Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 200 zł w prezencie do darmowej karty - Citibank nieustannie premiuje

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

8.02.2015

Aż 200 zł w prezencie do darmowej karty - Citibank nieustannie premiuje

Darmowa karta, a do tego ekstra premia.

To aktualna okazja do zarobienia na banku i zgarnięcia  jednej z wyższych premii. Na prostych zasadach, bez wyśrubowanych warunków do spełnienia i z szybką wypłatą nagrody.

AKTUALIZACJA w dn. 8.05.2015 r.: promocja w chwili obecnej jest niedostępna - sprawdź nową promocję z tabletem, telefonem lub zegarkiem Samsung do wyboru.

Ta promocja Citibanku jest dość podobna do akcji, w której bank rozdaje tablety. Oczywiście wartość tabletu jest wyższa, niż premia, ale tu spełnienie warunków uprawniających do cieszenia się premią jest jeszcze łatwiejsze.

Co zrobić by zarobić 200 zł?


Aby uzyskać premię wystarczy:
 • wypełnić formularz kontaktowy
 • po kontakcie ze strony konsultanta banku, w trakcie rozmowy telefonicznej złożyć wniosek o jedną z kart kredytowych Citibanku: Visa Silver, MasterCard Silver, Visa Gold, MasterCard Gold, Visa Platinum, MasterCard Platinum
 • po otrzymaniu karty wykonać co najmniej 3 płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (czas na wykonanie tego warunku jest spory: do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego od daty podpisania przez bank umowy)
 • premia zostanie wypłacona na rachunek karty do końca czwartego miesiąca kalendarzowego od daty podpisania umowy przez bankNa premię załapać się mogą osoby, które co najmniej od 1.01.2012 roku nie posiadały żadnej głównej karty kredytowej Citibank.

To nie wszystko. Karta za 0 zł przez rok!


Zgodnie z regulaminem promocji: "Oferta może łączyć się z Internetową Ofertą Specjalną >>Roczne zwolnienie z opłaty za Kartę Kredytową Citibank<<". A zgodnie z regulaminem oferty specjalnej oznacza to ni mniej, ni więcej, a kolejną świetną wiadomość. Za wybraną kartę aż przez 12 miesięcy nie musisz płacić. Zważywszy na to, że karty Silver w Citibanku standardowo kosztują 8 zł, Gold 18 zł, a Platinum 60 zł miesięcznie to samo zwolnienie z opłaty jest sporym zyskiem.

Aby faktycznie nie ponosić żadnych opłat związanych z posiadaniem karty należy jednak pamiętać jeszcze o dość kuriozalnej opłacie "za dostęp do CitiPhone", czyli telefonicznej obsługi karty. Opłata ta wynosi 6 zł miesięcznie, ale na szczęscie można się jej pozbyć. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku lub w bankowości internetowej napisać krótką wiadomość: "Rezygnuję z opłaty za obsługę przez infolinię".

150 komentarzy:

 1. A czy mozna po wyplacie premii zrezygnowac z karty? Czy musze czekac do konca jej "bezplatnosci". I czy nie musze przy zakladaniu konta dostarczac wniosku o dochodach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma zapisu, więc z karty możesz zrezygnować nawet w dniu wypłaty premii

   Usuń
  2. Potwierdzam, w regulaminach brak klauzuli lojalnościowej, co oznacza możliwość rezygnacji z karty bez konsekwencji w dowolnym momencie.
   A jeśli chodzi o dokumenty to jeśli nie jesteś klientem Citi i nie masz tam konta z wpływami to dokument potwierdzający dochody będzie niezbędny.

   Usuń
  3. Zakładałem konto do promocji z tabletem i chyba najszybszy sposób na potwierdzenie dochodów to potwierdzenie w pdf z mojego banku dla 3 ostatnich pensji..
   nie powiem ta promocja bardzo kusząca i prosta - skorzystam :P
   chinek

   Usuń
  4. W regulaminach Citibank jest zapisane że karty wydawane są na rok i tak też jest zawierana umowa. Rozumiem, że i w tym przypadku nie można wycofać się wcześniej?

   Usuń
  5. W ogólnych regulaminach zawierania umów o karty kredytowe z Citibank umowa jest zawierana na rok. Rozumiem, że ta zasada dotyczy również tej promocji?

   Usuń
  6. Też to samo mnie interesowało, odpowiedź jest na facebooku:
   "Regulamin promocji nie zawiera klauzuli lojalnościowej. Zapis o umowie zawieranej na okres 12 miesięcy znajduje się we wzorze umowy, ale w kontekście wznowienia karty. Jeśli klient nieprawidłowo obsługiwałby kartę wówczas umowa nie zostanie przedłużona na kolejny okres. W tym celu właśnie znalazł się taki zapis. Ale umowę możemy wypowiedzieć każdej chwili. To jak z umowami o pracę. Bank jak pracodawca zabezpiecza się i zamiast umowy na czas nieokreślony daje na określony. Bo takiej można nie przedłużyć, a i łatwiej wypowiedzieć."

   Usuń
 2. Pytanko- a emeryt moze zalozyc sobie karte?

  OdpowiedzUsuń
 3. Stary człowiek i... może ;) tak, emeryt może

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt, to niekoniecznie stary człowiek. Mundurowi nabywają uprawnienia emerytalne po 25 latach. Zatem jest realna szansa, że są wśród nas 45-50-letnie emeryci.

   Usuń
  2. Wiem, wiem, mój ojciec to emerytowany policjant. A tak sobie napisałem "Stary człowiek i może" bo mi się tak jakoś skojarzyło fajnie ;)

   Usuń
 4. A co oznacza okreslenie główna karta? Czyli jak skorzystam z promocji z tabletem to nie mogę z tej skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Główna karta kredytowa to taka, która jest na Ciebie i umowa o limit kredytowy w niej jest podpisana przez Ciebie. Więc jeśli skorzystałeś z promocji z tabletem to na tą promocję się nie załapiesz

   Usuń
 5. czy do karty nie potrzebuje konta, za które będzie trzeba płacić lub utrzymać je przez dłuższy czas/mieć na nie wpływ wynagrodzenia/zrobić jakiś konkretny obrót na koncie poza kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma obowiązku i nie ma potrzeby by zakładać konto. Jeśli będziesz chciał/a dostęp internetowy do karty to możesz sobie aktywować posiadając samą kartę

   Usuń
 6. Mam pytanie. Od niedawna jestem osobą bezrobotną, i obecnie nie posiadam stałego dochodu. Czy w związku z tym mogę założyć sobie to konto? W odpowiedziach ktoś napisał że trzeba przedstawić dokument o dochodach, ja obecnie ich nie mam - żyję z oszczędności teraz ale i tak dużo wydaję płacąc kartą więc spłacenie kwoty 300 zł jak jest w regulaminie nie byłoby tu problemem, / tlko jak z tymi dochodami ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, żeby mieć kartę kredytową to trzeba mieć dochody (zatrudnienie, emeryturę albo działalność gospodarczą). Ale jeśli sporo płacisz kartą to polecam konta ze zwrotem za płatności kartą (np. Getin Online) lub z premiami za otwarcie (np. BNP Paribas, ING Bank Śląski).

   Usuń
  2. a ja mam trochę inną sytuację od listopada byłam na zwolnieniu lekarskim, dostałam za ten okres wynagrodzenie na konto ale od zusu, z tym że ze względu na wysokość 80% będzie to ok 1000zł za miesiąc, na zwolnieniu byłam do 4 stycznia a od 5-go stycznia mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych, za 2 dni mam dostać takowy zasiłek na konto. Czy w takim wypadku mogłabym skorzystać z oferty?

   Usuń
  3. Innymi słowy jesteś bezrobotna więc niestety nie masz.

   Usuń
  4. @Anonimowy9 lutego 2015 19:36 Wymagane są dochody i aktualna umowa, więc niestety na tę promocję się nie załapiesz. Szybkiego znalezienia pracy!

   Usuń
  5. Oj szybko pracy nie znajdę, zwolnili mnie na urlopie wychowawczym, ale dzięki :)

   Usuń
 7. Właśnie zadzwonili do mnie z CITIbank, ponieważ złożyłam wniosek o kartę z premią 200zł:) Pani poinformowała mnie, że wysyła do mnie kuriera i mam mieć przygotowane wydrukowane w pdf dochody z 3-miesięcy oraz skan dowodu. Mam to dać kurierowi? Jak to zapakować? Kto za to zapłaci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier będzie miał dwie koperty - jedną z dokumentami zostawi Tobie, a do drugiej zapakuje Twoje wyciągi, ksero dowodu oraz podpisaną umowę i będzie odesłana do banku. A kuriera opłaca bank.

   Usuń
  2. Po co bankowi dochody, czy nie wystarczy wydrukować np. wpływ emerytury z ZUS'u? Koleżance kazali zrobić ksero z PIT-11 z zakładu pracy. To jak to w końcu powinno być? W moim przypadku kazali wydrukować wyciąg z rachunku bankowego z wpływem emerytury więc wydrukowałm 8 stron ze stycznia, bo emerytura wlywa 25-go.

   Usuń
  3. Zazwyczaj klient proszony jest o jeden, podstawowy, najłatwiejszy do dostarczenia dokument. Jednak lista alternatywnych dokumentów jest dość długa. I konsultant (a de facto system) może poprosić o coś innego. Sytuacje są różne. Czasem pracodawca może być na jakiejś czarnej liście, a czasem może być tak nawet z ZUSem!! Jako były bankowiec pamiętam historię z jednym z oddziałów ZUSu w Polsce, który w wyniku jakiegoś błędu opóźnił o jeden dzień wypłatę świadczeń. Przez to w banku trafił na czarną listę, mimo, że to ZUS. I każdy emeryt czy rencista, który chciał wziąć kredyt w banku i dochody miał właśnie z tego ZUSu miał lekko "pod górkę" bo musiał dostarczać dokumenty mimo, że inni w analogicznej sytuacji mogli składać wyłącznie własne oświadczenia. Taka bezduszność i głupota systemu. I niestety pracownik banku (w oddziale, na infolinii) nie ma na to wpływu - musi prosić o dany dokument bo mu tak system narzuca.

   Usuń
 8. Jakie dokument/dokumenty musi przedstawić osoba prowadząca własną działalność gospodarczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z tabletem do regulaminu była dołączona tabela z wymaganą dokumentacją: https://www.online.citibank.pl/retail/files/citiblue/karty/Regulamin_oferty_karta_kred_z_tablet_29-12-14.pdf

   Usuń
 9. A czy te 300 zl, ktore trzeba wydac sa oprocentowane, tzn. Czy bede musiała oddac te 309 zl+ odsetki??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po okresie wykonywania płatności otrzymasz zestawienie transakcji ze wskazaną datą spłaty. Jeśli przelejesz środki przed tym terminem to oddasz dokładnie tyle ile było wydane. Wkrótce opublikuję na blogu kompendium wiedzy o kartach kredytowych.

   Usuń
 10. Jak długo czekaliście na kontakt ze strony Citi? Ja czekam już 2 dzień...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś tu wyczytałem, że 2 dni robocze mają czas

   Usuń
  2. hmm 4 dzień i cisza... Zapisałem się 2 raz i dalej czekam..

   Usuń
  3. Napisz proszę za pomocą formularza kontaktowego po prawej: datę i godzinę wysłania wniosku oraz Twoje imię i nazwisko. Zgłoszę to do weryfikacji.

   Usuń
  4. 3 minuty?
   chinek

   Usuń
  5. w poniedziałek wieczorem wysłany formularz i mój i żony i do tego momentu też zero kontaktu z banku

   Usuń
  6. Ja wysłałem w sobotę, a zadzwonili do mnie dopiero dziś rano ok. 9. Zapytałem dlaczego tak długo? Pani tłumaczyła, że faktycznie zawsze było 48 godzin, ale mają bardzo dużo wniosków i czas oczekiwania może być dłuższy.

   Usuń
  7. Wysłałem formularz w pn 09.02 wieczorem, parę chwil po mnie wysłała żona . Do żony zadzwonili w czwartek, do mnie do tej pory się nie odezwali.

   Usuń
 11. Te 200zł można później przelać na własne konto czy trzeba je wydać z karty? Jeżeli z karty, to będę mogła wydać 200zł i tym samym "wyzerować" kartę i zrezygnować z niej? Te 200 zł nie będzie oprocentowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacona premia może spłacić wykorzystany z przez Ciebie limit na karcie albo spowodować nadwyżkę. Przy przelewie lub wypłacie z bankomatu oznaczałoby to dodatkową prowizję, więc najkorzystniej będzie tą kartą płacić.

   Usuń
 12. Jak po roku zrezygnować z karty, skoro pozbędę się możliwości obsługi przez infolinię banku?
  Pisemny wniosek do centrali banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypowiedzenie umowy możesz złożyć przez bankowość internetową, wysłać listownie do centrali albo iść do oddziału.

   Usuń
 13. a czym sie różnią te karty od citibank world mastercard ? czy po 4 miesiącach nie ma żadnych kar za zerwanie umowy??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można bez kar. A karta World kosztuje rocznie aż 1000 zł/rocznie, no i nie dostałbyś za nią 200 zł premii. Daje możliwość zbierania punktów wymienialnych na nagrody, ale jest to program strasznie nieefektywny.

   Usuń
 14. Czy wiadomo do kiedy będzie trwała promocja (200zł premii)?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy są jakieś wymagania od banku o wysokości dochodów które trzeba pokazać ostatnie 3 msc? np 1200 zł i umowa "do przodu" pół roku? Kiedys mi odmówili bo bylem tylko na umowie na 3 msc o prace. A trzeba miec jeszcze min 6 msc do przodu. Hmm

  OdpowiedzUsuń
 16. Już widze na stronie promocji 1200 zł netto mam tak na umowie tzn 1500 brutto ale jak dostaje wyplaty np 1235, 1 135, 1175 zł to przyznają mi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, jest min. 1200 zł, ale skoro liczy się średnia z 3 miesięcy, to pewnie możesz mieć różne

   Usuń
 17. Witam, dlaczego w regulaminie jest napisane że promocja trwa od 17 czerwca 2013 r a dopiero Pan ją ogłasza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog powstał 1.02.2014 r. i nie pisałem na nim o promocjach istniejących przed powyższą datą. W związku z dużym zainteresowaniem promocją Citibanku (Oferta Noworoczna z tabletem w prezencie) i zbliżaniem się ilości wniosków do liczby równej ilości przewidzianych nagród (co budziło obawy części Czytelników), promocję tą podałem jako alternatywę.

   Usuń
 18. Witam, czy nagroda 200 zł podlega opodatkowaniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin: "Kwoty przekazane w ramach niniejszej Oferty są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 68a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51 pkt. 307, ze zm.)."

   Usuń
 19. Żona prowadzi działalność gospodarczą. Skuszona wychwalaną ofertą Citibanku złożyła wniosek. Z trudem nawiązała kontakt (dzwonili tak krótko, że nie zdążyła odebrać telefonu - oddzwaniała sama, by po (dosłownie) 50 minutach muzyczki w końcu ktoś niechcący odebrał), przeszła wstępną weryfikację, po czym dostała maila o takiej treści:
  ---
  Informujemy, iż w dniu dzisiejszym została nadana do Pani firmą kurierską VIVA przesyłka, zawierająca dokumentację dot. ubiegania się o wydanie Karty Kredytowej Citibank. W ciągu 3 dni roboczych kurier skontaktuje się z Panią telefonicznie, aby ustalić termin spotkania. Po otrzymaniu przesyłki prosimy o sprawdzenie poprawności danych i podpis w wyznaczonych miejscach, zgodnie z załączoną instrukcją.

  Jednocześnie przypominamy o przygotowaniu przed przyjazdem kuriera następujących dokumentów:

  ¡ Kopia obu stron ważnego dowodu osobistego lub paszportu (1szt.) CZYTELNA, WIDOCZNA W CAŁOŚCI, NAJLEPIEJ POWIĘKSZONA, potwierdzona przez kuriera za zgodność z oryginałem

  ¡ Roczny PIT- właściwy dla prowadzonej działalności (1szt.) - KOPIA

  ¡ Potwierdzenie zapłaty/zwrotu podatku wynikającego z PIT (1szt.) - KOPIA

  ¡ Elektroniczne potwierdzenie złożenia dokumentu PIT w US (1 szt.) KOPIA

  ¡ Księgi przychodów i rozchodów za bieżący rok(podsumowanie wszystkich zakończonych miesięcy)wraz z pełnymi wyciągami bankowymi za co najmniej 3 ostatnie miesiące(z konta z którego realizowane są płatności US I ZUS)

  Kurier w czasie umówionego spotkania potwierdzi przedstawioną kopię za zgodność z oryginałem.

  W przypadku wymogu dostarczenia kopii dokumentów, prosimy przygotować na spotkanie również oryginał do wglądu.

  W przesyłce znajdą się następujące dokumenty,proszę o zapoznanie się z treścią:

  ¡ Wniosek o Kartę Kredytową Citibank

  ¡ Umowa o Kartę Kredytową (2 egzemplarze)

  ¡ Tabela Opłat i Prowizji

  ¡ Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego

  ¡ Dane o pośredniku kredytowym

  ¡ Oświadczenie o odstąpieniu od Umowy o Kartę Kredytową

  ¡ Broszura "Regulaminy Posiadacza Karty Kredytowej Citibank"
  oraz jeśli dotyczy:

  ¡ Formularz "Informacje o ponoszeniu ryzyka walutowego"
  ---

  Dzisiaj nawet zadzwonił kurier, ale ... ODMÓWILIŚMY spotkanie i podziękowaliśmy za współpracę jeszcze przed jej rozpoczęciem.

  Czas spędzony na zgromadzenie tych wszystkich papiórków i totalna inwigilacja - nie są warte pieniędzy, którymi Citibank kusi.

  Niestety, ale dla przedsiębiorców taka karta - to straszny bubel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W odróżnieniu od klienta indywidualnego, przedsiębiorca ma zawsze "trochę" bardziej skomplikowaną procedurę. Jednak porównując do innych banków, ta w Citibanku i tak jest mocno uproszczona.

   Usuń
  2. @Anonimowy12 lutego 2015 22:56, żeby nie było, też jestem przedsiębiorcą. Dziwi mnie często jak wygodniccy chcą być inni przedsiębiorcy. Może i lista jest dość długa, 5 dokumentów do przygotowania, ale spójrz: PIT + potwierdzenie opłacenia + potwierdzenie złożenia masz w jednym. Drukujesz lub kserujesz i po robocie. Dowód osobisty też prosta rzecz skserować. A KPiR księgowa, jak do niej zadzwoniłem, przesłała mi po 15 minutach. Więc to nie jest trudne. Po włożonym już trudzie, dzwonieniu, złożeniu wniosku może jednak nie warto opuszczać?

   Usuń
  3. @Anonimowy13 lutego 2015 08:30 Wolimy poświęcić ten czas na bardziej przyjemne rzeczy i faktyczne zarabianie pieniędzy, aniżeli "błagać" bank o tak "wspaniały produkt". Za 200 złotych - wyłożyć KPiR (gdzie 1 miesiąc zajmuje 3-4 strony na wydrukach, wyciągi bankowe (3 miesiące) - kolejne 1-2 strony miesięcznie; PITy ... Buchalterii na ok. kilkadziesiąt stron! Jak ktoś ma miesięcznie 1 fakturę sprzedaży i 3 kosztowe, to może "drukować"... :)

   Ja, z kolei, jestem "etatowcem". Żeby było ciekawiej ... mam taką kartę. Ile czasu mi zajęło jej założenie (sprawa miała miejsce rok wstecz)? 1 rozmowa telefoniczna z banku o długości 10-15 minut. Podałem wysokość swoich zarobków, sprawdzili BIK ... i po sprawie. Przyjechał kurier, podpisałem kwity, w ślad za tym przysłali kartę. Nie musiałem nawet zaświadczenia o zarobkach przedstawiać. Kilka miesięcy temu oddzwonili i ... sami zaproponowali ZNACZNE podwyższenie limitu. Również obeszło się bez jakichkolwiek kwitów, potwierdzeń, zaświadczeń, PITów i innej papierologii.

   Na koniec: proszę o powstrzymanie się z moralizującymi komentami w stylu "grosz do grosza", "wiesz ile ja zarobiłem na wisieńkach bankowych ..." Wiem, wiem, wiem ... Ale wiem też, że NIE WARTO ROZMIENIAĆ SIĘ NA DROBNE. NIC NA SIŁĘ! :)

   Usuń
 20. Kurier dostarczył mi dzisiaj dokumenty i byłam pewna, ze w środku jest też karta, ale była sama umowa z płytą CITI. Musiałam również wpisać dzisiejszą datę na umowie czy oznacza to datę zawarcia umowy czy dopiero oni to zweryfikują (moje wyciągi z banku) i wtedy powstanie ostateczna umowa oraz wysłanie karty pocztą/kurierem? Chciałam jeszcze dopytać o możliwość wycofania z usługi citiphone, gdzie kiedy i w jaki sposób można zrezygnować, najlepiej poproszę link :) z góry dziękuję za odpowiedzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta będzie przesłana osobną przesyłką. Data umowy jest wpisywana przez bank, no bo dopiero teraz mogą sprawdzić z wyciągów czy zarabiasz tyle ile podałaś. U mnie trwało to dwa dni.

   Usuń
  2. Uzupełnię jeszcze informację o sposobie rezygnacji z CitiPhone. Po zalogowaniu do CitiOnline należy wybrać (w prawym górnym narożniku) opcję "Kontakt z bankiem", a dalej "Zapytaj/Złóż dyspozycję", wpisać "Rezygnuję z opłaty za obsługę przez infolinię" i wysłać.

   Usuń
  3. Zrobiłam zgodnie z zaleceniem. Czy dostane jakieś potwierdzenie mojej dyspozycji?

   Usuń
  4. W poczcie wewnętrznej CitiOnline dostałem takie potwierdzenie po kilku dniach.

   Usuń
  5. Dziękuję z odpowiedź.

   Usuń
 21. Do mnie dzwonili dziś ale szkoda że jak byłem na mieście i nic nie słychać :D Może jeszcze zadzwonią :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to była pierwsza próba kontaktu to na pewno będą jeszcze dzwonić. Do mnie też nie dodzwonili się za pierwszym razem i próbowali następnego dnia

   Usuń
  2. Podałem dane na stronie w zeszły weekend. Rzecz jasna w weekendy nie dzwonią. Zatelefonowali w poniedziałek. Ale dzwonek trwał zbyt krótko (jakieś 10 sekund) i nie zdążyłem odebrać. Minął dzień, drugi, trzeci ... Cisza. W czwartek (późnym wieczorem) ponownie złożyłem dane przez stronę. Zadzwonili w piątek ok. godz. 8-mej. Jechałem samochodem do pracy - znowu nie zdążyłem w "regulaminowe" 10 sekund "się zmieścić". Oddzwoniłem sam. Po (nie przesadzam) 15 minutach słuchania muzyczki, niechętnie się odezwała jakaś konsultantka (z Bożej łaski) i tonem dającym do zrozumienia, że najwyraźniej jej przeszkadzam w konsumpcji posiłku (słychać było jak coś jadła podczas rozmowy) niechętnie zweryfikowała moje dane i równie niemrawo opowiedziała o karcie. Weryfikacja w BIKu najwyraźniej się powiodła, zatem czekam na umowę...

   Usuń
  3. Dziękuję za taki sygnał. Uprzejmie proszę za pomocą formularza kontaktowego o informacje kiedy był złożony pierwszy i drugi wniosek (data, przybliżona godzina) oraz imię i nazwisko. Wówczas pozwoli mi to złożyć reklamację.

   Usuń
 22. A jeżeli jestem rolnikiem i jedynymi moimi dochodami są dochody z pola, to czy łapie się na tę promocję? I jakie dokumenty odnośnie dochodów musiałbym przedstawić bankowi? Z góry dziękuję za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rolnicy są chyba wyeliminowani.

   Usuń
 23. Ale dziady no. Zadzwonili jak nie mogłem gadać a potem cisza juz... wypełniłem drugi raz i nadal cisza ;/ wrr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W weekend, z tego co się orientuję, Citibank chyba nie obdzwania wniosków.

   Napisz, proszę, za pomocą formularza kontaktowego datę i (przybliżoną) godzinę wysłania pierwszego i drugiego wniosku oraz imię i nazwisko. Zgłoszę to celem weryfikacji.

   Usuń
  2. Dzwonili dziś i sie nagrali na pocztę bo byłem w pracy.. masakra nie da się "zgadać" :P

   Usuń
 24. Mr. Złotówa to jak z tymi rolnikami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety rolnicy nie mają możliwości skorzystania z karty kredytowej w Citi

   Usuń
 25. A jak to jest z dokumentami - ja w kopercie kopia dla klienta nie mialem kopii wszystkiego co dostałem do podpisu. Dostane to pozniej podpisane przez bank? Wlacznie z dokumentem o poddaniu sie egzekucji na kwote 5x limit kredytowy? Od momentu wypelnienia wniosku do weryfikacji danych minelo ok 20 minut, kurier byl 3 dni pozniej.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja złożyłam wniosek tego samego dnia, którego informacja pojawiła się na BANKOBRANIU.
  Czekałam kilka dni i nic. W piątek /13-tego/ złożyłam ponownie i po ok godzinie oddzwonili. Poruszyłam kwestię braku odpowiedzi na pierwszy wniosek- pan na to-mamy ich bardzo dużo a oddzwaniam na świeże. Pan był bardzo miły, elokwentny. Zweryfikował moje dane i po ok 15 min. była decyzja że się kwalifikuję. Przyszedł też mail potwierdzający. Po trzech dniach przyjechał kurier. Miałam wątpliwości co do umowy / brak informacji o nagrodzie/ więc zadzwoniłam....18 min czekania i brak możliwości pomocy, drugi mój telefon.....18 min i to samo. Nie podpisałam umowy bo doszłam do wniosku, że więcej wydam na rachunki telefoniczne próbując coś załatwić niż ta nagroda. No i pierwszy raz się spotkałam aby podpisywać co innego a co innego dostać do ręki. Przy umowie z tabletem była wzmianka o nagrodzie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W momencie składania wniosku akceptujesz regulamin promocji i on reguluje kwestie związane z premią lub nagrodą. Przy promocji z tabletem zapisu w umowie również nie ma.

   Usuń
 27. Jeżeli zamierzam zrezygnować z karty przed upływem 1 roku to wówczas, z punktu widzenia kosztów, mogę zamówić dowolną kartę (np. Gold) - czy tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz i gold, choć pamiętaj, że tam chyba jest większy limit minimalny, tym samym trzeba mieć zdolność kredytową

   Usuń
 28. Wydaję kartą 300 zł, a dostaję 200 zł. Czyli moneyback 66,67%!!! @Mr. Złotówa, dał ktoś kiedyś więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przypominam sobie wyższego zwrotu względem wydatków. Przynajmniej jeśli chodzi o premie finansowe. Ale były już np. nagrody rzeczowe, których wartość przewyższała kwotę wymaganą do wydania kartą :)

   Usuń
 29. Dziękuję za informację. Skorzystałam. Choć zaskoczona byłam/jestem że nie miałam z automatu włączonej bankowości internetowej ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz ją aktywować samodzielnie, gdy dostaniesz kartę. Życzę szybkiego zgarnięcia premii :)

   Usuń
 30. Czekam na kartę, dostałam email z informacją że została wysłana, ale fakt jaką mam pewność, że nagrodę otrzymam jeśli nie ma na to osobnego dokumentu/zapisu? Działa to tak, że przez 3 mc posługuję się kartą, a dopiero 2 czwartym miesiącu jest wpływ 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie to działa. W czwartym miesiącu będzie premia. Otrzymanie premii reguluje regulamin akceptowany w momencie składania wniosku.

   Usuń
 31. "po otrzymaniu karty wykonać co najmniej 3 płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł"... czyli muszę zapłacić 3 x po 300 zł... np. kupuję klocki lego przez internet za 329 zł płacąc kartą i już mam 1 z 3 razy zaklepane. Zgadza się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak źle ;) Regulamin mówi: "3 bezgotówkowe transakcje na łączną kwotę min. 300 zł". Więc jeśli kupisz klocki za powyższą kwotę to wystarczy zrobić jeszcze dwie płatności choćby po złotówce i już warunek będzie spełniony.

   Usuń
 32. Jak to jest z tym wyłączeniem Citi Phone? Czy w pierwszym miesiącu i tak trzeba za to zapłacić? przecież aby aktywować kartę trzeba tam zadzwonić tzn, że trzeba z tej usługi w pierwszym miesiącu skorzystać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrezygnować możesz - nie zamknie Ci to drogi do zadzwonienia celem aktywacji karty

   Usuń
  2. Ale póki nie zadzwonie na citi lhkne celem aktywacji i ustalenia pinu nie moge zaligowac sie do bankowosci internetowej(bez tego pinu) wiec jak i kiedy to wylaczyc? nie do konca rozumiem...

   Usuń
  3. Powiem jak u mnie było po kolei: dostałam kartę. Niezwłocznie zadzwoniłam na infolinię aktywować kartę. Od razu po rozmowie zalogowałam się do CitiOnline i po pierwszym logowaniu wysłałam dyspozycję rezygnacji z usługi CitiPhone. Po kilku dniach przyszło potwierdzenie przyjęcia dyspozycji. A w pierwszym niepełnym miesiącu kalendarzowym opłaty nie powinno być.

   Usuń
  4. Przecież aktywować kartę można online, nie trzeba dzwonić

   Usuń
 33. Witam.
  W regulaminie znalazłem zapis:

  ,,Opłata za dostarczenie karty przesyłką kurierska wynosi 30zł".

  Czyli 2 wizytę kuriera opłaca klient za wysłanie karty w wysokości 30zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostarczenie karty kurierem jest opcjonalne. Taka forma jest na prośbę klienta. Standardowo kartą wysyłana jest listem i bank nie obarcza za to żadnymi kosztami.

   Usuń
 34. Reasumując, o ile dobrze zrozumiałam, jesli dopiero co skorzystałam z promocji z tabletem (wcześniej nie będąć klientem Citibanku) to nie mogę już skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Jeśli zawnioskowałeś już o kartę Citi to nie spełniasz warunków dla powyższej promocji.

   Usuń
 35. Usłyszałem w rozmowie ze jezeli nie mam umowy w pracy o rok do przodu to będzie cięzko. Jeszcze babka coś tam wykombinowala z umową wstecz. Czekam na decyzje

  OdpowiedzUsuń
 36. czy mogę ta karta płacić w internecie ??? czy tylko mogę płacić w sklepie??? aby spełnić warunki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, możesz płacić w Internecie - wszędzie tam gdzie podaje się dane karty. Do wymaganych transakcji nie wchodzą przelewy z karty.

   Usuń
 37. czyli zakupy przez allegro typu płatność karta przez ich aplikacje mobilna tez się kwalifikuje do spełnienia warunków aby otrzymać ta premie??

  OdpowiedzUsuń
 38. Od czego zależy przyznanie karty? Jest napisane że dochód minimum 1200zł. Mój mąż na dochód 2tys. netto i nie otrzymał zgody. Ja natomiast taką zgodę otrzymałam i kartę już mam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Różne niuanse mogą zaważyć. Np. dotychczasowa historia kredytowa (jakieś opóźnienia w spłacie rat wpływają negatywnie, ale równie negatywnie wpływa brak jakichkolwiek produktów kredytowych w przeszłości). Poza tym w grę wchodzą kwestie innych zadeklarowanych obciążeń (np. alimenty itp.). Na zdolność kredytową oddziałują także niuanse dotyczące sytuacji materialnej, finansowej, a nawet jeśli wynagrodzenie jest takie samo to różny może być czas umowy o pracę. No i kwestie takie, na które nie mamy wpływu - np. ocena kredytowa, tzw. BIK scoring. Punkty przyznawane za dotychczasową historię kredytową. Można by dużo wymieniać. Czasem dwie osoby w (wydawałoby się) identycznej sytuacji mogą dostać inne decyzje. Przez niuanse.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację. Kredyty z mężem mamy wspólne, umowy o pracę oboje na czas nieokreślony, alimentów brak. Czy można jakoś sprawdzić czy mąż ma negatywną ocenę w BIK-u? I dlaczego?

   Usuń
  3. Można sprawdzić BIK: www.bik.pl/profil-kredytowy-plus

   Usuń
 39. Czy to wszystko prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co nie miałoby być prawdą? Proste zasady, czytelny regulamin.

   Usuń
 40. Mam pytanko odnośnie tych 300zł. Czy muszę na samym poczatku wpłacić te 300zł na konto, czy wydaję 300zł na debet (np 3go miesiąca), później dostaję 200zł premii i 100zł dopłacam z innego konta przelewem aby wyjść na 0? Dobrze to rozumiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasadą karty kredytowej jest wykorzystanie środków w ramach przyznanego limitu (coś w rodzaju debetu). Najlepiej jednak te wykorzystaną kwotę spłacić wcześniej, bo gdyby czekać z tym przez trzy miesiące to pojawiłyby się odsetki (w sumie nieduże, ale po co je w ogóle płacić).

   Wszystkie pytania i wątpliwości związane z kartą powinien rozwiać poradnik umieszczony tutaj.

   Usuń
 41. a czy osoba, które może przedstawić całkiem przyjemne dochody, ale jest notowana w krd też ma szanse? :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Z tym KRD może być problem bo raczej sprawdzają, ale spróbować nie zaszkodzi. A jeśli nie Ty to może ktoś z rodziny ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. Jak właściwie poznać że ma się "kartę z promocji"? Bo wszystko zrobiłem jak trzeba, ale prawdę mówiąc nigdzie nie widzę w umowie czy gdziekolwiek zapisu o tym że uczestniczę w tej promocji...

  OdpowiedzUsuń
 44. Przy wniosku akceptujesz regulamin promocji, co jest jednoznaczne z przystąpieniem do promocji. No a w umowie faktycznie zapisu takiego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 45. Średnio lubię gdy czegoś w umowie nie ma :)

  Do tego nigdy nie wiadomo czy ktoś się gdzieś nie pomylił. Dobrze by było gdyby taka możliwość istniała. Czy pisząc do banku dałoby się uzyskać taką informację?

  OdpowiedzUsuń
 46. Też miałam z tym problem- nie widzę więc wątpię. Dzwoniłam i padła odpowiedź j.w. przystępujesz do promocji i to jest gwarancja dostania premii. Teraz też mam wątpliwości bo dostałam nową tabelę opłat i obawiam się, że ta karta już nie będzie bezpłatna / 8 zł. /

  OdpowiedzUsuń
 47. Też miałam z tym problem- nie widzę więc wątpię. Dzwoniłam i padła odpowiedź j.w. przystępujesz do promocji i to jest gwarancja dostania premii. Teraz też mam wątpliwości bo dostałam nową tabelę opłat i obawiam się, że ta karta już nie będzie bezpłatna / 8 zł. /

  OdpowiedzUsuń
 48. Tabela, tabelą, ale wniosek był złożony nie tylko z opcją na premię, ale i rocznym zwolnieniem z opłaty za kartę więc spokojnie. Znam dwie osoby, które już dostały premię/tablet od Citi, żadnych problemów, ani komplikacji, więc wnioskuję bez obaw :)

  OdpowiedzUsuń
 49. Mi już drugi raz odmówiono przyznania karty. Wpierw próbowałam w promocji na tablet i dostałam pisemną odmowę, a teraz na te 200 zł. Zadzwoniła pani i powiedziała, że w mojej sytuacji nic się nie zmieniło i nie spełniam warunków. Nie rozumiem dlaczego. Moja pensja to niecałe 1900 netto, umowę mam już od ponad pół roku, kryterium wieku też spełniam.

  OdpowiedzUsuń
 50. Jak wypłacana jest premia? Powiększa limit karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. No albo powoduje spłatę wykorzystanego limitu.

   Usuń
 51. Mam pytanie, założyłem kartę kredytową , dostałem limit 10 000 zł ale czytam umowę i w par7 pkt 4 mam napisane, że całkowita kwota do zapłaty w związku z udzieleniem limitu na karcie wynosi 10 661 zł.... czyli co mam zapłacić 661 zł odsetek czy prowizji za to ze załozyłem kartę i przyznano mi limit na karcie 10 000 zł ? Jak to rozumieć taki zapis ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest symulacja rozliczenia gdybyś wykorzystał limit od razu i spłacał przez 12 miesięcy. Bank jest zobowiązany do podania takiej informacji.

   Usuń
 52. właśnie zobaczyłam na koncie o 200zł więcej niż limit karty, czy to możliwe, że już wypłacili mi premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy był złożony wniosek? Hm, ale odpowiedź powinna być w historii transakcji - wpłata będzie zapewne z odpowiednim tytułem.

   Usuń
  2. Faktycznie to jest ta premia :) zrobiłam już zakupy na tę kwotę, ale ku mojemu zaskoczeniu kwota ta widnieje jako" obecne saldo zadłużenia -200zł" - dodam, że oprócz zakupów na 200zł, nie płaciłam nic tą kartą w ostatnim czasie. Powinnam to zgłosić?

   Usuń
  3. To jest premia, też dostałem 13 kwietnia, natomiast wniosek złożyłem w połowie lutego.

   Usuń
  4. No bardzo elegancko Citi zaskoczył :)

   Usuń
 53. Mr Złotówa a jak moimi dochodami jest renta 600zł i najem mieszkania 700zł to się załapę na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie jest >1200 zł, ale jednak rozbite na dwa źródła. Wydaje mi się, że może nie przejść - ale to tylko moje przypuszczenie. Formularz kontaktowy nie zaszkodzi wypełnić - w rozmowie z konsultantem uzyskasz wtedy wiążącą odpowiedź.

   Usuń
  2. Ja też mam pytanie w sprawie dochodów. Moje wynagrodzenie netto to jakieś 1200 zł ale pieniądze dostaję do reki. Wystarczy jeśli przedstawie bankowi umowę o pracę czy musi być potwierdzenie na przelewach bankowych?

   Usuń
  3. W przypadku umowy o pracę standardowym dokumentem o który prosi bank jest zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach, ale praktyka pokazuje, że dla wygody większość osób wnioskujących jest jednak proszona o wyciąg z konta. Jeśli wpływów na konto nie masz to wówczas pewnie będzie potrzebne właśnie zaświadczenie. Zgodnie z regulaminem bank może żądać dokument alternatywny:
   - Umowa o pracę/Kontrakt z podaną datą zatrudnienia oraz wynagrodzeniem
   - Pasek pracowniczy za ostatnie 3 miesiące z wyszczególnioną płacą zasadniczą
   - PIT-11/PIT-40 za rok 2014 (akceptowany przez cały rok kalendarzowy)
   - PIT-36/PIT-37 za rok 2014 (akceptowany przez cały rok kalendarzowy) z potwierdzeniem zapłaty podatku lub
   - Zaświadczenie ZUS RMUA za ostatnie 3 miesiące na standardowym druku

   Wyciąg z rachunku jest obowiązkowy gdy zatrudnienie jest w firmie rodzinnej lub gdy adres domowy jest taki sam jak adres do pracy.

   Usuń
 54. Czy promocja jest jeszcze dostępna? Pytam, ponieważ link do wniosku nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 55. Szybkie pytanie: czy bank zalicza płatności za wszystkie zakupy? Część instytucji nie liczy np. transakcji za bilety (w tym lotnicze). A jak jest w Citi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to szybka odpowiedź: Citi zalicza tą płatność jako bezgotówkową. Nie liczą się tylko (bo są uważane za gotówkowe) transakcje w bankomacie, kasyno i bukmacher.

   Usuń
 56. W jaki sposób można rozwiązać umowę o kartę kredytową poza placówką banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Infolinia, list lub CitiOnline (zakładka Kontakt z bankiem)

   Usuń
 57. Czy wystarczy jedna płatność przekraczająca 1000 zł i będzie ok czy muszę jeszcze coś płacić aby spełnić warunek spełniający przyznanie tableta ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyżej opisana jest akurat promocja na kartę z premią 200 zł. Ale jeśli chodzi o promocję z tabletem to tak, wystarczy jedna płatność na min. 1 000 zł oraz min. 1 logowanie.

   Usuń
  2. ja zrobiłem jedną płatność. tablet przyznany.

   Usuń
  3. cz. 2. no i oczywiście się zalogowałem ;)

   Usuń
 58. Witam ,chciałem założyć kartę z twojej strony,ale mam pytanie czy link działa bo na innych blogach są inne wnioski , bardziej obszerne,dużo więcej danych trzeba wpisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek jest jak najbardziej aktualny i prawidłowy. Jest to tzw. "krótki wniosek" - o pozostałe dane podczas rozmowy telefonicznej zapyta konsultant banku. Takie rozwiązanie okazuje się skuteczniejsze od tych obszerniejszych, gdyż w czasie rozmowy z pracownikiem, jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, zawsze można uzyskać podpowiedź i wskazać pożądane przez bank informacje.

   Usuń
 59. Gdzie są informacje że tylko te typy kart się kwalifikują, a nie np. mastercard world czy PremierMiles? Przecież na samym screenshocie w treści artykułu jest na dole narysowana karta mastercard world! (2 od lewej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla wymienionych w tekście kart premia wynosi 200 zł, a dla World MasterCard 100.

   Usuń
 60. Witam
  Proszę o informację czy z promocji 200zł mogę skorzystać ja i moja partnerka? zameldowani jesteśmy pod jednym adresem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta jest produktem indywidualnym. Każdy więc składa wniosek odrębnie o kartę dla siebie. Wtedy staje się posiadaczem karty głównej. Po jej uzyskaniu dla bliskiej, zaufanej osoby jest możliwość wydania karty dodatkowej - wówczas otrzyma ona kartę ze swoimi danymi i możliwością wykorzystywania limitu w ramach karty głównej.

   Usuń
 61. Jeżeli kurier był u mnie 05,05 to łapie się na tą promocje?.Karty jeszcze nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 7.05. wniosek prowadził do promocji :) Więc kiedy otrzymasz kartę nie ma znaczenia ;)

   Usuń
 62. Wydaje mi się czy ta promocja jest jednak dalej dostepna na stronie banku? https://www.online.citibank.pl/retail/landing/karta/?cctype=worldb&prID

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...