Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank od 1. marca 2017 r. zmienia opłaty i prowizje

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

27.12.2016

Citibank od 1. marca 2017 r. zmienia opłaty i prowizje

Było drogo, a będzie jeszcze drożej. Tak można podsumować zmiany zapowiedziane przez Citibank.

zmiana opłat w citibanku handlowym
Bank ten już od dłuższego czasu próbuje skupiać się na kierowaniu oferty do najzamożniejszych Polaków i na sukcesywnym zniechęcaniu klientów, którzy nie wykazują się olbrzymimi wpływami na konto lub ponadprzeciętną aktywnością w płaceniu kartą. Teraz kolejny etap wdrażania tej strategii: będzie drożej.

Na wstępie uspokoję jednak wszystkich posiadaczy kart kredytowych Citi Simplicity wyrobionych w licznych promocjach. W takim przypadku nic się nie zmienia: karta niezmiennie pozostaje bezwarunkowo darmowa (czyli ciągle atrakcyjne pozostaje wyrobienia karty z telefonem LG K8 LTE w prezencie lub voucherem o wartości 400 zł na zakupy w perfumerii Douglas).

Podwyżki dotyczą przede wszystkim opłat za prowadzenie kont osobistych, karty płatnicze wydawane do kont oraz niektóre usługi. Co się wydarzy od 1.03.2017 r.?

Dla osób posiadających CitiKonto:
 • opłata za kartę CitiCard wzrośnie z 6 do 8 zł miesięcznie
 • opłata za przelewy zlecane u doradcy w CitiPhone lub w oddziale (bez względu czy to przelew na rachunek w Citibanku czy do innego banku) wzrośnie z 10 do 20 zł
 • opłata za wypłatę gotówki w bankomatach innych banków w Polsce zmieni się z 5 zł na 7 zł

  Dla osób posiadających konto Citi Priority:
  • opłata miesięczna za prowadzenie konta wzrośnie z 18 (lub 25 zł) do 30 zł
  • opłata za kartę CitiCard wzrośnie z 5 do 8 zł miesięcznie
  • opłata za przelewy na rachunki w Citibanku zlecane u doradcy w CitiPhone lub w oddziale banku wzrośnie z 4 do 12 zł, a w przypadku przelewów złotówkowych do innych banków z 8 do 16 zł

  Dla osób posiadających konto Citigold:
  • opłata miesięczna za prowadzenie konta wzrośnie ze 150 do 220 zł

  Wykaz wszystkich zmian w Tabeli Opłat i Prowizji oraz w Regulaminie Rachunków Bankowych znajdziesz tutaj.

  Co zrobić?


  Jeśli posiadasz konto w Citibanku i zapowiadane zmiany Ci nie odpowiadają (czyli po prostu uderzą Cię po kieszeni) masz argument do zmiany banku. W związku ze zmianami umowę o konto w Citbanku możesz zamknąć - do 28.02.2017 r. także w trybie natychmiastowym (a więc bez standardowego, miesięcznego okresu wypowiedzenia).

  Szukając alternatyw, możesz zapoznać się chociażby z ofertą kont, które bez żadnych warunków prowadzone są za 0 zł. To Konto Idealne w Idea Banku oraz Nest Konto w Nest Banku. W obydwu przypadkach darmowe jest nie tylko konto, ale i karta wydawana do rachunku, przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. W przypadku Nest Banku w ostatnim czasie nastąpiła również pozytywna zmiana - bank udostępnił klientom możliwość bezpłatnego korzystania z wpłatomatów sieci Euronet.


  Bądź na bieżąco z tym co na blogu. Zapisz się na bezpłatny newsletter - to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach (wiadomość wysyłam średnio co kilka wpisów): 
  Adres e-mail

  14 komentarzy:

  1. "Świetnie" zapowiada się nowy rok... A Citibank na pewno nie będzie ostatnim który wprowadzi podwyżki.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Może poobstawiajmy kto następny? Mnie się wydaje, że teraz z podwyżkami wyskoczy PKO BP.

    Usuń
   2. Boję się że może przyjść kolej na Millenium bo dawno nic się tam nie zmieniało. Jest stabilna, dobra oferta i nic co piękne tak długo nie trwa.

    Usuń
  2. Dziwny ten bank. Karty ma super. I darmową. I dużo promocji. O negatywne opinie pod tymi promocjami trudno. Ale jeśli chodzi o konta i ofertę dla Kowalskiego to jakby inny bank. Nie ogarniam tego.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Skoro nie wiadomo o co chodzi naturalnie chodzi o pieniądze i patologię stworzoną przez centralne sterowanie gospodarką. Po co im twoje depozyty jak dostaną od banku centralnego wielokrotność sumy którą pożyczą komukolwiek? Z kolej przyjęcie twojego depozytu oznacza że muszą zwracać kilku krotność jego do banku centralnego. Mechanizm kreacji pieniądza premiuje zadłużanie ludzi a nie wspieranie ich oszczędzania.

    Usuń
  3. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/majatki-przestepcow-centralna-baza-rachunkow,75,0,2226251.html

   Niebawem chyba skończy się wyjadanie wisienek.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W jaki sposób państwowy rejestr wszystkich rachunkow mialby skoczyc bankobranie? Podobny rejestr, tylko komercyjny, juz istnieje: OGNIVO.

    Usuń
   2. Też nie czaję jakim sposobem miałoby się skończyć zarabianie na promocjach? Co ma do tego jakaś ewidencja kont? Przecież banki dobrze wiedzą, że gros tych którzy zakładają konta w promocji, zakładają je w nie jednym i nie w dwóch bankach. A posiadanie wielu kont w wielu bankach jest w pełni legalne. Więc nie widzę w tym żadnych problemów. Baza ma na celu ułatwienie pracy np. komornikom. I tu jestem za. Może skuteczniej zaczną ściągać długi np. alimenty.

    Usuń
   3. W jaki sposób? Jednym prostym zapytaniem (z odpowiedniej instytucji): pokaż rachunki delikwenta. I jak wyjdzie ich np. >5-ciu, no to jest podstawa do przyjrzenia się dlaczego tak dużo. Gdzieś widziałem wytyczne dla USk, gdzie jedną z przesłanek do wszczęcia kontroli była mnogość posiadanych kont bankowych.

    Usuń
   4. Zawsze takie coś się robi w imię jakiś większych celów. Do łapania przestępców nie potrzebna jest taka baza. Ich dawno można by wyłapać inaczej gdyby nie to że oni zasiadają w ławach sejmowych i jeśli ustalają takie prawo to tylko po to aby tych na dole uczciwie odkładających też móc jeszcze dalej skubać. Ludzie nie bądźcie głupi. Bogaty nie będzie siebie okradał a jeszcze nikt uczciwie się dużego majątku nie dorobił.

    Usuń
  4. Co zrobić? Proste - zamknąć konto w trybie natychmiastowym i to powinno Jankesów nauczyć trochę rozumu, bo ichnie operacje w Polsce są w zasadzie dość niszowe!

   OdpowiedzUsuń
  5. Ile kosztuje w Citi konto oszczędnościowe a ile konto super oszczędnościowe teraz i po podwyżce? Ktoś wie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W wykazie zmian jest to rozpisane.

    Usuń
  6. CitiCard w City Priority podwyżka z 5 na 8 zł, a ja chcę teraz założyć konto i karta do tego konta jest w tabeli darmowa. Chyba że CitiCard to coś innego niż karta do konta??

   OdpowiedzUsuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

  Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...