Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Łap ostatnią okazję na wysoki procent! Lokata uszczęśliwiająca dosłownie

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

9.03.2015

Łap ostatnią okazję na wysoki procent! Lokata uszczęśliwiająca dosłownie

Od czasu do czasu opisuję tu perełki wśród lokat.

Komentarzem "Takie cięcie to przegięcie" odniosłem się przed kilkoma dniami do decyzji RPP o obniżce stóp procentowych. Oszczędzający mają coraz trudniejsze wyzwanie, by znaleźć dla siebie coś ekstra. Dziś rzucam koło ratunkowe.

Mimo niedawno opublikowanego rankingu najlepszych lokat na marzec 2015, bliżej chciałbym się przyjrzeć jednej z nich. To - czająca się dość niepozornie na trzeciej pozycji w zestawieniu - Lokata Happy od Idea Banku.

Z początkiem marca liderami rankingu, podobnie jak i w zeszłym miesiącu, pozostawały Deutsche Bank i Meritum Bank. Pierwszy z nich nadal oferuje 5%, ale wymaga otwarcia konta osobistego. Zawarcie umowy możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem kuriera i otrzymałem od Was już kilka sygnałów, że proces ten trwa wybitnie długo. Z kolei Meritum Bank dość szybko zrewidował swą ofertę i z oprocentowania 5% już 2.03. obniżył do 4,5%. Tu również wymaga otwarcia konta. W obydwu przypadkach są to lokaty dwumiesięczne z możliwością ulokowania kwoty do 10 000 zł.

Na ich tle świetnie więc wygląd wspomniana Lokata Happy. Bank nie wymaga otwarcia konta, ani skorzystania z jakichkolwiek innych produktów. Proces otwarcia depozytu może odbyć się w całości przez Internet, a lokata daje możliwość zarabiania naszym oszczędnościom dłużej, bo przez 3 miesiące i na poziomie 4,5% 4,0% w skali roku [AKTUALIZACJA: w dniu 10.03.2015 r. Idea Bank obniżył oprocentowanie lokaty]. Należy tylko pamiętać, że jest to propozycja wyłącznie dla nowych klientów banku, czyli osób, które dotąd nie posiadały żadnych produktów w Idea Banku, jak również w przeszłości nie składały wniosków o takie produkty. Jeśli Ty już na lokatę się nie załapiesz to może warto wykorzystać szansę i do założenia lokaty przekonać współmałżonka, dorosłe dzieci, rodziców lub kogoś bliskiego i zaufanego?


Załóż 3-miesięczną Lokatę Happy

Warto wykorzystać tak wysokie oprocentowanie zwłaszcza w sytuacji, gdy tylko w ciągu ostatnich kilku dni oprocentowanie lokat oprócz wspomnianego Meritum Banku obniżyły także inne banki: Alior, Credit Agricole, Eurobank, Getin, Inteligo, Neobank, Noble Bank oraz PKO BP. To, że do powyższego grona dołączą następne banki i Idea Bank to kwestia dni, a nawet godzin...

Oprocentowanie Lokaty Happy jest stałe, co gwarantuje Ci określony zysk. Lokata otwiera się jako odnawialna i po upływie umownego 3-miesięcznego okresu odnowi się z oprocentowaniem lokaty standardowej. Nie ma się jednak co łudzić, że będzie to wysokie oprocentowanie. Jednak, żeby uniknąć sytuacji, w której zapomnisz o lokacie, warto zaraz po uruchomieniu Lokaty Happy zmienić jej status na nieodnawialną. Jest to możliwe po zalogowaniu do bankowości internetowej banku (otrzymasz login i hasło) i zmianie w jej szczegółach (Lokaty => Szczegóły => Edycja => Odnawialność: tak/nie). Wystarczy wówczas podać numer rachunku (w dowolnym banku), na który środki zostaną przelane po zakończeniu okresu umownego Lokaty Happy. Wówczas nie będzie już potrzeby pilnowania tego momentu, bank operację wykona bez kosztów za Ciebie. 

Wniosek o lokatę możesz złożyć już teraz, nawet jeśli nie masz aktualnie dostępnych środków. Czas na opłacenie depozytu wynosi bowiem aż 14 dni. Jeszcze dziś złożony wniosek zagwarantują Ci oprocentowanie na poziomie 4,5% 4,0% w skali roku, nawet wtedy gdy lokatę otworzysz przelewem za kilka lub kilkanaście dni.

Środki zgromadzone w Idea Banku objęte są oczywiście Bankowym Funduszem Gwarancyjnym do kwoty odpowiadającej równowartości 100 000 euro.

25 komentarzy:

 1. Zwlekałem z założeniem, miałem to zrobić za tydzień, jak mi się środki zwolnią. Uff, dzięki za news, zakładam

  OdpowiedzUsuń
 2. czy lokatę trzeba opłacić z własnego rachunku tak, aby dane w idea banku były zgodne z tymi z przelewu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dane muszą być zgodne: imię, nazwisko, adres

   Usuń
 3. Jeszcze o 17 można było założyć lokatę. Teraz (po 21.30) nie jest to możliwe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z informacji, jakie widzę w programie partnerskim (aktualizowane są jednak z opóźnieniem) to ostatni wniosek wpłynął o 20:20.

   Jeśli wiesz, że wnioski były składane o 17 to zapewne złożyłaś/eś już wniosek wcześniej. Jeśli teraz kolejny wniosek ma pochodzić z tego samego urządzenia to może być tak, że system "blokuje" wniosek z tego samego IP. Polecam spróbować złożyć wniosek z innego urządzenia.

   Usuń
 4. Niestety, zmiana urządzenia i nawet zmiana sieci nie ma znaczenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wspomnianej godz. 20:20 widzę jedynie kilkadziesiąt kliknięć w linki (bez danych o złożonych wnioskach). Nikt jednak nie zgłaszał problemu. Nie jestem w stanie pomóc :( Takie historie niestety zdarzają się w ostatnich godzinach promocji - świetnie o tym pamiętają osoby, które swego czasu chciały się załapać na konto w ING z premią 100 zł. Wtedy jednak bank przedłużył promocję. Na przedłużenie oprocentowania raczej nie ma co liczyć.

   Usuń
 5. UDAŁO SIĘ! Przy 3 urządzeniu...

  OdpowiedzUsuń
 6. No mi się nie udało :( szkoda..

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy na tych lokatach już w ogóle da się cokolwiek zarobić? 4,5%, teraz 4%, za chwilę jeszcze mniej pewnie. A tak dawno temu można było zgarnąć 5, 6, a nawet 7%. Inna bajka. Teraz odsetki ledwo widać.

  OdpowiedzUsuń
 8. spokojnie dziś się udało jeszcze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale już na 4%. Też dobre, ale jednak o 0,5% mniej

   Usuń
 9. Mam 3 pyt
  1) zaznaczając lokatę 10.000 mogę wpłacić z dwóch innych(1 moje a 2gie od żony) kont po 5 tyś tego samego dnia czy musi być jednorazowy przelew od razu na 10tyś?
  2)czy wybierając przy zakładaniu 10 tyś mogę wpłacić inną kwotę?
  3) po 3 miesiącach jak zamknąć finalnie cały rachunek (jest sposób jak nie odnawiać) w ideabanku najprostszym sposobem przez internet ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew powinien być jeden (czyli całe 10 tys) - w takiej kwocie jaką zadeklarowano i z konta osoby, której dane podano we wniosku. Musi zgadzać się imię, nazwisko i adres.
   Jeśli skorzystasz z opisanego we wpisie sposobu zmiany lokaty z odnawialnej na nieodnawialną to po 3 miesiącach rachunek lokaty zamknie się automatycznie, a pieniądze Ideabank przeleje na wskazane konto

   Usuń
 10. 10 tyś na 3 m-ce. Jaki z tego zysk po odjęciu podatku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Przy 4% w 3 miesiące 81 zł

  OdpowiedzUsuń
 12. Jedno pytanie. Obecnie status lokaty jest "oczekujące na oplacenie " i podano nr konta.Procedura wygląda tak,że wpłacam kwote na ten nr i to wszystko? i dopiero potem mogę zmieniać ustawienia w niej na nieodnawialną i podać nr rachunku na który ma być po zakończeniu wpłacona kwota wraz z odsetkami ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Dokładnie. Dopiero gdy lokata jest opłacona można zmienić jej parametry w zakresie odnawialna/nieodnawialna.

  OdpowiedzUsuń
 14. w złożonym wniosku lokaty HAPPY zadeklarowałam 10000zł, a we wniosku widnieje suma 1000 zł. Chciałam usunąć, założyć jeszcze raz niestety nie można, co mam teraz zrobić? jaką kwotę wysłać? Lokata ma swój nr boję się,że wysyłając 10000 zł moge stracić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to jakiś błąd? Najlepiej pewnie do nich zadzwonić na infolinię i wyjaśnić.

   Usuń
 15. w złożonym wniosku lokaty HAPPY zadeklarowałam 10000 zł, a we wniosku widnieje suma 1000 zł. Chciałam usunąć, założyć jeszcze raz niestety nie można, co mam teraz zrobić? jaką kwotę wysłać? Lokata ma swój nr boję się,że wysyłając 10000 zł moge stracić

  OdpowiedzUsuń
 16. Niby nie trzeba zakładać konta osobistego, ale teraz przysyłają mi co jakiś czas spam na maila. Myślałem, że konto się dezaktywuje, albo będzie można usunąć konto samemu, ale nie widzę tam żadnej takiej opcji. Jak zamknąć to konto żeby nie było u nich moich danych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgody marketingowe można zmienić na infolinii. Z dostępu online można zrezygnować listownie lub w oddziałach albo jest dezaktywowany po 5 latach.

   Usuń
  2. A więc to nie tak. Konta jako takiego nie ma tylko rachunek techniczny, który wygasa po zakończeniu lokaty (no ale i tak można się do niego zalogować). Aby odwołać zgody marketingowe trzeba było złożyć wniosek w placówce w 3 egzemplarzach.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...