Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 prostych i przyjemnych promocji na sierpień 2020 roku

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

8.08.2020

10 prostych i przyjemnych promocji na sierpień 2020 roku

Promocje są łatwe, ale do zgarnięcia i tak czeka sporo, bo ponad 1600 zł.

Proste promocje bankowe na sierpień 2020 roku
Skoro są wakacje, to nikt za bardzo przemęczać się nie lubi. Dziś więc analizuję promocje, w których gwarantowane bonusy można zgarnąć w maksymalnie uproszczony sposób.

Promocje bankowe na sierpień 2020 roku


Poniżej opisuję wyłącznie promocje bankowe, w których wystarczy wykonać płatności na dowolne kwoty i zapewnić wpływy z konta w innym banku (ale niekoniecznie przez pracodawcę, bo w większości przypadków mogą być to przelewy z własnego konta). Zatem nie ma wymogu robienia transakcji na jakieś większe sumy, ani nie ma konieczności załatwiania dodatkowych formalności u pracodawcy.

Na początek garść wskazówek:

▶️ Gdy poniżej pojawia się wymóg wpływu na konto, to wystarczy przelew z własnego konta w innym banku (chyba, że w opisie zaznaczam inaczej - tak jest w przypadku Credit Agricole).

▶️ Wpływ na konto oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres (możesz je więc w każdej chwili w części lub w całości wydać, przelać bądź wypłacić).

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem oznaczają, że możesz płacić w dowolny sposób - albo samą kartą, albo samym BLIKiem, albo w sposób mieszany (i kartą, i BLIKiem).

▶️ W praktyce w każdym przypadku płatności kartą lub BLIKiem mogą być na dowolne kwoty. Można zatem płacić np. za bułkę, gazetę, lody lub napój i transakcja będzie już zaliczona.

Za każdym razem warunki oraz zasady uczestnictwa omawiam w podlinkowanych wpisach, w których bardziej szczegółowo opisałem poszczególne promocje.

300 zł na zakupy w Biedronce za konto w BNP Paribas


W tym przypadku nagrodą są bony na zakupy, które wykorzystać można w najliczniejszej sieci dyskontów w Polsce, czyli w sklepach Biedronka. Do wzięcia łącznie czekają bony o wartości 300 zł. By je uzyskać, wystarczy spełnić kilka różnych warunków (rozłożonych w czasie na 3 miesiące), ale bez wyjątku wszystkie wymogi są proste (jeden raz wystarczy zapewnić wpływ, trzeba wykonać przelewy, a także płatności - kartą i BLIKiem na dowolne kwoty). Konto zakładane w promocji prowadzone jest za 0 zł (bez warunków), a z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do konta zwalnia jedna płatność za jej pomocą (na dowolną kwotę).


Premia 200 zł + bon 20 zł od Millennium


Wśród stałych Czytelników bloga, najpewniej jest niewiele osób, które na tę promocję by się łapały, bo Bank Millennium od lat serwuje propozycje w podobnym wydaniu - z solidną premią i bardzo prostymi warunkami do spełnienia. Tak jest i teraz - by uzyskać premię pieniężną 200 zł, wystarczy w wyznaczonych miesiącach wykonać jedną płatność kartą i//lub BLIKiem oraz zapewnić wpływ 1000 zł. A dodatkowo można zgarnąć bon na zakupy (o wartości 20 zł), ale do tego wystarczy już samo założenie konta w Millennium.


Zyskaj od 150 do nawet 1000 zł z kontem w Santander Banku


To w zasadzie kumulacja kilku promocji. Premię 150 zł na start otrzymasz za wykonanie 5 płatności kartą lub BLIKiem, zalogowanie do aplikacji oraz zapewnienie wpływu min. 1000 zł w wyznaczonych miesiącach. Do tego przy okazji możesz też zyskać 50 zł za otwarcie konta z polecenia (niezbędny do tego kod polecenia udostępniam w podlinkowanym niżej wpisie o promocji) - tu trzeba jednak wykonać płatności kartą lub BLIKiem na sumę min. 300 zł. A to nie wszystko, bo do wzięcia będą także premie za polecenia oraz zwroty za płatności wykonywane z konta.


Bon Allegro 200 zł za konto w PKO BP


Promocje PKO BP pojawiają się rzadko, a dotąd jeśli były, to bank płacił maksymalnie 100 zł za otwarcie Konta za Zero. Tym razem do wzięcia jest nagroda o rekordowej wartości, bo to aż 200 zł do wykorzystania podczas zakupów na Allegro. A warunki do spełnienia są banalnie proste, bo wystarczy wykonać 3 płatności kartą na dowolne kwoty i 3 płatności BLIKiem (również na dowolne kwoty). Jest więc łatwo - także z tego względu, że wykonanie tych transakcji sprawi, że i konto, i karta będą za 0 zł. Z udziałem w promocji nie warto jednak zwlekać, bo pula nagród jest ograniczona, no i sama okazja jest rzadko spotykana.


Premia do 200 zł od Credit Agricole + 2,5% dla oszczędności


W tym banku promocja jest wyjątkowa, bo klient może samodzielnie zdecydować się na sposób w jaki zgarnie premię do 200 zł. Do wyboru jest jedna z trzech opcji - i może to być wypłata gratyfikacji za płatności mobilne i płatności kartą lub premia za oszczędzanie (z wykorzystaniem uługi CAsaver), lub (najwygodniejsza ze wszystkich) premia za przeniesienia konta. W przypadku tej ostatniej wszystko w praktyce sprowadza się do złożenia odpowiednich dyspozycji (w tym do zamknięcia konta w innym banku, do czego upoważnia się Credit Agricole). Dodatkową zachętą dla oszczędzających jest stawka 2,5% w skali roku, którą bank daje dla kwoty do 20 tys. zł.


Bonusy do 150 zł za konto w Pekao + 2% dla oszczędności


W Banku Pekao do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 zł oraz bon na zakupy o wartości 50 zł. Wszystko za spełnienie prostych warunków, jakimi jest wykonywanie jednej płatności miesięcznie i zapewnienie wpływu po 500 zł (choćby przelewem z własnego konta w innym banku). Do tego dochodzi jeszcze logowanie są do aplikacji mobilnej i to już wszystko. A  jeśli ktoś chce, to może jeszcze uzyskać 2% w skali roku na koncie oszczędnościowym, które bank zapewnia na 4 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł.


Łatwa premia do 140 zł + 2,5% dla oszczędności


mBank udostępnia promocję, w której osoba otwierająca eKonto osobiste jednocześnie może załapać się na premię pieniężna do 140 zł oraz (jeśli chce) 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym, które gwarantuje na 4 miesiące dla kwoty do 20 tys. zł. By uzyskać premię pieniężną, wiele nie trzeba, bo w sumie wystarczy wykonać 10 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolne, nawet drobne kwoty) oraz zapewnić 2 wpływy na konto po min. 1 000 zł każdy. Premia wpłynie w dwóch transzach: 100 i 40 zł.


Bon na zakupy o wartości 50 zł za konto w Getinie + 2% dla oszczędności na rok!


Getin Bank udostępnia kolejną edycję programu poleceń, dzięki któremu zyskać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci. Bank premiuje zarówno polecającego - mającego już konto osobiste w banku, jak i osoby, które taki rachunek dopiero założą (nagrodami są bony na zakupy - do wyboru: Allegro, Decathlon oraz Empik.com). A warunki do spełnienia są bardzo proste. W praktyce wystarczy zapewniać wpływy na konto. Jedna płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie będzie potrzebna tylko do tego, by zapewnić sobie darmowe prowadzenie konta. Z kolei kto ma oszczędności, ten może uzyskać 2% w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (takie oprocentowanie Getin gwarantuje utrzymać przez 12 miesięcy).


Promocje dla młodych


Wszystkie wyżej wymienione promocje dostępne są dla osób pełnoletnich. Bywa jednak tak, że osoby młode (zazwyczaj do dwudziestu paru lat) są w uprzywilejowanej sytuacji, bo dla nich banki dedykują odrębne promocje (z kontem dla młodych w roli głównej).

Premia do 160 zł za Konto Mobi


ING Bank Śląski premiuje otwarcie konta przez osoby młode (w wieku 18-26 lat). I płaci do 160 zł za spełnienie bardzo prostych warunków, do których należy: wykonanie 10 płatności kartą i/lub BLIKiem (na dowolne kwoty), 3 płatności BLIKiem (w sklepach internetowych; także na dowolne kwoty) oraz 3 przelewów na telefon (BLIK) po min. 5 zł każdy.

W tym banku również jest promocja dla wszystkich osób pełnoletnich z premią 160 zł za Konto Direct (acz warunki do spełnienia sprawiają, że nie kwalifikuje się ona do promocji opisywanych w niniejszym zestawieniu).


Premia do 140 zł za eKonto możliwości


O mBanku już pisałem, naświetlając warunki promocji z eKontem osobistym w roli głównej (które założyć może każda osoba pełnoletnia). Ale w swej ofercie bank ten ma również (jako alternatywę) eKonto możliwości, które w promocji mogą założyć osoby młode (w wieku 18-24 lata). A spełniając warunki tej promocji również nie sposób się przemęczyć. Żeby uzyskać poszczególne bonusy (łącznie na sumę 140 zł), wystarczy wykonać 3 płatności telefonem (za pomocą Google Pay lub Apple Pay), 3 przelewy na telefon (BLIK) oraz aktywować i korzystać z celu oszczędnościowego (polegającego na automatycznym oszczędzaniu niewielkich kwot).Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


14 komentarzy:

 1. Szkoda, że łapię się tylko na jedną promocje. Ale dobre i to. Konto w PKO założone. A we wrześniu minie mi karncja w BNP.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jeżeli miałem konto w WBK, które zostało zamknięte w Sandander (w związku z wykupieniem powyższego banku przez ten drugi), to czy mogę skorzystać z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymogiem jest to, by nie posiadać konta osobistego (w PLN) w Santander Banku od 1.07.2019 r. (na potrzeby promocji z premią 150 zł) oraz od 1.05.2019 r.(w przypadku dodatkowego bonusu 50 zł w ramach programu poleceń). Nie ma znaczenia czy konto zostało wcześniej założone w czasach marki BZ WBK, czy już Santandera. Liczy się czas od kiedy konta się nie posiada.

   Usuń
  2. A czy konto firmowe PLN wyklucza?

   Usuń
  3. Konto firmowe w Santander Banku nie wyklucza z udziału w promocji konta osobistego.

   Usuń
 3. Czy do CA można przenieść konto oszczędnościowe czy tylko ROR?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, przenosiłem konto oszczędnościowe. Zamykają wtedy tylko ten rachunek którego numer wskażesz we wniosku.

   Usuń
 4. A KO Profit w Millenium na 1 % i tylko do 25000 zł...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to nie na zbyt długo - wkrótce spada do 0,01% :)

   Usuń
 5. Niestety na większość się nie łapię (karencje)...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy coś może wiadomo o jakiejś nowej promocji Inteligo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno już nie było. A szkoda, bo mi karencja minęła w marcu.

   Usuń
 7. mBank zmaga się z kolejną awarią. Tym razem wygląda ona na poważniejszą niż wysłanie testowych powiadomień push. Okazuje się, że niektórzy klienci zakładający konta w mBanku zostali w ostatnich dniach "przypisani" do rachunków innych osób - czy Commerzbank się wreszcie zlituje i sprzeda tą firmę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank - bank, który łączy ludzi :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...