Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Darmowa gotówka z darmowej karty kredytowej z moneybackiem

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

4.07.2014

Darmowa gotówka z darmowej karty kredytowej z moneybackiem

A do tego premia i szansa na nagrodę. Tyle dobrego w jednym wydaje się niemożliwe. A jednak.


Skumulowały się właśnie różne promocje Banku Zachodniego WBK, które mają na celu promowanie kart kredytowych banku.


Jedynie w lipcu 2014 r. można zawnioskować o kartę kredytową 1|2|3, która przez okres pierwszych sześciu miesięcy będzie bezpłatna. Główną zaletą tej karty jest moneyback, który daje:

  • 1% zwrotu płatności w supermarketach w Polsce
  • 2% zwrotu płatności na stacjach paliwowych w Polsce
  • 3% zwrotu płatności we wszystkich restauracjach i fastfoodach w PolsceDzięki transakcjom dokonywanym kartą można zyskać sporo, bo aż do 760 zł rocznie. Trzeba jednak pamiętać, że standardowo opłata miesięczna za kartę kredytową 1|2|3 wynosi aż 10 zł i bank nie przewiduje warunków, których spełnienie uprawniałoby do zwolnienia z tej opłaty. Tylko teraz, zgodnie z treścią regulaminu promocji "Karta kredytowa 1|2|3 na start" przy podpisaniu umowy w lipcu, opłaty za kartę nie będą naliczane do stycznia 2015 roku włącznie.Aktualnie BZ WBK zwalnia też wybranych klientów z opłat za przelewy elektroniczne z rachunku karty kredytowej oraz wypłaty z bankomatów dokonywanych główną kartą kredytową. 

Poniżej możesz zapoznać się z treścią wiadomości, jaką otrzymałem w poczcie wewnętrznej w systemie bankowości internetowej BZ WBK:


Wiadomość od BZ WBK informująca o zwolnieniu z prowizji za przelewy i wypłaty z bankomatów dokonane kartą kredytową

Ale uwaga! Przy wykorzystaniu gotówki z karty kredytowej należy uważać. Bo dobrodziejstwo banku może być zgubne przy wypłacaniu pieniędzy w bankomacie. Wówczas prowizja z tego tytułu (standardowo wynosząca 3,5%, min. 10 zł) się nie naliczy. Ale naliczą się niestety odsetki (16% w skali roku), gdyż przy transakcjach gotówkowych w grę nie wchodzi okres bezodsetkowy. Okres ten można za to wykorzystać przy przelewie z rachunku karty kredytowej. Wówczas nie naliczy się ani prowizja za przelew (standardowo wynosząca 3% od przelanej kwoty, min. 5 zł), ani odsetki - o ile spłata karty nastąpi we wskazanym terminie - może to być okres nawet do 54 dni. 

Wracając do tematu karty kredytowej, warto w tym miejscu wspomnieć, że posiadacze wydawanych przez BZ WBK kart MasterCard, a taką właśnie jest karta kredytowa 1|2|3, mogą też dostawać darmową Coca-Colę w sklepach Żabka i FreshMarket.

Kolejną aktywną promocją Banku Zachodniego WBK jest promocja "Lato z kartą kredytową", która daje możliwość zdobycia gwarantowanej premii 50 zł lub - dla klientów najaktywniej korzystających z kart - jednej z nagród rzeczowych. Trzeba jednak pamiętać, że przedwczesne zrezygnowanie z karty będzie wiązało się ze zwrotem premii lub nagrody.  

Wniosek o kartę kredytową BZ WBK można złożyć na stronie internetowej banku.**** - RATING OFERT - o ocenie punktowej możesz przeczytać więcej w tym miejscu. Moim zdaniem każda kumulacja promocji jest świetna, ale niekoniecznie jeśli chodzi o produkty kredytowe. Opisany powyżej mankament związany z kosztami wypłaty kartą kredytową w bankomacie, skierowanie propozycji wypłat za darmo wyłącznie do wybranej grupy klientów oraz krótki okres zwolnienia z opłaty miesięcznej kładą się cieniem na ofercie. 

2 komentarze:

  1. To faktycznie ciekawa oferta, szkoda, że BZ WBK nie ma tak konkurencyjnego kredytu gotówkowego, chociaż i ta usługa zachęca do nawiązania współpracy z bankiem.

    OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...