Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2020 roku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.08.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2020 roku

Jest już sierpień, więc czas sprawdzić, gdzie obecnie można znaleźć najkorzystniejsze oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2020 roku
Standardowe oferty są obecnie już na żenującym poziomie, więc żeby uzyskać - jak na obecne czasy - w miarę przyzwoite odsetki, to trzeba wysilić się w poszukiwaniach. W poniższym przeglądzie znajdziesz wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

⚡ Najwyższe oprocentowanie + premia (oprócz odsetek)


Na początek połączenie tego, co na co dzień jest kwintesencją bloga Bankobranie. A więc promocje bankowe + najlepsze oprocentowanie (czyli 2 w 1).

W czasie, gdy oprocentowanie dla oszczędności w Polsce jest na rekordowo niskich poziomach, mizerne odsetki można sobie zrekompensować gwarantowanymi bonusami (najczęściej to premie pieniężne), które banki dorzucają nowym klientom. Oto najkorzystniejsze obecnie propozycje:

mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł 


mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł
Osoba zakładająca konto osobiste w mBanku skorzystać może z promocji, która jednocześnie da jej promocyjne oprocentowanie, jak i dodatkową premię. Rachunek oszczędnościowy Moje Cele zaowocuje 2,5% w skali roku przez okres 4 miesięcy maksymalnie dla kwoty do 20 tys. zł. A za wykazanie się niewielką aktywnością w korzystaniu z konta osobistego bank wypłaci gwarantowane premie pieniężne do 140 zł (w tym celu wystarczy w sumie wykonać 10 płatności kartą i/lub BLIKiem na dowolne kwoty i zapewnić 2 wpływy po 1 tys. zł każdy - może to być przelew choćby z własnego konta w innym banku). Sprawdź prześwietlenie promocji mBanku >>

Credit Agricole: 2,5% na Rachunku Oszczędzam + premia do 200 zł


Credit Agricole: 2,5% na Rachunku Oszczędzam + premia do 200 zł
Drugim z banków oferujących obecnie najwyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (Rachunek Oszczędzam) jest Credit Agricole. Tutaj osoba, która jeszcze nie była klientem tego banku, teraz może założyć taki rachunek oszczędnościowy (koniecznie w pakiecie z kontem osobistym) w promocji. Uzyska 2,5% w skali roku gwarantowane dla kwoty do 20 tys. zł na okres trzech miesięcy. A zakładając wspomniane konto osobiste dodatkowo, w całkiem prosty sposób (choć opis promocji jest długi) może jeszcze zgarnąć gwarantowany bonus do 200 zł. Sprawdź prześwietlenie promocji Credit Agricole >>

Santander Bank: lokata 2% + premia min. 200 zł


Santander Bank: lokata 2% + premia min. 200 zł
Lokata Mobilna w Santander Banku to propozycja dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku, ale skorzystać można z niej tylko jeden raz i - jak może sugerować nazwa - dostępna jest tylko w bankowości mobilnej (depozyt da się założyć wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej). Do wzięcia jest 2% w skali roku na 4 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł. Kto dopiero teraz założy konto osobiste w Santander Banku (otwierające drogę do założenia lokaty mobilnej), ten załapie się na promocję z gwarantowanymi bonusami pieniężnymi. Do wzięcia jest min. 200 zł. Sprawdź prześwietlenie promocji Santander Banku >>

Pekao: 2% dla oszczędności + bonusy do 150 zł


Pekao: 2% dla oszczędności + bonusy do 150 zł
Solidny pakiet powitalny czeka też na osoby zakładające konto osobiste w Banku Pekao. W jego skład wchodzi: premia pieniężna 100 zł + bon na zakupy o wartości 50 zł + 2% na koncie oszczędnościowym. Promocyjne oprocentowanie obowiązywać ma przez 120 dni dla kwoty identycznej, jak w przypadku wyżej wymienionych propozycji innych banków, a więc do 20 tys. zł. Sprawdź prześwietlenie promocji w Banku Pekao >>

TOP6: najlepsze lokaty na sierpień 2020 roku


O tym jak już obecnie trudno o dobre oprocentowanie świadczy poniższe zestawienie, które zawiera 6 pozycji, a kończy się na stawce... zaledwie 1% w skali roku. I dopiero ta ostatnia lokata jest szerzej dostępną, bo pozostałe - z wyższym oprocentowaniem - proponowane są przede wszystkim nowym klientom lub zawierają jakieś dodatkowe warunki.
 1. Lokata Lubię to polecam 2,5% - to propozycja dostępna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Banku Millennium. Lokata (2,5% w skali roku; na 3 miesiące; do 15 tys. zł) dostępna jest w ramach programu poleceń (i jest jedną z nagród do wyboru, na którą zdecydować się może polecający, jak i polecany; więcej o tej promocji piszę tutaj).

 2. Nest Lokata Witaj 2,5% - dla osób zakładających konto osobiste Nest Bank przygotował lokatę powitalną z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, na której zdeponować można do 10 tys. zł. Klient ma do wyboru ulokowanie środków na 3 lub 6 miesięcy. Pierwszy wariant nie stawia dodatkowych warunków, ale jeśli podwyższone oprocentowanie chcesz mieć na pół roku, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku.

 3. Lokata Mobilna 2% w Santander Banku - to lokata wspomniana już wyżej, bo można ją połączyć z promocją dla otwierających konto.

 4. Lokaty powitalne w Idea Banku - w porównaniu z poprzednim miesiącem tu po raz kolejny nastąpiło cięcie oprocentowania. Propozycja niezmiennie nie wymaga zakładania jakichkolwiek innych produktów, ale skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy jeszcze nigdy nie posiadali żadnej umowy, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w Idea Banku. Do wyboru jest jedna z dwóch 3-miesięcznych lokat: Happy (1,8% w skali roku dostępna dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,5% w skali roku dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł).

 5. Lokata Mobilna na Start 1,5% w Getin Banku - do niedawna bank ten oferował lokatę mobilną zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów na równych warunkach. Teraz też każdy może z tej propozycji skorzystać, ale dla obecnych klientów bank oferuje zaledwie 0,4%, a dopiero dla nowych klientów stawka ma sens - wynosi 1,5% w skali roku. Bank na tym 2-miesięcznym depozycie pozwala ulokować do 10 tys. zł.

 6. Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku - to lokata, którą założyć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Konieczne jest jednak wpłacenie nowych środków oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego w Idea Banku. Stawka oprocentowania uzależniona jest od wybranego okresu depozytu - bank daje 1% w skali roku na 2 miesiące oraz 0,9% na 3 miesiące. Można tu jednak wpłacić większe środki (nawet do miliona złotych, acz pamiętaj, że limit bezpiecznych środków objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym jest zdecydowanie niższy - o tym jednak jeszcze napiszę nieco niżej).

Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2020 roku


Trzy konta oszczędnościowe z najlepszym oprocentowaniem na sierpień 2020 roku już omówiłem przy okazji opisywania promocji oprocentowania, które łączą się z dodatkowymi bonusami. Takie propozycje można znaleźć w mBanku i Credit Agricole (po 2,5% w skali roku) oraz w Banku Pekao (2%). W każdym przypadku promocyjne warunki obowiązują dla kwoty do 20 tys. zł.

Grono banków oferujących oprocentowanie z dwójką na przodzie uzupełnia jeszcze Getin Bank. Stawka 2% dostępna jest dla mniejszej kwoty, bo do 10 tys. zł, ale za to bank zapewnia utrzymanie oprocentowania przez 12 miesięcy.

Przydatne informacje


Niniejszy wpis przedstawia najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe według stanu na 1.08.2020 r. W ostatnim czasie sytuacja potrafi się jednak dynamicznie zmieniać, więc zachęcam do sprawdzania aktualizowanych na bieżąco zestawień:

Zawsze gdy pisze o oprocentowaniu, to przedstawiam je w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie stałe oprocentowanie, a więc takie, które nie zaskoczy spadkiem w trakcie trwania umowy, dzięki czemu z góry można wyliczyć sobie spodziewany zysk. W obliczeniu odsetek pomóc Ci może kalkulator, który znajdziesz we wpisie: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Jako że sam cenię sobie spokój i bezpieczeństwo, to wszystkie przedstawiane lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia bezpieczeństwo środków do kwoty o równowartości nie przekraczającej 100 tys. euro.

Aktualnie oprocentowanie jest tak niskie, że każda promocyjna okazja warta jest uwagi. By takowych nie przegapić, skorzystaj z bezpłatnego newslettera, dzięki któremu będziesz dowiadywać się o nowościach:

92 komentarze:

 1. Ciekawe ile będzie wynosiło oprocentowanie dla nowych środków w Getinie bo powinna być nowa edycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1%. 0.4 od 200000

   Usuń
  2. od 03.08.20 - 1%

   Usuń
  3. M bank daje stalym klientom oprocentowaniw na koncie oszczednosciowym -0,1 % !!! Czyli zabierajá oszczedzajacemu. Smiech na sali

   Usuń
  4. Im to się raczej coś pokiełbasiło w systemie (nie pierwsze) bo w tabeli oprocentowania jest 0,1% (bez minusa).

   Usuń
 2. A lokata Facto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kilku powodów. Nie przekonuje mnie inny niż polski BFG. Me obawy rodzi procedura realizacji wypłat środków. Ponadto trzeba pamiętać, że w razie realizacji gwarancji wypłata nastąpi w walucie euro. A z bieżących kwestii nie odpowiadają mi zapisy na wypadek przedterminowego zerwania lokaty - zwrot kapitału może nastąpić do miesiąca! To długi okres przetrzymywania środków, a to zapala u mnie czerwoną lampkę (z podejrzeniem braku płynności). Dlatego na chwilę obecną do tych propozycji nie jestem przekonany (a na blogu opisuję to, z czego sam korzystam lub co najmniej chciałbym skorzystać).

   Usuń
  2. Również KNF się to chyba ostatnio nie spodobało

   Usuń
 3. Niestety wszystkie powyższe oferty KO oraz lokat są dość specyficznie uwarunkowane. Dla tych, którzy nie mogą spełnić tych uwarunkowań pozostają w zasadzie obligacje skarbowe, bo to co oferują Idea, BOS, Nest czy TB należy zaliczyć do kategorii symbolicznych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No może poza Lokata na Nowe Środki Plus. Tam warunki do spełnienia jeszcze są okey (konto + nowe środki). Reszta już schodzi (coraz bardziej zdecydowanie) poniżej 1%.

   Usuń
  2. Obligacje?? Też nie ma szału. Sensowne tylko dla osób biorących 500+, ale to na 6 albo 12 lat.

   Usuń
  3. Anonimowy, 3 sierpnia 2020, 19:28 - Jak masz jakiś lepszy pomysł, to daj cynk - chętnie skorzystam :)

   Usuń
 4. Wygląda na to, że ta edycja wątku o najlepszych lokatach i KO może być jedną z ostatnich jeśli po prostu nie ostatnią. We wrześniu niemal wszystkie banki zejdą z oprocentowaniem w rejony symbolicznych 0,05% - 0,1% :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W idea na 1-dniowej lokacie PING PONG dają teraz 0,2% i jednocześnie informują, że rekomendowana kwota minimalna do uzyskania jakiegokolwiek zysku (czyt. 1 grosz) to 4k - jest zabawnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. za to nawet ping ponga nie kupisz a towarzysz belka zabierze ci 0,19 grosza, pozostaje jedynie zainwestować w innego typu % procenty jako requiem dla tematu "Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe"

   Usuń
  2. @Anonimowy 1 sierpnia 2020 07:58
   "Komuno wróć!"*. ;) albo inaczej powrót do lat 80-tych końcówki ubiegłego tysiąclecia. Takie déjà vu które jest dowodem na to, że podróże w czasie są rzeczywistością.

   *Za tzw. komuny była propaganda zachęcająca do oszczędzania, która głosiła że: "Grosz do grosika, a uzbierasz na fiacika".

   Usuń
 6. Czy przy zakladaniu konta w Pekao w promocji trzeba od razu założyć konto oszczędnosciowe? Wolałabym założyć k. o. pozniej z uwagi na to, że mam jeszcze promocyjne oprocentowanie z ing na miesiac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba je założyć w czasie dostępności promocji, czyli można odrębnie. Acz wtedy (jeśli nic się nie zmieniło) konto oszczędnościowe można założyć tylko w placówce.

   Usuń
 7. Nie wiem, czy to trochę nie falstart z tym artykułem. Dziś jest sobota. Banki pewnie pozmieniają oferty 3-ciego lub 4-tego sierpnia, jak zacznie się praca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany są na tyle dynamiczne i częste, że to co zostałoby ujęte 3. lub 4., to już 5. może stać się nieaktualne. Niestety.

   Usuń
 8. W Idea Banku nie ma już 1.1% lub 1%, teraz jest 1% na 2 miesiące i 0,9% na 3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki stan jest już od 2 tygodni :)

   Usuń
  2. Tu dynamicznie się zmienia. 1% na 2 mies. i 0,9% na 3 mies. faktycznie wcześniej było, ale przez kilka dni (na pewno do wczoraj włącznie, bo lokatę założyłem) obowiązywało 1,1 oraz 1%.

   Usuń
  3. Jest tak jak Mr. Złotówa napisał. Idea podniosła oprocentowanie o 0,1% właściwie w momencie gdy ogłoszono że KNF nie zaaprobował ich planu naprawczego.

   Usuń
  4. Ponadto 20. lipca 2020 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok zasądzający w procesie przeciwko Idea Bank o odszkodowanie za utratę kapitału zainwestowanego w obligacje GetBack. Sąd zobowiązał bank do zapłaty na rzecz powoda kwoty 120 tys. zł wraz z odsetkami ustawowymi liczonymi od daty, która została wyznaczona bankowi w toku postępowania reklamacyjnego oraz pokrycia kosztów sądowych.

   Usuń
  5. To może być początkiem lawiny pozwów tak jak w przypadku kredytów frankowych.

   Usuń
  6. Jutro kończy mi się ostatnia lokata w Idea - con te partirò :)

   Usuń
 9. Mogę trzymać kasiore w domu i beż łaski i jeszcze zabierają 19 procent od oszczędności. Niech spadają na szczaw i mirabelki. Oszuści

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto Cię oszukuje? Banki?

   Usuń
  2. 19 procent nie zabierają od oszczędności ale od odsetek. Poza tym to nie oszustwo, ale podatek. Bankom nic do tego i naliczać muszą.

   Usuń
  3. Tymczasem w domu masz 0%. I jeszcze ryzyko kradzieży, pożaru itp.

   Usuń
  4. Miejcie pretensje do tow. Belki, który wprowadził ten podatek w 2001 roku będąc szefem MinFin w gabinecie tow. Millera :)

   Usuń
  5. @Anonimowy 2 sierpnia 2020 09:29
   To nie jest żaden argument który mógłby rzeczywiście nim być aby oszczędności trzymać - zwłaszcza przy takim oprocentowaniu - w bankach.
   Wbrew temu co uważasz, ryzyko okradzenia z oszczędności trzymanych w banku jest większe. Nie życzę tego nikomu, jednak niejeden się już o tym przekonał i to w różnym okresie naszej historii.

   Usuń
  6. Ryzyko kradzieży kasy z konta bankowego jest większe niż kradzieży kasy trzymanej w domu? To dość odważna 'teza' :)

   Usuń
  7. W domu mogę nacieszyć oko tak jak wujek sknerus w swoim skarbcu

   Usuń
 10. Kiedy będzie badanie salda w Millennium? Chodzi mi o promocję konta oszczędnościowego Profit.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data badania salda nie będzie znana dopóki bank tego nie oznajmi - obecnie to istna pułapka :)

   Usuń
  2. Nowa edycja będzie najprawdopodobniej od 9. sierpnia, ale data badania salda począwszy od 21. edycji jest nieprzewidywalna. Z historii ostatnich ruchów można wnioskować, że była albo wczoraj albo w sobotę 25. lipca.

   Usuń
  3. Dzisiaj jest chyba już za późno na czyszczenie kont, ale żałować też nie ma czego - oprocentowanie będzie bardzo lichutkie :)

   Usuń
  4. Wadą obecnie już nawet nie jest oprocentowanie ale właśnie ten nieprzewidywalny termin badania salda.

   Usuń
  5. Też nad tym ubolewam i szukam czegoś innego

   Usuń
  6. EKO w Getin Noble ma dokładnie takie same warunki. Są jeszcze KO w Nest albo w Idea ... wiele opcji bez jakichś warunków raczej nie ma - po prostu banki mają spore nadwyżki depozytów i usilnie szukają pożyczkobiorców :)

   Usuń
  7. Przytoczę komentarz Złotówy z innego miejsca:

   Nowa edycja najpewniej od 9.08. Ale data badania salda jest bardzo trudna do przewidzenia. Bo o ile przez 20 edycji dniem badania salda był dzień poprzedzający start danej edycji, to kolejne odsłony przyniosły spore zmiany.

   21. edycja, dostępna od 26.04., dzień badania salda miała wyznaczony na 18.04.
   22. edycja, dostępna od 1.06. ma ten termin wyznaczony na 16.05. (czyli z jeszcze większym wyprzedzeniem)
   23. edycja, dostępna od 6.07., dzień badania salda ma wyznaczony na 27.06.

   Próbując coś z tego wywnioskować można przyjąć, że może to być 1.08. lub 25.07. Ale to zgadywanie.

   Usuń
  8. Idea daje na KO wciąż 0,3% podobnie jak Alior na Mega KO :)

   Usuń
  9. 0,3%. Czyli po roku od 10 000 zł będzie 24,3 zł. A przeliczając na miesiące to 2,02 zł.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 3 sierpnia 2020, 19:29 - Ja bym nie wybiegał tak daleko w przyszłość, gdyż nikt nie wie ile będzie za rok :)

   Usuń
  11. Obecnie 1% daje BOŚ na lokacie 3-miesięcznej.

   Usuń
 11. Czy już nie warto trzymać w bankach oszczędności? Może czas na metale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo kamienie szlachetne :)

   Usuń
  2. Pallad ostatnio bardzo podrożał :)

   Usuń
 12. Niestety nastały takie czasy że więcej da się zaoszczędzić podczas jednorazowych (wcale niewielkich zakupów w sklepie) wybierając co tańsze w porównaniu z innym sklepem, niż trzymając nawet 20tyś w banku na lokacie przez kilka miesięcy.
  1% na lokacie to już luksus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bingo! Czyżby hasło pt. czym więcej wydajesz, tym więcej oszczędzasz to zmyłka?

   Usuń
 13. Skończyło się mi promocyjne oprocentowanie w ING. Co pan zaproponuje? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/p/ranking-kont-oszczednosciowych.html

   Usuń
 14. Czy znana jest już data badania salda dla kolejnej edycji KO Profit w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie wiadomo dopiero w niedzielę.

   Usuń
  2. Jest 1 % ale do 25 tys na 2 miesiące. Taka niespodzianka.

   Usuń
  3. Wszystko tną. Nawet lokata Urodzinowa choć to rzekomy prezent to tylko 1% na 1 miesiąc.

   Usuń
  4. Przy wkładzie 25k to daje śmieszne 16,87 zeta na miesiąc!

   Usuń
  5. https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/591/latest

   Usuń
  6. @Anonimowy, 18 sierpnia 2020, 09:16 - Ciekawe dlaczego Złotówa nie podaje tego linku :)

   Usuń
  7. W przypadku kont oszczędnościowych minimalnym oprocentowaniem jakie uwzględniam w powyższym zestawieniu jest 2% w skali roku. Konto oszczędnościowe Profit w Millennium daje max. 1%. Można je znaleźć w podlinkowanym rankingu, który jest dłuższy (i zaczyna się właśnie od oprocentowania na poziomie co najmniej 1%).

   Usuń
  8. Dzień badania salda progowego wyznaczyli na 1. sierpnia czyli już z uwzględnieniem odsetek za lipiec - przypadek?

   Usuń
  9. Wątpię, żeby to był przypadek :)

   Usuń
  10. To była sobota, więc nawet nie szło tej kasy przelać do innego banku!

   Usuń
 15. Czy w tej promocji mbanku moje cele np. jak promocyjne oprocentowanie powinienem mieć lipiec, sierpień, wrzesień, październik. Za lipiec było 2,5% a w sierpniu musiałem wypłacić gotówkę, to we wrześniu jak będzie więcej o 100zł niż w sierpniu ( a wtedy było 0) to dalej będzie 2,5% czy wtedy już nie?

  OdpowiedzUsuń
 16. W najbliższy poniedzialek zamierzam otworzyć  w Getin banku konto "proste zasady".
  Kod mam ;) więc wpadnie mi bon na 50 zł, od razu polecę konto mężowi- więc kolejny bon zyskamy 🤗
  Jednak konto zakladam glw. dla Elastycznego konta oszczędnościowego bo choć na 1% to jeszcze można ulokować na nim kwotę wyższą niż 20 tys. 😜.

  Niestety promocja na przedmiotową edycję konta oszczędnościowego trwa do 20 sierpnia, a ja do końca sierpnia mam w innym banku ulokowane pieniadze  i w zw. z tym mam pytanie: czy by załapać się na ten 1% na 2 mce w Getinie, to mogę do 20 sierpnia wpłacić część pieniedzy np.10 tys. a resztę pieniędzy mogę dopłacić we wrześniu? czy też muszę wpłacić od razu kwotę jaką chcę ulokować?


  PS
  Okropne jest to, że oprocentowania spadają, a maxymalne kwoty depozytów kurczą się, do tej pory od kilku lat korzystalam z Profitów w Millenium i choć ciężko było przelknąć ostatnią obnizkę do 1%, to czara goryczy przelała się gdy od 10 sierpnia obniżyli depozyt do kwoty 25 tys  :(  ...a wg.pracownikow ma być jeszcze gorzej..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie jeszcze gorzej tej jesieni :)

   Usuń
 17. A tymczasem w IB wzrost oprocentowania! Na Nowe środki 1,1% na 2 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech dadzą tyle na Beztroskiej albo na KO.

   Usuń
 18. JestemiJestem raczej laikiem w dziedzinie lokat. Widzę, że bani informują o oprocentowania u poniżej zera, czyli np. -0.01%. Czy to znaczy,że będziemy dopłacać do przetrzymywanych w banku pieniądzach?!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jak dany bank to planuje rozegrać. Większość banków w €-zonie pomimo ujemnych stóp oferowała 'produkty' minimalnie po stronie plusowej, ale np. Raiffeisen Volksbank w Rajchu od ponad roku wymaga od swoich klientów dopłacania 0,5% nawet do KO czy ROR - będzie ciekawie :)

   Usuń
  2. Ale w którym banku masz -0,01%? Bo z tego co mi wiadomo to żadnego w Polsce nie ma. BPS ma 0%, a w innych min. to 0,01%

   Usuń
 19. Dziś zakończyła mi się lokata 15 tys. zł 4% w Millennium. Ileż odsetek!! Teraz dla takich samych odsetek trzeba mieć kilkanaście razy więcej ulokowanych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Obecnie oprocentowanie na KO w Alior w ramach tzw. korzyści to 1% - czy wiadomo jak długo to się utrzyma na takim poziomie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do do 15.10.2020

   Usuń
  2. Skąd pochodzi ta info?

   Usuń
  3. Info na stronie Alior: "Do 15 października 2020 r. do kwoty 20 tys. zł w ramach Korzyści do Konta Jakże Osobistego obowiązuje podwyższone oprocentowanie w wysokości 0,3% (bez spełnienia warunku) lub 1% po spełnieniu warunku. Warunkiem podwyższenia oprocentowania jest wykonania transakcji kartami debetowymi obciążające rachunek Konta Jakże Osobistego o łącznej wartości co najmniej 300 zł, w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca w którym aktywna jest Korzyść.

   Od 16 października 2020 r. obowiązuje oprocentowanie standardowe (tj. 0,01% dla kont oszczędnościowych otwartych od 6 grudnia 2019 r., a jeśli konto oszczędnościowe zostało otwarte do 5 grudnia 2019 r. oprocentowanie jest ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBOR 1M z 10 dnia miesiąca pomniejszone o 0,75%)"

   Obecnie stawka WIBOR 1M wynosi 0,2% czyli do tych kont trzeba by dopłacać 0,55% - zonk!

   Usuń
  4. Czyli zamierzają zakończyć tą ofertę tak po prostu w środku m-ca? Dość kuriozalne :)

   Usuń
  5. Co rusz ją przedłużają.

   Usuń
  6. Tak było w przeszłości - to se ne vrati :)

   Usuń
 21. A lokaty w BOŚ? Czy zostały tu omówione bo nie widzę? Z tego co wcześniej zauważyłam, to tam była możliwość ulokowania powyżej 100 tys. Czy jednak lepiej wziąć 2-letnie obligacje skarbowe? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie lokaty w BOŚ są aż tak atrakcyjne?

   Usuń
  2. to już lepsze obligacje 4-letnie.

   Usuń
  3. Jakiś czas temu BOŚ miał ofertę lokaty 5-letniej na 2,84%

   Usuń
 22. A tu dziś niespodzianka. W IB Lokata na nowe środki w górę! 1,2% na 1 mies. Na 2 mies. bez zmian 1,1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beztroska tez poszła w górę z 0,2% na 0,3% - czy to oznacza jakiś przełom?

   Usuń
  2. A w CA na koncie oszczędnościowym podnieśli z 2,5 do 3%. Obecnie najwyższa stawka gdziekolwiek. No ale tylko dla nowych klientów.

   Usuń
  3. Na jaki okres jest ta oferta w CA i do jakiej kwoty?

   Usuń
  4. dla środków do kwoty 20 000 zł;
   przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta, w ramach którego otwarto Rachunek Oszczędzam objęty ofertą:

   Usuń
  5. Niestety ale to wszystko to są tylko kosmetyczne zmiany.

   Usuń
 23. Dzisiaj miałem ofertę Zawrotnej na 1%

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...