Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konkurs "Karta kredytowa na wiosnę” i ekstrapunkty Payback - kolejne promocje BZ WBK

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.04.2015

Konkurs "Karta kredytowa na wiosnę” i ekstrapunkty Payback - kolejne promocje BZ WBK

Bankowi Zachodniemu WBK bez wątpienia zależy na tym, by wiosna należała do niego. 

W ostatnim czasie pojawiło się kilka różnych promocji banku skierowanych do osób zakładających konto osobiste. Promocje kumulowały się podobnie, jak teraz można kumulować promocje dla posiadaczy kart kredytowych BZ WBK.

Temat okazji do bankobrania serwowanych przez BZ WBK pojawiał się na blogu bardzo często:
W każdym z powyższych przypadków premiowano skorzystanie z konta osobistego. Teraz przyszedł czas na promocje związane z kartą kredytową. Co ważne, są to promocje nie tylko dla nowych, ale i dla dotychczasowych klientów.

Karta kredytowa na wiosnę


Akcja opiera się na zbieraniu punktów za określone aktywności związane z kartą kredytową. 


Nagrody można zdobyć zarówno w konkursie, jak i w promocji. Na zwycięstwo w konkursie mogą liczyć osoby, które w okresie zbierania punktów (od 13.04. do 14.06.2015 r.) zgromadzą ich największą sumę (musi być to jednak min. 10 punktów). Na ich podstawie zostanie utworzony ranking i przyznane nagrody: 
 • 1. miejsce: bon wakacyjny o wartości 5 000 zł do wykorzystania w biurze podróży ITAKA 
 • 2.-3. miejsce: aparat fotograficzny OLYMPUS o wartości 3 000 zł 
 • 3.-8. miejsce: czytnik książek Kindle Paperwhite 2 o wartości 550 zł
Z kolei w promocji nagrodzone zostanie 500 osób, które zdobędą min. 6 punktów. Nagroda w wysokości 50 zł zostanie wypłacona na rachunek karty kredytowej najpóźniej do 31.07.2015 r.

W promocji i konkursie udział może wziąć osoba, która jest posiadaczem karty kredytowej albo w okresie zbierania punktów złoży wniosek i zawrze umowę o kartę. W powyższym czasie należy również wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaakceptować przy tym regulamin promocji oraz wyrazić zgody: na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie informacji handlowych za pomocą komunikacji elektronicznej.

Olbrzymim plusem konkursu i promocji jest fakt, że bank nalicza punkty za wszystkie aktywności w okresie zbierania punktów - bez względu na to kiedy nastąpi rejestracja.

Punkty naliczane są za płatności w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie (ale jedynie za nabywane towary i usługi). Zgodnie z regulaminem punkty za transakcję nie zostaną naliczone: 
"jeżeli były dokonane w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako MCC 7995 - Obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), Żetony w kasynach, MCC 6540 – western union, SKRILL, 6012, 6211, 6051, 4829, 6010, 7993 oraz 7994, oraz transakcje zwrotu środków na Kartę za zakupiony towar lub usługę -, w przypadku których Uczestnik dokonał płatności przy użyciu Karty, a następnie otrzymał w punkcie usługowym lub handlowym zwrot całości lub części kwoty tych transakcji na rachunek Karty lub w gotówce".

Jeśli zdobędziesz nagrodę musisz pamiętać o jednym ważnym zapisie z regulaminu:
"W przypadku wcześniejszego rozwiązania lub odstąpienia od Umowy przez Uczestnika w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania Umowy, Bank ma prawo obciążenia rachunku Karty kredytowej kwotą równowartości wartości przyznanej Nagrody premiowej lub Nagrody Konkursu".
Nagrody w promocji zwolnione są z podatku, z kolei do nagród rzeczowych w konkursie bank ufunduje dodatkową nagrodę będącą równowartością wymaganego podatku i opłaci podatek do właściwego urzędu skarbowego.

Ekstra punkty PAYBACK


Druga z trwających akcji promocyjnych banku dedykowana jest przede wszystkim dla osób zbierających punkty w programie lojalnościowym PAYBACK.

Do wzięcia jest nawet 2 000 ekstra punktów za określoną aktywność związaną z kartą kredytową:
 • 1 000 punktów PAYBACK za dokonanie  za pomocą usług bankowości internetowej przelewu (na łączną kwotę min. 1 000 zł) z rachunku karty kredytowej
 • 1 000 punktów za uruchomienie usługi Ratio (czyli systemu ratalnego rozkładającego spłatę zadłużenia karty w dłuższym czasie) na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł

Samą promocję należy jednak traktować jako sposób na zdobycie dodatkowych punktów "przy okazji", a nie cel sam w sobie. Punkty przyznawane są bowiem za transakcje płatne... a ich realizacja oznaczać będzie poniesienie kosztów równych lub przewyższających wartość otrzymanych punktów (1 000 punktów przekłada się de facto na 10 zł przy wymianie punktów na przedmioty z katalogu nagród).

Wykonanie przelewu z karty kredytowej kosztuje bowiem 3% min. 5 zł, co przy przelewie 1 000 zł oznacza opłatę w wysokości 30 zł. Z kolei opłata za uruchomienie usługi Ratio wynosi 1%, min. 5 zł, a więc 10 zł przy rozłożeniu na raty sumy 1 000 zł.

Do promocji mogą przystąpić posiadacze karty kredytowej w BZ WBK, będący też w chwili przekazania nagrody uczestnikiem programu PAYBACK w banku i którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy na stronie dedykowanej promocji.

Promocja trwa w okresie od 20.04. do 31.05.2015 r. Zgodnie z regulaminem naliczenie punktów ma nastąpić w ciągu 50 dni od zakończenia promocji.

Jaką kartę wybrać?


Jeśli nie masz jeszcze karty kredytowej w BZ WBK możesz wybrać z dość szerokiej oferty kilkunastu kart.

W przypadku większości możliwych rozwiązań opłata roczna za kartę w pierwszym roku nie jest pobierana jeśli w ciągu trzech miesięcy od dnia podjęcia przez bank decyzji o przyznaniu karty, wykonasz za jej pomocą co najmniej pięć płatności kartą (na dowolną kwotę). W kolejnych latach posiadania karty musisz się jednak liczyć z opłatą - będzie ona pobierana miesięcznie. Najtańsza z kart to MasterCard<30 (2 zł miesięcznie), ale jak nazwa sugeruje, jest ona dostępna tylko dla osób poniżej 30. roku życia. Srebrne karty Visa i MasterCard oraz MasterCard PAYBACK kosztują 6 zł miesięcznie.

Na tle powyższych kart wyjątkiem jest karta kredytowa 1|2|3 w przypadku której bank opłatę miesięczną w wysokości 10 zł pobiera już od miesiąca następującego po miesiącu wydania karty.

4 komentarze:

 1. 270zł to już całkiem przyzwoity pieniądz do wzięcia. Oby więcej promocji

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile promocje z kontami były proste, pewne i dochodowe o tle promocje z kartą kredytową są skomplikowane, palcem na wodzie pisane i mało dochodowe. Więc w przypadku BZWBK skupię na koncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z promocjami dot. konta jest jednak tak, że są kierowane do nowych klientów, a tu mamy promocję zarówno dla nowych, jak i starych klientów. Więc to na plus, ale w pozostałej części zgadzam się z przedmówcą.

   Usuń
 3. Dzięki za info, bo 6 punktów mam już wyrobione. W zeszłym tygodniu kupowałem wycieczkę za 4,5 tys. Więc 50 zł powinno być, a gdyby nie ten artykuł to bym nawet nie wiedział o promocji. Teraz już się zarejestrowałem. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...