Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty - luty 2015. Ranking

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.02.2015

Najlepsze lokaty - luty 2015. Ranking

Ile można wyciągnąć z lokat?


Jak to jest z tymi depozytami? Kolejne kraje wprowadzają ujemne oprocentowanie, a w Polsce jest nacisk na obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Czy z lokaty da się jeszcze zarobić?

Wysoki procent jest możliwy. Ale trzeba się trochę postarać. Aby ułatwić Ci poszukiwania, poniżej prezentuję najlepsze lokaty na luty 2015 r. Zobacz pełen ranking: najlepsze lokaty luty 2015 r.

Aktualnie najwyższe oprocentowanie jakie oferują polskie banki to 5% w skali roku. Można je uzyskać na dwóch, całkiem podobnych do siebie lokatach. Aby z nich skorzystać należy bowiem w obydwu przypadkach założyć konto osobiste, a ulokować można oszczędności maksymalnie do 10 000 zł i na dwa miesiące. To propozycje od Meritum Banku (to propozycja niekoniecznie dla nowych klientów, bo mogą z niej skorzystać nawet ci byli i obecni, o ile nie posiadali dotąd Prostego Konta Osobistego) i Deutsche Banku.

Na podium ex aequo znalazły się jeszcze lokaty Idea Banku i Getin Banku dedykowane wyłącznie dla nowych klientów. Oprocentowanie w tym przypadku wynosi już jednak 4,5%. Dużą zaletą tych propozycji jest możliwość skorzystania z nich bez uruchamiania jakiegokolwiek innego produktu - nie ma więc potrzeby zakładania chociażby konta osobistego.

Dalsze miejsca w zestawieniu zajmują lokaty, a właściwie jedna lokata Banku Smart - dostępna w trzech wariantach. W zależności od okresu (1,2 lub 3 miesiące) można uzyskać oprocentowanie od 4 do 4,4% w skali roku. Czym okres depozytu dłuższy, tym oprocentowanie... niestety niższe. Ale decydując się na lokatę powitalną i tak bardziej opłaca się wybrać nieco niższe oprocentowanie (4%), ale za to na - w miarę przyzwoity - okres trzech miesięcy.

W rankingu propozycje Banku Smart przedziela lokata Noble Banku. To jedyna lokata, która dając ponad 4% jest skierowana do klientów z nieco zasobniejszym portfelem. By z niej skorzystać trzeba bowiem dysponować kwotą 200 000 zł.

W peletonie lokat oprocentowanych na 4% mamy różne banki, które tą stawkę oprocentowania oferują nie tylko dla nowych klientów, ale też i dla obecnych. Aby z takich lokat skorzystać trzeba na przykład zainstalować aplikację mobilną (Raiffeisen Polbank, Getin Bank, Getin Online). Są to też lokaty na niewielkie kwoty (do 10 000 zł). 

Z większą sumką (nowe środki, do 50 000 zł) chętne przyjmą Cię w Getin Banku. Jednak na oprocentowanie 4% w skali roku trzeba sobie zasłużyć i wykazać się aktywnością w korzystaniu z konta i karty. W tej grupie zdecydowanie najlepiej wypada więc Lokata Bezkarna w BGŻ Optima, którą można założyć w kwocie do 20 000 zł. Dodatkowo, gdyby zaszła potrzeba jej wcześniejszego zerwania, nie stracisz odsetek - bank naliczy je za rzeczywisty czas deponowania oszczędności.

Oprocentowanie pozostałych, ujętych w rankingu lokat waha się w przedziale od 3,5-3,8%.

Wpis o najlepszych lokatach pojawił się na blogu bankobranie zgodnie z Waszymi sugestiami i prośbami. O nowościach wśród lokat i kont oszczędnościowych nadal możecie czytać na blogu odsetkobranie.

Najlepsze lokaty na miesiąc luty 2015 znajdziesz w rankingu tutaj.

19 komentarzy:

 1. Fajny wpis. Akurat szukałem lokaty ostatnio a Ty mnie wyręczyłeś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście od wszystkich lokat należy odliczyć 19% podatku, więc niestety nie zostaje zbyt wiele :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba powyżej 10tys zł jest Belka. Więc do 10 tys nie płacisz tego
   John

   Usuń
  2. Niestety, nie ma tak dobrze :( Podatek Belki naliczany jest od grosika

   Usuń
 3. Cudowną ofertą była lokata Ping-Pong w IdeaBanku z oprocentowaniem 4%. Lokata jednodniowa do 20tyś. Wymagała codziennej pracy i odnawiania, ale warto było. Teraz niestety obniżyli najpierw na 3,75% a teraz do 3%... :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybkie porównanie najlepszych lokat, super! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie jak ulokować 100 tys. zl na min 12 miesięcy.
  Wszystkie lokaty sa ograniczone kwotowo a te powyżej 20 tys to maja zazwyczaj 2,2%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, przy dużych kwotach niestety oprocentowanie jest mizerne, zwłaszcza przy tak długim okresie. Najlepiej w chwili obecnej dla 100 tys. na rok wypada Lokata Wznosząca w Getin Online (3,3%) i Lokata Internetowa w Meritum Banku (3,1%).

   Usuń
 6. witam mam pytanie. Posiadam 8 tys na koncie w banku bgż. wiadomo czasem jest więcej 10 czy 12 tys ale 8 nie ruszane od kilku lat. Jestem z małej miejscowości nie ma tu dużo banków, boję się zakładać lokatę przez internet bo nie wiem czy dam radę, a chciałabym te 8 tys ulokować może być nawet na kilka lat. proszę o pomoc pozdrawiam Aneta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, faktycznie banki nie rozpieszczają ostatnimi czasy, jeśli chodzi o oprocentowanie, zwłaszcza kont oszczędnościowych. W przypadku ulokowania Twych oszczędności na długą, kilkuletnią lokatę można przegapić tym samym wzrost oprocentowania, który kiedyś w końcu nastąpi. Inne alternatywne rozwiązania to inwestycje, ale tą tematyką się nie zajmuję.
   Przy rocznych lokatach można uzyskać do 3,3%. Przy krótszych, 2- lub 3-miesięcznych nawet 5% w skali roku. Większość z nich to jednak lokaty dostępne przez Internet. Bądź na bieżąco z blogiem bankobranie i blogiem odsetkobranie - tam znajdziesz najaktualniejsze i najlepsze oferty lokat i kont oszczędnościowych. Pozdrawiam również

   Usuń
 7. czy od środków "zarobionych" na kontach oszczędnościowych też jest pobierany podatek belki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, od naliczonej kwoty odsetek odejmowane jest 19% "podatku Belki".

   Usuń
  2. Tak, nawet liczą 19% od kwoty 0,01 zł i nie wiem jakim cudem podatek im wychodzi 0,01 zł.

   Usuń
  3. W wyniku zaokrąglania zawsze w górę. Ustawodawca był najwyraźniej na bakier z zasadami matematyki. A de facto wprowadzono takie obostrzenie, które zamknęło lukę jaką dawały swego czasu antybelkowe lokaty jednodniowe. Tam w wyniku zaokrągleń do pełnych złotych (zgodnie z zasadami matematycznymi) można był przy odpowiednio małej kwocie na lokacie i codziennym naliczaniu odsetek uniknąć podatku. Dobre czasy szybko się jednak skończyły.

   Usuń
 8. Witam, mam pytanie odnośnie lokaty Getin Banku dedykowane wyłącznie dla nowych klientów (oprocentowanie 4,5%) Jest to lokata 2 miesięczna odnawialna. W jaki sposób należy zgłosić że po 2 miesiącach nie chcemy jej odnawiać? Na jakich warunkach(z jakim oprocentowaniem) ulegnie odnowieniu jeśli dalej będziemy chcieli oszczędzać na tej lokacie?Czym różni się ta lokata od lokaty z Ideabanku też z oprocentowaniem 4,5%?Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostawienie lokaty po odnowieniu nie będzie się opłacać, bo zgodnie z Kartą Produktu będzie oprocentowana "w wysokości stopy referencyjnej NBP aktualnej na dzień odnowienia Lokaty pomniejszonej o 0,50 p.p.". Aktualnie byłoby to 1,5%.

   Po założeniu lokaty można w dowolnym momencie zalogować się do systemu bankowości internetowej i w zakładce "Szczegóły lokaty" zmienić ją na nieodnawialną. Wystarczy wtedy podać numer konta - po upływie lokaty środki zostaną tam przelane.

   Lokata Happy w Idea Banku jest lokatą 3-miesięczną i to kluczowa różnica. Porównanie znajdziesz tutaj

   Usuń
 9. Witam, brak jest informacji o lokacie na 4% w banku Credit Agricole w ramach oferty powitalnej. Jest to lokata 9-miesięczna, więc wyjątkowo atrakcyjna, limit kwotowy to 50.000zł. Wymagane jest otwarcie konta i wpływy min. 500zł miesięcznie. Szkoda, że Pan tego nie ujął w zestawieniu. Tutaj link: http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/promocyjne-oferty-lokat-terminowych i do regulaminu: http://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-oferta-powitalna-v_7391.pdf

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszne spostrzeżenie! Mimo, że ofertę znałem, umknęła mi z zestawienia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...