Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Temu na łyżeczce, temu na miseczce, czyli zubożałe premie

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.07.2014

Temu na łyżeczce, temu na miseczce, czyli zubożałe premie

Promocja w wersji mini - czyli racjonowane profity od Credit Agricole dla młodych klientów.Jeśli nie dziwią nas już świąteczne reklamy i promocje na wiele tygodni czy miesięcy przed Bożym Narodzeniem, tak nie może nas zdziwić promocja kierowana głównie dla studentów na ponad dwa miesiące przed rokiem akademickim.


Nowa propozycja Credit Agricole daje zarobić do 290 zł, więc jest okrojoną wersją promocji, w której bank ten płacił nawet 1 000 zł za otwarcie konta. Tym razem promowane jest 1 Konto, a więc rachunek dedykowany dla osób w wieku 18-27 lat. 

Aby przystąpić do promocji, jak to bywa w Credit Agricole, trzeba spełnić szereg warunków: 

 • wyłącznie w placówce banku założyć konto, ale po uprzednim okazaniu certyfikatu uprawniającego do skorzystania z promocji lub po rejestracji na przypisanej promocji stronie internetowej
 • zawrzeć umowy o dostęp elektroniczny lub telefoniczny 
 • zawnioskować o wydanie karty debetowej do konta
 • otworzyć Rachunek Oszczędzam i uruchomić usługę "Oszczędzam na okrągło" ("CAsaver"), która polega na tym, że kwoty wydane kartą płatniczą są zaokrąglane do pełnych 50 groszy, 1 lub 5 zł, a kwota będąca różnicą między zaokrągleniem, a faktycznie wydaną kwotą, przelewana jest na konto oszczędnościowe
 • zapewnić stałe wpływy na konto. W przypadku osób z dochodami z tytułu umowy o pracę, emerytury lub renty musi być to "Zlecenie przekazywania środków", a dla osób prowadzących działalność gospodarczą lub mających dochody z innych źródeł "Deklaracja stałego zasilania konta". Comiesięczny wpływ powinien wynosić minimum 500 zł 
 • nie wyrażać sprzeciwu wobec marketingu oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną
 • podać adres e-mail lub numer telefonu komórkowego
 • potwierdzić przystąpienie do promocji

Pierwsza premia jest jednorazowa i bank wypłaca ją za pierwszy wpływ jeśli w kolejnym miesiącu kalendarzowym, po miesiącu w którym otwarto konto, wpłynie co najmniej 500 zł. Bank naliczy nagrodę w wysokości promocyjnych odsetek 12,345% (10% netto) i odsetki te dopisze do Rachunku Oszczędzam. Będzie to zatem bonus w wysokości 50 zł.

Kolejne bonusy finansowe są rozdrobnione i będą wpływać na konto przez wiele miesięcy - w taki sposób Credit Agricole chce wiązać klienta ze sobą na dłuższy czas. Jest to premia za płatności kartą. W każdym miesiącu należy wykonać płatności na sumę min. 100 zł. Premia będzie naliczana poprzez podwajanie wartości przyrostu oszczędności na Rachunku Oszczędzam, powstającego w wyniku transakcji realizowanych przy pomocy usługi "CAsaver". Podwajanie ma następować przez 12 kolejnych miesięcy, ale nie może przekroczyć 24,69 zł brutto (20 zł netto) miesięcznie. Tym samym do zgarnięcia jest więc maksymalnie 240 zł w rok.

Możliwość przystąpienia do promocji jest do 15.08.2014 r. (data zaskakująca, gdyż wypada w dzień wolny od pracy, a zgodnie z regulaminem, promocja dostępna jest wyłącznie w placówkach banku), ale kto wie, być może termin ten zostanie zmieniony - Credit Agricole chętnie wydłuża promocje

Przed decyzją o otwarciu konta warto też zwrócić uwagę na zapis lojalnościowy z regulaminu: 


"W przypadku wypowiedzenia umowy (...) w okresie 12 miesięcy od dnia otwarcia Konta Bank ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanych Premii".

Tego typu zapisów nie lubię, choć przy powyższej promocji nie należą one do najradykalniejszych. Czas lojalności pokrywa się bowiem z okresem wypłacania premii. Uważam więc, że jako student czy młoda osoba, powinieneś skorzystać z propozycji Credit Agricole. Pamiętam czasy, gdy każdy dodatkowy "grosz" się przydawał.

Argumentem może być też to, że 1 Konto prowadzone jest za darmo. Bezpłatne są przelewy i karta płatnicza.

*** RATING OFERTY - o co chodzi z przydzielanymi gwiazdkami możesz dowiedzieć się tutaj.

Jeśli nie przekonuje Cię oferta Credit Agricole, ale chcesz równolegle korzystać z promocji innych banków, warto zapoznać się z różnorodnością promocji w grupie Getin Noble Bank, tym bardziej, że mogą być to ostatnie chwile na multiplikację zysków. 

3 komentarze:

 1. Ja nie ufam Credit Agricole ostatnio zakładałem u nich konto i 2 razy upewniałem się czy nie włączają mi żadnych dodatkowych płatnych opcji. I co ? I tak mi włączyli i musiałem to odkręcać a konsultantka po prostu mnie okłamała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja u pracowników jednego z oddziałów Credit Agricole, jak również infolinii, spotkałem się z nieznajomością regulaminów promocji i niestety też upieraniem się przy swojej błędnej wersji.Chodziło o interpretację zapisu dot. wykluczeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja natomiast mam neutralną opinię o CA ale raczej w kierunku pozytywnym, dotychczas sprawnie obsługują swoją niedawną promocję z 1000 zł premii, a ta opisana jest jej bardzo okrojoną wersją. A przy okazji zachęcam do skorzystania ze świetnej i bardzo prostej promocji Inteligo - za otwarcie konta z polecenia zyskujemy 100 zł. jedynym warunkiem jest wydanie 200 zł kartą debetową. Bardzo łatwy i przyjemny sposób na zdobycie stówki [dalsza część komentarza usunięta ze względu na charakter reklamowy, za który administrator bloga nie odpowiada]

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...