Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - maj 2015. Ranking

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

30.04.2015

Najlepsze lokaty bankowe - maj 2015. Ranking

Żaby znaleźć przyzwoicie oprocentowane lokaty trzeba się coraz bardziej wysilić.

Jak co miesiąc przeglądam strony wszystkich banków, szukając najlepszych propozycji dla tych, którzy cenią sobie bezpieczne oszczędzanie. Poniżej efekt analizy ofert i omówienie najlepszych lokat na nowy miesiąc.

Czy maj będzie miesiącem dalszego zastoju? Czy może banki sukcesywnie będą obcinać oprocentowanie? Dziś już wiadomo, że np. Toyota Bank, który jeszcze daje 3,5%, za kilka dni obniży oprocentowanie Planu Depozytowego. Więc informacja o tej stawce dotyczy tylko obecnych klientów. Nowi klienci już nie zdążą zawrzeć umowy. Warto więc łapać okazje i zakładać najlepsze lokaty póki jeszcze są.

Sprawdź zestawienie:

W rankingu lokat znajdziesz aż 29 lokat z 20 różnych banków z oprocentowaniem nie niższym, niż 3% w skali roku. Ale z całego dostępnego zestawienia typuję trzy najkorzystniejsze; biorąc pod uwagę zarówno oprocentowanie, wygodę skorzystania oraz brak konieczności otwierania konta osobistego czy innych produktów wiążących umową na dłuższy czas.

Lokata Wiosenna w Expander, a właściwie za pośrednictwem doradcy Expander w Meritum Banku. Bo to właśnie ten bank obsługuje depozyt, dzięki czemu jest on objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Na lokacie otrzymasz aż 4,5% w skali roku i to dla niemałej kwoty, bo możesz zdeponować od 30 000 do 60 000 zł. Minusem jest czas lokaty - umowa obowiązuje na jeden miesiąc. Ale dla takiego oprocentowania warto. Do złożenia wniosku o lokatę niezbędne jest spotkanie z pracownikiem firmy doradztwa finansowego Expander. Z lokaty można skorzystać wyłącznie do 8.05. 15.05. (promocja została wydłużona), ale by umówić się na spotkanie potrzebne jest wcześniejsze wysłanie formularza zgłoszeniowego. W związku z napiętymi grafikami spotkań doradców w ostatnich dniach promocji ze zgłoszeniem nie warto zwlekać. Mając w pamięci ostatnie edycje promocji - na 2-3 dni przed końcowym terminem nie było już możliwości umówienia spotkania. Z lokaty mogą skorzystać wyłącznie osoby, które dotąd nie zakupiły żadnego produktu finansowego za pośrednictwem firmy Expander.

Jak w praktyce wygląda spotkanie i otwarcie lokaty za pośrednictwem doradcy Expander przeczytasz tutaj.


Lokata Bezkarna w BGŻ Optima była przeze mnie proponowana już w ubiegłym miesiącu. Nadal należy jednak do tych najlepszych. Jak to bywa w przypadku internetowych oddziałów banków, tak jest też w tym przypadku: możemy uzyskać wyższe oprocentowanie. Na lokacie można otrzymać 4% w skali roku dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł. Jest to propozycja dla nowych klientów oraz tych powracających (którzy co najmniej od 12 miesięcy nie są klientami BGŻ Optima). Nazwa "Lokata Bezkarna" nawiązuje do możliwości bezkarnego zerwania lokaty - przy takiej ewentualności nie stracisz odsetek. Zostaną one naliczone za adekwatny okres utrzymywania depozytu. Wraz z wnioskiem o lokatę otworzysz również bezwarunkowo bezpłatne konto oszczędnościowe. Służy ono obsłudze lokaty, ale możesz też na nim ulokować swoje inne oszczędności. Konto jest bowiem oprocentowane na poziomie 3% w skali roku (stawka ta jest gwarantowana do 27.05.2015 r.) dla kwoty do 100 000 zł. Lokatę i konto otworzysz online, wykonując przelew ze swego rachunku w innym banku. Jeśli po zakończeniu lokaty zechcesz zamknąć konto, również zrobisz to przez Internet - w bankowości elektronicznej BGŻ Optima.


Lokata Happy w Idea Banku to 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4% w skali roku. Na uzyskany po złożeniu wniosku numer rachunku lokaty wystarczy przelać (w ciągu 14 dni) zadeklarowaną kwotę od 1 000 do 10 000 zł. Lokata założy się jako odnawialna, ale dzięki uzyskanemu dostępowi do bankowości internetowej możesz w dowolnym momencie zmienić lokatę na nieodnawialną i wskazać numer konta, na który po zakończeniu umowy mają wrócić środki. Aby skorzystać z lokaty nie ma potrzeby zakładania konta, ani innych produktów banku. Lokata Happy skierowana jest wyłącznie do nowych klientów Idea Banku.

Sprawdź cały ranking najlepszych lokat: maj 2015

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

10 komentarzy:

 1. Mogę uzyskać gdzieś regulamin albo informacje o obowiązkowym koncie oszczędnościowym w Lokacie Bezkarnej w BGŻ Optima?? Jak tam wygladają ukryte opłaty, wypłaty itp... dziękuje ślicznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taryfa opłat BGŻ Optima tutaj.

   Konto nie ma ukrytych kosztów, bo i jego funkcjonalnością są ograniczone - pieniądze można przelewać tylko na rachunek powiązany w innym banku (ten z którego "przyjdą" środki), ale można to robić bez ograniczeń ilościowych i wolumenowych.

   Usuń
 2. Lokatę Bezkarną trzeba założyć przez internet czy można też iść do oddziału BGŻ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko i wyłącznie przez Internet. BGŻ Optima to internetowy oddział BGŻ i obsługa odbywa się tylko przez internet i telefon. Niższe koszty = wyższy procent.

   Usuń
 3. Expander to w końcu jakaś oferta, która nie jest dla małych kwot typu 10 tys. więc nawet jeśli jest to krótki okres to zawsze jest to dobra alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy zakładaniu konta w Toyota Bank nadal jest info o tym ze zakłądam konto wraz z lokatą na 3,5 % więc moze liczy się moment złożenia wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem na infolinię i dostałem odpowiedź, że dla lokaty obowiązuje oprocentowania z dnia jej uruchomienia. Więc złożenie wniosku nic teraz nie da.

   Usuń
 5. Expander, tylko dla nowych klientów niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 6. w lokacie bezkarnej jest 4% i to rozumiem,ale ile jest na koncie oszczędnościowym w BGZ bo ja mam napisane 2% / 3% i teraz nie jestem pewny czy jest 3 czy jednak 2 (po co w ogole ten ukosnik ) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na 3% masz oprocentowane środki do 100 000 zł; nadwyżka ponad tą kwotę będzie oprocentowana 2%

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...