Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Pocztowy daje aż 10-procentowy moneyback i konto darmowe na zawsze

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

6.10.2014

Bank Pocztowy daje aż 10-procentowy moneyback i konto darmowe na zawsze

Bank debiutuje z ofertą dla bankobiorców i to od razu z 10-procentowym moneybackiem.


Jest on jednak dość mocno limitowany, ale oferta powinna znaleźć uznanie w oczach osób, które dożywotnio nie chcą płacić za konto, a dodatkowo często wysyłają listy lub nadają paczki.Bank Pocztowy zaoferował niedawno nowe Pocztowe Konto ZawszeDarmowe, dodając do niego Pakiet Pocztowy w ramach którego zwraca 10% wydatków poniesionych na Poczcie.

Zwrotem objęte są wydatki na: paczki pocztowe, Pocztex,  Paczka Ekstra24,  Paczka24, Paczka48,  w obrocie zagranicznym na EMS,  paczkę pocztową oraz na usługi listowe,  tj. znaczki pocztowe, listy polecone i paczki mini.

Zgodnie z regulaminem promocji warunkiem uzyskania zwrotu jest zasilenie konta kwota min. 1 000 zł. w trakcie zakupów na poczcie należy zgłosić pracownikowi chęć skorzystania z promocji i okazać dowód osobisty. Maksymalna wartość premii, jaką daje Pakiet Pocztowy dla jednego klienta to jednak zaledwie 10 zł miesięcznie.

Moim zdaniem zwrot jest zanadto limitowany. Po analizie aktualnego cennika Poczty Polskiej, wyszło mi, że za 10 złotych będę mógł wysłać:
 • niespełna sześć kartek pocztowych (dokładnie 5,71 kartki, bowiem w wariancie ekonomicznym to koszt 1,75 zł)
 • niecałe dwa listy polecone, priorytetowe (będzie to dokładnie 1,82 listu, gdyż kosztuje on 5,50 zł)
 • paczkę pocztową ważącą do 1 kilograma, w gabarycie A i wariancie ekonomicznym. Dokładny jej koszt to 9,50 zł
Szkoda, że tak niewiele. Ale z drugiej strony korzystanie z tej promocji, dla osób zakładających Konto ZawszeDarmowe nie będzie celem samym w sobie, a raczej dodatkiem z którego można korzystać "przy okazji".


Pocztowe Konto ZawszeDarmowe, jak wskazuje nazwa i jak zapewnia bank, na zawsze ma być prowadzone za 0 zł. Bank nie wymaga też spełnienia jakichkolwiek warunków by za rachunek nie płacić. Jeśli jednak chcesz posiadać do konta kartę płatniczą wówczas sprawa wygląda już inaczej. Opłata miesięczna za jej użytkowanie wynosi 5 zł, a bank zwolni Cię z niej jeśli każdego miesiąca będziesz wykonywać kartą płatności na sumę min. 300 zł.

13 komentarzy:

 1. to jest parodia moim zdaniem a nie promocja,zbyt hucznie przedstawiony tytuł zachęca do przeczytania a po przeczytaniu.... WIELKIE ROZCZAROWANIE....
  Ten bank nawet nie umożliwia płatności kartą debetową w internecie, dopiero kredytową....
  ten bank to parodia banku niestety, ten bank żyje w czasach PRL...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stąd rating*** - kogoś kto na poczcie wydaje ciut więcej niż przeciętna, taka promocja może ucieszyć. Ale nie uważam, by konto ZawszeDarmowe miało być priorytetem dla bankobiorcy. A co do do Pocztowego to opinia o PRL trafna - po 10 minutach mego oczekiwania na infolinii z automatu mnie rozlączyło. Poczułem się "petencie, odwal się".

   Usuń
  2. Mnie już na poczcie zaproponowali konto, poczytałem na stronie, przy kolejnej wizycie dopytywałem o ten Pakiet Pocztowy, ale panią w okienku nieco zatkało. Ale w końcu dowiedziała się szczegółów. Myślę nad założeniem, trochę handluję na allegro i w sumie jakaś oszczędność by była

   Usuń
  3. Jak ktoś płaci rachunki na poczcie-w okienku (wiele osób nie uznaje inaczej) to opłaca im się mieć konto pocztowe bo te rachunki bez prowizji się uda zapłacić więc 10-15 zł w kieszeni nawet.
   Ja bym założył konto bo może i by się przydało no ale jak napisałem żeby nie mieli możliwośći kartą debetową płacić przez internet to parodia.

   Usuń
  4. Przelew w okienku to teraz kosztuje już 2,50 zł.

   Usuń
 2. Mam pytanie. Pozamykałem ostatnio kilka kont miedzy innymi CA, ING, MERITUM, jak długo trzeba odczekać aby mieli Ciebie za nowego czy to jest różny okres w bankach czy stałe np. pół roku. Jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy bank, ba każdy regulamin promocji ma swoją definicję klienta, który może skorzystać z promocji. Nie ma stałej zasady

   Usuń
 3. Problem polega na tym, że bank (zgodnie z regulaminem promocji - par. 2 ust. 5 i 6 oraz par. 3 ust. 2) może zakończyć tę promocję już w październiku i dotknie to również tych, którzy już otworzyli konta w ramach promocji. Może się więc okazać, że dostaną premię tylko za wrzesień, a nie za 5 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy komentarz dotyczy promocji "Opłaca się opłacać".

   Usuń
  2. No tak, ale w regulaminie masz też zapis "Premia będzie wypłacana raz w miesiącu przez następujących po sobie miesięcy kalendarzowych liczonych od daty zawarcia umowy o Konto" więc to już raczej będzie prawo nabyte. A paragrafy na które się powołujesz raczej odnoszą się do kwestii samego przystępowania do programu. Tak to czuję i w takie coś wierzę :)

   Usuń
  3. Premia wypłacana jest (par. 4 ust. 1) Uczestnikom programu, a Uczestnikiem jest się do momentu zakończenia Programu, a to może nastąpić już w październiku.

   Usuń
  4. I to jest słuszna interpretacja, bo potwierdza ją Regulamin (par. 2 ust. 6): "Ogłoszenie (...) o zakończeniu Programu Organizator zamieści na stronie internetowej Banku www.pocztowy.pl, w sieci placówek Banku oraz w Placówkach Poczty Polskiej S.A. prowadzących obsługę Klientów Banku nie później niż miesiąc przed datą zakończenia Programu, a Uczestnicy Programu zostaną dodatkowo poinformowani w tym terminie o zakończeniu Programu w sposób i w formie przewidzianej w Umowie dla przekazywania wyciągów bankowych."
   Gdyby zakończenie promocji oznaczało tylko brak możliwości przystępowania do niej przez nowych uczestników, to po co bank miałby informować o jej zakończeniu dotychczasowych Uczestników ("w sposób i w formie przewidzianej w Umowie dla przekazywania wyciągów bankowych")?

   Usuń
 4. Nieco inaczej wygląda wyliczenie zwrotu w ramach Pakietu Pocztowego. Zwrot to 10% poniesionych opłat, jednak nie wiecej niz 10 zł/m-c. Tzn, że musielibyśmy miesięcznie wysłać przesyłek za 100 zł, by otrzymać maksymalny zwrot.
  Inna sprawa, że na poczcie obsługa robi wielkie oczy, gdy proszę o zarejestrowanie przesyłki w ramach Pakietu Pocztowego.
  Mam konto w banku Pocztowym założone dla premii 100 zł za płacone rachunki (niestety w maju będzie ostatnia premia), ale przy okazji włączyłam sobie Pakiet Pocztowy. Nic nie kosztuje, ale trzeba zgłosić chęć przystąpienia na infolinii. Na mojej poczcie tylko jedna pani potrafi zarejestrować przesyłkę. Zwrot w wys. 10% opłaconej przesyłki przychodzi przelewm na konto ok 15-go następnego miesiaca. W moim przypadku za kilka listów w m-cu, to kilkuzłotowe zwroty, ale skoro i tak muszę je wysłać, to zawsze jakiś zwrot jest.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...