Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zmiany w Eurobanku: nowe opłaty, prowizja za część wypłat z bankomatów, cięcie moneybacku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

26.05.2017

Zmiany w Eurobanku: nowe opłaty, prowizja za część wypłat z bankomatów, cięcie moneybacku

Kolejny bank ogłosił zmiany. A jak to bywa ze zmianami bankowymi... są to zmiany na gorsze.

Zmiana opłat i prowizji w Eurobanku
Od 1.08.2017 r. w Eurobanku zacznie obowiązywać nowa Tabela Opłat i Prowizji. Poniżej przyglądam się zapowiedziom banku i wskazuję, na co uważać. Bo wzorem mBanku i Alior Banku teraz i Eurobank wprowadza np. opłatę za wypłaty z bankomatów kwot mniejszy niż 100 zł.

Prowizja za wypłatę z bankomatów: Właśnie ta opłata związana z wypłatami gotówki z bankomatów może najbardziej zirytować - przynajmniej tych, którzy potrzebowali wypłacać niższe nominały (kwoty poniżej 100 zł). Prowizja za takie wypłaty wyniesie 1,90 zł. A Eurobank (w odróżnieniu od mBanku czy Aliora) nie daje alternatywy w postaci systemu BLIK (bo go swym klientom nie udostępnia). Jedyną więc szansą na uniknięcie opłaty, a wypłacenie drobniejszych sum, jest korzystanie z cashbacku (czyli wypłaty gotówki w kasie sklepowej, choć trzeba pamiętać, że możliwe jest to wyłącznie przy okazji zakupów, a w dodatku tylko w niektórych punktach handlowo-usługowych).

Powyższa zmiana dotyczy posiadaczy kont Classic, Prestige i Active. Choć w przypadku tego ostatniego konta jest pewien wyjątek: jeśli konto w pakiecie Active zostało otwarte w okresie od 1.10.2016 do 31.03.2017 r. (w ramach akcji "Konto Active z 2-letnią gwarancją") to zmiany będą obowiązywać nie od sierpnia br., ale dopiero od 01.04.2019 r.

Cięcie moneybacku w programie "Rodzina i Przyjaciele". Eurobank rzadko serwuje promocje, ale zapewne część Czytelników bloga Bankobranie posiada w nim konto z powodu moneybacku (bank zwraca 5% za płatności kartą w punktach handlowo-usługowych związanych z szeroko rozumianą rozrywką, podróżami, sportem i rekreacją). Z miejsc objętych moneybackiem wyłączone zostaną jednak:
 • biura i agencje podróży (z kodami MCC: 4722, 4723)
 • sklepy sportowe i rowerowe (z kodami MCC: 5655, 5940, 5941, 5998)

Zbieranie zwrotów będzie więc utrudnione. Odpadają bowiem miejsca, w których jednorazowo wydawało się większe sumy, a zostaną np. kina, restauracje, itp. w których wydaje się jednak mniejsze kwoty (przynajmniej przy pojedynczych wizytach).

Droższe przelewy w placówkach Eurobanku. Trend podnoszenia tych opłat widoczny jest w każdym banku. W ten sposób bankowcy chcą zachęcić klientów do korzystania z bankowości internetowej czy mobilnej, a coraz bardziej zniechęcać do odwiedzin oddziałów (których prowadzenie jest drogie).

Posiadacze kont Classic i Standard do końca lipca w placówkach Eurobanku mogą jeszcze zlecać trzy przelewy do innego banku za darmo, a za kolejne płacą 5 zł. Od sierpnia pozostanie jeden darmowy przelew w miesiącu kalendarzowym, a za każdy kolejny płacić będzie trzeba 7 zł.

Opłata za zmianę konta z indywidualnego na wspólne oraz za pełnomocnictwo. Jeśli masz w Eurobanku konto indywidualne (Classic, Standard, Na co dzień, Active lub Prestige) i nadal - mimo zmian - chcesz pozostawać jego klientem, a do tego planujesz do konta dopisać współwłaściciela to pośpiesz się. Do końca lipca zrobisz to za darmo. Od 1.08.2017 r. za przekształcenie konta z indywidualnego na wspólne bank będzie pobierać opłatę w wysokości 10 zł.

Od sierpnia wzrośnie również opłata za ustanowienie pełnomocnictwa ogólnego (z 5 na 10 zł).

Wzrost opłaty za sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie (dotyczy kont Standard, Classsic, Na co dzień, Active, Prestige, Junior i Rachunku Oszczędnościowego) - od sierpnia opłata wzrośnie z 1 na 2,5 zł.

Zmiany od sierpnia zapowiedziano również w zakresie ubezpieczeń assistance do konta (bank wycofuje ubezpieczenie z oferty) oraz powiadomień (dostępnych w ramach abonamentu Optimum, który również zostanie wycofany z oferty).

Wykaz zmian zapowiedzianych przez Eurobank znajdziesz tutaj.

Zapowiedź zmian opłat i prowizji przez jakikolwiek bank jest zawsze najlepszym momentem do zrewidowania dotychczasowej współpracy. Jeśli współpraca z bankiem przestaje Ci już odpowiadać, a z posiadania konta nie czerpiesz wystarczających dla Ciebie korzyści, to warto pomyśleć o zmianie. Alternatyw w chwili obecnej nie brakuje. Przy założeniu konta w innym banku możesz dodatkowo zyskać dzięki promocjom dla nowych klientów:
 • voucher 100 zł na zakupy w sklepach Decathlon do darmowego konta w Nest Banku - tu konto, karta, przelewy złotowe Elixir zlecane w bankowości elektronicznej, a także wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na kwotę) są darmowe bez warunków! Na dobry początek uzyskać możesz wspomniany voucher, a dodatkowo założyć lokatę powitalną na 4% w skali roku
 • nagroda pieniężna 100 zł + bon 100 zł na wakacje.pl + do 360 zł zwrotów za płatności kartą i BLIKiem - tyle zyskać można przy okazji otwarcia konta osobistego w Banku Millennium. A oferta tego banku już od dłuższego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem wśród Czytelników bloga, bo bank nie pobiera opłat za konto, kartę, przelewy złotowe Elixir w bankowości internetowej czy mobilnej, jak i wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce po spełnieniu bardzo prostych warunków. Wystarczy co miesiąc wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł oraz jedna płatność kartą (na dowolną kwotę). Oszczędzających dodatkowo zainteresuje konto oszczędnościowe na którym bank daje 2,5% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł
Wszystkie aktualnie dostępne promocje kont (wraz ze szczegółowymi warunkami ich prowadzenia) znajdziesz w kategorii Aktywne promocje kont.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i zmianami ofertowymi w bankach, by nie zaskoczyć się podwyżkami. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

21 komentarzy:

 1. Dziwne, bo właściciel €banku czyli Société Générale nie ma takich opłat we Francji - tylko totalny bojkot!

  OdpowiedzUsuń
 2. Opłata za wypłaty <100 zł w bankomatach. No i mamy kolejne pokłosie promocji bankomatowej BZ WBK...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz musiał paść! Wiedziałem.

   Usuń
  2. nikt już nawet o tym nie pamieta, a teraz jakbym miał tam konto bym zrobił na złośc i 10 wypłat dziennie po 100 zł gratisowo im fundował w drodze na autobus

   Usuń
 3. przyjdzie się pożegnać z 2 kontami od sierpnia, ciekawe czy wyjdą za jakąś propozycją tak jak credit agricole by zatrzymać klienta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz 2 w Eurobanku czy jeszcze gdzieś chcesz zamykać??

   Usuń
  2. Swoje i męża

   Usuń
  3. A z jaką ofertą utrzymaniową wyskakuje CA ?

   Usuń
 4. Ja z tych miejsc wykluczonych z moneybacku nie korzystam a z pozostawianych dużo więc zmian na szczęście nie odczuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja niestety na maxa w biurze podróży i dla mnie to strata pokaźna

   Usuń
 5. Prosta rada. Trzeba głosować nogami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobi tak jakiś promil świadomych. A reszta machnie ręką i będzie płacić. A za rok zdziwią się "a skąd te opłaty??". Niestety polskie społeczeństwo nie należy do nader świadomych ekonomicznie więc banki to wykorzystują.

   Usuń
 6. Czyli restauracje zostają bez zmian i wysokość moneybacku miesięcznego także?

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejny efekt mocno podwyższonych składek na BFG i w mniejszym stopniu niższych interchange fee za używanie kart płatniczych i kredytowych oraz niskie stopy dyktowane przez RPP.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja tam założyłem dwa konta w Eurobanku dla zwrotów 20zł za nc+

  OdpowiedzUsuń
 9. Powtórzę pytanie.....
  Z jaką ofertą utrzymaniową wyskakuje CA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widzisz tylko jedna osoba coś na ten temat wie i nie chce nic powiedzieć.

   Usuń
  2. Do niedawna była oferta w CA "Retencja. Zwrot za rachunki. Lojalni zyskują”. Przez 18 miesięcy będziesz dostawać zwroty 5% kwot przelewanych z Credit Agricole za rachunki. Jedyna wada to konieczność posiadania konta przez 18 miesięcy. Ja korzystam

   Usuń
  3. Przeglądając wcześniejsze promocje CA była 2 edycja w 2014 r ...Jesteś gotowy na 1 tysiąc zł. Przez 18 m -cy zwroty za rachunki 5% i inne przywileje. Ale skoro z tego skorzystałem to już drugi raz się nie załapie a tkwię w tym banku ponad 2 lata i pora na zmianę lub dobrą ofertę utrzymaniową ze strony banku

   Usuń
 10. Witam, kto wie jaki kod MCC daje zapłata za pobyt przez booking.com ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...