Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "150 zł na dzień dobry" czyli premia za pakiet: konto + karta kredytowa w BZ WBK

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

20.12.2016

"150 zł na dzień dobry" czyli premia za pakiet: konto + karta kredytowa w BZ WBK

Kolejny bank premiuje skorzystanie z karty kredytowej.

Promocja 150 zł na Dzień dobry od BZ WBK
Tym razem Bank Zachodni WBK płaci 150 zł za zawarcie umowy i wykonanie zaledwie pięciu płatności na dowolne kwoty. Do tego trzeba jednak też założyć konto osobiste.  

Aby skorzystać z promocji "150 PLN na Dzień dobry – edycja II" i zdobyć tytułową premię, należy:
 • w okresie od 1.11.2016 r. do 28.02.2017 r. złożyć wniosek o konto i zawrzeć umowę
 • w miesiącu zawarcia umowy o konto lub w następującym po nim miesiącu kalendarzowym, złożyć w oddziale, placówce partnerskiej, na infolinii banku lub w bankowości internetowej wniosek o kartę kredytową i zawrzeć umowę
 • w miesiącu wydania karty i/lub w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych wykonać główną kartą kredytową łącznie co najmniej pięć płatności kartą na dowolne kwoty

Za spełnienie tych niewyśrubowanych warunków otrzymasz jednorazową premię w wysokości 150 zł. Jej wypłata nastąpi do końca czwartego miesiąca kalendarzowego, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym bank podejmie pozytywną decyzję o przyznaniu karty. Warunkiem otrzymania premii jest brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Dla kogo promocja?


Uczestnikami promocji mogą być ci, którzy:
"- w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie Umowy o Konto osobiste nie posiadali żadnego Konta osobistego w PLN (dot. Posiadaczy i Współposiadaczy) (...) 
- w ciągu 6 miesięcy poprzedzających pozytywną decyzji o wydaniu Karty kredytowej nie dokonali zamknięcia dowolnej poprzedniej Karty kredytowej" (pisownia oryginalna)
Aktualna edycja promocji - w porównaniu z jej wcześniejszą odsłoną - jest o wiele bardziej liberalna jeśli chodzi o łączenie z innymi akcjami promocyjnymi (np. dot. konta osobistego). W regulaminie znajduje się bowiem tylko taki zapis wykluczający:
"Promocja nie może być łączona z promocjami: Karta Kredytowa na Start, Promocja dla klientów NC+ KONTO, Promocja dla klientów NC+ KARTA, Promocja sprzedaży kart kredytowych BZWBK dla uczestników Programu Lojalnościowego Cinema City Unlimited_edycja_2" (pisownia oryginalna)
Z powyższego wynika więc, że w promocji mogą też wziąć udział np. osoby, które zawnioskowały o konto w niedawno zakończonej promocji Konta Godnego Polecenia z oprocentowaniem 4%, bonusem 120 zł na start i konkursem Agory albo w Money manii 9. Teraz pozostaje złożenie wniosku o kartę kredytową, by zdobyć bonus w promocji "150 zł na Dzień dobry". Jeśli konta we wspomnianej promocji, ani w listopadzie czy grudniu nie otwierałeś/-aś, z korzystaniem z promocji raczej warto się wstrzymać. Do końca lutego 2017 r. jest sporo czasu, więc być może pojawią się jeszcze jakieś oferty, które i konto pozwolą założyć z bonusem.

Ewentualnie warto skonfrontować propozycję "150 zł na Dzień dobry" z promocjami, które kolidują z niniejszą, ale mogą okazać się w Twym przypadku bardziej opłacalne:

Konto i karta w BZ WBK - prześwietlenie oferty


Podstawowym kontem z oferty BZ WBK, które warto wziąć pod uwagę jest Konto Godne Polecenia. Jego główne cechy to: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej 
 • 0 zł zł za SMSkody służące autoryzacji przelewów i dyspozycji zlecanych w bankowości (promocja obowiązuje do 30.04.2017 r.; po tym okresie bank zapewne przywróci standardowe rozwiązania, gdy w każdym miesiącu kalendarzowym można wykorzystać pakiet 5 darmowych SMSkodów, a za każdy kolejny pobierana jest opłata w wysokości 0,20 zł) 
 • karta Visa Sol wydawana do konta osobistego (choć w promocji nie jest ona wymagana) to: 
  • 0 zł za wydanie i wznowienie karty 
  • 0 zł za posiadanie karty jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonasz co najmniej 5 płatności na dowolne kwoty (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł) 
  • 0 zł za wypłatę gotówki wyłącznie z bankomatów sieci BZ WBK

Złóż wniosek o Konto Godne Polecenia w BZ WBK

Dla mniej licznej grupy, bo w wieku do 20 lat, najlepszym wyborem będzie jednak Konto<20. W tym przypadku otwarcie i prowadzenie konta, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej, karta płatnicza oraz wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce są darmowe bez warunków.

Z kolei biorąc pod uwagę wybór kart kredytowych, najlepszą opcją z oferty banku wydaje się któraś ze srebrnych kart (MasterCard Silver lub Visa Silver). W takim przypadku dość łatwo można uniknąć opłat. Opłata roczna (za cały pierwszy rok posiadania karty): 
"nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia minimum 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów z karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty"
Jest to więc wymóg bardzo łatwy, a w dodatku pokrywający się z warunkami promocji. Jeśli kartę zdecydujesz się utrzymywać w dłuższym okresie to w drugim i kolejnym roku karty kredytowe w BZ WBK zazwyczaj wiążą się z miesięczną opłatą za jej posiadanie. Tego kosztu można uniknąć, wykazując się odpowiednią  aktywnością - liczyć się wtedy będzie liczba wykonanych miesięcznie płatności. Wyjątkiem jest karta kredytowa 1|2|3, która miesięcznie, bezwarunkowo kosztuje 10 zł.

BZ WBK w przypadku kart srebrnych pobiera również opłatę za wznowienie karty (gdy upłynie jej okres ważności - data wytłoczona jest na karcie i bank prześle do Ciebie nowy plastik). Opłata wynosi 15 zł.

Czytelnikom, którzy dotąd nie mieli okazji korzystać z karty kredytowej, polecam wpis poradnikowy: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Jednocześnie podpowiem, że jest jeszcze kilka innych promocji, w których wyrobienie karty kredytowej opłaca się. I to nawet bardziej ;) Prym wśród tych promocji wiedzie Citibank, w którym można wyrobić bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity w jednej z promocji z następującym prezentem:

Za podrzucenie informacji o promocji "150 zł na Dzień dobry" w BZ WBK dziękuję Czytelniczkom: Aurelii i Karolinie.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu): 
Adres e-mail

19 komentarzy:

 1. Mam pytanie odnośnie promocji citibanku z kredytówkami. Mam kredytówkę z promocji morele.net z dość wysokim limitem. Czy dzwoniąc na infolinie i zmniejszając limit na karcie nie będę musiał zwracać nagrody bądź nie będzie naliczana jakaś kara. Limit mi jest zupełnie niepotrzebny a tylko stonwi przeszkodę do kolejnej kredytówki w tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę w tej promocji z morelami musisz trzymać przez 12 mies. Ale limit możesz zmienić bez konsekwencji

   Usuń
  2. Wielkość limitu nie ma wpływu na nagrody. Po prostu banki nam wciskają jak największe limity abyśmy się zadłużali bo dopiero wtedy banki zarabiają.

   Usuń
 2. Słabo że nie mogą też tych 150 pln zyskać osoby, które mają konto już od dłuższego czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Mogli by zrobić jakaś promocję na kredytówkę dla posiadaczy kont.

   Usuń
  2. No mogliby ale najwyraźniej uznali że się nie opłaca.

   Usuń
 3. Wydaje się więc, że i z ostatnią Moneymanią 9 też można promocję połączyć?

  Pozdrawiam
  B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja! Ta promocja była dostępna w listopadzie, więc również jej uczestnicy łapią się jeszcze na akcję "150 zł na Dzień dobry".

   Usuń
 4. A ja zakladalam konto i kartę w 1 edycji kk używam konta tylko jak jakieś promocje typu 20zł się pojawiają... I dzwonili do mnie wczoraj ze chcą zachęcić do używania konta i dają 150zl w dwóch turach jeśli w styczniu i lutym wpadnie na konto po kilkaset złotych tytułem pensji renty itp... Podobno promocja wewnętrzna a w oddziale wgląd w regulamin...ciekawe muszę się przejść do oddziału bo pewnie skorzystam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to fajnie... Ja tak samo trzymam osad do limitu 4% i nie używałem tego konta, jednak parę dni temu wykonałem 4 transakcje. Pewnie już się do mnie nie odezwą z tą promocją.

   Usuń
 5. mam 6 kont KGP otwieranych w różnych promocjach. Rozumiem, że nie mogę brać udziału?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze rozumiesz. Łapią się tylko ci co konto założyli max w poprzednim miesiącu.

   Usuń
 6. wujekDobraRada20 grudnia 2016 11:59

  Czy umowa na kartę jest na czas określony czy nie określony? Tzn. czy po 3 miesiącach można z niej zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czy jeśli brało się udział w promocji listopadowej 100 zł za otwarcie konta godnego polecenia, to jak wezmę kartę to dostanę i tą stówkę i 150?

   Usuń
  2. Umowa na nieokreślony. Po wypłacie 150 zł możesz z karty zrezygnować.

   Usuń
  3. #Anonimowy20 grudnia 2016 15:43, tak

   #wujekDobraRada20 grudnia 2016 11:59, rezygnacja z karty może się jeszcze bardziej opłacić bo WBK zatrzymuje klientów promocją w którą daje 1 zł dziennie za co najmniej jedną transakcję dziennie.

   Usuń
  4. Można prosić o jakiś link do tej promocji? Na blogu nigdzie takiej nie widzę.

   Usuń
  5. To promocja, którą bank wybiórczo kieruje do klientów, którzy chcą zrezygnować z karty kredytowej. Trudno tu o regulamin tej promocji dostępny np. na stronie. Ale kiedyś była akcja bardzo podobna (bank do niej zapraszał) - opisywałem ją tutaj.

   Usuń
 7. Wpadła kasa :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...