Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Voucher 450 zł do wykorzystania na podróże z eSky.pl - nowy bonus do karty Citibanku

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.03.2015

Voucher 450 zł do wykorzystania na podróże z eSky.pl - nowy bonus do karty Citibanku

Dla planujących urlop, Citibank przygotował nową propozycję.

Wydatki na ten cel mogą być o 450 zł niższe, dzięki voucherowi, który uzyskasz za wyrobienie karty kredytowej PremierMilers. Do wzięcia jest dużo i szybko. Czy jednak łatwo i tanio?

To już kolejna promocja Citibanku, zachęcająca do skorzystania z karty kredytowej. Zasady niezmiennie są dość podobne. Aby zdobyć voucher wystarczy:

 • w rozmowie telefonicznej z konsultantem banku (który kontaktuje się często już w kilka godzin po wypełnieniu wspomnianego formularza), złożyć wniosek o kartę kredytową PremierMiles
 • dostarczyć "ważny, czytelny i aktualny dokument dochodowy" - wykaz dokumentów, o które może poprosić bank znajduje się w załączniku do regulaminu promocji
 • aktywować przyznaną kartę i w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy o kartę przez bank wykonać za jej pomocą płatności na łączną sumę min. 2 000 zł (to znacznie więcej niż w pozostałych promocjach Citi) oraz co najmniej raz zalogować się w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej banku

Mail od banku informujący o przyznaniu nagrody otrzymasz w ciągu pierwszego tygodnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnisz powyższe warunki. Ważne by na tą chwilę Twoja karta była nadal aktywna. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymasz nagrodę: voucher o wartości 450 zł do zrealizowania przy zakupie dowolnego biletu lotniczego i/lub hotelu na eSky.pl. Ważność vouchera obowiązuje do 30.12.2015 r., a podróż może odbyć się w dowolnym, wybranym przez Ciebie terminie. Niestety vouchera nie można łączyć z innymi promocjami lub kuponami rabatowymi dostępnymi na eSky.pl.

W promocji udział mogą wziąć osoby, które co najmniej od 1.01.2013 r. nie posiadają żadnej głównej karty kredytowej Citibanku. Tym samym wyeliminowani są z niej liczni uczestnicy popularnych akcji banku z ostatnich miesięcy, w których to Citibank rozdawał (i nadal zresztą rozdaje) tablety oraz premie pieniężne (o nich piszę też na końcu niniejszego wpisu i porównuję z obecną promocją).

To co odróżnia powyższą promocją od poprzednich oferowanych przez Citibank to brak możliwości wyboru karty. Tu zaproponowanym plastikiem jest karta kredytowa PremierMiles. Przyglądam się zatem bliżej tej ofercie. 

Jak już na swej stronie internetowej charakteryzuje ją bank:
"Karta Kredytowa Citibank PremierMiles to wyjątkowa karta stworzona z myślą o Klientach, dla których podróże są nieodłącznym elementem życia"
Można się z tym zgodzić z racji programu lojalnościowego, który się z nią wiąże. Za każde 5 zł wydane kartą, naliczana jest 1 Citi Mila, a te można wymieniać na bilety lotnicze oraz noclegi w hotelach, będących partnerami programu. Lista tych partnerów nie jest zbyt długa. Nie wszystkie linie lotnicze biorące udział w programie są też topowymi przewoźnikami w naszej części Europy. 


Plusem jest jednak to, że zbierane mile można wymieniać na zwrot części wydatków na podróże z liniami lotniczymi, które nie są partnerami programu.

Na dobry początek uczestnik programu dostaje 2 000 punktów powitalnych. Czy to dużo i czy korzystanie z programu jest opłacalne, ocenę pozostawiam każdemu z osobna. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Mnie osobiście program ten nie przekonuje. 

Zgodnie z treścią regulaminu programu przelicznik mil odbywa się według następujących zasad:

"W celu wymiany Citi Mil na Nagrodę w postaci 1 Punktu w Programie lojalnościowym Partnera Bank pomniejszy Saldo Klienta o 2,47 Citi Mili, na co składa się: 
i) 2 Citi Mile na 1 Punkt w Programie lojalnościowym Partnera, 
ii) 0,47 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy od osób fizycznych.
W celu wymiany Citi Mili na Nagrodę w postaci CashBack o równowartości 1,23 PLN Bank pomniejszy Saldo Klienta o 49,38 Citi Mili, na co składa się: 
i) 40 Citi Mil na 1 PLN netto uznania na Rachunku Karty, 
ii) 9,38 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 0,23 PLN, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy od osób fizycznych"

Opłata miesięczna za kartę PremeirMiles wynosi 18 zł. Należy również pamiętać o specyficznej opłacie Citibanku "za dostęp do CitiPhone", czyli telefonicznej obsługi karty. Opłata ta wynosi 6 zł. Jej akurat łatwo można uniknąć. Wystarczy bowiem zadzwonić na infolinię banku lub w bankowości internetowej wysłać krótką wiadomość: "Rezygnuję z opłaty za obsługę przez infolinię".

Opłata za kartę obniża niestety rzeczywisty zysk z uzyskanego vouchera przynajmniej o 36-54 zł (czyli za dwa-trzy miesiące posiadania karty, licząc do momentu otrzymania vouchera i - jeśli ktoś by tak postanowił - zakończenia okresu ewentualnego wypowiedzenia umowy).

Wnioski o kartę w promocji z voucherem można złożyć tylko do 19.04.2015 r. 19.06.2015 r. (promocję wydłużono).

Zawnioskuj o kartę i zdobądź voucher o wartości 450 zł

Alternatywy: Powyższą promocję warto porównać z pozostałymi okazjami do bankobrania, zaserwowanymi przez Citibank:
Przeczytaj o promocji z tabletem, która trwa tylko do 31.03.2015 r. oraz o promocji z premią 200 zł.


Źródło grafiki 1 i 2: citibank.pl

4 komentarze:

 1. Citi widzę konsekwentnie rozdaje. Premie, tablety, smartfony, teraz vouchery. Czekamy na samochody, mieszkania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli zarabiam 1300 PLN na rękę, umowa o pracę na czas nieokreślony i kredyt ratalny z ratą 100 zł miesięcznie to się załapię?

  OdpowiedzUsuń
 3. Minimalne kryteria stawiane przez bank przy okazji poprzednich promocji to: min. 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; a dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

  OdpowiedzUsuń
 4. Kapitan Cybuch26 marca 2015 15:49

  Fajna sprawa.. Biorę w ciemno :D

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...