Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na 12 miesięcy

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.08.2020

2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku gwarantowane na 12 miesięcy

Wystartowała nowa, już X edycja promocji "Bonus za aktywność", dzięki której w Getin Banku można uzyskać 2% dla oszczędności w kwocie do 10 tys. zł. 


Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Bank
Promocyjne oprocentowanie wyróżnia się tym, że nie jest gwarantowane na jakiś krótki czas (jak to zazwyczaj wygląda w przypadku tego typu propozycji), ale aż na 12 miesięcy! Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i powracający klienci, a dodatkową zachętą jest bon 50 zł na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

"Bonus za aktywność", czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe 2% przez rok


Dla kogo promocja? Elastyczne Konto Oszczędnościowe objęte promocją założyć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 11.05.2017 r. do 31.07.2020 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO) i wyraź zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1500 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili część lub całość środków możesz wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć regulamin promocji wspomina o wpływie "wynagrodzenia", to jednak jego definicja jest całkiem liberalna. Dla Getin Banku wystarczy:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 500 zł. " 

Zatem wpływ nie musi być stricte wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. W praktyce wystarczy zapewnić przelew choćby z własnego konta w innym banku (co sprawdziło się w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy taki wpływ bank oczekuje najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (a jest nim spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na łączną kwotę co najmniej 1500 zł na konto osobiste).

Odsetki będą wypłacane w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego bank wypłaci odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Z kolei wyrównanie do poziomu 2% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") na konto oszczędnościowe wpadnie najpóźniej do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Promocyjne oprogramowanie obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 30.09.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konto osobiste i konto oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty


Główne cechy Konta Proste Zasady to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce (do 30.09.2020 r.; od 1.10.2020 r. darmowe będą wyłącznie wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wyniesie 3,5% kwoty transakcji, min. 5 zł). 

Konto oszczędnościowe (Elastyczne Konto Oszczędnościowe) to rachunek prowadzony za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków). Aktualnie - dzięki promocji obowiązującej do końca 2020 r. - z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). Standardowo (a więc najprawdopodobniej i od 1.01.2021 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego.

Dodatkowy bon 50 zł za konto w Getin Banku


Kto założy Konto Proste Zasady (wymagane do uczestnictwa w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym), ten za spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 2% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy; trzeba jeszcze jedynie pamiętać o wyrażeniu dodatkowych zgód, o których piszę w niżej podlinkowanym prześwietleniu promocji), zapewnić może sobie dodatkową nagrodę.

By otrzymać bon o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com, we wniosku o konto podaj kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady - IX edycja").

Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:

Przydatne dokumenty: 

18 komentarzy:

 1. Ale co to za 3letnia karencja? Słabo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacięli się na tej dacie. Ciągle ta sama.

   Usuń
 2. Jaka kwota jest objęta tym promocyjnym oprocentowaniem? Ponownie 200 tys. zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10 tys. Max 200 tys. to ofercie na nowe środki.

   Usuń
 3. Najwazniejsza informacja !! Konto z promocyjnym oprocentowaniem tylko do 10 tys zł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakiś limit jest na tym KO?

  OdpowiedzUsuń
 5. 1 płatność miesięcznie to może być zasilenie Revoluta?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, to promocyjne oprocentowanie wyróżnia się tym, że jest gwarantowane aż na 12 miesięcy, ale co ważniejsze jest jedynie na symboliczne 10k oraz jest jedynie dla nielicznych, którzy nie mieli u nich konta przez ponad 3 lata.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli zakładając konto w sierpniu i robiąc już w tym miesiącu wpływ 1500 zł, promocyjne oprocentowanie 2% będzie naliczane od września? Czy sierpień się tak jakby "nie liczy"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu w sierpniu. I liczy się 12 m-cy, czyli np. do 3.08.2021

   Usuń
 8. Czy to konto oszczędnościowe jest tylko dla nowych klientów? Posiadacze konta proste zasady nie mogą go załozyc?

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę wpis, że tylko nowi, potwierdzone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja 2% jest dla nowych. Starzy klienci też mogą założyć EKO ale oproc. max. 1% dla nowych środków.

   Usuń
 10. Nawet przy wkładzie 10k te 2% dają zaledwie 13,50 zł miesięcznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnożąc razy 12 i konfrontując z tym, co dają konta oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem, to różnica robi się zauważalna ;)

   Usuń
 11. W aplikacji otrzymałem wiadomość od banku, że spełniłem warunki promocji dla Nowych Środków i konto oszczędnościowe jest juz promocyjnie oprocentowane. Rozumiem, że to nie zmienia faktu, że założyłem konto z myślą o 2% na 12 miesięcy do 10k zł i za rok z 10k dostanę ostatecznie 200zł, jeśli co miesiąc zrobię przelew na min. 1500zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, bonus za aktywność będziesz otrzymywać swoją drogą. Przy czym teraz (dzięki jednocześnie obowiązującej promocji dla nowych środków) więcej będziesz dostawać na koniec każdego miesiąca kalendarzowego (bo będzie naliczany 1% w skali roku), a bonus wypłacany później (tj. do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste) w praktyce wyniesie tyle samo. Później, gdy już będzie obowiązywać standardowe oprocentowanie, to na koniec miesiąca wpadać będzie mniej odsetek, ale za to bonus będzie wyższy (bo będzie wyrównaniem do 2% w skali roku).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...