Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 150 zł na dobry początek do karty kredytowej

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

9.12.2014

150 zł na dobry początek do karty kredytowej

Premię można dostać szybko i bez spełniania wyśrubowanych warunków.

Wystarczy bowiem zapłacić kartą na sumę zaledwie 200 zł. I już. Bank wypłaci bonus. Promocję przygotował BOŚ Bank, debiutant na blogu bankobranie. W myśl zasady, że "nie wszystko złoto, co się świeci", szczegółowo prześwietlam ofertę.

W grudniu mamy do czynienia z wysypem promocji. Ta, choć dostępna od 1.12.2014 r., dopiero teraz wyczekała w kolejce do publikacji.

Z promocji "150 złotych na dobry początek" mogą skorzystać osoby, które zawnioskują o kartę kredytową MasterCard GOLD, ale też te, które powyższy rodzaj karty w BOŚ Banku już posiadają, ale do dnia rozpoczęcia promocji nie dokonały jej aktywacji. 

Najpóźniej do 19.04.2015 r. należy wykonać jedną lub wiele transakcji kartą na łączną kwotę co najmniej 200 zł. Wówczas bank wypłaci 150 zł premii. Bank funduje również kwotę będącą równowartością podatku od nagrody, który zgodnie z regulaminem promocji, zobowiązuje się rozliczyć za uczestnika promocji.

I to koniec. Prosto, klarownie, szybko. Ale jak spojrzymy na opłaty za kartę, rzeczywistość przestaje już być różowa. No bo karta jest złota, a jak to ze złotymi kartami bywa, swoje kosztuje. Roczna opłata za wydanie (podobnie, jak i za użytkowanie karty w kolejnych latach) wynosi 150 zł. Jest pobierana "z dołu", ale to i tak powoduje, że premia w ramach promocji jest jedynie rekompensatą opłat za kartą. No chyba, że w ciągu roku kartą MasterCard GOLD wydasz określoną sumę. To zwolni Cię z opłaty, a premia 150 zł stanie się Twym zyskiem "na czysto". Ale żeby tak się stało, kartą musisz płacić bardzo dużo, bo aż 16 tysięcy złotych w ciągu 12 miesięcy.

Jeśli przyszłoby Ci do głowy zrezygnować z karty zaraz po wypłacie premii, bank zabezpieczył się przed tym. Zgodnie z regulaminem promocji:

"Jeżeli w ciągu 12 miesięcy od daty wpłaty przez Organizatora środków, [tj. premii 150 zł - przyp. Mr. Złotówa], (...), Uczestnik wypowie umowę karty kredytowej MasterCard GOLD, Bank może wystąpić z żądaniem zwrotu kwoty wpłaty pomniejszonej o 1/12 za każdy pełny miesiąc korzystania z karty przez Uczestnika, licząc od daty wpłat środków przez Organizatora".

A z drugiej strony mamy zapisy z Taryfy Opłat i Prowizji, że przy wcześniejszej rezygnacji z karty, opłata za nią zostanie naliczona proporcjonalnie do wykorzystanego okresu posiadania karty kredytowej. Jakby więc nie próbować liczyć, w przypadku rezygnacji z karty wychodzi się na zero.

Chcąc skorzystać z premii należy pamiętać o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank dla jego celów marketingowych banku oraz o tym, że pula nagród przewidzianych w promocji jest ograniczona do 3 000 sztuk.  O kartę można zawnioskować wyłącznie w oddziałach banku.

Jeśli wolisz zarobić ciut mniej, ale za to bardziej realnie, poznaj dwie, bardzo popularne obecnie promocje: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...