. >>4% na koncie oszczędnościowym,
   ------------------------------------------
   Żarty robisz? przecież to zwykły wabik.

   aż 4% oproc.nom. w skali roku
   przez 3 miesiące do kwoty 10 000 zł

   Usuń
  2. Mikołaj Fidziński2 kwietnia 2015 09:24

   No jasne, że to wabik, nikt normalny nie daje teraz 4% na zawsze. Ale nie zmienia to mojego ogólnego zdania o ofercie Orange Finanse, która jest całkiem konkurencyjna. Na palcach jednej ręki można policzyć konta z kartą bezwarunkowo za darmo, jeszcze z jakimiś tam bonusami.

   Usuń
 9. Witam. A proszę mi powiedzieć, które banki mają darmowe wpłatomaty. Dotąd korzystałem z mBanku gdzie za nie wygórowane warunki (płatność 100 zł.) karta była darmowa. Niestety od 08.04 podnoszą to do 300 zł. Więc zrezygnowałem z karty gdyż nie będę się gimnastykował z taką kwotą bez żadnego moneybacka. Wolę płacić kartą BPH. Niestety tam za wpłatomat biorą 0,4% wpłacanej kwoty. A pobieranie pieniędzy za to, że wpłacam do nich swoją kasę to już gruba przesada. Nie uśmiecha mi się też bieganie po placówkach o stanie w kolejkach. Bradzo proszę o jakieś propozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad tematem wpłatomatów nigdy się dokładniej nie pochylałem. Darmowe wpłaty umożliwia w swych urządzeniach ING Bank Śląski i BZ WBK.

   Usuń
  2. T Mobile ma 3 pierwsze wpłaty w miesiącu za darmo ale skoro karta staje się płatna to lipa.
   A wiadomo że można pozbyć się karty w T mobile i nie będzie opłat ?

   Usuń
 10. Nie zapominajcie o Eurobanku. Dość niszowy ale warunki ma całkiem dobre. Najlepiej skorzystać z programu poleceń kogoś kto ma kontro prestige (żaden z niego prestiż - wpływy 1500 zł) i można korzystać z wszystkich przywilejów prestiż bez warunku 1500 zł wpływu. Opłata za kartę coś ponad 3 zł miesięcznie (ale wynosi 0 zł jeśli zapłacimy nią na kwotę bodaj 300 zł), wszystkie bankomaty za free (jak dla mnie to podstawa) i super promocja z oprocentowaniem 4% (ograniczone co prawda do pewnej sumy ale i ponad nią jest godziwe oprocentowanie jak na ROR). Dodatkowo mały program cash back (ograniczony m.in do biletów, hoteli, knajp) ale za to z bodaj 5% zwrotem.
  Mają też niezłą kk ze zwrotem 1% za paliwo i supermarkety. Słabo oprocentowane konto oszczednościowe i lokaty (ale te dla odmiany można zakładać już dla kwoty 200 zł :)) )
  Liczy podaje z pamięci ale warto rachunek prześwietlić. Teraz to mój ROR podstawowy, ale lokaty i oszczędności mam gdzie indziej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polemizowałbym nad tą ofertą Eurobanku. Trzeba jednak sporo warunków spełnić, a moneyback nikły. No i moje, jak i dziewczyny doświadczenia z tym baniem bardzo negatywne.

   Usuń
  2. Ja dodam, że oferta ta była prześwietlana w momencie pojawienia się na rynku, tj. we wrześni ub.r.

   Usuń
 11. SMART Bank ma jeden ważny MINUS brak możliwości wpłaty gotówki przez WPŁATOMATY!
  Dla mnie to już nie jest za darmo konto!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy co kto potrzebuje. Ja założyłem u nich konto u zarania ich powstania i ani razu nie potrzebowałem wpłacać gotówki. Ogólnie polecam - dotąd bez najmniejszych problemów. Mają bardzo schludnie zaprojektowaną bankowość internetową - przejrzystą, klarowną, bez dziwacznych dodatków.

   Usuń
  2. No właśnie możliwość korzystania z wpłatomatów z darmową kartą (jak dawniej mBanku) ma dla osób które nie mają stałego zasilania konta np. wynagrodzenie zasadniczą wagę. Co do reszty wierzę na słowo że jest Ok.

   Usuń
  3. Załóż Inteligo. WPŁATY w dowolnym oddziale PKO BP (a jest wiadomo - jak psów) są darmowe i co najważniejsze ON-LINE księgowane są na koncie. Wówczas odpalasz przelew (np. na tegoż Smarta) z komórki (via WWW) i albo tego samego dnia albo najpóźniej jutro rano masz środki tam, gdzie chciałeś. Konto Inteligo (bez karty) jest darmowe. Mało tego - na start możesz zgarnąć 50 PLN (w programie poleceń) za założenie takowego. Polecam taką kombinację. Sprawdzona od wielu lat. ;)

   Usuń
  4. Dokładnie tak, jak pisze przedmówca, w Inteligo można dość łatwo zgarnąć 50 zł za otwarcie konta - szczegóły tutaj.

   Usuń
  5. Zapoznałem się z warunkami i te IKO wymaga takiego telefonu a ja tradycyjne już nie ze sznura dzwonię ;) ale komórkę mam tylko z smsem. Zatem dzięki ale nie spełniam warunków założenia konta z bonusem 50 zł.

   Usuń
  6. Mam Inteligo BEZ IKO. Więc nie wiem za bardzo o co chodzi. Jak masz komórkę w stylu "NOKII dla dziadków", to możesz najnormalniej z Ineta przelewać. Chyba, że tu też masz pod górkę (np. terminal znakowy lub konsola z lynx'em). W każdym bądź razie, dla chcącego - nic trudnego, a jak ktoś tylko problemów szuka, to ... sorry.

   Usuń
  7. aby dostać te 50 zł trzeba zrobić 1 przelew przez IKO. Na pececie to chyba tego nie zrobię i to jest ten ból. Chyba że czegoś nie ogarniam.

   Usuń
  8. może pora sprawić sobie nowy telefon? sklepy np odzieżowe spore rabaty dają jak się ich aplikacje ściągnie. Inteligo widać podobnie. Swoją dobrą spoko konto.

   Usuń
 12. A czy mogę w T-mobile zrezygnować z karty zachowując bezpłatne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, konto bez karty to nadal 0 zł

   Usuń
  2. Tylko po co ci konto bez karty - do samych przelewów to wszędzie można mieć praktycznie konto za frajer.

   Usuń
  3. T-Mobile ma tę jedną fajną właściwość, iż ma 10 DARMOWYCH PRZELEWÓW NATYCHMIASTOWYCH. Bardzo przydatna funkcja, dla której warto go jednak posiadać w bankowym portfolio. Niestety nie wszystkie banki są obsługiwane przez przelewy natychmiastowe, ale kilkanaście banków jednak jest w ofercie. Jeszcze jedna fajna właściwość konta T-Mobile (BEZ KARTY oczywiście) - prawie on-line'owy sprzęg z "internetowykantor.pl" Jestem daleki od reklamy tego serwisu, zaś powiem, że jest to jeden z lepszych i chyba najbardziej sprawny sposób na sprzedaż/zakup walut w bardzo przyzwoitych cenach. Do tego program poleceń oraz program punktowy pozwala czasami korzystać z oferty po cenach Forex'u, czyli zupełnie bez spread'u. Dlatego jeszcze trzymam konto T-Mobile, a np. z innymi bankami (BPH, Millenium, Eurobank, Getin itp.) rozstawałem się bez najmniejszych sentymentów tuż po skonsumowaniu "wisienek". ;)

   Usuń
  4. Problem w tym, że po zmianach za przelew do kantoru w euro (SEPA) trzeba będzie zapłacić 5 zł.

   Usuń
  5. SEPA? o co codzi? o wszelkie przelewy walutowe?
   bo ja kupuję na Walutomat.pl i to działa tak, że zasilam swoje konto w Walutomat.pl z mojego konta w złotówkach (np), tam wymieniam waluty i przelewam stamtąd na swoje konto w euro.
   Albo na odwrót...
   Czy pojawia mi się jakaś nowa opłata przy opisanych procedurach?

   Usuń
 13. Dla mnie to spory problem brak wpłatomatów... szkoda już myślałem ze mam następce T-mobile

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Darmowe wpłatomaty ma ING: konto darmowe bez warunków, karta 0 zł, jeśli miesięcznie wydasz 300 zł (a konkretnie okres rozliczeniowy to od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca). Dodatkowo ING płaci obecnie 100 zł za otwarcie konta.

   Usuń
 14. A w BPH można korzystać z wplatomatow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BPH nie mają wpłatomatów własnych, ale można korzystać z Euronetu. Po zarejestrowaniu, przy p-wszej wpłacie jest opłata rejestracyjna 1 zł i prowizja za każdą wpłatę 0,4%. W oddziałach banku, w kasie wpłaty gotówki za friko

   Usuń
  2. Tak? A ja widzę w TOiP, że pobierają 0,5%. Nie jest tak?

   Usuń
  3. W TOiP opłata za wpłatę w kasie banku dot. klientów firmowych

   Usuń
 15. Śledzę bankowość od paru lat i chyba takiej zmiany, jak Alior nie przeszedł żaden bank. Na początku ultraprzyjazny klientom. Teraz ultrantykliencki. Lekko zmodyfikowałabym hasło jednej z reklam. STOP WARIATOM BANKOWYM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Alior dość szybko mówi klientom swoich podmiotów (Sync, T-mobile) sprawdzam. Przećwiczyłem to na wymienionych i tak jak napisano w artykule nie lubimy być frajerami dlatego mówimy: inni też mają ciekawe oferty. "Na szczęście do banków nie jesteśmy przywiązani nierozerwalnym węzłem."

   Usuń
  2. Nic nie ma za darmo. Nie faworyzuję Aliora, bo sam z nim nieraz darłem koty, ale ... powiem, że idzie jednak go wykorzystać - jak się chce oczywiście. Mam tam np. zupełnie darmowe konta walutowe (EUR i USD), z których buforowo korzystam np. przy zakupie/sprzedaży walut. Wpłaty/wypłaty dewiz są obsługiwane za darmo i bez najmniejszym problemów. Mało tego - jako jedyny (znany mi bank) - T-Mobile oferuje PRZELEWY WALUTOWE ZUPEŁNIE ZA DARMO. Jak miałem np. z innego banku wypłacić środki z konta w kwocie z końcówką ...48,56 EUR, wykonałem przelew uzupełniający z T-Mobile (do kwoty 50 EUR) i wówczas bezproblemowo wypłaciłem taką kwotę i zamknąłem rachunek w tamtym banku. Kart świadomie w Alior/T-Mobile nie brałem.

   Usuń
 16. Jeśli chodzi o Deutsche Bank, to można mieć kartę za darmo tak długo, jak się jej nie aktywuje. To konto "muszę" mieć ze względu na rachunek maklerski w DB, ale karty nie aktywowałem i mam święty spokój.

  OdpowiedzUsuń
 17. W AliorSync byłem od początku jego istnienia. Przełknąłem (z trudem) zmianę z AliorSync na T-Mobile Usługi Bankowe. Lecz tak jak w MBanku nie przełknąłem limitów do bezpłatnej karty debetowej, tak teraz nie przełknę tego u nich. Zarówno w MBanku (trzymałem) jak i T-Mobile Usługi Bankowe na rachunku bieżącym trzymam takie kwoty, że różnica w odsetkach które mógłbym uzyskać kilkanaście razy miesięcznie wprowadzone (przez MBank) czy wprowadzane (przez T-Mobile Usługi Bankowe) opłaty. Na nieoprocentowanych kwotach zarabiał bank. Lecz już nie zarobi. Otwieram konto w Bank Smart i tam przerzucam trzymane pieniądze. A w T-Mobile Usługi Bankowe będę trzymał z 400 zł na koncie na wypadek konieczności wykonania błyskawicznego przelewu- natomiast co do karty to wypowiadam umowę na kartę debetową z e skutkiem na koniec maja. Chytry dwa razy traci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Chytry dwa razy traci"

   Drodzy (dosłownie) bankierzy z Aliora, zapamiętajcie sobie to co napisał przedmówca. Jest konkurencja, więc możemy do niej odejść. Też to robię. Ale w t-mobile zamykam konto definitywnie! Odchodzę razem z kończącą się za tydzień lokatą. Wybieram BPH dla świetnego konta z tym 3-procentowym zwrotem i Smart dla lokaty.

   Usuń
  2. Never say never. Nie warto być kategorycznym. Jeśli bank robi Cię w rogi, to zastanów się, jak można to odkręcić i dosłownie "obrócić porażkę w sukces". Kilka postów wyżej napisałem parę zalet konta w T-Mobile, jak się z niego rozsądnie korzysta (przelewy natychmiastowe, obsługa walut, DARMOWE przelewy walutowe). Konto bez karty jest nadal darmowe. Zaznaczę od razu, że nie łączy mnie z tym bankiem NIC, prócz zdrowego rozsądku i kilku wygodnych funkcji, które, mimo piętrzących się utrudnień dla klientów, nadal jednak posiadają.

   Usuń
 18. Własnie zamknalem karte do konta W T-Mobile. Zakladka karty-> status -> zamknieta i po sprawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr. Złotówa czy to wystarczy, żeby nie mieć już tej opłaty za kartę w T-Mobile Usługi bankowe? Zostaje mi konto bez karty?

   Usuń
  2. Tak, samo konto bez karty będzie darmowe.

   Usuń
  3. A jak to jest jeśli ktoś zamiast karty ma naklejkę zbliżeniową? Jej nie dotyczy ta opłata 6 zł?

   Usuń
 19. Pan Lachowski na imię ma Sławomir, a poza tym dzięki za informacje! Muszę natychmiast zrobić porządek z tymi kontami. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. W Meritum dochodzi jeszcze chyba opłata za prowadzenie konta +12zł, czy się myle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tym nowym Koncie z Gwarancją jest 12/0 zł, a przy dotychczasowym Prostym Koncie 14/6 zł.

   Usuń
  2. skad takie info? Z mojej lektury taryfy opłat i prowizji wynika że proste konto wciąż jest za 0zł (o ile zrezygnuje się w karty). Mylę się?

   Usuń
 21. Łykałem kolejne ograniczenia aż do 3 wpłat w miesiącu we wpłatomacie można było się jeszcze obronić że niby darmowe przy tych ograniczeniach. Teraz dla takich jak ja którzy potrzebują wpłatomatu wychodzi iż w T-mobile z karty rezygnujemy a darmowe wpłaty gotówki można zrobić w kasie Raiffeisen Polbanku gdzie rezygnujemy z karty i konto mamy za darmo dożywotnio gwarantowane.
  Jeśli ktoś ma pomysła na inny wariant darmowy to czekam na info.
  D.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mi osobiście bardzo zależy na wplatomatach, jest to w cholerę wygodne, ale teraz sam nie wiem co zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 23. może nie darmowy, mam kilka kont na rożnych promocjach, wszystkie bez karty i wszystkie bezpłatne, ale najważniejsze to Inteligo, w każdej powiatowej pipidówce jest jakiś duży oddział z wpłatomatem i kilka placówek agencyjnych, gdzie bezproblemowo można uzupełnić stan konta, ewentualnie rozsyłając wpłaconą kasę po pozostałych kontach. W inteligo, trzeba utrzymać stan konta 99zł i zrobić w miesiącu kartą 100 zł wówczas wszystko jest darmowe. Inna opcja to PeKaO SA, tam konto bez karty i wszystko darmowe, a placówek i wpłatomatów multum. Wiem, że to nie są banki do oszczędzania i nic u nich nie zarobisz, ale w twoim przypadku bardzo praktyczne, bo mają dużo marmurków i wpłatomatów gratis.

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam. Czy ktoś może wie coś o jakości usług prowadzonych przez " Smart Bank " zastanawiałem się jakiś czas temu nad kontem w tym banku - ale szukałem opinii o tym banku i to co znalazłem delikatnie mówiąc było niepochlebne głównie chodzi o system internetowy : często się zawiesza, błąd logowania, brak kontaktu z infolinią, brak dostępu do konta i pieniędzy. Czy jest ktoś kto używa konta w " SMART BANKU " i może opisać swoje doświadczenia z tym " SMART BANKIEM " Szczególnie ciekawie wygląda ich nowa oferta " DYSKONT EUROPEJSKI - SMART KONTO EU " może ktoś posiada już takie konto to proszę o podzielenie się informacjami na temat jego używania w realu. Oferta ciekawa tylko czy to działa tak jak oni piszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba byłem chyba jednym z pierwszych klientów Smarta, więc mogę powiedzieć sporo. Nie mam żadnych zarzutów, z brakiem dostępu do zalogowania miałem problem raz (wcześniej jako klient BZWBK miałem z tym problem co chwilę). Bankowość ascetyczna, bardzo sugestywna. Nie narzekam. Z kartą też nie ma problemu, na nic mnie nigdy nie rąbnęli, więc złego nie mogę powiedzieć. Negatywne opinie można przeczytać w Internecie na temat wszystkiego i wszystkich. Smart jest spoko

   Usuń
  2. Ja miałem 24.03.2015r. sytuacją z Bankiem SMART taką; wcześniej opisywałem, że SMART przy przelewie wewnętrznym, pierwszym w miesiącu obciążył mnie karnymi odsetkami w kwocie 2,76 zł od kwoty 40000 zł. Następnie z tych pieniędzy przelałem na konto żony również w Bank SMART 20000 zł. i o dziwo po raz drugi zostaly pobrane karne odsetki, również w kwocie 2,76zł, ale już na koncie żony. 26.03.2015r. złożyłem pisemną reklamację i czekam nadal na odpowiedź. Dla mnie jest błąd systemu lub zwykłe złodziejstwo.

   Usuń
  3. Ojciec założył w styczniu i nie narzekał ani razu. A wcześniej wkurzał się ciągle na Alior, bo jest wymagający. Więc ja teraz zakładam, przenoszę się z t-debile właśnie do Smarta.

   Usuń
  4. Ja mam podobny problem z Bankiem Smart jeżeli chodzi o pobranie nieuprawnionej prowizji. Wypłacałem przelewem wewnętrznym część pieniędzy z konta oszczędnościowego na zwykłe i nie wiadomo dlaczego system zaksięgował zamiast jednego dwa przelewy i oczywiście od drugiego pobrał prowizję 5 zł. Jak dla mnie mają skopany system, w innych bankach setki razy robiłem przelewy wewnętrzne i nigdy samoczynnie przelew mi się nie zdublował. Właśnie mija miesiąc od złożenia reklamacji, na razie ani widu, ani słychu odpowiedzi.

   Usuń
  5. Ja miałem problem inny, ale okazało się, że nie do końca wina leżała po stronie banku. Mimo to na moją reklamację odpowiedzieli w 7 dni i problem rozwiązali :)

   Usuń
 25. Smart został chyba jedyny bez warunków. Ehh, dopiero co pisałam pozytywne opnie o tych kontach jako o darmowych i bez warunków, a tu ciach... w obu przypadka to są macki Aliora. Zamykajcie, nie ma co się szczypać.

  OdpowiedzUsuń
 26. W zestawieniu zabrakło vwbanku - tam też jest wszytko za darmo, jedyny warunek jest taki, że aby nie płacić prowizji za wypłatę z bankomatu trzeba wypłacać 400zł lub więcej.

  OdpowiedzUsuń
 27. Fajne, czytelne porównanie. Dzięki temu wiem, że opłaci mi się BPH.

  OdpowiedzUsuń
 28. witam , panie zlotowka jak moge zamknac konto z zagranicy w alior bank ,konto otworzylem we wrzesniu 2012 i bylo darmowe z karta teraz 31 marca oplata za konto 6zl i domyslam ze tez niedlugo zaplace za karte ale chce jaknajszybciej zamknac konto i prosze o porade jak zamknac konto dodam ze otwieralem w placowce i teraz niemoge pojsc do placowki bo niejestem w kraju , pozdrawiam i bede wdzieczny za odp .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Aliorze wypowiedzenie można złożyć na dwa sposoby: w placówce lub korespondencyjnie (na adres Centrali banku). Wzór wypowiedzenia znajdziesz tutaj.

   Usuń
  2. Ja jeszcze dodam, że w Aliorze dość dużą uwagę przywiązują do tego by podać rachunek na który ma być przelana ewentualna nadwyżka. Wiem, że to we wzorze Mr. Złotówy jest, ale chcę podkreślić, bo kiedyś wysłałem im takie wypowiedzenie, na koncie było 0 zł, a oni nie zamykali, bo nie było tej informacji.

   Usuń
 29. a czemu w porównaniu nie ma Orange Finanse?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Orange jest jednak obwarowanie dot. bezpłatności korzystania z bankomatów i trzeba robić płatności kartą.

   Usuń
  2. jeśli dobrze zrozumiałem taryfę opłat, to jeśli w danym miesiącu nie skorzystasz z bankomatów, to nie ponosisz opłaty, więc w tej tabeli powyższej spokojnie można by umieścić Orange.

   Usuń
 30. dzien dobry dziekuje za cenne informacje ale jeszcze sie mi nasunelo co mam z karta mam ja w tym momecie zablokowac przez internet i pozniej wyslac razem z wypowiedzeniem a jeszcze jedno niemoge znalesc tego adresu gdzie wyslac list pozegnalny czyli wypowiedzenie , dziekuje wam za odpowiedz i wszystkim zycze spokojnych radosnych Swiat Wielkanocnych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adres korespondencyjny:
   Alior Bank SA
   ul. Domaniewska 52
   02-672 Warszawa

   PS. Kartę wystarczy zastrzec, nie musisz odsyłać.

   Usuń
 31. ja tez przeniose sie z t-mobile do smarta. mieszkam za granica, w pl jestem 3 razy w roku i odpada comiesieczny wymog placenia karta. Zastanawiam sie tez nad kolejnym kontem i prosze o rade. co roku place za wakacje calej rodziny przelewem (najpierw wysylam na walutowy, przewalutowuje w internetowym kantorze i odsylam na zlotowkowe). wychodzi okolo 8-10tys jednorazowo, ktore konto oplacilo by sie najbardziej(jakis cashback czy cos w tym stylu)? nie musi miec karty, uzywalabym tylko do platnosci internetowych (oczywiscie odpadaja wszelkie oplaty za konto). Dzieki i pozdrawiam, pozyteczny blog :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mieszkasz za granicą i 6 zyla przyoszczędzisz, hehe dobre

   Usuń
  2. po pierwsze, nie 6 tylko 12x6=72zl na rok
   po drugie, co ty myslisz,ze "za granica" pieniadze leza na ulicy??jak mozna byc takim ignorantem
   po 3, ten blog jest poswiecony tematowi "jak uniknac ZBEDNYCH oplat",wiec chyba moje pytanie bylo na miejscu??

   Usuń
 32. mBank też podnosi od jutra kwotę transakcjami kartami ze 100 do 300 zł na miesiąc.
  Widać Pan Stypułkowski musi zarobić więcej dla biednego Niemieckiego Commerzbanku.
  Nasz Rząd fachowców łącznie z KNF i UOKIK nie przewidział takiej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 33. A gdybym otworzył konto w Banku Smart to w jaki sposób mogę wpłacać pieniądze na konto ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostają wpłatomaty Euronetu, ale za to Euronet pobiera opłatę, bodaj 0,4 czy 0,5%

   Usuń
 34. Witam,chciałem się spytać,jak długo trzeba czekać w Smartbanku na aktywację?Czy potwierdzenie danych zrobić przelewem (ile to trwa czasu przelew zwrotny) czy kurierem ?proszę o odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja kobieta jak zakładała to w jeden dzień temat był ogarnięty. Przelewem otwierała

   Usuń
 35. Szybkie przelewy płatność np za allegro ,idzie tak w Smartbanku,bo nie widzę takiego banku ,proszę o odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest mankament. Ale np. na allego pod PayU podpiąłem kartę Smart i w ten sposób płatności schodzą.

   Usuń
 36. Czy mając konto w Tmobile, aby nie płacić tych 6 zł można tylko z karty zrezygnować?Czy trzeba do nich dzwonić, czy wystarczy zamknąć tą kartę online? proszę o odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zamknąć kartę za pomocą opcji dostępnej w bankowości internetowej. Konto będzie wtedy prowadzone za 0 zł.

   Usuń
 37. A ja mam pytanie kiedy należy zamknąć kartę? miesiąc przed czy można ostatniego dnia maja skoro opłata naliczana będzie od 1 czerwca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta zamykana jest ze skutkiem natychmiastowym, więc z jej likwidacją ja zaczekam do ostatniego dnia maja.

   Usuń
  2. No to po co niektórzy piszą że już zamknęli kartę skoro zostało jeszcze 1,5 miesiąca na darmowe korzystanie?

   Usuń
  3. Żeby zademonstrować oburzenie zaraz po zapowiedzi wprowadzenia opłat? Żeby nie zapomnieć? Bo i tak karty nie potrzebują? Powodów pewnie jest wiele ;)

   Usuń
 38. Witam,chciałem się spytać,transakcje zbliżeniowe w smartbanku są darmowe, 3 dni temu aktywowałem kartę ,zapłaciłem kartą i pinem i ta kwota jest w blokadzie,lecz 3 transakcje zbliżeniowe ich nigdzie nie ma, kasa jest dalej na koncie ,też tak macie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że terminal łykał płatności zbliżeniowe offline i kasa zejdzie wraz z księgowaniem. Tak bywa.

   Usuń
  2. No problem minął tydzień i dalej nie policzyło, super darmowe zakupy

   Usuń
  3. Kiedyś miałem taką historię w BZWBK - kwota płatności nie została pobrana przez 27 dni! Ani blokady, ani nic, aż w końcu z konta mi pobrali kasę, która stworzyła ujemne saldo.

   Usuń
 39. Darmowe konto bankowe25 kwietnia 2015 12:27

  Bardzo fajna analiza, osobiście mam konto w T-Mobile (zakładałem kiedy jeszcze widniało jako Alior Sync i było naprawdę świetne), niestety kolejne podwyżki nie ominęły użytkowania karty. Warto przypominać że jest jeszcze bezwarunkowo darmowe konto (Smart Bank) i konto na którym można zarobić - BPH.

  OdpowiedzUsuń
 40. Jakis bank teraz daje konto i karte za free oraz wyplaty z bankomatow w PL i UE tez darmowo.
  Planuje za kilka miesiecy jechac za granice na kilka dni i szukam dobrego konta.
  Jeszcze czy warto sie bawic w kupno obcej waluty np Euro poprzez kantory internetowe? Czy lepiej isc do zwyklego kantoru bo mysle ze mi styknie 100 Euro na kilka dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Smarcie masz za darmo bankomaty. Ale też kilka innych banków daje darmowe bankomty, ale to zazwyczaj konta z wyższej półki.

   Wymiana 100 € w kantorze zwykłym, a internetowym to jakieś 4-6 zł różnicy. Czy warto oceń sam. U mniej mniej czasu zajęłoby zarejestrowanie i zrobienie przelewu niż wyprawa do kantoru, a już tym bardziej, że można oszczędzić. Zawsze masz jedno ojro więcej ;)

   Usuń
  2. Oczywiście przy wymianie waluty przez kantor internetowy pod uwagę trzeba wziąć posiadanie konta walutowego, późniejszą wypłatę jeśli potrzebujesz gotówki. Ale z punktu widzenia bankobiorcy internetowa wymiana wypada lepiej :)

   Usuń
 41. Mam do konta w t-mobile 2 karty: zwykłą debetówkę i kartę NFC. Czy od czerwca każdą z nich będę musiał wykonać transakcji na 200 zł? Czy może wystarczy, że wydam 200 zł jedną z nich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zrobić płatności zwykłą debetówką. NFC zostaje darmowa

   Usuń
  2. Dzięki.
   Wolałbym, żeby było 200 zł łacznie, bo NFC i tak płacę, bo mam 5% moneybacku :)
   Będę musiał rozważyć zasadność trzymania plastikowej debetówki.

   Usuń
 42. Witam. Chciałam założyć konto bankowe, najlepiej typowo studenckie lub bez opłat. Wiem , że zawsze jakieś opłaty się znajdą ale może dobrze trafię. Miałam konto w bzwbk i szczerze mówiąc byłam niezadowolona. Opłaty za kartę podwyższyły mi się dwa razy ... i wiele różnych zmian w krótkim czasie. Polecacie jakiś bank ? słyszałam o deutschebanku i znalazłam taka ofertę https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-osobiste-db-open.html?pm=image&pc=lead-image-konto-osobiste-db-open dla mnie bardzo ok, co myślicie ? Może macie inne propozycje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pozoru bardzo "OK", bo otwarcie konta i prowadzenie za darmo. Karta wydawana za 0 zł, ale... jest miesięczna opłata za kartę, która wynosi aż 10 zł. Można jej uniknąć, ale miesięcznie za kartę musiałabyś wydawać aż 700 zł! Więc najlepsze będzie Konto Smart opisywane w artykule bo jest za 0 zł bez żadnych warunków. Korzystam z niego od pół roku i nie mam zarzutów. Korzystam kiedy chce i ile chce bez warunków, że muszę wydać tyle i tyle by uniknąć opłat

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...