Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia pieniężna 200 zł za kartę Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

13.08.2020

Premia pieniężna 200 zł za kartę Citi Simplicity

Citibank odpalił promocję swej karty kredytowej z nagrodą najbardziej pożądaną.

Premia pieniężna 200 zł za kartę Citi Simplicity
Za wyrobienie karty Citi Simplicity do wzięcia były już różnego rodzaju vouchery oraz nagrody rzeczowe. Tym razem przyszła jednak kolej na to co najfajniejsze, czyli na premię pieniężną.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.01.2018 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, lokaty, pożyczki czy nawet dodatkowej karty kredytowej) na szczęście nie wyklucza z promocji. Jednak gdy już ktoś posiada dostęp do bankowości Citibanku, to trzeba pamiętać, by i wtedy wniosek złożyć na stronie promocji, bo tylko tak złożone wnioski kwalifikują do uzyskania nagrody.

Premia 200 zł za kartę Citi Simplicity


Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i sprawdź, jak odebrać 200 zł" i uzyskać tytułową nagrodę gwarantowaną:
 • do 26.08.2020 r. złóż wniosek o kartę Citi Cimplicity
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia ww. wniosku przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody, 
 • zawrzyj umowę o kartę i aktywuj ją za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile; 
 • do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej Citibanku (Citi Mobile);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę co najmniej 1 500 zł.

By spełnić warunki promocji, możesz wykonać jedną płatność na dużą kwotę lub wiele transakcji na mniejsze kwoty - ważne jest jedynie to, by łącznie uzbierało się co najmniej 1 500 zł płatności. Realizację tych warunków możesz dostosować do swych możliwości, bo są na to 3 miesiące (a nawet trochę więcej, bo kartą można płacić już w miesiącu jej wyrobienia). Jednak czym szybciej spełnisz warunki promocji, tym prędzej otrzymasz nagrodę.

Kiedy Citibank wypłaci premię?


Premia 200 zł wpłynie na rachunek Twej karty kredytowej Citi Simplicity najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło spełnienie warunków promocji (do tego momentu posiadaj aktywną kartę).

Citibank wypłaci premię na rachunek karty kredytowej, co spłaci ewentualnie wykorzystany limit kredytowy albo spowoduje nadpłatę na karcie. W tym drugim przypadku pamiętaj jednak, że pieniądze lepiej wtedy wydać (wykonując płatności kartą), aniżeli wypłacać gotówkę w bankomacie albo wykonywać przelew z karty kredytowej (bo tego typu operacje sporo kosztują).
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.


Na co zwrócić uwagę wykonując płatności na potrzeby promocji?


Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, ale trzeba pamiętać, że pod uwagę bank weźmie tylko te transakcje, które:
• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
• nie będą Transakcjami zwróconymi.

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart Citibanku, transakcją szczególną jest:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie."

W praktyce więc Citibank postanowił wykluczyć miejsca, w których łatwiej byłoby o zrobienie większych obrotów na karcie bez faktycznego robienia zakupów. Można za to swobodnie płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, u lekarza, mechanika lub na stacjach paliw, a także w Internecie. Te transakcje zaliczą się do wymaganej sumy co najmniej 1 500 zł.

Jak korzystać z karty, by nic za to nie płacić? 


Karta kredytowa bywa - z racji nazwy - negatywnie kojarzona. Tymczasem nie musi ona wiązać się z kredytowaniem (i idącymi za tym kosztami w postaci chociażby odsetek). Karta kredytowa daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możesz korzystać kiedy chcesz i w zakresie według własnego uznania. Ale nawet, gdy środki z karty wykorzystasz (np. wykonując płatności na potrzeby promocji), to i tak kosztów nie musisz ponieść. Wykorzystaną kwotę z karty kredytowej spłacić możesz bowiem jeszcze w okresie bezodsetkowym (który w przypadku karty Citi Simplicity wynosi od 26 do 56 dni). A to oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty (bez odsetek i bez prowizji czy jakichkolwiek kosztów).

Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,59%, to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz bowiem wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, to bank nie naliczy odsetek.

Kto może uzyskać kartę kredytową Citibanku? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Citibank honoruje także dochody z tytułu umów cywilno-prawnych, emerytury, renty, dochody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnej kwoty dochodu.

Citi Simplicity - prześwietlenie karty


Karta wydawana jest za 0 zł. Opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć - warunkiem jest wykonanie płatności na sumę min. 1 000 zł miesięcznie.

Wyrabiając kartę, warto też pamiętać o tym, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Ewentualna nadpłata, która powstanie w wyniku wypłaty premii przez bank, na szczęście nie spowoduje naliczenia prowizji. Wynika to wprost z regulaminu:
"Kwota zwrotu pomniejszy kwotę zadłużenia dotyczącą danej Karty lub zwiększy ewentualną nadpłatę na rachunku Karty i nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł."

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Czy wykorzystane 1500 zł nie mogę spłacać do czasu otrzymania tych 200 zł czy jednak mogę to zrobić wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykorzystaną kwotę można spłacić w dowolnym momencie. I jest to nawet wskazane, by nie czekać, bo najlepiej spłacić w okresie bezodsetkowym (wtedy oddaje się dokładnie tyle samo).

   Usuń
 2. W jaki sposób dajemy bankowi deklaracje o dochodach i dokładnie co im przekazuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elektronicznie, mailem. Np. potwierdzenia wpływów wynagrodzenia na konto albo zaświadczenie od pracodawcy.

   Usuń
 3. Czy ma ktoś wiedzę czy ludzie 70+ dostają u nich kk? Już 3 razy mi odmówili, a u nich długie przesłuchanie więc nie wiem czy warto znowu, czy po prostu nie dają starszym ludziom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dość powszechne niestety. 70+ wg banków są zbyt ryzykowną grupą klientów.

   Usuń
 4. Nie polecam! - brak oddziałów stacjonarnych nawet w dużych miastach, opłata za prowadzenie konta co miesiąc w moim przypadku 36 zł! - przeszłam do Credit Agricole i mam konto bez tych opłat, nie wspomnę o tym, że jest to jeden z nielicznych banków w którym nic się nie zyska w przypadku spłaty kredytu przed terminem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tu nie trzeba zakładać konta. A po co oddziały skoro konto można zamknąć nawet przez bankowość?

   Usuń
  2. A co ma się zyskać przy wcześniejszej spłacie kredytu? To przecież dla banku strata a nie zysk.

   Usuń
 5. Jak można sprawdzić kiedy zamknęłam konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tylko infolinia, bo oddziałów Handlowy ma tyle co kot napłakał.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Na infolinii można się dowiedzieć.

   Usuń
  3. BOŚ ma jeszcze mniej :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...