Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Z gotówką z bankomatu Euronetu taniej na Orlenie + porównanie sposobów na tanie tankowanie

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.04.2015

Z gotówką z bankomatu Euronetu taniej na Orlenie + porównanie sposobów na tanie tankowanie

Właściciel bankomatów Euronet oraz sieć stacji Orlen zachęcają do płatności gotówkowych.


Zyskać można rabat na cenie litra dowolnego paliwa, jak również ekstra punkty w programie lojalnościowym VITAY. Niniejszy wpis z pozoru może więc wydawać się zachętą do korzystania z gotówki podczas zakupów - przynajmniej tych na stacji paliw. Promocję porównam jednak też z aktualnie dostępnymi zwrotami, jakie banki dają posiadaczom kart. A tych możliwości nie brakuje.

W akcji Euronetu i Orlenu udział wziąć mogą osoby, które dowolną kartą wypłacą gotówką w sieci wybranych urządzeń pierwszej z tych firm. Jeśli zrobisz to w okresie 1.04.-15.05.2015 r. na potwierdzeniu transakcji otrzymasz kod uprawniający do skorzystania z rabatu 10 gr na litrze. Regulamin promocji nie mówi nic o minimalnej czy maksymalnej kwocie za którą należałoby zatankować. Można też wybrać dowolny rodzaj paliwa. Z realizacją kuponu należy wyrobić się do 17.05.2015 r. Można go zrealizować na wybranych stacjach Orlenu (ich lista dostępna jest tutaj) pod warunkiem zapłacenia gotówką. 

Dodatkowo zyskasz jeśli zbierasz punkty w programie VITAY. Podczas zakupów z realizacją powyższego rabatu, dostaniesz paragon z nadrukowanym kodem uprawniającym do odbioru 500 punktów. Otrzymasz je przy okazji kolejnych zakupów, gdy najpóźniej do 15.06.2015 r. okażesz kod, zatankujesz min. 20 litrów dowolnego paliwa i również zapłacisz gotówką.

Widać, że w Orlenie bardzo lubią szelest banknotów. Ale czy płacenie gotówką opłaca się nam?


Stale dostępne zwroty za paliwo na dowolnych stacjachAktualnie dostępnych jest kilka okazji do bankobrania, dzięki którym możesz zaoszczędzić na tankowaniu. I to na dowolnej stacji!

W promocji Orlenu i Euronetu, przy średniej krajowej cenie paliwa Pb 95 wynoszącej 4,64 zł*, 10-groszowy rabat na litrze paliwa oznacza cenę obniżoną o  2,16%. To mało. Zwłaszcza jeśli można zyskiwać 3, a nawet 10%.


Aktualnie promocje dla zmotoryzowanych klientów w swej ofercie posiadają: BZ WBK, Getin Online i Toyota Bank. W każdym przypadku olbrzymim plusem jest możliwość tankowania w dowolnym miejscu: możesz wybrać najbliższą Ci stację albo tą, gdzie będziesz płacić najmniej.

Najlepiej spośród nich wypada oferta Getin Online, gdzie Konto Perfekcyjne z kartą Tanie Zakupy daje 10% zwrotu na stacjach paliw, ale również w sklepach spożywczych, monopolowych i supermarketach. Przy wydaniu kartą 400 zł, miesięczny zwrot wyniesie 40 zł. Uwzględniając podatek od nagrody oraz opłatę za kartę w wysokości 3,99 zł miesięcznie rzeczywisty zwrot i tak pozostaje imponujący, bo wynosi 7%. 

W przypadku BZ WBK, zwrot za płatności kartą uzyskają posiadacze karty kredytowej 1|2|3. W przypadku zakupów na stacjach paliw jest on naliczany w wysokości 2% (1% uzyskasz w supermarketach spożywczych, a 3% w restauracjach i fastfodach), a rocznie możesz dzięki temu otrzymać do 760 zł. Pamiętać jednak należy, że opłata za kartę wynosi 10 zł miesięcznie, co wydatnie obniża realne zyski z wykorzystywania tego moneybacku.

W Toyota Bank uzyskać można 2-, 3-, 5-, 6-, 8- lub 10-procentowy zwrot od płatności kartą debetową za paliwo, ale wysokość tego zwrotu zależy od spełniania dodatkowych warunków przez które rozumieć należy przede wszystkim zaangażowanie finansowe. Aby zgarnąć najwyższy przysługujący moneyback należy utrzymywać średnie saldo konta w miesiącu kalendarzowym na poziomie 3 500 zł i średnie saldo oszczędności w wysokości co najmniej aż 50 000 zł. A to nie wszystko. Należy też wykonywać płatności kartą w innych miejscach, niż stacje paliw oraz opłacać rachunki za media z konta. Promocja jest więc niezwykle angażująca, co zdecydowanie wpływa na obniżenie jej atrakcyjności, jak również redukcję realnego zysku.

Jako realny konkurent przy bardzo dobrej ofercie Getin Online i słabszych propozycjach BZ WBK i Toyota Banku, jawi się jeszcze Bank BPH. W promocji "Pieniądze Cię lubią!" daje on 3-procentowy zwrot od płatności kartą wydaną do konta osobistego. Zaletą jest to, że zwrot naliczany jest nie tylko za zakup paliwa, ale także przy okazji każdej innej płatności: w dowolnych punktach usługowo-handlowych, jak i w Internecie. Zarobić można do 50 zł miesięcznie. Realnego zysku nie obniżą na szczęście opłaty bankowe, bo konto prowadzone jest za 0 zł, a karta jest darmowa przy wykonaniu zaledwie 4 płatności miesięcznie.

Porównaj oferty: 

Promocja Orlenu i Euronetu
Konto z kartą Tanie ZakupyGetin Online
Lubię to! Konto w promocji „Pieniądze Cię lubią!
Bank BPH
Karta kredytowa 1|2|3


BZ WBK
Konto Jedyne w promocji „Mniej za paliwo”

Toyota Bank
Opłata za konto
-
9,99 lub 0 zł
(przy uzyskaniu wpływu min. 1000 zł i wykonaniu płatności kartą na sumę min. 400 zł)
0 zł
Nie dotyczy
2,49 lub 0 zł
(przy wykonaniu płatności kartą na sumę min. 400 zł)
Opłata za kartę
-
3,99 zł
6 lub 0 zł
(przy wykonaniu min. 4 płatności kartą na dowolną kwotę)
10 zł
0 zł
Zniżka na paliwo
10 gr/litr (ok. 2%)
10%
3%
2%
2, 3, 5, 6, 8 lub 10%
Maksymalny zwrot
-
40 zł/miesięcznie
50 zł/miesięcznie
63,33 zł miesięcznie
50 zł miesięcznieUdostępnij, by znajomi również oszczędzali na stacjach:*wg danych serwisu e-petrol.pl (na dzień 3.04.2015 r.)

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

8 komentarzy:

 1. Świat odchodzi od gotówki, preferuje karty, a Orlen siedzi w swoim świecie i chce gotówki. Konwoje, ochrona, alarny, czas na rozliczenia kasjerów... tam liczyć nie potrafią. No i nie dziwi, że co raport to straty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby na tym Orlenie ceny były przyzwoitsze to rabat by się przydał. Ale na Orlenie zawsze mam o kilkanaście groszy drożej niż na mojej stacji, więc rabat nic nie da. A tym bardziej, że nie można płacić kartą, gdy korzystam właśnie z 10-proc. moneybacku Getinu to nie warto.

   Usuń
 2. Promocja Toyota Bank w takim wydaniu to jakaś kpina. Zupełnie nieopłacalna promocja. Ja korzystam z Getinu, bo sporo wydaję na paliwo: ok. 1200-1800 zł miesięcznie. Karty mam na siebie, żonę i matkę. To jest świetne rozwiązanie i faktycznie mocno odczuwalne, jak tyle kasy wraca. Zastanawiam się jeszcze nad otwarciem konta w BPH, ale te pewnie założę, jak skończą mi się zwroty na jednej z kart Getinu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby Ci kiedyś nie zatrzymali kart z kobiecymi imionami.

   Usuń
  2. Płacąc zbliżeniowo taką możliwość redukujemy do minimum.

   Usuń
 3. Pytanie za 100 punktów. Ile kosztuje wypłata gotówki w bankomacie Euronetu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko zależy od Tabeli Opłat i prowizji Twojego banku.

   Usuń
 4. Biuro Tłumaczeń Głogówek7 kwietnia 2015 20:50

  Jak ktoś tankuje gaz to ma 5% zwrotu

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...