Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Wielki Procent: 2,5% od Idea Banku bez ograniczeń

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.05.2017

Lokata Wielki Procent: 2,5% od Idea Banku bez ograniczeń

W Idea Banku pojawiła się nowa lokata promocyjna. Tym razem bez gwiazdek i bez haczyków.

Lokata Wielki Procent w Idea Banku
Na lokacie Wielki Procent uzyskać można stawkę 2,5% w skali roku na okres dwóch miesięcy. Nie ma przy tym żadnych dodatkowych warunków do spełnienia - z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Nie ma też wymogu posiadania konta.

Niedawno na blogu opisywałem lokaty Skarbonka oraz Skarbonka Plus. Na drugiej z nich też można uzyskać oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku, ale niezbędne jest posiadanie (lub założenie) konta osobistego. Niżej opisywana lokata już takich wymogów nie stawia.

Główne cechy Lokaty Wielki Procent:
 • minimalna kwota: 500 zł 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł 
 • okres lokaty: 2 miesiące
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku (stałe) 
  • dostępność oferty: do odwołania (nie krócej niż do dnia 27 maja 2017 r.) 
  • czas na wpłacenie środków: 2 dni kalendarzowe

  Lokata Wielki Procent zakładana jest jako odnawialna. Trzeba jednak pamiętać, że po upływie umownego okresu odnowi się ona na warunkach standardowej oferty, co oznacza - delikatnie mówiąc - słabe oprocentowanie. Warto więc zapisać sobie datę zakończenia lokaty i zaraz po odnowieniu ją zerwać. Ewentualnie w czasie trwania umownego okresu lokatę można zmienić na nieodnawialną składając taką dyspozycję w oddziale lub na infolinii banku.

  Wniosek o Lokatę Wielki Procent (jeśli nie masz dostępu do bankowości internetowej Idea Banku; jeśli takowy już posiadasz to wniosek o lokatę należy złożyć po zalogowaniu).

  Idea Bank - lokaty dla nowych klientów


  W Idea Banku można też znaleźć jeszcze lepsze lokaty, które oferowane są jednak tylko nowym klientom - takim, którzy dotąd nigdy nie mieli z Idea Bankiem żadnej umowy. Mogą oni skorzystać z jednej z poniższych propozycji powitalnych:
  • Lokata Happy - od 500 do 10 000 zł; oprocentowanie uzależnione od wybranego okresu umowy: 4% w skali roku na 2 miesiące, 3,5% w skali roku na 3 miesiące lub 3% w skali roku na 1 miesiąc
  • Lokata Happy Pro - od 500 do 25 000 zł; oprocentowanie 3% w skali roku na okres trzech miesięcy

  Otwierając którąś z tych lokat uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, a tam możliwość składania wniosków o kolejne depozyty.
  🔔 Nie przegap dwóch świetnych promocji z ostatnich dni: w Nest Banku (promocja limitowana, w której po dobie wykorzystano już połowę puli nagród) do wzięcia jest voucher 100 zł do sklepów Decathlon i lokata 4% (do 10 000 zł na 3 miesiące); z kolei za otwarcie Konta Inteligo czekają bony o wartości 150 zł do sklepów Intersport (promocja z banalnie prostymi warunkami i króciutkim okresem karencji!)

  Bądź na bieżąco z najlepszymi propozycjami dla oszczędzających.  na Twitterze i polub na Facebooku:


  Przydatne dokumenty:

  22 komentarze:

  1. Niby bez gwiazdek... ale skoro dziś złożę wniosek a przelewu już zdążyć nie zrobię to w poniedziałek będzie już za późno bo wniosek ważny do niedzieli.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zapewne lokata będzie dostępna przez weekend, a wystarczy złożenie wniosku jutro by mieć czas na wpłacenie środków w poniedziałek (wczesnym rankiem zlecony przelew powinien dojść do Idea Banku najpóźniej popołudniu).

    Usuń
   2. Ja robię tak, że zaraz po północy składam wniosek. Będzie ważny właśnie do końca poniedziałku więc spokojnie przed pierwszą sesją wychodzącą w poniedziałek puszczę przelew z mego banku i już koło południa będzie na lokacie w Idea Banku. Sprawdzone przy wcześniejszych lokatach.

    Usuń
   3. oferta ciągle dostępna

    Usuń
  2. Millennium oferuje od dawna konto oszczędnościowe na 2,5% na 92 dni czyli 3 miesiące!

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To prawda. Konto w Banku Millennium można nawet (do 29.05.) założyć w promocji z nagrodami o łącznej wartości do 560 zł (więcej na ten temat piszę tutaj).

    Oferta Millennium ma jednak pewne wady:
    - dla obecnych klientów: wpłacić trzeba "nowe środki", a maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 100 000 zł; jeśli ktoś ma większe oszczędności to musi szukać czegoś jeszcze
    - dla byłych klientów: jeśli ktoś nie łapie się na konto w promocji (przez okres karencji w tejże promocji) to bez sensu zostawać klientem Millennium dla samego oprocentowania na koncie oszczędnościowym

    Usuń
   2. Warunki darmowego konta oraz zupełnie darmowej (!) karty w Millenium są dziecinnie łatwe, a konto oszczędnościowe na ten sam procent jest i tak lepsze od lokaty.

    Dla kogoś, kto chce ulokować 100K+ są znacznie lepsze opcje - ja w analogicznej nawet wynegocjowałem z Toyota Bank wyższy procent od oferowanego rutynowo!

    Usuń
   3. Podziel się więc tymi "znacznie lepszymi opcjami", bo tu chyba nikt takich nie zna.

    Usuń
  3. No i co najmniej tak powinno być.

   OdpowiedzUsuń
  4. Pytanie czy to ostatnie słowo banku w tym miesiącu czy jeszcze po weekendzie rzucą coś jeszcze?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Żeby ktoś to wiedział??? Ale stawiam że ostatni. Wszyscy się rzucą bo 2,5% to i tak dobre. Nikt więcej nie daje :(

    Usuń
  5. Łapanie klientów na weekendy (zarówno co do czasu oferty jak i terminu zakończenia lokat - by mieć dodatkowe dwa dni na 0,1%) to specjalność Idei.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Masz rację, ale zjadło Ci się w oprocentowaniu jedno zero. Zamiast jak napisałeś 0,1% jest w idea po odnowieniu 0,01%. :)
    A tak na marginesie, zdaje mi się że pewnie w tych dniach kończą się zapewne jakieś promocyjne lokaty i bank na "gwałt" potrzebuje gotówki.

    Usuń
   2. Słyszeliście o lokacie 1-dniowej Ping-Pong?

    Usuń
   3. Getin też ma lokatę na 2,5% ... no ale to ta sama firma co Idea :)

    Usuń
   4. #Anonimowy27 maja 2017 08:14
    Tak. Kiedyś godziwie oprocentowana. Dziś słabizna.
    #Anonimowy27 maja 2017 08:21
    Konto oszczędnościowe i do tego tylko dla nowych klientów i do 100k

    Usuń
  6. przy zakladaniu lokaty komunikat na poczte przyszedl "
   Twój wniosek dotyczący założenia produktu nie został zaakceptowany" Zadzwonilem na info a tam mila pani powiedziala ze mam isc do oddzialu i pisemenie zawrzec umowe o bankowosc elektroniczna!!!!!!! jaja jak berety

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Jeśli ta lokata jest Twoją pierwszą lokatą w ideabanku, to być może jesteś pierwszy, który chciał coś takiego zrobić.

    Usuń
  7. No i miło że Wielki Procent i lokata Skarbonka są jeszcze dostępne dziś.

   OdpowiedzUsuń
  8. Ja własnie założyłam lokatę i żadnego wniosku mi nie odrzucono, wszystko gra, kasę też już przelałam. Cóż, czekam na zysk, wrócę z komentarzem za 2 miesiące.

   OdpowiedzUsuń
  9. Kasy im brakło. Muszą ściągnąć z ludzi, w sierpniu znowu będzie taka akcja bo dużo jest lokat na ten okres.

   OdpowiedzUsuń
  10. Idea bank chyba bardzo mocno potrzebuje środków i to na najbliższe pół roku, bo wypuścił już kolejną lokatę 2,5 % tym razem na 4 i 6 miesięcy (na dzień dziecka:-))

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

  Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...