Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe i Lokata Bezkarna w BGŻOptima z premią... do wydania na Groupon.pl

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

23.10.2015

Konto oszczędnościowe i Lokata Bezkarna w BGŻOptima z premią... do wydania na Groupon.pl

W serwisie zakupów grupowych pojawiła się kolejna okazja do bankobrania.

Tym razem to Lokata Bezkarna w BGŻ Optima. Przyznać należy, że ten produkt dość dawno - bo od ponad roku - nie był obecny w promocjach z dodatkowymi bonusami. Teraz oprócz odsetek można zgarnąć bonus 150 zł, ale do wykorzystania wyłącznie na kolejne zakupy w serwisie groupon.pl.

Aby skorzystać z promocji należy:
 • za 5 zł nabyć kupon na stronie groupon.pl - można to zrobić najpóźniej do 5.11.2015 r. (uwaga: promocja została wznowiona - szczegóły na końcu wpisu), ale pula kuponów ograniczona jest do 1 000 sztuk
 • do 7.11.2015 r. dokonać zgłoszenia na stronie www.bezkarnyzysk.pl (niezbędne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego z Twymi danymi oraz podanie kodu z zakupionego kuponu)  
 • zawrzeć umowę ramową z wykorzystaniem linka dostępnego w serwisie www.bezkarnyzysk.pl, aktywować konto indywidualne BGŻOptima oraz zasilić Lokatę Bezkarną na kwotę min. 1 000 zł (uczynić trzeba to w terminie do 9.11.2015 r.)
 • do 8.12.2015 r. utrzymać Lokatę Bezkarną z saldem min. 1 000 zł
Jeśli spełnisz powyższe warunki, w dniu 11.12.2015 r. organizator powiadomi Cię mailowo o przyznaniu nagrody. Jej przekazanie ma nastąpić do 16.12.2015 r., a środki którymi zasilone zostanie Twoje konto na Grouponie mają być ważne do 31.03.2016 r. Organizatorem akcji jest (raczej mało znana w kręgach bankobiorców) firma Ad Astra Sp. z o.o. (działająca pod nazwą handlową Hagen) z siedzibą w Michałowicach. W odróżnieniu od tuzów, jak Agora, Bankier.pl czy Comperia, o tym organizatorze trudno cokolwiek powiedzieć czy napisać.

W miejscu tym warto przytoczyć główne cechy lokaty dostępnej w promocji - one zdefiniują też dla kogo promocja może być dostępna:
"Lokata Bezkarna3-miesięczna nieodnawialna lokata terminowa w kwocie od 1.000 zł do 100.000 zł oferowana przez Bank BGŻOptima na warunkach wskazanych na www.bgzoptima.pl, dostępna wyłącznie na etapie zawierania Umowy ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima dla klienta, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania Umowy ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta"
Zapis o karencji został doprecyzowany w innym punkcie regulaminu. W promocji mogą wziąć udział uczestnicy, którzy:
"nie byli stroną Umowy ramowej w okresie od dnia 23 października 2014 roku do dnia 22 października 2015 roku"
Bezsprzecznym plusem oferty jest możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie jej trwania (ale w związku z warunkami promocji lepiej tego nie robić do 8.12.2015 r.). Odsetki zostaną naliczone zgodnie z faktycznym czasem utrzymania depozytu według podstawowej stawki oprocentowania lokaty, czyli 3,2% w skali roku.

Czy w promocji warto brać udział? W ratingu ofert - czyli systemie ocen promocji bankowych stosowanym na blogu Bankobranie - daję tej promocji trzy gwiazdki. Największym mankamentem oferty jest możliwość wykorzystania środków z premii wyłącznie na zakupy w serwisie Groupon. W dodatku w dość mocno ograniczonym terminie, co powoduje, że może dojść do sytuacji, że nagrodę przyjdzie wykorzystać "na siłę", by nie przepadła. Ale pojawienie się tej oferty może zwiastować coś dobrego. Lokata Bezkarna może na dobre wrócić do okazji do bankobrania także w innych wydaniach - zapewne też z nagrodami wypłacanymi w gotówce ;)

4% na lokacie - z możliwością podbicia do 5% - a dodatkowo z premią 50 zł i szansą na samochód zyskasz w promocji Comperia Bonus. Jeśli szukasz alternatywnych ofert dla oszczędzających sprawdź aktualny ranking najlepszych lokat bankowych. Z kolei 150 zł, ale w gotówce do wykorzystania na dowolny cel możesz dostać w promocji Agory.

Aktualizacja w dn. 12.11.2015 r.: Promocja ponownie pojawiła się na grouponie. Tym razem udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie były stroną umowy ramowej z bankiem w okresie od 9.11.2014 r. do 8.11.2015 r. Pula grouponów podobnie jak w pierwszej edycji jest ograniczona do 1 000 sztuk. Szczegóły w regulaminie.

15 komentarzy:

 1. Proszę o wypowiedzenie się osób które długo już siedzą w bankobraniu. Opłaca się zakładać konto i skorzystać z tej promocji, czy lepiej poczekać na lepsze oferty tego banku?. Mieli w przeszłości lepsze oferty, czy to jest maksimum ich możliwości i warto z tego skorzystać.
  Dodam że nie miałem i nie mam u nich konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw sprawdź sobie czy masz co na Grouponie szukać i na co sensownie wydać te 150 zł. Bo tylko na Grouponie będziesz mógł je spożytkować. A w zeszłym roku tych promocji Bgż Optimy było sporo. Na tych samych prostych zasadach czyli za założenie lokaty na min. 1000 zł dawali do 80 PLN w gotówce, tzn. przelewem na konto.

   Usuń
 2. Jakoś nie mam zaufania, gdy organizatorem jest anonimowa firma. Zaczekam na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twą opinię. Poza tym zdecydowanie wolę cash na dowolny cel, a nie być zmuszanym na wydanie kasy tylko na Grouponie. Nie dość, że nic tam atrakcyjnego nie ma to jest też drogo. A jakieś 3-4 lata temu jeszcze ochoczo tam kupowałem.

   Usuń
 3. Umowę zawiera się przelewem czy kurierem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewem. Trzeba od razu przelać całą zadeklarowaną kwotę lokaty.

   Usuń
 4. Czy orientujecie się czy kupony z groupona można łączyć przy zakupie jednego produktu? Prościej mówiąc, będę miał kupon z promocji BZ WBK do tego doszedłby ten kupon i chciałbym kupić telefon wykorzystując dwa kupony do jednej oferty

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Grupon mogę podarować komuś? Kto wtedy otrzyma premię, jeśli oczywiście spełni warunki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ograniczenia: 1 osoba może kupić i wykorzystać maks. 1 groupon.

   Usuń
  2. Nie zrozumieliśmy się chyba. Przykład: Jak kupie Grupon żonie na prezent i ona założy konto i lokatę wykorzystując kod z Groupona, to do kogo trafi 150 zł na zakupy na Grouponie ?

   Usuń
  3. § 3 ust. 2 regulaminu

   Usuń
 6. Jakie zgody na przetwarzanie danych osobowych są konieczne ?
  Trochę się obawiam tego tworu Ad Astra Sp. z o.o.
  Co o tym sądzicie ?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego względu odpuściłem to. Zaczeekam zanim sam BGŻ, albo jakaś poważniejsza firma zorganizuje promocję.

   Usuń
 7. Mail jest, ale na doładowanie póki co czekam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam Spełniałam wymagania a niestety daladowania na grouponie nie otrzymałam. Napisałam reklamacje. Czy jest może ktoś w podobnej sytuacji? upatrzyłam sobie już coś na grouponie i niedługo kończy się jej czas;/ pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...