Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: By zarabianie na bankach było łatwiejsze - wskaż najlepszy kierunek

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

29.12.2016

By zarabianie na bankach było łatwiejsze - wskaż najlepszy kierunek

Koniec roku to dobry moment na podsumowania, ale i na wyznaczanie sobie planów i celów na rok kolejny.

Ankieta dla Czytelników bloga Bankobranie
Komentarze i maile z Waszymi wskazówkami zawsze czytam z chęcią. Wiele sugestii wdrażam. Chcę jednak poznać więcej opinii i oczekiwań. W związku z tym mam prośbę do Ciebie. Podziel się ze mną swymi oczekiwaniami, spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi bloga Bankobranie. Umożliwi Ci to ankieta, której uzupełnienie zajmuje około 5 minut.

Już teraz możesz przejść do wypełnienia ankiety. To 30 pytań z jedno- lub (częściowo) wielokrotnym wyborem odpowiedzi. Ankieta jest anonimowa. Będę niezmiernie wdzięczny za jej wypełnienie. Poniżej zaś możesz - ale to rzecz jasna dobrowolne - przeczytać dlaczego w ogóle proponuję taką ankietę.

Stali bywalcy bloga wiedzą, że ankieta pojawia się tutaj nie pierwszy raz. Już w maju 2015 r. zadawałem swym Czytelnikom pytania w ankiecie i pisałem wtedy:
"Na promocji bankowej można zarobić jednorazowo, ale można też bankobranie traktować jako stały comiesięczny zastrzyk gotówki w budżecie domowym. Aby tak się stało, postaram się Ci to ułatwić"
W tej kwestii nic się nie zmieniło. Przy tym blog nieustannie się rozwija: przybywa nowych Czytelników, subskrybentów newslettera, lubiących na Facebooku i obserwujących na Twitterze. Przyrosty te pozytywnie mnie zaskakują i przekraczają najśmielsze wyobrażenia. Ale to bardzo cieszy, bo oznacza, że coraz więcej Polaków nie chce płacić bankom za świadczenie podstawowych usług i dostarczanie niezbędnych do codziennego funkcjonowania produktów, jak konto czy karta płatnicza. Jednym z kluczowych zadań bloga jest budowanie świadomości finansowej i pokazywanie - nie tylko teorii, ale i praktyki - iż bankom nie tylko nie trzeba płacić, ale i można dzięki nim zarabiać i oszczędzać.

Dlaczego pytam ponownie?


Rzeczywistość zmienia się nieustannie. W bankowości zachodzą zmiany:
 • produktowe - coraz trudniej o konto darmowe bez warunków; wprowadzane są różne dziwaczne opłaty (np. za smsKody lub usługę Przelew24 w BZ WBK albo za wypłatę gotówki poniżej 100 zł za pomocą karty wydanej do konta w mBanku); oprocentowanie lokat nie chce drgnąć w górę 
 • technologiczne - w pierwsze połowie 2015 roku o BLIKu słyszeli nieliczni, a korzystali jedynie miłośnicy nowinek; o płatnościach zbliżeniowych telefonem mogliśmy poczytać, że gdzieś tam już są, a o aplikacji Android Pay pomarzyć; portfele elektroniczne miały dopiero się pojawiać i rozwijać, by do dziś V.me by Visa już zupełnie zniknął, a MasterPass popularyzował się dzięki licznym promocjom i rabatom
 • strukturalne - połączenie BGŻ z BNP Paribas, ostateczne wchłonięcie Meritum Banku przez Alior Bank, zmiany właścicielskie w Alior Banku i Pekao, podstawowa bankowość transferowana z Banku BPH do Alior Banku to najważniejsze ze zjawisk. Oprócz tego banki przerzedzają sieci swych placówek i robią co mogą by ograniczać obsługę gotówkową

Zmienia się też sposób zarabiania na bankach: z racji okrojenia interchange (czyli prowizji, która pozwala zarabiać bankom, gdy płacimy kartą), coraz mniej jest moneybacków z prawdziwego zdarzenia. Zarabiać można niezmiennie na zakładaniu kont (chwała za to przede wszystkim Agorze co rusz odpalającej nowe promocje oraz Money manii, która w okresie ostatniego półtora roku dopiero się pojawiła, a już zorganizowała kilka solidnych akcji). Coraz więcej jest jednak promocji kart kredytowych oraz rachunków oferowanych osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

No i na koniec: zmienia się także blog Bankobranie. W pierwszym roku jego istnienia pojawiało się średnio kilkanaście wpisów miesięcznie. Później wydarzeniem było gdy na blogu miesięcznie opublikowałem 20 postów, a aktualnie ta liczba już zupełnie nie dziwi, podobnie jak miesiące, gdy artykułów jest nawet ponad 30. Większość banków działających w Polsce ma (lub miała) okazje do bankobrania. Jedni robią to lepiej, inni gorzej, premie są różnej wysokości, a warunki promocji różnorakie. Podobnie jak wymagania wobec uczestników promocji (różne okresy karencji, promocje skierowane wyłącznie do wybranych grup). Coraz więcej promocji oferują też usługodawcy w zakresie płatności (dostawcy portfela elektronicznego, szybkich płatności online czy alternatywnych systemów płatności).

Prawda, że dużo tego? A to wszystko wymaga od bankobiorców dostosowywania się do zmieniającego otoczenia, ciągłego poszerzania wiedzy i próbowania nowinek. W tym sobie wzajemnie pomagamy, dzieląc się opiniami, spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Dylematy Mr. Złotówy


Prowadząc blog Bankobranie nieustannie dostarczam prześwietleń promocji - analizuję zarówno te wiążące się stricte z zarabianiem na bankach (co ma miejsce od samego początku), jak i te, które ostatnio pojawiają się coraz częściej i np. pozwalają zaoszczędzić przy okazji zakupów w wybranych sklepach za pomocą określonych sposobów płatności czy zarobić za skorzystanie z nowej usługi bankowej. Pojawia się przy tym wiele nowych terminów, produktów z którymi niejeden Czytelnik musi się dopiero zapoznać i oswoić (też rozgryzam aplikacje, przelewy na telefon czy płatności zbliżeniowe smartfonem). Część z Czytelników jest już wyjadaczami promocji, ale część swą przygodę z bankobraniem dopiero zaczyna, a może i nawet planuje zacząć, bo teraz ciągle póki co dopiero śledzi blog. Różne są bowiem podejścia, Wasze potrzeby, zainteresowania i oczekiwania. 

Pytania w ankiecie są proste, w większości pozwalają dokonywać wyboru spośród udostępnionych odpowiedzi, ale - jeśli zechcesz - możesz też dopisać coś od siebie. Twoje wskazania pomogą mi w wyznaczeniu nowych kierunków (a może i utrzymaniu obecnego kierunku) dla bloga i w znalezieniu odpowiedzi na kilka pytań. Ciągle bowiem zastanawia mnie:
 • jak szczegółowe powinny być wpisy prześwietlające promocję - co z nich usunąć, a co do nich dodać, tak by dla wszystkich były wyczerpującym źródłem wiedzy niezbędnym do podjęcia decyzji o skorzystaniu z danej promocji, a z drugiej strony by nie były wpisami zanadto długimi i "męczącymi" dla tych, którzy o promocjach, sposobie zakładania kont czy różnicy między wpływem na konto, a utrzymywaniem salda na koncie wiedzą już bardzo dużo
 • ile miejsca na blogu powinno być poświęcone promocjom zakupowym - w okresie przedświątecznym mieliśmy do czynienia z wysypem różnych akcji promocyjnych, które pozwalały zaoszczędzać w wybranych sklepach osobom korzystającym z danej formy płatności. Czy ich opisywanie ma sens?
 • czy warto oddzielać promocje bankowe od wszelkich wpisów w swej tematyce nie informujących o nowej promocji, a np. przypominających o spełnieniu warunków danej promocji (m.in. o uzupełnieniu danych do wypłaty premii, czyli finalizacji niezbędnej w niektórych akcjach)
 • jakie tematy powinny uzupełnić Niezbędnik bankobiorcy? Co Cię nurtuje czy wręcz co chciał(a)byś wiedzieć, a nawet boisz się zapytać? ;) Teraz masz okazję ku temu by dany pomysł podsunąć.
 • wreszcie co jest największą zachętą do udziału w promocjach bankowych, a co powstrzymuje Cię przed decyzją o skorzystaniu z danej okazji do bankobrania?

Pytania w ankiecie nie są takie jak powyższe. Są zdecydowanie krótsze i prostsze :) Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny. Ankieta jest w pełni anonimowa i składa się z 30 pytań. Może wydawać Ci się, że to dużo, ale idzie dość szybko ;) Testując jej wypełnianie średnio wystarczyło 4-6 minut. Najszybsi wypełniali ją w 3 minuty.

74 komentarze:

 1. Zrobione :) trzymaj tak dalej, i aby nowy rok obfitował w kolejne atrakcyjne oferty bankowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Trzymać obiecuję, a na kolejne oferty też mam nadzieję :)

   Usuń
 2. również wysłane :)
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 3. Poszło, trochę się naprodukowałem ale zaglądam tu już od ponad roku więc na oko wiem czego mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, dziękuję! I jak się ktoś rozpisze (bo można), i jak ktoś tylko pozaznacza odpowiedzi (nic nie pisząc) to każda wypełniona ankieta jest dla mnie bardzo ważna.

   Usuń
 4. Poooszło :)
  Wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Za ankietę i za życzenia! Również wszystkiego najlepszego :)

   Usuń
 5. Nie lubie wypełniac ale wypełniłem, bo moje merytoryczne komentarze nie są blokowane jak u innych finansowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi! Dziękuję i zachęcam do dalszego aktywnego komentowania :)

   Usuń
 6. Ankieta wypełniona! Dzięki za to, że taki blog stworzyłeś. Korzystam z niego na bieżąco i zarabiam-niewiele może (w tym roku ok.3500zł), ale zawsze coś. Tak trzymaj w 2017 roku! Wszystkiego dobrego w nadchodzącym 2017 roku dla Ciebie i Twojej Rodziny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Cieszę się, że korzystasz z bloga. 3 500 zł to bardzo fajna kwota! A zawsze podkreślam, że wszystko też zależy od kilku czynników (liczby osób w gospodarstwie domowym, przychodów, wydatków itd.). Dzięki również za życzenia! Wzajemnie!

   Usuń
 7. Poszło,dobra ankieta,pytanko polecicie jakieś darmowe konto walutowe w euro,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie kantor internetowy Alior Banku.

   Usuń
  2. Dziękuję za wypełnienie ankiety. A co do konta walutowego to wspomniane konto w kantorze internetowym Alior Banku jest dobrym rozwiązaniem. I ze względu na warunki prowadzenia (łatwo uniknąć opłat nawet gdy jest karta), i ze względu na możliwość obsługi gotówkowej.

   Usuń
 8. no ładnie ludziska odpowiedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odzew jest :) To bardzo miłe. Na ale już kiedyś użyłem określeń #CudownychCzytelnikówMam i #SuperCzytelnicy. Liczba przesłanych ankiet w chwili obecnej to 1/4 sumy ankiet z ubiegłego roku. Czekam więc na kolejne, bo każdy głos jest bardzo ważny.

   Usuń
 9. czy będą wyniki ankiety dostępne dla nas?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zeszłym roku wyników nie publikowałem. Nie wiem czy jest takie zapotrzebowanie? Części Czytelników po prostu może to nie interesować (bo blog skupia się na promocjach i produktach bankowych, a nie tematyce blogowania), choć część wyników może być nawet i ciekawa :) Choćby to jaki jest średni wiek bankobiorców (kiedyś miałem inne wyobrażenia). Pomyślę w jakiej formie (mam nadzieję ciekawej) udałoby się to przedstawić.

   Usuń
  2. Ankieta wypełniona. Miło byłoby znać średnią wieku, procentowo płeć, przybliżoną liczbę bankobiorców. Pozdrawiam

   Usuń
  3. @Anonimowy 29 grudnia 2016 22:46, dziękuję za wypełnienie ankiety i za zabranie głosu w sprawie podzielenia się wynikami ankiety. Część informacji, tych ciekawostkowych się pojawi :)

   Usuń
  4. Też jestem za publikacją najciekawszych wyników. Np. ile średnio bankobiorcy zarabiają albo ile mają lat?

   Usuń
  5. Tak, czekamy na taką publikację.

   Usuń
 10. wujekDobraRada29 grudnia 2016 17:34

  Wujek dodał swoje 3 grosze...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wypełniłem, pozdrawiam i oby tak dalej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wypełnione i wysłane :).
  W jednym pytaniu chyba pierwszym na drugiej stronie mimo że opisałeś że można wybrać kilka odpowiedzi, dało się zaznaczyć tylko jedną (chyba że źle zrozumiałem pytanie, nie pamiętam już czego to dotyczyło, ale akurat i tak wystarczył mi ten jeden wybór)
  Pozdrawiam i życzę dużo korzystnych promocji w 2017r. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki błąd się wdarł, to prawda. Po opublikowaniu ankiety nie mam już jednak możliwości jej edytowania. Dziękuję za wypełnienie ankiety i zgłoszenie. Pozdrawiam i odwzajemniam życzenia!

   Usuń
 13. Poszło , a poza ankieta Do Siego Roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa, bardzo dziękuję i również Do Siego Roku bogatego w promocje :)

   Usuń
 14. Wysłałam, najlepszego roku 2017

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Również wszystkiego najlepszego na 2017 rok!

   Usuń
 15. Wysłane w ramach podziękowania:-)Szkoda, że nie ma Pan mocy na to , by procenciki były lepsze na lokatach lub by były "lżejsze" warunki do spełnienia w różnych promocjach..echh. Mimo wszystko Bonne anne dla wszystkich ;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wysokość oprocentowania wpływu żadnego nie mam. Oj, a marzyłoby się taki wpływ mieć :)

   Co do warunków promocji to się staram. Już kilkukrotnie organizatorzy promocji konsultowali ze mną warunki akcji. Zawsze stawiam na najłatwiejsze do spełnienia warunki, przedstawiam przykłady bardzo pozytywnych i prostych promocji, które właśnie dzięki temu odnoszą sukces (jak chociażby akcja Nest Banku z bonami do Rossmanna). Sugeruję też maksymalnie możliwe skracanie okresów karencji, by furtkę do promocji otwierać także tym, którzy już kiedyś z promocji skorzystali.

   Część z tych sugestii jest stosowana, część niestety nie (no ale wiadomo, że też swój interes ma bank i on tutaj ma najwięcej do powiedzenia, bo zależy mu przecież i na aktywizacji klientów - by korzystali z konta czy karty, a także na pozyskiwaniu nowych klientów, a nie ciągłym powracaniu tych samych).

   Myślę jednak, że z optymizmem należy patrzeć na te warunki, jakie banki stawiają i jak się to zmienia. Citibank w promocjach kart kredytowych coraz częściej je liberalizuje, a i pojawiają się proste w swych zasadach promocje kont, jak wspomniany Nest Bank czy PKO BP które też praktycznie za nic dawało 10 biletów do kina. Oby takich było jak najwięcej!

   Na koniec dziękuję za wypełnienie ankiety. Wszystkiego najlepszego na 2017 rok!

   Usuń
 16. Poszlo. Uwag dużych nie miałem bo dla mnie to najlepszy blog w tematyce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ankietę i za miłe słowa :) Pozdrawiam

   Usuń
 17. Chociaż niedawno przesłałem mail z propozycjami zmian to i ankietę wysłałem. Ogólnie 5+

  OdpowiedzUsuń
 18. i ode mnie tez poszla ankieta chociaż dopiero z 5 miesięcy tu zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczy się głos zarówno tych co zaglądają na blog od lat, jak i tych co są tu choćby i od wczoraj ;) Dziękuję za podzielenie się opiniami i ankietę.

   Usuń
 19. Poszlo. Pieknie dziekuje za tego bloga -- jestes wspanialym przykladem, ze mozna prywatnie edukowac/pomagac innym bez urzedowej pieczatki, glejtow i tony papierow (tak, tak, patrze tu nasza wybitna, centralnie zawiadywana oswiate).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło czytając takie słowa :) Wielkie dzięki!

   Usuń
 20. Wysłałam. Uważam, że jesteś świetny i bardzo pomocy. Dziękuję za tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i za wysłanie ankiety :)

   Usuń
 21. MR Złotówa , czy nie miałes kiedys takich przemysleń ze to sie kiedys skonczy ( zarabianie na bankach ) , bo banki beda mieli dosyc takich cwaniaczków jak my - czyli wykorzystac do cna a potem pa pa .
  jak ty to widzisz .czy bankom opłaca sie taki sponsoring ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Częściowo na to pytanie odpowiadam we wpisie Bankowy i bankobiorczy rok 2016 okiem Mr. Złotówy (w części z podtytułem "Dlaczego ciągle dają?").

   Promocje są i pozostaną dla banków najefektywniejszym sposobem pozyskiwania klientów (za spoty tv, billboardy itp. trzeba dużo płacić, a jaki jest efekt trudno ocenić). Przy promocjach bank płaci za efekt - gdy klient założy konto/lokatę/kartę kredytową (dodatkowo zachęcony) to dopiero wtedy bank musi wysupłać kasę.

   W promocjach nie uczestniczą tylko i wyłącznie "zawodowi" bankobiorcy. Są tacy, którzy z promocji skorzystają raz na jakiś czas - ot, np. zmieniają bank z powodu zmiany opłat i prowizji. Szukają czegoś innego, premia czy nagrodą ich zachęci i otwierają konto. Ale zostają tam klientami na stałe. Jest też spora grupa klientów o których banki mocno walczą - to osoby wchodzące w dorosłość. Co roku to kilkaset tysięcy osób. Im też daje się sporo na start, by zwabić.

   Poza tym część osób skuszonych promocjami zostaje z danym bankiem. To nie jest tak, że absolutnie nikt nie zdecyduje się skorzystać ze spłat ratalnych np. w ramach karty kredytowej wyrobionej w promocji. Tak samo oszczędzających może zachęcić do pozostania z danym bankiem dobra oferta depozytowa. Ktoś skorzysta z innego produktu (w promocji nie wymaganego). Na tym wszystkim banki też zarobią.

   Dowodzi temu fakt, że teraz większość banków serwuje okazje do bankobrania (lepsze lub gorsze, ale coś robią), gdy jeszcze kilka lat temu była ich garstka. Jedynym bankiem, który praktycznie wycofał się z oferowania promocji jest Alior Bank. No ale teraz należy do garstki tych, którzy nic nie dają.

   W przyszłość patrzę optymistycznie :)

   Usuń
 22. Wypełnione!
  Mr Złotówa, gratuluje świetnego bloga. Dzieki blogowi w 2016 udało mi się zarobić 5988,84 zł. Nie udało mi sie dobić do 6000 (brakło 11,16). Ale i tak cieszy.
  Jak znalazł na fajne wakacje.
  Tobie Mr. Złotówa i wszystkim Bankobiorcom wiele dobrego w Nowym Roku i wielu okazji do bankobrania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewiele zabrakło do tych 6 tysięcy, ale przecież wynik to imponujący! Gratulacje! Dziękuję za wypełnienie ankiety i życzenia. Nawzajem! :)

   Usuń
 23. Mr Złotówa wypełniłem ankietę. Miałem trochę wyrzutów że za dużo napisałem ale patrzę, że inni też dużo piszą. Najlepszego w Nowym Roku dla najlepszego BLOOOOOGGGGGAAAA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko przeczytam :) Dzięki za wypełnienie ankiety, życzenia i miłe słowo :)

   Usuń
 24. Ankieta wysłana. Dzięki za regularne donoszenie o wszystkich promocjach.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ankietę wysłałem. Dzięki za to co robisz. Pomyślności w Nowym 2017 roku

  OdpowiedzUsuń
 26. Ankietę wysłałem, pomyślności życzę i oby ten rok był co najmniej tak dobry jak miniony. A czy Cię mogę poprosić o krótką odpowiedź: jeśli odwołanie od negatywnie rozpatrzonej reklamacji wysłałem (internetowo) do BZ WBK dnia 16 listopada a odpowiedź na te odwołanie BZ WBK wysłało do mnie korespondencyjnie 16.12 (taka data jest na ich piśmie oraz na kopercie jako data nadania) to czy zachowali tym 30-dniowy termin na rozpatrzenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym liczył 30 dni od 17.11., więc załapali się rzutem na taśmę.

   Dzięki za ankietę i życzenia! Również życzę pomyślności, owocnego bankobrania i braku reklamacji :)

   Usuń
  2. Dzięki,ja się zastanawiałem tylko, czy aby zachować 30dniowy termin wystarczyło im samo wysłanie pisma, czy odpowiedź musi do 30 dni dojść do klienta. Okazuje się, że wystarczy samo wysłanie.(z ustawy o rozpatrywaniu reklamacji)

   Usuń
 27. MR Zlotowa , zarabianie ,zarabianiem ,ale taka refleksja dzis mnie zaniepokoiła .otwieramy te rachunki , zakładamy karty kredytowe na siebie na żony na dzieci , a co w przypadku smierci . jak to póżniej wszystko ogarnąć .jak ty rozwiązałeś ten problem - tak jak mówi przysłowie , nie znasz dnia ani godziny .co wtedy , jak dochodzić i odzyskać kasę z konta np .zmarłej zony .czy kasa przepada , czy trzeba walczyc o kase przd sądem ,czy do kazdego konta ustalac pełnomocnika ,co wybrac.jakis artykół by sie przydał .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy testament odnosi się do ruchomości i nieruchomości, a do depozytów bankowych trzeba pełnomocnictwa do każdego konta ?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...