Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Kasa za kasę" czyli międzybankowy bój o klienta firmowego

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

25.02.2015

"Kasa za kasę" czyli międzybankowy bój o klienta firmowego

W ostatnim czasie mamy coraz więcej okazji do bankobrania dla osób prowadzących działalność gospodarczą.


Rywalizacja między bankami jest tak zacięta, że dwa banki tak samo nazwały swoje promocje. Dziś je prześwietlam, ale przypominam też o - chyba jednak najlepszej, ale powoli dobiegającej końca - szansie na 600 zł od mBanku.

Decyzjami Ministra Finansów co chwilę przybywa miejsc, w których przedsiębiorcy muszą używać kas fiskalnych. Koniunktura zrobiła się jednak nie tylko dla producentów urządzeń, ale i dla banków. Postanowiły one pozyskiwać klientów na otwarcie rachunków i dofinansowywać zakup kas. Stąd nazwa akcji "Kasa za kasę". Swe odmiany promocji wprowadził Alior Bank i BIZ Bank.

W promocji Alior Banku udział mogą wziąć zarówno nowi, jak i obecni klienci. Przedmiotem promocji jest:
 • 15-procentowy upust od ceny rekomendowanej urządzenia fiskalnego przez Polskie Centrum Kas Fiskalnych Sp. z o.o.
 • premia 100 zł wypłacana przez bank po zakupie kasy (zostanie ona wypłacona w ciągu 14 dni od otrzymania płatności przez PCKF; koniecznie pamiętaj o podaniu numeru rachunku do wypłaty)

Jeśli na dzień rozpoczęcia promocji, tj 26.01.2015 r byłeś już klientem Alior Banku to aby załapać się na powyższe gratyfikacje wystarczy:
 • w dacie skorzystania z promocji posiadać konto firmowe
 • złożyć formularz rekomendacyjny w oddziale banku lub przedstawicielowi PCKF (ma on umożliwiać - w zależności od miejsca jego złożenia - nawiązanie kontaktu przedstawiciela PCKF lub Banku)
 • zakupić urządzenie fiskalne od PCKF
Jeśli nie posiadasz konta firmowego w Alior Banku to należy:
 • złożyć formularz rekomendacyjny w banku lub przedstawicielowi PCKF
 • zakupić urządzenie fiskalne od PCKF
 • otworzyć rachunek firmowy - wniosek o konto znajdziesz tutaj
Liczba rabatów i premii nie jest limitowana. Zgodnie z regulaminem, promocja ma trwać do odwołania. Obowiązek rozliczenia podatku od premii spoczywa po stronie klienta.

W BIZ Banku sytuacja wygląda nieco inaczej. Promocja jest ograniczona czasowo (do 31.05.2015 r.), podobnie jak ograniczona jest liczba przewidzianych nagród (do wykorzystania puli 300 nagród). A nagrodą jest w tym przypadku premia w wysokości 200 zł. Choć promocja wystartowała prawie miesiąc później od akcji Alior Banku to również nazywa się "Kasa za kasę". O jej pomysłodawcach w BIZ Banku świadczy to nie najlepiej w każdym wariancie: albo chcą kopiować pomysły konkurencji, albo... nie znają oferty konkurencji.

Promocja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, tj. takich, którzy co najmniej od trzech miesięcy nie posiadali z BIZ Bankiem jakiejkolwiek aktywnej umowy.

Aby uzyskać premię wystarczy:
 • w ciągu jednego miesiąca po miesiącu, w którym otwarto konto, przesłać kopię faktury za zakup kasy na adres centrali banku lub skan na dedykowany adres poczty elektronicznej; zakup sprzętu powinien nastąpić nie wcześniej niż 1.01.2015 r. i nie później niż w 30. dnia od daty otwarcia konta
Premia 200 zł  ma zostać wpłacona na rachunek klienta w BIZ Banku w ciągu 7 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, w którym spełniono powyższe warunki.

W odróżnieniu od Alior Banku, BIZ Bank do każdej nagrody dorzuca dodatkową nagrodę pieniężną o wartości odpowiadającej kwocie należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych i przekaże ją do właściwego Urzędu Skarbowego.

Regulamin promocji BIZ Banku zawiera klauzulę lojalnościową, która zobowiązuje do posiadania konta przez min. 12 miesięcy. W przypadku wypowiedzenia umowy o konto w tym okresie, bank obciąży klienta karą w wysokości 20 zł za każdy miesiąc kalendarzowy pozostały do upływu wymaganego czasu posiadania konta.

W poniższej tabeli znajdziesz porównanie podstawowych kont z oferty dla firm w Alior Banku i BIZ Banku:Wniosek o otwarcie konta firmowego w Alior Banku

Wniosek o otwarcie konta firmowego w BIZ Banku


Ostatki promocji mBanku - nie przegap 600 złNa koniec przypomnę o trwającej - ale już tylko do soboty - akcji mBanku, w której można założyć rachunek mBiznes na promocyjnych zasadach. Konto przez 12 miesięcy jest darmowe, a dodatkowo w tym okresie możesz dostawać po 50 zł zwrotu z tytułu opłacania składek za ZUS. W prosty sposób można więc zyskać aż 600 zł. Szczegółowy opis promocji znajdziesz tutaj.


Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

4 komentarze:

 1. Teoretycznie w Aliorze lepiej bo bez lojalki, ale konto w BIZ Banku jednak lepsze i premia większa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy w BIZ Banku kasa musi być od konkretnego producenta czy dowolna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych wykluczeń więc dowolna

   Usuń
 3. Z wielu źródeł i kilku rodzajów różnych ofert to właśnie mBank pojawia się jako najczęściej polecany i opłacalny dla klientów, więc coś w tym jest...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...