Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonusy do 720 zł + darmowa pożyczka do 5000 zł (RRSO 0%) na BP-Motokarcie

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

20.08.2020

Bonusy do 720 zł + darmowa pożyczka do 5000 zł (RRSO 0%) na BP-Motokarcie

Wystartowała nowa promocja karty kredytowej Citibanku dla nowych i powracających klientów (bo okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi jest dość krótki).

Tym razem jest to kumulacja promocji. Do wzięcia czeka darmowa pożyczka z karty (do 5000 zł) bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów (do oddania będzie dokładnie tyle samo (i ani grosza więcej). A drugą korzyścią są zwroty za płatności, dzięki którym zgarnąć można nawet 720 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2019 r. nie miała dowolnej karty kredytowej w Citibanku (jest to więc świetna okazja w porównaniu z innymi dotychczasowymi promocjami tegoż banku, gdy okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty zazwyczaj wynosił 2-3 lata; taka okazja dotąd się nie zdarzała!).

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta, pożyczki czy kredytu) na szczęście nie wyklucza z promocji.

Korzyści dla uczestników promocji


(I) pożyczka z karty, dzięki której można uruchomić kwotę od 300 do 5 000 zł i rozłożyć jej spłatę w ramach systemu ratalnego "Komfort" na 3, 6, 10 lub maksymalnie 12 miesięcznych rat. A główne parametry tej propozycji to:
"a) oprocentowanie Pożyczki z Karty wyniesie 0%, 
b) prowizja za otwarcie Planu spłat ratalnych „Komfort” wyniesie 0%, 
c) prowizja za Transakcję gotówkową lub Transakcję szczególną wyniesie 0%, 
d) opłata operacyjna za obsługę Planu Spłat ratalnych „Komfort” dla Pożyczki z Karty wyniesie 0 zł miesięcznie."

(II) nagroda za korzystanie z Motokarty, czyli bonusy pieniężne, które będą wypłacane na rachunek karty kredytowej - w ten sposób uzyskać można do 720 zł. Więcej na temat tej nagrody piszę nieco niżej.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • najpóźniej do 31.12.2020 r. na stronie dedykowanej promocji złóż wniosek o kartę kredytową Citibank BP-Motokarta (tylko tak złożone wnioski kwalifikują do promocji) i na podstawie powyższego wniosku zawrzyj umowę z bankiem;
 • w przypadku wnioskowania o limit w karcie wyższy niż 5 000 zł, w terminie 10 dni roboczych od zawarcia umowy o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody;
 • chcąc skorzystać z darmowej pożyczki z karty, podczas wnioskowania złóż dyspozycję wypłaty środków pieniężnych z limitu karty na wskazany przez siebie rachunek bankowy, uruchamiając przy tym system ratalny "Komfort"


Do 720 zł zwrotów za płatności 


Wypłata bonusów rozłożona jest w czasie i wymaga większej aktywności. Regulamin promocji przewiduje bonusy pieniężne po 20 zł za każdy miesięczny okres rozliczeniowy. Takich bonusów można zdobyć 30 lub 36, co odpowiednio da zysk do 600 lub nawet 720 zł.

Na większy zarobek mogą liczyć osoby, które w procesie wnioskowania o kartę przekażą Citibankowi dokument potwierdzający dochody. Jednocześnie bank zaznacza, że taki dokument wymagany jest w przypadku osób wnioskujących o kartę z limitem powyżej 5000 zł (w przypadku niższych limitów proces jest uproszczony).

Zasady promocji. By uzyskiwać bonusy:
 • w każdym pełnym okresie rozliczeniowym następującym po zawarciu umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę 500 zł (w tym na sumę min. 250 zł na stacjach paliw BP w Polsce).

Do sumy transakcji Citibank będzie uwzględniał wyłącznie te płatności, które:
"- nie będą Transakcjami szczególnymi w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego (...), 
- nie będą transakcjami zwróconymi."

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart Citibanku, transakcją szczególną jest:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie." 

W praktyce więc Citibank postanowił wykluczyć miejsca, w których łatwiej byłoby zrobić większe obroty na karcie bez faktycznego robienia zakupów. Można za to swobodnie płacić w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, kinach, u lekarza, mechanika lub na stacjach paliw, a także w Internecie (m.in. na Allegro). Te transakcje zaliczą się do wymaganej sumy.

Wypłata nagrody. Bonus w wysokości 20 zł bank będzie przyznawał już w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Uczestnik promocji w bankowości internetowej (w oknie "Korzyści Citi Specials", wybierając opcję "Wykorzystaj punkty") będzie mógł zlecić wypłatę środków na rachunek karty kredytowej lub te bonusy kumulować i wypłacać rzadziej niż co miesiąc (maksymalnie podczas jednej wypłaty można uruchomić 12 bonusów). Bank wypłaci bonus(y) w ciągu 3 dni roboczych od zlecenia ich wypłaty.

Zwroty będą wpływać na rachunek karty kredytowej, więc spłacą ewentualnie wykorzystany limit na karcie lub spowodują jego nadpłatę (w tym drugim przypadku środki najlepiej będzie wydać, wykonując płatności; alternatywne opcje: wypłata w bankomacie lub przelew z karty nie należą do korzystnych rozwiązań). W przypadku tego typu nadpłaty Citibank nie naliczy jednak dodatkowej opłaty (co robiłby standardowo; regulamin promocji jednak tę kwestię wyjaśnia).

Karta kredytowa Citibank BP-Motokarta - szczegóły oferty 


Choć na stronie promocji znajdziesz informację, iż Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,44%, to pamiętaj, że zapis ten pojawia się w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty w okresie bezodsetkowym, to tych kosztów po prostu nie będzie. 
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy. 

Kto może otrzymać kartę w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę kredytową w Citibanku musi spełniać poniższe kryteria: 
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródło dochodu Citibank uwzględnia także umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy. 

Ile kosztuje Citibank-BP Motokarta? 


Kartą kredytową z oferty Citibanku, którą należy wyrobić na potrzeby powyższej promocji, jest Citibank BP-Motokarta, wydawana za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków!

Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą 200 zł lub wyższą, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.

Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Nie do końca rozumiem. Najpierw mowa o darmowej pożyczce. Mowa o braku opłat i odsetek. Tak jest w regulaminie i to się zgadza. Ale jednak jest Rrso 7,44%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja o RRSO 7,44% wynika z ustawowo narzuconego obowiązku informacyjnego jaki ma bank i dotyczy standardowej sytuacji (choć może też nie do końca standardowej, bo narzucony wzór obliczenia bardziej pasuje do pożyczki czy kredytu, aniżeli do karty kredytowej, bo z niej można, ale nie trzeba korzystać w zakresie całego dostępnego limitu; a ponadto jest okres bezodsetkowy, który sprawia, że można oddać środki bez dodatkowych kosztów).

   Tu mamy jednak promocję, która daje możliwość uruchomienia środków z limitu (przelewem) i w ten sposób można uzyskać raty 0% (5000 zł do 12 rat). I w tym przypadku górę bierze regulamin promocji.

   Usuń
 2. Czy jest możliwość korzystania tylko z bonusów?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kartę Simplicity. Czy mogę wziąć udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, bo to karta kredytowa Citibanku, a posiadanie takiej wyklucza z promocji.

   Usuń
 4. Super bank, mam tam konto od kilkunastu lat, oczywiście kartę też. I dla wiernych i stałych klientów od zawsze wielkie g...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 20 sierpnia 2020 23:28
   A możesz podać definicję "wiernego i stałego klienta"?
   Najczęściej jest tak, że taki klient sądzi, że za samo nim bycie już mu się coś należy. I tak jest nie tylko w przypadku Citibanku ale także np. ING.
   W przypadku Citibanku mój zysk jak na tę chwilę to najmniej 500 zł. W przypadku ING jest to kwota przekraczająca 600 zł. Liczę tylko to co pamiętam.
   W Citibanku nie mam nawet konta a założę je dopiero wtedy, gdy uznam że mi się to będzie opłacać. W ING natomiast konto posiadam, tyle że założone bez promocji a więc i bez zysku z tego tytułu.
   Proponuję zainteresować się tematem a bycie "wiernym i stałym klientem" pozostawić innym.

   Usuń
  2. 1. Nikt nie trzyma na siłę. Zmień bank, minie karencja to sobie wrócisz.
   2. Ja jako klient Citi nie narzekam. Mam kartę kredytową. Zarobiłem dzięki niej 910 zł (400 zł za wyrobienie + 200, 100 i 100 na zatrzymanie + 50 zł za podwyższenie limitu karty + 3 x 20 zł w promocjach za logowanie do apki)

   Usuń
 5. Z tymi bonusami to nie do końca cos jest tak jak trzeba...
  Motokarte mam od maja
  Co miesiąc spełniam warunki - 250zł wydane w sklepach i 250zł na stacjach BP. Ani razu nie otrzymałem 20zł. Juz 2 reklamacje poszły. Na żadną nie raczą odpisać....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od przypadku, ja np. nie miałem żadnego problemu - zarówno kartę na BP o wartości 400 zł dostałem, jak i bonusy co miesiąc wpadają

   Usuń
 6. Kiedy z karty można zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
 7. Karta dodatkowa wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się pod pytanie.

   Usuń
  2. W regulaminie tej promocji znaleźć można zapis: "Z Oferty wyłączone/eni są: a) osoby, które od 31 grudnia 2019 r. posiadały dowolną Kartę Kredytową Citibank", więc wychodzi na to, że karta dodatkowa też wyklucza.

   W przypadku alternatywnej promocji z kartą kredytową w tym banku (z telefonem LG K30 Dual Sim), którą opisuję tutaj), zapis ten brzmi inaczej: "Z Oferty wyłączone/eni są: – osoby, które od 1 lipca 2018 r. posiadały w Banku główną Kartę Kredytową", z czego wynika, że posiadacze karty dodatkowej mogą wziąć udział.

   Usuń
 8. Czyli operacje kartą z MCC4829 nie będą zaliczone. Ciekawe co w kwestii MCC4900?

  OdpowiedzUsuń
 9. W jakiej wysokości będą raty do spłacania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od tego jaką kwotę i ile rat wybierzesz. Ale wyliczenie jest proste: wybrana kwota / liczba rat = wysokość raty.

   Np. dla kwoty 5000 zł i 10 rat, co miesiąc będzie 500 zł do spłaty.

   Usuń
 10. jak to z tymi bonusami? skoro wypłacają max 20 w każdym okresie rozliczeniowym, to żeby mieć 720 zl to 3 lata mam mieć kartę? ... albo czegoś mocno nie rozumiem :d

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...