Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rewolucyjne zmiany w Comperia Bonus 4! Łatwiejsze warunki, a do tego konkurs

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

19.10.2015

Rewolucyjne zmiany w Comperia Bonus 4! Łatwiejsze warunki, a do tego konkurs

Premia gwarantowana, bardzo dobrze oprocentowana lokata, a teraz dodatkowa szansa na nagrody: samochód Toyota Aygo, iPhone 6s lub iPad mini 2.

Konkurs nie jest jednak jedyną zmianą w promocji Comperia Bonus 4. Zmianie uległy również warunki promocji. Wystarczy otworzyć konto. Nie ma potrzeby wykonywania płatności kartą. Więc zarobić jest o wiele łatwiej. 

Aktualnie dostępna edycja promocji Comperia Bonus 5: tutaj.

Szczegółowy opis zasad promocji znalazł się we wpisie towarzyszącym jej inauguracji. Ale zasady przypomnę raz jeszcze. Aby zarobić:
 • zarejestruj się na stronie promocji
 • na wskazany adres email otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym, prowadzącym dalej do złożenia wniosku o konto w Eurobanku - wniosek złóż najpóźniej do 31.10.2015 r.
 • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej dla Comperia.pl - w celu procesu weryfikacyjnego spełnienia warunków promocji 
 • do 9.11.2015 r. zawrzyj umowę o konto (możesz to zrobić na dwa sposoby: online - za pomocą przelewu weryfikującego ze swego konta w innym banku lub podpisując dokumenty za pośrednictwem kuriera)
 • w ciągu 30 dni od otwarcia konta załóż 3-miesięczną "Lokatę na dobry start" na kwotę co najmniej 200 zł
 • wykonaj płatności kartą na łączną sumę co najmniej 400 zł (to warunek, który został przez organizatora usunięty; zmiana obejmuje także te osoby, które do promocji już przystąpiły) 
 • najpóźniej 31.12.2015 r. otrzymasz premię
W uproszczeniu graficznym, terminarz i zasady promocji wyglądają następująco:


Zgodnie z regulaminem, uczestnikiem promocji może być osoba, która
"w okresie 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do Promocji nie była posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem do konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank i nie była stroną obowiązującej umowy o usługi bankowości elektronicznej w Banku"
Premie wypłacane w promocji nie podlegają opodatkowaniu, więc możesz cieszyć się pełnią otrzymanych kwot.

Konkurs Comperia Bonus 4 - wygraj samochód Toyota Aygo


Aby wziąć udział w konkursie ""Ulokuj się w nowym aucie jak finansowy Bonsu" i mieć szansę na nagrodę wystarczy spełnić warunki powyższej promocji oraz udzielić odpowiedź na konkursowe pytanie: „Kto to jest finansowy Bonsu?

Zgodnie z regulaminem konkursu:
"Odpowiedź (dalej „Praca konkursowa”) może zostać udzielona w formie: 
- pisemnej przy czym długość tekstu odpowiedzi nie powinna przekraczać 1000 znaków ze spacjami 
- lub w formie krótkiego filmu video, który będzie trwał maksymalnie do 5 minut i zostanie zamieszczony przez Uczestnika w serwisie Youtube.pl, przy czym tytuł video powinien zawierać nazwę promocji „Comperia Bonus” 
Prace konkursowe powinny zostać dostarczone w formie elektronicznej (w przypadku filmu należy wysłać link do video) mailem na adres: bonsu@comperiabonus.pl w czasie trwania Konkursu nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2015r."
Pamiętaj, by odpowiedź konkursową wysłać z tego samego adresu e-mail, który został przez Ciebie zarejestrowany w promocji.  Konkursowe jury nagrodzi najkreatywniejsze odpowiedzi. Za zajęcie pierwszego miejsca Comperia da samochód Toyota Aygo (wersja wyposażenia X: 1,0 VVT-i (69 KM) 5 M/T), za drugie iPhone 6S 64GB, a za trzecie iPad Mini 2 16GB. Do nagród przewidziane są także dodatkowe nagrody pieniężne, będące odpowiednikiem należnego podatku.

Lokata na dobry start 


Lokata, którą należy założyć w promocji to 3-miesięczny depozyt. Jego oprocentowanie uzależnione będzie od wpłaconej kwoty:
- 4% dla kwoty od 200 do 10 000 zł
- 3% dla kwoty powyżej 10 000 zł (do 50 000 zł)

Ale to nie wszystko! Oprocentowanie możesz z czasem podkręcić nawet do 5% w skali roku. Stanie się tak, gdy lokata się odnowi (także na okres 3-miesięczny), a Ty wcześniej (tj. w okresie pierwszych 3 miesięcy) na swe konto osobiste powiązane z lokatą otrzymasz minimum jeden przelew z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury lub renty w wysokości min. 500 zł. Odnowiona lokata będzie wówczas oprocentowana w następującej wysokości:
- 5% dla kwoty od 200 do 10 000 zł
- 4% dla kwoty od 10 000,01 zł do 50 000 zł

Jeśli nie jesteś w stanie spełnić warunku wpływu z jednego z w/w źródeł, możesz po odnowieniu przez kolejne trzy miesiące korzystać z oprocentowania na poziomie 4% (do 10 000 zł) lub 3% (10 000,01 zł do 50 000 zł). Aby po odnowieniu utrzymać takie warunki niezbędne będzie wykonanie co najmniej dziewięciu płatności kartą na łączną simę min. 600 zł w terminie do 5 dni przed dniem odnowienia lokaty.

Konto w Eurobanku: pakiet Active lub Prestige 


Przystępując do promocji Comperia Bonus 4 i otwierając konto w Eurobanku, możesz je wybrać w jednym z dwóch dostępnych pakietów.

Konto w Pakiecie:
Active
Prestige
Opłata za konto:
0/9 zł
0/21 zł
Bank zwalnia z opłaty*, gdy suma wpływów na konto w m-cu wyniesie minimum:
1 500 zł
3 000 zł
Opłata za kartę: VISA/ MasterCard
0/4,90 zł
0/4,90 zł
Min. łączna kwota transakcji bezgotówkowych, kwalifikująca do zwrotu opłaty za posiadanie karty:
400 zł
500 zł
Oprocentowanie konta:
Bank co miesiąc, 10 dnia miesiąca, będzie weryfikował czy w poprzednim miesiącu kalendarzowym na rachunek bieżący w pakiecie active wpłynęło wynagrodzenie, emerytura lub renta.
2% w skali roku dla środków w kwocie do 1 500 zł
4% w skali roku dla środków w kwocie do 3 000 zł

* Co prawda zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta można uzyskać też za spełnienie innych warunków, ale są one o wiele bardziej wyśrubowane, wymagające i kosztowne (np. utrzymywanie średniego salda na kocie, wykorzystanie kredytu), więc z punku widzenia bankobrania warto skupić się wyłącznie na spełnieniu warunku wpływów.

W definicji Umowy mowa o koncie z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. Nie ma jednak mowy o konieczności utrzymywania karty w dłuższym okresie. Gdy kartę od razu zastrzeżesz, odejdzie konieczność wykonywania jakichkolwiek płatności, by uniknąć opłat za posiadanie plastiku.

Jeśli nie zależy Ci na odsetkach od środków znajdujących się na koncie osobistym, lepszym wyborem wydaje się być konto w pakiecie Active.


Niech Twoi znajomi też zarobią - udostępnij na Facebooku:


Chcesz być na bieżąco z wszystkimi okazjami do zarobku? Zapisz się na bezpłatny newsletter:

97 komentarzy:

 1. Dobrze, że zmianami objęli też dotychczasowych uczestników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Czyli rozumiem, że jak tylko kartę dostanę to mogę ją zastrzec??

   Usuń
  2. Można zastrzec.

   Usuń
 2. Jeżeli założę konto Active bez karty, to rozumiem, że aby uniknąć opłaty za konto musi wpłynąć na rachunek 1500 zł? Czy może być to także przelew własny z innego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, aby uniknąć opłaty za konto wystarczy własna wpłata - przelew z konta w innym banku.

   Usuń
  2. Mr. Złotówka a mogę przelać 1500 zł żonie na konto z mojego konta w Eurobanku żeby była zwolniona z opłaty za konto?

   Usuń
  3. Tak. Liczą się wszystkie wpływy poza "realizowanymi pomiędzy rachunkami Konta (np. przelew z rachunku oszczędnościowego na rachunek bieżący) oraz wpływami z tyt. naliczonych odsetek od lokaty/kapitału zakończonej lokaty lub środków z uruchomionej/uruchomionego pożyczki/kredytu", więc przelew - o jakim piszesz - pozwoli uniknąć opłaty za konto.

   Usuń
 3. Nie wiem skad to info. Pytalem w Comperii i oni nic nie wiedza o zniesieniu warunku zaplaty karta 400zl do kokonca listopada, karta jest konieczna do otrzymania bonusu. Potem tez trzeba ja miec, zeby miec dodatkowe oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aktualnym regulaminie nie ma mowy o konieczności wydania 400 zł kartą, ani jej utrzymywania.
   Dodatkowe oprocentowanie (5% do 10 tys.; 4% do 50 tys. zł) uzależnione jest od wpływu wynagrodzenia; posiadanie karty i wykonanie transakcji wymagane jest przy wariancie bez wpływu wynagrodzenia, ale chęci utrzymania oprocentowania na kolejne 3 mies. (4% do 10 tys.; 3% do 50 tys. zł).

   Usuń
  2. Dokładnie. Informacja o braku konieczności wykonywania płatności kartą pojawiła się też w mailu, który otrzymałem od Comperii - aby uzyskać bonus 50 zł nie trzeba wydawać kartą 400 zł.

   Usuń
 4. Co do zastrzeżenia karty mam pytanie czy można to zrobić w bankowości internetowej? Mam nadzieję, że nie jest tak, jak w BZ WBK gdzie ostateczną rezygnację z karty można zgłaszać wyłącznie w oddziałach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kartę można definitywnie zastrzec w bankowości internetowej. Wybierasz kartę, zaznaczasz powód zastrzeżenia (kradzież/zagubienie/inne). Możesz wpisać dodatkowe informacje - ja wpisałem "Proszę o niewznawianie karty". I karta została zastrzeżona. Dodatkowo dzwoniłem na infolinię potwierdzić czy przyjęli i wszystko gra. Do oddziału iść nie potrzeba! :)

   Usuń
 5. No i teraz Comperia Bonus jest Comperią Bonus. Prosto, czytelnie i łatwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tą opinią. Wyszło im pewnie, że wniosków mało więc zasady zmienili. Można? Można!

   Usuń
 6. A czy w powyższej promocji jest lojalka??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma. Konto należy trzymać wyłącznie do momentu wypłaty premii.

   Usuń
  2. Z tym jednak zastrzeżeniem, że zamknięcie konta w terminie 90 dni od daty otwarcia skutkuje pobraniem przez bank opłaty w wysokości 5 PLN (według Tabeli opłat i prowizji obowiązującej od 01.10.2015 - "Pozostałe operacje")

   Usuń
 7. Założyłbym, ale trochę boję się, że będzie jak z Millenium ostatnio czyli 50zł bonusu, a potem promocja na 200. Jak czujesz Panie Złotówo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz mamy promocję na warunkach wybitnie prostych. Jeśli miałaby się pojawić promocja dająca więcej to na pewno pojawią się dodatkowe warunki - np. comiesięczne płacenie kartą i wypłacanie premii transzami.

   Usuń
 8. Czy można połączyć tę promocję z programem poleceń (Rodzina i Przyjaciele) - tzn. po otwarciu konta zgłosić się do programu (jako polecony) z kodem od polecającego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można spróbować, bo kod polecenia i tak trzeba iść podać w oddziale. A tam nie powinni mieć wglądu do tego, że konto jest otwarte w ramach CB4

   Usuń
  2. Czy możecie się podzielić kodem ?, gdyż złożyłem wniosek o konto z kartą i chciałbym mieć możliwość 5 % zwrotu za sport i rozrywkę. Z góry dziękuję.

   Usuń
  3. Przecież moneyback będziesz mieć - wystarczy się zarejestrować w programie "Rodzina i Przyjaciele" - w oddziale, a nawet chyba na infilinii.

   Usuń
 9. Czy w ramach promocji (po zmianie warunków) konto można otworzyć bez karty (we wniosku na stronie eurobanku można wybrać taką opcję)? Wiem, że umowa konta (według definicji z regulaminu promocji) ma w tytule kartę debetową, ale to dlatego, że to tzw. umowa ramowa - w praktyce o kartę (w ramach tej umowy) nie trzeba wnioskować (więc nie zostanie wydana).
  Czy ktoś może potwierdzić, że na stronie, na której wypełnia się wniosek (chodzi o stronę, na którą przenosi link z maila od Comperii) jest możliwość wyboru opcji otwarcia konta bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wniosku jest pole: "wnioskuję o wydanie karty do konta" i opcja wyboru tak/nie

   Usuń
  2. Dzięki. Czyli można w ramach promocji otworzyć konto bez karty.

   Usuń
  3. Otworzyć można. Oby tylko zaliczyło się to do premii. Ale może mieć rację @Anonimowy 19 października 2015 16:35, że przejdzie otwarcie samego konta, bo umowa faktycznie jest umową ramową. Tak samo jak tu z definicją jest w promocji Pocztowego. Otworzyłem konto bez karty (choć definicja jej wymaga) i zwroty dostaję. Z drugiej strony wniosek o kartę i jej aktywacja i natychmiastowe zastrzeżenie kosztować nic nie będzie. A wyeliminowuje ryzyko na wypadek innej interpretacji.

   Usuń
  4. Nie ma "ryzyka na wypadek innej interpretacji", bo zawierasz (zgodnie z regulaminem promocji) umowę o konto, kartę i bankowość elektroniczną. Tyle tylko, że nie wnioskujesz o wydanie karty - nie jest ona potrzebna do spełnienia warunków promocji, bo z regulaminu zniknął warunek wykonania płatności kartą na określoną sumę.

   Usuń
  5. Rozmawiałam z infolinią. Można wybrać opcję bez karty, a i tak premia przysługuje.

   Usuń
 10. Na jaką kwotę trzeba zrobić przelew weryfikacyjny przy otwieraniu konta?
  To zwykły przelew, który trzeba zrobić samodzielnie czy przelew na zasadzie płatności internetowej (automatyczne przeniesienie na stronę bankowości internetowej banku, z którego robię przelew)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 zł, jest przez stronę payment.blue.pl

   Usuń
 11. Czy potrzebne jest ksero dowodu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skan lub zdjęcie dowodu trzeba załączyć przy wniosku o otwarcie konta przelewem. Jeśli kurierem to można ale nie trzeba załączać - można przekazać kurierowi.

   Usuń
  2. Teraz jest tylko dowód. Widzę, że Eurobank zmienił to w końcu na lepsze. Bo jeszcze niedawno była konieczność załączenia skanów dwóch dokumentów tożsamości, a jak ktoś nie miał to musiał przez kuriera. Teraz wystarczy jeden i tak powinno być. Otwarcie konta to prosta procedura a nie branie kredytu hipotecznego.

   Usuń
 12. Wypełniłem wniosek, ale zamiast maila z linkiem aktywacyjnym dostałem z numeru +48889681763 sms o treści: "aktywuj konto pod tym adresem: link usunięty w celu bezpieczeństwa". Czy tak powinno być? Trochę to dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link aktywacyjny powinien przyjść mailem, ale zdarza się, że mail nie dociera (vide mój poprzedni wpis na blogu). Asekuracyjnie Comperia przesyła też SMS ze skróconym linkiem. Wszystko gra.

   Usuń
  2. Gra wszystko, z wyjątkiem tego, że o sms-ie w regulaminie promocji nie ma ani słowa (jest mowa tylko o mailu).

   Usuń
  3. Witajcie, również dostałem sms-a z podobną treścią. Klikałem o tym na "czacie" Comperii i Pani udzieliła mi informacji, że to może być link związany z poleceniem przez przyjaciela. Ponieważ całą procedurę otwarcia konta zdążyłem już zakończyć, to nie skorzystałem z linka w sms-ie. Z ciekawości kliknąłem w niego i adres przenosi na stronę Comperii (ta pierwsza do logowania przed rozpoczęciem procesu zakładania konta).

   Usuń
  4. Witajcie, również dostałem sms-a z podobną treścią. Klikałem o tym na "czacie" Comperii i Pani udzieliła mi informacji, że to może być link związany z poleceniem przez przyjaciela. Ponieważ całą procedurę otwarcia konta zdążyłem już zakończyć, to nie skorzystałem z linka w sms-ie. Z ciekawości kliknąłem w niego i adres przenosi na stronę Comperii (ta pierwsza do logowania przed rozpoczęciem procesu zakładania konta).

   Usuń
  5. link z maila = link z SMSa

   Usuń
  6. Dokładnie, na czacie otrzymałem odpowiedź "sms o tej treści pochodzi od nas, dodaliśmy taki kanał również informowania Klientów o uzyskaniu linka aktywacyjnego dla wygody"

   Usuń
  7. No to skoro SMS pochodzi od nich, to mogliby jako nadawcę zapodawać "Comperia" zamiast nieznanego klientowi numeru telefonu komórkowego - robi tak większość banków (w tym eurobank).

   Usuń
 13. Bank jest nieciekawy to i zainteresowanie mizerne. Chętni już się załapali na poprzednie promocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma własną opinię o banku. Natomiast na nasz gust oferta jest całkiem fajna - już abstrahując od bonusu, konto i karta są darmowe przy naprawdę niezbyt trudnych dla aktywnych klientów warunkach, do tego lokata na 4% przedłużana nawet na 5%, 5% zwrotu za wydatki kartą na sport i rozrywkę, pakiet assistance, 2% na koncie osobistym (do 1500 zł).

   pozdrawiamy,
   Comperia.pl

   Usuń
  2. Konto i karta darmowe: jak wpłynie wynagrodzenie 1500 zł i zrobimy obrotu kartą na 400 zł; lokata 4 i 5% - owszem dla środków do 10.000 i pod warunkiem, że akurat nam się kończy lokata w innym banku; 5% zwrotu - niestety wypożyczalnie samochodów np. Avis nie honorują kart debetowych, a jedynie kredytowe, za wakacje też lepiej debetową nie płacić :) 2% na koncie osobistym - to np. Idea Bank daje 2,5% na lokacie nocnej (do 20.000 i nie trzeba mieć wpływu 1500 zł)

   Usuń
  3. Dlaczego kartą debetową lepiej nie płacić za wakacje? Jaka jest różnica?

   Usuń
  4. @Manveru21 co masz na myśli "za wakacje też lepiej debetową nie płacić"?? Przecież chargeback można uzyskać też na debetówce

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Duże wydatki lepiej robić kk a kasę trzymać na oprocentowanym koncie dopóki się da.Chargeback powinien przebiegać podobnie, przynajmniej teoretycznie.

   Usuń
 14. Z jakiego adresu przychodzą maile od Comperii??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "ComperiaBonus.pl" kontakt@comperiabonus.pl

   Usuń
 15. Po jakim czasie od momentu złożenia wniosku i wykonania przelewu, konto zostanie otwarte? Wszystko wysyłałam w czwartek i do tej pory cisza. Wnioskowałam o wydanie do konta karty płatniczej. Czy jeżeli przyjdzie, a ja jej nie aktywuje, to czy jakieś opłaty zostaną mi naliczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w piątek wnioskowałem. Wczoraj wieczorem zadzwoniłem dowiedzieć się co i jak bo nie było ani przelewu zwrotnego, ani żadnej innej reakcji. Pani odpowiedziała, że max. 2 dni robocze trwa weryfikacja, ale wspomniała, że teraz może być dłużej w związku z promocją. Zostawiłem jednak namiary i umówiłem się, że oddzwonią dziś popołudniu.

   Usuń
  2. U mnie przelew zwrotny był po 5 godzinach, więc jeśli tak długo to trwa to bym się upominał już.

   Usuń
  3. Skontaktowałam się z bankiem, podobno nie mogli się do mnie dodzwonić.

   Niestety konta nie otworzyłam. Przy składaniu wniosku na zdjęcia dowodu osobistego naniosłam napis, że dowód osobisty może być wykorzystany tylko do założenia konta w Euro Banku. Nigdy w żadnym banku nie dałam skserować swojego dowodu, w większości wypełniam oświadczenie o zgodności danych z dowodem osobistym. W Citi przy karcie kredytowej wymagane było ksero, wówczas zrobiłam znak wodny z odpowiednią adnotacją i jakoś nie było problemu. Tutaj upierali się, że zdjęcie musi być "czyste", tak więc podziękowałam. A tak swoją drogą, to nie boicie się, że takie zdjęcie dowodu osobistego może być wykorzystane w innych celach bez waszej wiedzy, w końcu wszędzie pracują tylko ludzie i kto wie, co komu może strzelić do głowy.

   Usuń
  4. Nie wiem jak to jest w Eurobanku, ale jak pracowałem w innym banku to zeskanowany dowód był od razu wczytywany do systemu i to w taki sposób, że nikt go sobie "wyjąć" nie potrafił, a i print screen podglądu nie dało się zrobić.

   Usuń
  5. Moje obawy nie wzięły się znikąd. Ja również pracowałam w banku i tam różne dokumenty klientów (nie tylko kopie dowodów osobistych) można było znaleźć w szafie, szufladzie i w różnych innych miejscach. Fakt, że było to kilka lat temu, być może teraz wygląda to wszystko nieco inaczej. Niemniej jednak ja wolę dmuchać na zimne.

   Usuń
  6. U mnie przelew zwrotny również szybko, po 3 godzinach już był.

   Usuń
 16. u mnie udało się wszystko "domknąć" w ciągu jednego dnia (założenie konta na podstawie przelewu z innego banku).

  OdpowiedzUsuń
 17. Jezeli przyjdzie Ci karta i jej nie aktywujesz, to bank wysle do Comperii, ze nie spelniles warunkow promocji a warunki, to wplywy, karta, lokata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunki promocji to otwarcie konta i założenie lokaty - nie ma konieczności posiadania karty ani uzyskiwania wpływów na konto. Regulamin promocji jest w tej kwestii jasny.

   Usuń
  2. Dokładnie! Aczkolwiek przelew warto robić by uniknąć opłaty za konto. O tym warto pamiętać!

   Usuń
 18. OSTRZEGAM przed Eurobankiem. Założyłam konto aktive i lokatę procentującą. Niestety odnowiła się na innych warunkach niż w umowie i to po spełnieniu warunów prze mnie tj wpływu wynagrodzenia 1500 zl na konto przez 4 miesiące. Składałam reklamacje na wszystkie sposoby i od 02.10 b.r. nic nie wiem. Bank nie zarejestrował mojej pierwszej reklamacji ( ponoć nagrywają rozmowy) na inne kanały łącznie z wizytą nie reaguje. Na infolinii nic nie wiedzą oprócz słów że reklamacja nie rozpatrzona. A czas leci i zamiast 5% mam 1.35 i totalne lekceważenie po stronie banku. Nie warto, bo odsetki od 10000 nieduże a razie kłopotów duże straty czasu i nerwów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z paragrafem 2 ust. 11 Regulaminu Promocji "Lokata na dobry start":
   "Warunek wpływu wynagrodzenia weryfikowany jest po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego i jest uznany za spełniony, jeśli na Rachunek bieżący prowadzony w ramach Konta, z którym powiązana jest Lokata, w okresie od dnia założenia Lokaty odnotowano co najmniej jeden wpływ dochodu uzyskiwanego z tytułu:
   − umowy o prace lub
   − umów cywilnoprawnych lub
   − świadczenia emerytalnego lub rentowego
   w kwocie nie mniejszej niż 500 PLN."
   Jak można przeczytać w wielu komentarzach na Bankobraniu, Eurobank bardzo restrykcyjnie sprawdza czy wpływ jest rzeczywiście wynagrodzeniem (według regulaminowej definicji) - nie wystarczy "wynagrodzenie" w tytule przelewu, nadawcą musi być "firma".

   Usuń
  2. Co do reklamacji, to warto przypomnieć, że od 11.10.2015 r. obowiązuje ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Przepisy tej ustawy określają maksymalny termin na rozpatrzenie reklamacji (standardowo 30 dni, a w przypadkach szczególnie skomplikowanych 60 dni). Co ważne, w przypadku niedotrzymania terminu, reklamację uważa się za rozpatrzoną zgodnie z wolą klienta, zatem składając reklamację trzeba precyzyjnie określić, czego się oczekuje.
   W kontekście "Lokaty na dobry start" oznacza to, że jeśli (mimo spełnienia warunków) nie odnowi się ona z podwyższonym oprocentowaniem i od razu złożymy reklamację, to reklamacja będzie rozpatrzona przed upływem okresu (odnowionej) lokaty (3 miesiące) - nie ma się więc czym denerwować, wystarczy cierpliwie czekać na odpowiedź na reklamację (albo niedotrzymanie terminu rozpatrzenia reklamacji).
   Reklamację można złożyć m.in. w bankowości elektronicznej lub na adres e-mail wskazany przez bank - w obu przypadkach mamy dowód (wydruk lub zapis w postaci pliku) złożenia reklamacji w określonym dniu.

   Usuń
  3. Swoją drogą przydałby się na Bankobraniu oddzielny wpis dotyczący reklamacji bankowych.
   Wejście w życie tej nowej ustawy jest do tego dobrym "pretekstem".

   Usuń
  4. Swego czasu na blogu pojawił się wpis dot. reklamacji (tutaj), ale fakt, zmiany wymagają napisania nowego wpisu lub co najmniej uzupełnienia wcześniejszego ;)

   Usuń
  5. Prosimy o kontakt pod adresem socialmedia(at)eurobank.pl - postaramy się wyjaśnić sprawę.

   Usuń
  6. Chciałbym zwrócić wszystkim uwagę na pewien "drobiazg" w praktyce Eurobanku. Otóż zgodnie z informacjami podawanymi na stronach banku przelewy przychodzące z pierwszej sesji elixir księgowane są o godz. 11:00, a przelewy wychodzące na drugą sesję elixir przyjmowane są do godz. 11:30. Teoretycznie więc jest super - środki przelewane na konto w Eurobanku z pierwszej sesji mogą być przelane do innego banku w drugiej sesji, jeżeli zlecimy przelew pomiędzy godziną 11:00 a 11:30. A w praktyce - taki ch**! Eurobank jeszcze nigdy nie zaksięgował mi przelewu przychodzącego z pierwszej sesji przed 11:30.
   Jeżeli więc ktoś planuje sobie zrobić jednego dnia przelew jakiejś kwoty najpierw do Eurobanku, a następnie z Eurobanku do innego banku, to ten pierwszy musi przyjść pierwszą sesją, a drugi wyjść na trzecią sesję, a jak wiadomo przelewy z trzeciej sesji nie wszystkie banki rozliczają w dniu bieżącym, a te które rozliczają nie zawsze są czynne po godz. 17 (co ma znaczenie, jeżeli w tym samym dniu chcielibyśmy wypłacić gotówkę w oddziale).
   Pozdrawiam wszystkich obecnych, byłych, przyszłych i niedoszłych klientów Eurobanku.

   Usuń
  7. W kwestii przelewów dodam jeszcze, że Eurobank należy do mało zaszczytnego grona zaledwie kilku banków, które "zamykają" przyjmowanie przelewów na drugą sesję elixir przed godz.12:00.
   Przypomnę, że dla banków godziną graniczną (zamknięcie wejścia) dla drugiej sesji w Krajowej Izbie Rozliczeniowej jest 13:30.
   Może więc Eurobank rozważyłby łaskawie przesunięcie "na korzyść klientów" o choćby 15 minut i niech nie odpowiada "nie da się, bo...", a spojrzy (na często "wyszydzany") Bank Pocztowy, w którym przelewy na drugą sesję elixir przyjmowane są aż do godz. 13:00.

   Usuń
 19. Juz mozna powiedziec, ze warunkiem otrzymania bonusu z koncem grudnia nie jest posiadnie karty tylko zawarcie umowy o nia.

  OdpowiedzUsuń
 20. To w końcu trzeba wnioskować o kartę i ją aktywować czy nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,99% nie trzeba, ale zamówiłem - aktywowanie i natychmiastowe zastrzeżenie nic nie kosztuje ;) Tym bardziej, że wystarcza zastrzeżenie przez bankowość elektroniczną.

   Usuń
 21. Witam.
  Jaki jest okres rozliczeniowy konta w Eurobanku? Czy to miesiąc kalendarzowy, czy liczą od dnia podpisania umowy?

  Pozdrawiam
  Michał M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miesiąc kalendarzowy.

   Usuń
  2. Dokładnie, kalendarzowy. Niekalendarzowy z tego co kojarzę to jest tylko w PKO/Inteligo i Credit Agricole.

   Usuń
 22. Należy pamiętać, że jeżeli konto otwieramy w październiku, to już w październiku musimy zasilić je wpłatą/przelewem min. 1.500 PLN (konto Active) dla uniknięcia pobrania w listopadzie opłaty za prowadzenie konta (9 PLN).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... ponieważ opłata za dany miesiąc pobierana jest na koniec tego miesiąca, ale warunki zwalniające z niej trzeba spełnić w miesiącu poprzednim.

   Usuń
  2. Jesteście pewni? Otworzyłem 28.07 a przelew 1500 wykonałem w sierpniu. Brak opłat za konto.

   Usuń
  3. Właściwie to w tym banku niczego do końca pewnym być nie można, ale (przy wpisach dotyczących innych promocji w Eurobanku) pojawiały się komentarze, że bank w kolejnym miesiącu pobrał opłatę za konto, ponieważ w miesiącu otwarcia konta nie było na nie wpływów na wymaganą kwotę. Jeśli więc ktoś lubi się "bujać" z reklamacjami, to może nie wpłacać w miesiącu otwarcia konta, a dopiero w następnym. Jeśli ktoś lubi "dmuchać na zimne", to lepiej niech wpłaci w miesiącu otwarcia konta.

   Usuń
  4. Musi być pełny miesiąc

   Usuń
 23. A co z lokatą? Czy można ją zlikwidować po jednym dniu i warunki promocji będą spełnione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie ma zapisu o konieczności utrzymywania lokaty w takim czy innym okresie. Więc tak jak w poprzednich edycjach można zrywać. Liczy się spełnienie wymogu założenia lokaty.

   Usuń
 24. 1. Czy ostatecznie mamy informację jak to jest z tym wpływem na konto 1500 aby utrzymać bezpłatność konta. Z jednej strony ktoś pisze, że może to być zwykły przelew z własnego konta innego baku a z drugiej strony pojawia się informacja, że muszą być to przelewy od pracodawcy z konta firmowego (i że bank bardzo restrykcyjnie to weryfikuje).
  2. Zakładając, że dopuszczalny jest przelew z własnego konta to czy trzeba zamieścić jakiś szczególny tytuł przelewu czy wystarczy np. "zasilenie konta"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o zwolnienie z opłaty za konto wystarczy wpływ z dowolnego źródła (może być to również przelew z Twego konta w innym banku - tytuł przelewu nie ma znaczenia).

   Inaczej ma się sprawa ze spełnieniem warunku "podbicia" oprocentowania lokaty - z 4% na 5% w kolejnych trzech miesiącach. W tym przypadku musi pojawić się wpływ wynagrodzenia/emerytury i renty. Ale to już w żaden sposób nie przekłada się na aspekt zdobycia premii 50 zł czy udział w konkursie.

   Usuń
 25. W momencie zakładania wyskakuje opcja- bez karty. Czyli żeby skorzystać z bonusu wcale nie trzeba brać karty. Przeczytałem regulamin i brak karty nie wyklucza możliwości uzyskania bonusu:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Witam serdecznie Wszystkich :)
  Mam do Was dwa pytania...
  1.Czy przelew weryfikacyjny może być wykonany do 31.10.15 a zaksięgowany 2.10.15
  2.Jeżeli wnioskowałem o konto np: 30.10.15 nie miałem możliwości wykonania przelewu zasilającego na 1500zł. zatem czy bank może ode mnie tego wymagać i naliczyć opłatę ?
  Pozdrawiam Wszystkich !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) tak, bo czas na otwarcie konta jest w sumie do 9.11. (uwzględnia tych co wybiorą kuriera); ważne by wniosek o konto złożyć do 31.10
   2) opłata nie może być pobrana za okres w którym jest tylko wniosek, a konto nie jest otwarte (pewnie dopiero w pn). Więc spoko, opłaty nie będzie

   Usuń
 27. Dopiero dziś odkryłem tą promocje...zapisałem sie na stronie.Póki co żadnego linku zwrotnego...myslisz ze zdążę i skorzystam z promocji? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja, jak i możliwość składania wniosków obowiązuje do dziś do godz. 23:59. Więc powinno się udać. Gdzie masz założonego maila? Na poczcie sprawdź foldery typu "spam", "oferty", "inne" itp. - wiadomości często tam wpadają.

   Usuń
 28. A kiedy Comperia Bonus 5 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tuż, tuż ;) Pomny doświadczeń ze startem aktualnej promocji Agory i BZ WBK, który przesuwał się o dwa dni, nie chciałbym pisać konkretnej daty, że np. jutro. Ale prawdopodobnie właśnie tak będzie. Zaraz po starcie, szczegółowe prześwietlenie oczywiście pojawi się na Bankobraniu :)

   Usuń
 29. Witaj!
  Czy jeśli załozylem konto w eurobanku ale omyłkowo nie wybrałem karty czy otrzymam bonus od Comperii?
  I drugie pytanie.Aby konto było bezpłatne wystarczy przelac 1500 zł na konto i utrzymac saldo czy srodki mozna zwrócic np dnia nastepnego?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bez karty powinno być okey; kasę możesz wypłacić nawet tego samego dnia - liczy się odnotowany wpływ.

   Usuń
 30. Dobry wieczór :)
  Wypłata bonusu 50 zł jest wypłacana na jaki rachunek? ROR w eurobanku? Czy można wskazać inny? Jak to wyglada?
  Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Wątek wypłaty premii został rozpoczęty w komentarzach pod wpisem dedykowanym promocji tutaj.
  Zachęcam do komentowania właśnie tam :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...