Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premie do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim + 2,5% na koncie oszczędnościowym

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.12.2017

Premie do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim + 2,5% na koncie oszczędnościowym

Wystartowała kolejna promocja Konta z Lwem Direct.

Do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim
Tym razem do zdobycia jest 140 zł. W tej edycji bank różnicuje jednak warunki ze względu na wiek uczestnika promocji. Inne zasady obowiązują dla osób w wieku 18-25 lat (duuużo prostsze), a inne dla tych, którzy mają już co najmniej 26 lat.

Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może pełnoletnia osoba, która minimum od 1.06.2016 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego w ING Banku Śląskim (Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student).

Zasady promocji. Na wstępie wspomniałem o różnicy w warunkach obowiązujących dla osób w poszczególnych grupach wiekowych. Jednak same zasady przystąpienia do promocji są takie same dla wszystkich. A należy:
 • do 31.01.2018 r. otworzyć Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą oraz (jeśli jeszcze nie posiadasz) zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej; 
 • do momentu wypłaty premii: 
  • posiadać konto osobiste z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo na ten rachunek wpłynie premia) oraz 
  • nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Kolejne warunki zależą od Twego wieku. Jeśli masz 18-25 lat, do 31.03.2018 r.:
 • wykonaj co najmniej 8 płatności kartą wydaną do konta (lub BLIKiem) na dowolne kwoty (za to przewidziany jest bonus 100 zł) - transakcje te muszą zostać rozliczone (zaksięgowane) na koncie najpóźniej do 20.04.2018 r.;
 • wykonaj 3 płatności BLIKiem w Internecie (za co trafi do Ciebie bonus 20 zł) - mogą to być transakcje w ramach tych opisanych w punkcie wyżej;
 • zapewnij (co najmniej jeden raz) wpływ wynagrodzenia lub stypendium na swe konto (za co należeć się będzie kolejny bonus 20 zł).

W zakresie ostaniego punktu pojawia się następujący wymóg banku:
"wynagrodzenie lub stypendium na Konto otwarte w ramach Promocji. Wynagrodzenie lub stypendium nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku."
Wypłata premii dla klientów w wieku 18-25 lat wpłynie do 30.04.2018 r.


Jeśli masz już 26 lat lub więcej, wtedy do 31.05.2018 r.
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta (lub BLIKiem) na łączną kwotę min. 1 000 zł (mogą to być płatności zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; za to otrzymasz nagrodę gwarantowaną 100 zł) - transakcje te muszą zostać rozliczone (zaksięgowane na koncie) najpóźniej do 20.06.2018 r.;
 • wykonaj min. 3 płatności BLIKiem w Internecie (za co należeć się będzie bonus 20 zł) - mogą to być transakcje w ramach tych opisanych w punkcie wyżej;
 • zapewnij (co najmniej jeden raz) wpływ wynagrodzenia na swe konto (za co wpadnie dodatkowe 20 zł).

A jak bank definiuje ten ostatni wymóg?
"wynagrodzenie min. 1 000 zł na Konto otwarte w ramach Promocji. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku,"

Premie dla osób w wieku 26 lat lub więcej bank wypłaci do 30.06.2018 r.

Formularz dla obecnych klientów banku. Jeżeli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (mając np. kartę kredytową lub konto oszczędnościowe), wówczas wniosek o konto osobiste złóż po zalogowaniu. Oprócz tego niezbędne będzie uzupełnienie formularza zgłoszeniowego (najpóźniej do 31.01.2018 r.) dla osób w wieku 18-25 lat lub dla osób od 26 lat. Podkreślę jednak: obowiązek ten dotyczy wyłącznie aktualnych klientów banku, którzy konto otworzą przez bankowość internetową. Dla nowych klientów wystarczające jest złożenie wniosku tutaj (bez konieczności wysyłania formularza zgłoszeniowego).

Konto z Lwem Direct - prześwietlenie oferty 


Główne cechy konta otwieranego w promocji to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zostaną rozliczone płatności na sumę min. 300 zł (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 zł); w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; 
 • w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu.


Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, na który można (ale promocja tego nie wymaga) wpłacać oszczędności. Trzeba ten rachunek jednak założyć i posiadać, gdyż tu wpłynie premia. Ale mając oszczędności warto z niego korzystać, bo oprocentowanie dla osób otwierających rachunek wynosi obecnie 2,5% w skali roku do 100 000 zł (gwarantowane przez okres 4 miesięcy, liczony od dnia otwarcia rachunku). Przelewy z Otwartego Konta Oszczędnościowego na swe konto w ING Banku Śląskim zlecane przez bankowość internetową są darmowe (bez limitu).

[Aktualizacja: Z Otwartym Kontem Oszczędnościowym można zyskać jeszcze więcej. Za spełnieni prostych warunków do wzięcia jest dodatkowa premia 100 zł. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.]

Pamiętaj, że do promocji z bonusami na łączną sumę nawet 140 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet. Otwarcie konta można wtedy sfinalizować tylko za pośrednictwem kuriera.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

49 komentarzy:

 1. Czy są jakieś wykluczenia jeśli chodzi o płatności do zwolnienia z opłat za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Można otworzyć przelewem?

  OdpowiedzUsuń
 3. "zapewnij (co najmniej jeden raz) wpływ wynagrodzenia lub stypendium na swe konto (za co należeć się będzie kolejny bonus 20 zł)."
  Czy przelew od żony będzie się kwalifikował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie
   "wynagrodzenie lub stypendium na Konto otwarte w ramach Promocji. Wynagrodzenie lub stypendium nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku."

   Usuń
  2. Tylko w przypadku gdy pracujesz dla żony :)

   Usuń
  3. A co jeżeli np. tata zrobi mi przelew ze swojego konta firmowego? Wtedy chyba nie jest to wpływ od klienta indywidualnego. I jak rozumiem nie jest zdefiniowana kwota tego przelewu, czyli nawet 1 zł wystarczy?

   Usuń
  4. Regulamin promocji pkt 16. Aby otrzymać nagrodę 120 zł, Uczestnik musi spełnić wszystkie warunki określone w punkcie 14 oraz: a. do 31 maja 2018 r. otrzyma min. jedno wynagrodzenie min. 1 000 zł na Konto otwarte w ramach Promocji.

   Usuń
  5. Z tego co czytam w regulaminie brak wpłaty wynagrodzeni pozwala na zyskanie 100 zł ale uniemożliwia skorzystanie z obydwu promocji po 20 zł.

   Usuń
  6. Maciej, do 25 lat kwota może być dowolna.

   Usuń
 4. A czy na 30 zł za płatności telefonem można się jeszcze załapać też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 24 grudnia jak najbardziej możesz też skorzystać.

   Usuń
 5. przejdzie jesli przeleje sobie ze swojego konta firmowego (dział. gosp.) na to konto ing tytułem "wynagorzenie"?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko żebyście mieli placówkę w pobliżu by móc zamknąć na koniec konto... Chyba notarialnie potwierdzonego wzoru podpisu to nikt im z wypowiedzeniem wysyłać nie będzie. Mała uwaga ale ważna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ING ma na szczęście sporo placówek. A i można sobie w odpowiednim momencie zlikwidować kartę a konto zostawić samo bo ono jest darmowo i zamknąć dopiero jak będzie okazja (czyli wizyta w mieście z ING). Zamykają od ręki bez okresy wypowiedzenia.

   Usuń
 7. Mam konto od dawna ale w bankowości internetowej miałem możliwość założenia konta oszczędnościowego na 2,5%. Na pewno tylko dla nowych klientów? Miał ktoś jeszcze taka możliwość?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałeś czy wciąż masz - to spora różnica :)

   Udział w promocji wziąć może pełnoletnia osoba, która minimum od 1.06.2016 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego w ING Banku Śląskim (Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student)

   Usuń
  2. § 2 w regulaminie "Bonus na start" określa zasady. 2,5% na OKO jest nie tylko dla nowych klientów.

   Usuń
 8. Jestem w grupie 18-25 lat, otwierając tutaj konto pomimo prostych warunków promocji i tak muszę wykonywać płatności co miesiąc na 300 zł, aby nie płacić za kartę, tak?
  Czy można wykonać 8 płatności w pierwszym miesiącu (karta jest chyba wtedy darmowa), a potem zrezygnować z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 26 lat wystarczy wydawać 200 zł. Kartę trzeba mieć do wypłaty premii.

   Usuń
 9. Czy pełnomocnik do konta Direct , może sobie założyć rachunek i skorzystać z tych bonusów , czy już jest traktowany jako klient który nie spełnia warunków promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Emerytura, renta - może być ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy można dostać coś za polecenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program poleceń w ING Banku Śląskim pojawia się okazjonalnie. Ostatni zakończył się w październiku ub.r.

   Usuń
 12. Mam takie pytanie za 100 punktow.
  Nie posiadam od okolo roku konta oszczednosciowego ani konta ror w ING jednak pozostal mi dostep online, poniewaz jestem pelnomocnikiem konta.
  Chce zalozyc konto i skorzystac z promocji ale nie wiem jak to zrobic:
  czy poprzez aplikacje ing czy jako nowy klient?
  dzwonilem do ing zapytac to mi powiedzieli ze jestem wykluczony z promocji poniewaz w regulaminie jest napisane ze trzeba spelnic warunki paragraf 14 punkt B a ze tam nie ma przewidzianej osoby ktora ma dostep online a nie miala konta oszczednossciowego.
  Prosze o podpowiedz co moe zrobic z tym fantem bo chcialbym zgarnac premie od nich.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy komuś udało się załozyć konto dla osób >26 lat będąc byłym klientem ING z 3-4 letnią przerwą?
  Wg wniosku zostawiłem dane i otrzymałem info: "Zadzwonimy w celu dokończenia składania wniosku". Już mija tydzień lecz nikt z banku nie dzwoni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym to oni mają chyba bug. Zadzwoń na infolinię z reklamacją że nie mogłeś wziąć udziału mimo że spełniasz warunki i że do Ciebie nie oddzwonili. Powinni Ci odblokować złożenie wniosku.

   Usuń
 14. Dla konta 18-25 widnieje wpis: "wynagrodzenie lub stypendium na Konto otwarte w ramach Promocji. Wynagrodzenie lub stypendium nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku."

  Czy jeśli pracuję na umowę zlecenie, a w tytule przelewu mam "wypłata za umowę zlecenie 01/2018" to zostanie to zaliczone jako wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi się zaliczyć. Pracodawcy wpisują różne tytuły (lista płac, uposażenie, pensja itd. a nie tylko wynagrodzenie).

   Usuń
 15. Mam powyżej 26 lat, wniosek złożyłem dzisiaj - żeby skorzystać z promocji kurier musi do mnie dotrzeć do środy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne by wniosek złożyć do końca promocji. Co zrobiłeś więc kiedy będzie kurier już nieważne.

   Usuń
 16. Jeśli złożę wniosek dzisiaj przez internet to muszę podpisać umowę z kurierem do 31? Co jeśli kurier przyjedzie w lutym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dowiadywałem się kiedyś i sprawdziłem w praktyce. Wystarczy złożyć wniosek w czasie promocji. Ja to zrobiłem w ostatnim dni i umowę podpisałem później a premię dostałem.

   Usuń
 17. Czyli wystarczy że złoże wniosek dziś lub jutro przed północą, żeby załapać się na premię? Czy to jest pewne na 100% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 100%. Nie tylko z teorii ale i z praktyki wiem.

   Usuń
  2. Przed chwilą dzwoniłem na infolinię. W ING złożenie wniosku = otwarcie konta (czyli warunek zostanie spełniony). Ale jest ono zablokowane do momentu potwierdzenia tożsamości klienta przez kuriera. Bo rzekomo z kurierem nie podpisuje się umowy ale potwierdza tożsamość. Wtedy konto odblokowują i działa ale to może nastąpić po 31. stycznia. Jak widać co bank to obyczaj.

   Usuń
 18. Założyłam konto w styczniu, czy w lutym muszę już wykonać płatności w wysokości 300 zł, żeby nie płacić za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy po wykonaniu płatności kartą, mogę zrezygnować z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "do momentu wypłaty premii:
   posiadać konto osobiste z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe"

   Choć z tego co gdzieś kiedyś czytałem to można zrezygnować z plastiku i zamówić darmową kartę mobilną w telefonie i warunek powinien być spełniony :)

   Usuń
 20. Hej, dostaliście już premię? Ja wykonałem wszystkie podpunkty, a jeszcze nie otrzymałem nagrody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, reklamacja złożona

   Usuń
  2. no właśnie mi też premia nie wpłynęła właśnie złożyłam reklamację.

   Usuń
  3. Dopiero teraz? Toż to promocja sprzed roku!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...