Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Warszawska Karta Płatnicza PKO BP: nawet 536 zł zwrotu za bilet

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

24.04.2015

Warszawska Karta Płatnicza PKO BP: nawet 536 zł zwrotu za bilet

Dziś o okazji do bankobrania dla mieszkańców Warszawy i okolic, korzystających z komunikacji miejskiej.

Sowite gratyfikacje dla swych obecnych, jak i nowych klientów przygotował PKO BP. Bank, którego jeszcze niedawno nie sposób było znaleźć wśród tych banków, które dają gratisy, premie, zwroty. Od pewnego czasu coraz bardziej się to zmienia. A do wzięcia jest bardzo dużo, bo nawet 536 zł zwrotu.

Warszawska Karta Płatnicza to połączenie Spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej z kartą płatniczą (PKO Ekspres), wydawaną do konta w PKO BP. Karta taka umożliwia korzystanie ze zniżek czy opłacanie parkingów, ale przede wszystkim wgranie biletu, który umożliwi przejazdy metrem, tramwajami, autobusami oraz Szybką Koleją Miejską (SKM).

Połączenie tych dwóch kart to bez wątpienia wygoda (zawsze to mniej plastików w portfelu), ale też szansa na spore oszczędności. Chociaż, żeby zyskać zwrot trzeba będzie "trochę" się napracować - wymagana jest bowiem aktywność w płaceniu kartą.

Jeśli chcesz wziąć udział w promocji "Zwrot za bilet", spełnij poniższe warunki:
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku o kartę wgraj pierwszy bilet komunikacji miejskiej. Wniosek o kartę możesz złożyć w okresie 1.04-30.09.2015 r. 
 • przez 12 kolejnych miesięcy płać kartą na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (a jeśli jest to Konto Pierwsze lub Superkonto Graffiti dokonaj miesięcznie min. jedną płatność kartą)
Lista biletów, których zakup uprawnia do uzyskania zwrotu jest całkiem spora - obejmuje 31 różnych biletów okresowych (ich wykaz znajdziesz tutaj). Najtańsze z nich: 30-dniowy miejski Bilet Młodego Warszawiaka oraz 30-dniowy miejski ulgowy Bilet Warszawiaka dla strefy 1 kosztują po 49 zł, a najdroższy 90-dniowy sieciowy imienny normalny to koszt aż 536 zł. W zależności od swych indywidualnych potrzeb jeżdżenia komunikacją miejską po Warszawie, tyle ile wydasz na bilet, tyle do Ciebie wróci. Należy jednak pamiętać, że do zwrotów kwalifikuje się wyłącznie pierwszych 50 tysięcy wniosków o kartę. Zgodnie z regulaminem promocji, informacja o ewentualnym wyczerpaniu puli zostanie opublikowana na stornie internetowej dedykowanej karcie.

Wypłata zwrotów następuje w transzach i jest równa 1/12 wartości pierwszego wgranego biletu. Pierwsza z nagród zostanie wypłacona w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym wgrasz bilet i spełnisz warunek płatności kartą.

W momencie ogłaszania promocji, prawnicy banku najprawdopodobniej nie posiadali ostatecznej interpretacji przepisów co do konieczności opodatkowania zwrotów. W regulaminie promocji znajduje się bowiem następujący zapis:
"Nagrody podlegają opodatkowaniu na zasadach przewidzianych w ustawie z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W przypadku konieczności odprowadzenia zryczałtowanego podatku od uzyskanych przez Uczestników Nagród Organizator zwiększy wartość nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej przez Uczestnika nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego urzędu skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego".
Bez wątpienia jest to jednak zapis korzystny dla nas. W każdej sytuacji będziemy mogli cieszyć się pełną kwotą zwrotów. Ewentualnie wymagany podatek ufunduje i zapłaci bank.

Przed skorzystaniem z promocji "Zwrot za bilet" warto jednak nieco pokalkulować. Jeśli bowiem Twój zwrot miałby wynieść np. 100 zł to przy konieczności wydawania kartą przez 12 miesięcy po min. 300 zł, bardziej opłacalne robią się inne promocje. W promocji "Pieniądze Cię lubią!" Banku BPH, jeśli miesięcznie wydasz kartą również 300 zł to w ciągu roku wróci do Ciebie już nie 100, a 108 zł. A jeśli będziesz kartą płacić jeszcze więcej to przy promocji Banku BPH zyskasz również więcej (promocja Banku BPH została zakończona).

Jakie wybrać konto w PKO BP?


Dla osób, które jeszcze nie posiadają konta w PKO BP, a chciałyby wziąć udział w promocji, przyjrzałem się aktualnej ofercie kont tego banku. Z dość szerokiej gamy różnego rodzaju rachunków wydaje się, że najkorzystniej wypadają dwa: PKO Konto za Zero oraz PKO dla Młodych.

PKO Konto za Zero, jak sugeruje sama nazwa, prowadzone jest za 0 zł... ale pod warunkiem posiadania karty debetowej A ta z kolei będzie bezpłatna dopiero w sytuacji gdy w danym okresie rozliczeniowym dokonasz nią płatności na łączną sumę co najmniej 300 zł (w przypadku promocji "Zwrot za bilet" kwoty te idealnie więc się pokrywają). Bezpłatnie gotówkę tą kartą wypłacisz jednak wyłącznie w bankomatach PKO BP.

Złóż wniosek o Konto za Zero

Z kolei PKO Konto dla Młodych to rachunek dedykowany dla osób w wieku 18-26 lat. Konto prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Karta wydawana do konta jest z kolei darmowa przy wykonaniu nią co najmniej 5 płatności miesięcznie (ale pamiętaj, że na potrzeby promocji "Zwrot za bilet" i tak należy wydawać min. 300 zł miesięcznie). Dzięki tej karcie uzyskasz bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Złóż wniosek o Konto dla Młodych

Posiadając już konto w PKO BP, aby uzyskać Warszawską Kartę Płatniczą należy złożyć o nią wniosek i dostarczyć przy tym swoje zdjęcie (wywołane lub w wersji elektronicznej), które zostanie umieszczone na plastiku. Zgodnie z informacją prasową banku, w wybranych placówkach w Warszawie (ul. Sienkiewicza 12/14, ul. Marszałkowska 100/102, ul. Puławska 15 i pl. Bankowy 2) istnieje możliwość zrobienia zdjęcia na miejscu. Swoją drogą, ciekawi mnie czy kurs fotografii przeszli pracownicy banku czy "strzelić focię" można sobie samemu w budce fotograficznej? ;)

Dla aktualnych klientów banku warto dodać, że z promocji wykluczone są jednak niektóre rachunki: PKO Konto Dziecka, Inteligo oaz rachunki byłych klientów Nordea: Konto Ulubione Adm., Konto Codzienne Adm., Konto Spektrum Adm.

19 komentarzy:

 1. Piękną kwotę można wyciągnąć. Szkoda, że tylko dla stolycy. No ale tak w sumie opłacalność zależy od rodzaju biletu jaki kto potrzebuje i przy ulgowych biletach to i tak lepiej wypada konto BPH ze zwrotami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dyskryminacja całej Polski znów na rzecz warszawy. Więc omijam PKO szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozostaje cicha nadzieja, że karta, a zarazem promocja, wdrażana będzie też w innych miastach. Aczkolwiek wiele z nich już ma jakiś układ z innymi bankami - np. we Wrocławiu i w Poznaniu bankiem obsługującym karty jest BZ WBK.

   Usuń
  2. Warszawa to jednak największy rynek więc za jednym zamachem mają największą klientelę.

   Usuń
 3. Czyli zwrotem objęty zostanie tylko pierwszy bilet kupiony poprzez powyższą kartę? (czyli tylko zakup pierwszego 90-dniowego biletu, kolejny kupiony po 90 dniach już nie będzie objęty zwrotem?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Tylko jeden, pierwszy zakupiony w ciągu 30 dni od wniosku o Kartę

   Usuń
 4. Jest jeszcze jeden problem: jeśli ktoś posiada bilet kwartalny na innej karcie, którego ważność kończy się np. za 2 m-ce, przymus doładowania nowej karty biletem w ciągu 30 dni oznacza, że poniesie częściowo koszt biletu podwójnie. Dobrze to rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewentualnie pozostaje wyczekanie (licząc, że pula 50 tys. się nie wyczerpie) i wyrobienie karty za jakieś półtora miesiąca - wtedy doładujesz na nowy okres.

   Usuń
 5. Warszawiak z dziada pradziada25 kwietnia 2015 13:25

  Mnie interesuje sieciowy Bilet Warszawiaka więc przy 90-dniowym mam 482 zł oszczędności! Kartą muszę wydać 12x300 zł = moneyback 13,38%

  OdpowiedzUsuń
 6. jak ktoś ma mi zwracać za bilety, to czemu nie . pko bp ma u mnie plusa za to

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jeśli posiadam konto w Inteligo to ta promocja mnie nie obejmuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze zrozumiałeś. Ale oczywiście możesz założyć konto w PKO BP i wtedy skorzystasz.

   Usuń
  2. Ok, dzięki :)

   Usuń
 8. Trochę słabe jest to, że zakładając konto od zera najpierw trzeba zawnioskować o zwykłą kartę a dopiero później o tą Warszawską. Przy czym obie karty żeby były bez opłat wymagają 300 zł obrotu, czyli w sumie 600 zł, Czy ktoś już to przerabiał w praktyce? Jak będzie najoptymalniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale z tej pierwszej możesz zrezygnować. Wtedy będziesz miał Warsz. Kartę Płatn. i tylko dla niej wymóg robienia obrotu min. 300 zł

   Usuń
  2. No tak, ale za te kilka dni jakąś opłatę pewnie pobiorą. Jak szybko można z tej karty zrezygnować? Jutro będzie u mnie kurier a potem na tydzień wyjeżdżam. Można zrezygnować już w dniu podpisania umowy? I w ogóle to kiedy najwcześniej można zawnioskować o Warszawską?

   Usuń
  3. No i niestety pobrali mi opłatę za kartę. Konto otworzone 5.05, zrezygnowałam z karty 20.05 i pobrali 3,56 mimo że jednocześnie złożyłam wniosek o kartę łączoną z biletem i mimo tego że pani w placówce twierdziła, że opłata RACZEJ nie powinna zostać pobrana, Czy to się kwalifikuje do reklamacji? Dodam, że nadal czekam na kartę łączoną... Jakaś porażka ten bank.

   Usuń
  4. Reklamacje bym złożył. Nic Cię to nie kosztuje, a niech wiedzą, że takie zagrywki nie powinny mieć miejsca.

   Usuń
  5. Po pierwsze za założyłem konto tylko z jedną kartą- miejsko płatniczą.
   Po drugi uważajcie na okresy rozliczeniowe. Bo zgodnie z regulaminem aby otrzymać zwrot trzeba zrobić transakcje na 300 zł w m-cu kalendarzowym, a żeby karta była darmowa w okresie rozliczeniowym. A to czasem może się rozjechać o czym ostatnio się przekonałem gdy pobrali 6,90 opł. za kartę. Co więcej nigdzie w bankowości internetowej nie znalazłem informacji jaki karta ma okres. Dopiero w opisie pobrania opłaty jest zakres dat.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...