Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Jak nie przegapić okazji do zarobku - triki dla Czytelników Bankobrania

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.10.2015

Jak nie przegapić okazji do zarobku - triki dla Czytelników Bankobrania

Informacja jest w cenie. Sprawdź jak nie stracić, czyli poradnik o tym co zrobić, by nie umknęły Ci najważniejsze informacje.

Temat nieco techniczny, ale bardzo ważny dla osoby chcącej być na bieżąco z wszystkimi nowościami wśród bankowych promocji oraz najlepszych lokat. Poznaj - czasem bagatelizowane, choć proste - sposoby na nieprzegapienie istotnych informacji.

Dziesiątki, jeśli nie setki maili reklamowych dziennie. Wpisy, zdjęcia, komentarze od znajomych oraz z polubionych przez Ciebie profili na Facebooku. Przy tym wyświetlające się reklamy. Coraz częściej szukamy sposobów na nieoglądanie tego co nas już męczy i denerwuje, a przez ten nadmiar umyka to co jest ważne i interesujące. Dziś podpowiem Ci, co zrobić by ułatwić sobie życie. Garść tych porad przyda się nie tylko w kontekście śledzenia Bankobrania. Proste i sprawdzone triki możesz zastosować także przy innych istotnych dla Ciebie sekcjach wirtualnego świata: w mailach i mediach społecznościowych.

Maile - dlaczego nie otrzymuję newslettera?


Maile reklamowe rozsyła właściciel poczty, z której korzystasz. Do tego dochodzą maile od firm, którym powierzasz swój adres. Są do tego maile od znajomych, kontrahentów, wyciągi z konta, oferty ze sklepów w których kiedyś coś było Ci dane kupić, a także newslettery. W tej lawinie mniej lub bardziej ważnych maili toniesz. Toną też serwery obsługujące systemy pocztowe i ich administratorzy coraz częściej stosują filtry antyspamowe. Ale jak to bywa z automatami... Takie filtry są wadliwe. I czasem jako spam traktują nawet ważne dla Ciebie wiadomości. Tak przecież działo się już nie raz chociażby z mailami od Comperii Bonus czy Agory. A przecież maile te nie były spamem, ale krokiem niezbędnym do spełnienia warunków promocji.

Bywa też tak, że przez filtry antyspamowe za niepożądane są uznawane newslettery. Dlaczego? Bo jednorazowo wysyłane są setki, a nawet tysiące wiadomości na adresy w tej samej domenie. Taka wiadomość masowa uznawana jest za spam mimo tego, że na newsletter wyrażona została dobrowolna zgoda i czekasz niecierpliwie na interesujące Cię wieści. Bezsens. Ale można sobie z tym problemem poradzić w prosty sposób. Adres mailowy, z którego przychodzą interesujące Cię wiadomości, dodaj do listy zaufanych kontaktów. Poniżej podpowiadam Ci jak to zrobić w najpopularniejszych systemach pocztowych.

Ważne! Nawet jeśli teraz otrzymujesz maile i newslettery do właściwego folderu, nie możesz mieć pewności, że z czasem się to nie zmieni. Wystarczy, że operator Twej skrzynki pocztowej zmieni konfigurację swych systemów filtrowania. Warto więc zawczasu dodać zaufanych nadawców do "białej listy" lub wyłączyć dla nich antyspam.

Jak dodać adres mail nadawcy do zaufanych na poczcie?

@gmail.com

Zdarza się, że system gmaila po swojemu chce kwalifikować maile i niektóre z nich (także newslettery) trafiają do folderu 'Oferty' przez co - jeśli tam regularnie nie zaglądasz - mogą Ci umknąć istotne wiadomości. Wiadomość z zakładki 'Oferty' przeciągnij do zakładki 'Główne'. Formułę możesz zastosować dla przyszłych wiadomości z tego adresu. Wystarczy kliknąć 'tak' po zadanym z automatu pytaniu:Jeśli maile trafiają do folderu spam zaznacz wiadomość i kliknij 'To nie jest Spam'. Wiadomość powinna być wtedy przeniesiona do zakładki 'Główne' wśród 'Odebranych'. Otwórz otrzymany mail, kliknij w strzałkę w prawym górnym narożniku i wybierz opcję 'Dodaj użytkownika ....... do listy kontaktów'


@interia.pl (oraz @interia.eu i @poczta.fm)

Zaloguj się na swej poczcie i wejdź wg ścieżki: ustawienia poczty > antyspam (lub skorzystaj z bezpośredniego adresu https://ustawienia.interia.pl/poczta/antyspam).
W sekcji 'Prywatny filtr antyspamowy' w polu 'Zaufane' podaj adres mailowy, z którego chcesz otrzymywać maile i kliknij 'dodaj'.
Poczta Interia.pl: jak dodać mail do zaufanych?

@o2.pl (tlen.pl, go2.pl)

Zaloguj się na swej poczcie i wejdź wg ścieżki: opcje > Filtry (lub po zalogowaniu wprowadź adres https://poczta.o2.pl/d/#/options/list?tab=filters).
Następnie kliknij w pole "Dodaj filtr" , w polu "podaj e-mail lub domenę" wpisz adres mailowy, z którego chcesz otrzymywać maile:
Poczta o2.pl jak ustawić filtr antyspamowy


następnie przesuń suwak w dół i odznacz pole "Nigdy nie oznaczaj jako spam (biała lista)", a następnie "Zapisz filtr".

Jak na poczcie o2.pl dodać adres do białej listy


@onet.pl (oraz @op.pl, @poczta.onet.pl, @onet.eu, @onet.com.pl, @vp.pl, @spoko.pl, @vip.onet.pl, @autograf.pl, buziaczek.pl i @opoczta.pl)

Zaloguj się na swej poczcie i wejść wg ścieżki: ustawienia (znajdziesz ją w rozwijalnym menu po lewej stronie) > antyspam (lub skorzystaj z bezpośredniego adresu http://poczta.onet.pl/ustawienia/ i wybierz 'Antyspam').
W sekcji 'Ustal swoich zaufanych nadawców' kliknij '+Dodaj adres mailowy', wpisz adres mailowy z którego chcesz otrzymywać maile i kliknij 'dodaj'
Jak dodać adres mailowy do zaufanych na onecie?

@wp.pl 
Zaloguj się na swej poczcie i wejdź wg ścieżki: opcje > Filtry (lub skorzystaj z bezpośredniego adresu https://poczta.wp.pl/k/#/options/list?tab=filters).
Następnie kliknij w pole "Dodaj filtr" , w polu "podaj e-mail lub domenę" wpisz adres mailowy, z którego chcesz otrzymywać maile następnie przesuń suwak w dół i odznacz pole "Nigdy nie oznaczaj jako spam (biała lista)", a następnie "Zapisz filtr".

Print screeny ze szczegółowym widokiem tych ustawień znajdziesz wyżej, w części poświęconej ustawianiu filtra na poczcie @o2.pl (na poczcie @wp.pl włącza się analogiczne okno ustawień).

Jeśli dotąd nie subskrybujesz bezpłatnego newslettera Bankobrania (wyłącznie powiadomienia o nowościach; zero spamu), zrób to teraz i zapisz się:

Lubię to! na Facebooku, ale nie zawsze widzę nowe posty


Wiem jak wielu z Was profil Bankobrania na Facebooku traktuje jako główne źródło powiadomień o nowych wpisach na blogu. Taką właśnie odpowiedź najczęściej wskazywały osoby, które wypełniły ankietę swego czasu udostępnioną przeze mnie celem poznania opinii, preferencji i oczekiwań Czytelników wobec bloga. Niestety samo polubienie Bankobrania na Facebooku może nie wystarczyć do tego, by widzieć wszystkie nowe posty. Za ich wyświetlanie na twej facebookowej stronie odpowiada EdgeRank. Brzmi tajemniczo? Już tłumaczę. Jest to algorytm określający wyświetlanie postów w aktualnościach. Statystycznie - opierając się na własnych obserwacjach, jak i publikacjach firm specjalizujących się w monitoringu facebooka - post dociera średnio do 30-40% osób lubiących danych profil. A bywa, że i do mniejszej liczby.

Możesz zwiększyć szanse na wyświetlanie się nowych postów. Najedź kursorem na pole 'Lubisz to!' - rozwinie się lista, z której będzie możliwe oznaczenie opcji 'Otrzymywanie powiadomień włączone' i wybranie 'Dodaj do list zainteresowań...'


A może coś innego?


Blog Bankobranie możesz śledzić nie tylko za pomocą newslettera czy Facebooka. Sposobów jest więcej:

źródło grafiki nr 1: freedigitalphotos.net

6 komentarzy:

 1. Na Onecie jest też możliwość dodania nadawcy maila do zaufanych z poziomu otrzymanej wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też jedna z opcji na Onecie. Wystarczy najechać kursorem na pole nadawcy maila i z listy wybrać "oznacz jako zaufanego nadawcę".

   Usuń
 2. fajne podpowiedzi!
  lubię to czytać i ciesze się, że ktoś chce innym pomóc

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo bezużytecznej wiedzy. biorąc udział w promocjach czy zakładając konta gdziekolwiek należy używać aliasów, Czyli adresów email które przekierowują pocztę na twoją skrzynkę, ale można je w każdej chwili dezaktywować. Dodatkowo dobrze jeśli alias potrafi też przekazywać pocztę do podfolderu imap. Niestety gmaile i żadne popularne skrzynki nic takiego nie oferują i trzeba mieć dobry hosting z dobrym serwerem pocztowym - a dalej już przekierować pocztę na swojego gmaila czy co tam używamy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy zrobiłem błąd czy nie ale przy rejestracji w "Premia na jesień" na Waszej stronie podałem maila "XXX" ale przy przy zakładaniu konta w banku BGŻ podałem inny mail "YYY" czy to nie robi różnicy czy straciłem szansę na premię ?
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sugerowałbym czym prędzej zmienić adres mailowy podany w banku (na ten, który był podany przy rejestracji). Tak by się to pokrywało (regulamin promocji tego wymaga). Domyślam się (i miejmy nadzieję), że bank i organizator sprawdzają to dopiero na etapie weryfikacji spełnienia warunków (przed powiadomieniem o nagrodzie). Jeśli byłoby inaczej, to pozostanie jeszcze złożenie reklamacji ze wskazaniem na błąd i jego niezwłoczną naprawę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...